PDA

View Full Version : Как да му намекна, че обичам да ми подаряват цветя?



just_a_girl2007
01-07-2014, 14:09
В началото на нашата връзка той ми подари роза. След това не ми е подарявал. Аз много обичам да ми подаряват цветя, както всяко момиче. Как да му намекна да го прави? Неудобно ми е да му кажа "ти що не вземеш да ми подариш цвете?". Как да му намекна тактично, без да го "пришпорвам" и да не изглежда изпросено?

girlwithblueeyes
01-07-2014, 14:24
Кажи му че обичаш цветя .Ако е достатъчно умен ще се сети .

tori
01-07-2014, 15:22
А идеята на цветята (или който и да е подарък като се замисля) не е ли моментът на изненада? Да си просиш цветя ми е малко прекалено, знам ли.

TIFOSO
01-07-2014, 15:42
Забучи си зад ухото един голям божур, а след това му кажи, че обмисляш градинката пред блока да я превърнеш в билкова плантация.

Hayashi
01-07-2014, 15:51
^ Това ми харесва много! Изискано и тактично! (:

HollyGolightly
01-07-2014, 16:06
Кажи му, че бившият ти приятел винаги ти е подарявал цветя 8-)

Bomber
01-07-2014, 16:07
Като се разхождате някъде и минавате пред някой магазин за цветя ти се спри и ги разгледай или кажи нещо,което е свързано със това че обичаш цветя или да намеква за това,но не прекалено явно.

Tsukuda_Hiroshi
01-07-2014, 16:10
Кажи му, че бившият ти приятел винаги ти е подарявал цветя 8-)

+ И добави, че точно това ти липсва! Да не 'зЕме да помисли, че се радваш, че вече няма кой да ти подарява...

djipsito
01-07-2014, 17:48
^^ тва ако го направиш ще си докараш главоболия.

DarkTemplar
01-07-2014, 17:53
Доста вдлъбната тема...

Tsukuda_Hiroshi
01-07-2014, 19:25
^^ тва ако го направиш ще си докараш главоболия.

Имах предвид да каже, че й липсва подаряването на цветя, а не това, че точно бившия ги е подарявал. Не се изразих правилно, вярно е... :)

anonymous708973
01-07-2014, 20:04
Просто се сети за случай, в който обща ваша позната е получила цветя от любимия и хиперболизирай малко :Д

xXxPETYAxXx
01-07-2014, 20:12
Момчетата рядко разбират от намеци, а дори и да схване какво целиш, има вероятност да се направи на ударен, ако не му допада идеята.
Съгласна съм с tori.

Vivitu483
01-07-2014, 20:17
Мъжете не разбират от намеци.

xoxi
01-07-2014, 20:26
Когато минете покрай магазин за цветя му покажи любимите си и наблегни на това колко мнооооого ги харесваш. :D

ПП: Не ВСЯКО момиче обича цветя.

djipsito
01-07-2014, 21:11
Имах предвид да каже, че й липсва подаряването на цветя, а не това, че точно бившия ги е подарявал. Не се изразих правилно, вярно е... :)

Разбирам, ама има вероятност той да разбере грешно и да почне да се чувства... де да знам някак тъпо/гадно/извратено. Да почне да си мисли глупости и т.н.

По-добре често да казва, че обожава цветя или както казаха да се спира да разглежда разни китки.
Аз преди години просто така, без да целя нищо бяхме минали с тогавашното ми гадже покрай един храст Жасмин, а аз го обожавам и направих този коментар, колко хубаво мирише. И един ден като минавахме от там той ми скъса няколко цветчета.

Tsukuda_Hiroshi
01-08-2014, 05:58
^ И точно тези жестове са ми били винаги... не непонятни, защото има красота в това, но не разбирам: той трябва да ти скъса (както в случая), а можеш и сама, ако искаш жасмин... Или цветята: аз ако съм една мацка, няма да се кефя да ми подаряват цветя, защото това са само цветя - вехнат, отиват по дяволите, всеки кретен подарява цветя, а това не гарантира, че обича, верен е или му пука за момичето. По-добре да се държи с мен като с човек, да ме обича, уважава, да ми е верен без 1 цвете да ми е подарил, отколкото да ми носи букет всеки ден, но 2 чАса преди това да е бил с някоя мастия или да е забивал колежка...

Overthinking time...

Hilary_
01-08-2014, 08:25
Повечето са толкова деградирали, че дори да им го кажеш - пак не го правят, какво остава за намеци?

xXxPETYAxXx
01-08-2014, 08:31
^ И точно тези жестове са ми били винаги... не непонятни, защото има красота в това, но не разбирам: той трябва да ти скъса (както в случая), а можеш и сама, ако искаш жасмин... Или цветята: аз ако съм една мацка, няма да се кефя да ми подаряват цветя, защото това са само цветя - вехнат, отиват по дяволите, всеки кретен подарява цветя, а това не гарантира, че обича, верен е или му пука за момичето. По-добре да се държи с мен като с човек, да ме обича, уважава, да ми е верен без 1 цвете да ми е подарил, отколкото да ми носи букет всеки ден, но 2 чАса преди това да е бил с някоя мастия или да е забивал колежка...

Overthinking time...

Май си привърженик на тезата "Ако мъжът подарява цветя без причина, значи - причина все пак има". И аз мисля като теб за цветята, не ги харесвам особено, но самия жест е красив и бих го оценила. Стига обаче момчето само да се е сетило да се опита да ме зарадва. Иначе да, цветята са безполезни и вехнат. Обаче, това, че някой подарява цветя не значи обезателно, че е сгафил нещо. Нито пък, че ако НЕ подарява цветя е верен и добър. А относно това с късането - майка ми много харесва цветя, но според нея, ако найстина обичаш цветето, ще го оставиш да вирее, защото така ще му се радваш по-дълго.

Tsukuda_Hiroshi
01-08-2014, 15:15
Май си привърженик на тезата "Ако мъжът подарява цветя без причина, значи - причина все пак има". И аз мисля като теб за цветята, не ги харесвам особено, но самия жест е красив и бих го оценила. Стига обаче момчето само да се е сетило да се опита да ме зарадва. Иначе да, цветята са безполезни и вехнат. Обаче, това, че някой подарява цветя не значи обезателно, че е сгафил нещо. Нито пък, че ако НЕ подарява цветя е верен и добър. А относно това с късането - майка ми много харесва цветя, но според нея, ако найстина обичаш цветето, ще го оставиш да вирее, защото така ще му се радваш по-дълго.

Не, не е задължително някой да е сгафил, за да подари цвете... Или нещо друго. Просто самото подаряване на цвете ми е странно. А относно това, което казва майка ти е напълно вярно! Съгласен съм изцяло с нея. Една бивша приятелка ми подари драцена, която още си гледам. А беше преди 3 години близо... :)

baby_baby
01-08-2014, 15:29
Кажи му че обичаш цветя .Ако е достатъчно умен ще се сети .

Това

djipsito
01-08-2014, 19:31
Ами показва някво внимание, най-малкото. Просто жест, който да те зарадва. Не мисля, че трябва да се свързва с уважението, обичта и т.н, щото те се показват с други работи.

tori
01-08-2014, 19:43
Добре де, не мога да разбера кво още го нищите тва с цветето. Тва е знак за внимание, не се проси и не се намеква, че искаш няква китка, увита в целофан. Ако се сети, сети се, ако не - може и без.

ilikenestea
01-08-2014, 21:04
Наистина ще е тъпо и изпросено да кажеш подари ми цвете или по точно подарявай ми цветя системно. НО той може да не знае че това е важно за теб и би ти било приятно. щом ти е подарил 1 значи не му пречи да го направи и втори,трети и четвърти път. може би трябва леко да му намекнеш като видиш цветя да се усмихваш да кажеш "не са ли красиви". или като сте заедно и покрай вас мине момиче с букет да й се възхитиш, нещо такова.

FAKE IT
01-10-2014, 19:49
^ И точно тези жестове са ми били винаги... не непонятни, защото има красота в това, но не разбирам: той трябва да ти скъса (както в случая), а можеш и сама, ако искаш жасмин... Или цветята: аз ако съм една мацка, няма да се кефя да ми подаряват цветя, защото това са само цветя - вехнат, отиват по дяволите, всеки кретен подарява цветя, а това не гарантира, че обича, верен е или му пука за момичето. По-добре да се държи с мен като с човек, да ме обича, уважава, да ми е верен без 1 цвете да ми е подарил, отколкото да ми носи букет всеки ден, но 2 чАса преди това да е бил с някоя мастия или да е забивал колежка...

Overthinking time...

Нормално е да са ти непонятни, щото гледаш на нещата от своята си гледна точка :D

За момичетата са знак, че държиш на тях, че им отделяш някакво внимание, че поне веднъж, докато сте били разделени през деня си се сетил за тях и още куп неща, всяка си го интерпретира по неин си начин, но винаги е жест, който си заслужава да направиш, ако искаш да зарадваш момичето до теб и приятелките й да й завиждат :D