PDA

View Full Version : С какво да започна за да отслабна и да стана по-силен (пълна нула съм в спорта).



wannamore
01-07-2014, 14:32
Здравейте, Нуждая се от помощ, и то спешно, защото в момента съм в отчайваща форма. След три месеца ставам на 16 и съм 174 см, 80 кг. Добре, ама нямам и грам мускулна маса по себе си - едвам правя 7-8 лицеви опори и се сривам. Не мога да направя дори едно набиране. Положението е изключително зле, знам. Бихте ли ме посъветвали какво да правя - да ида при някой диетолог като за начало ли (препоръчайте ми някой от Плевен, ако знаете); да започна ли протеини, кардио и тежести? Трябва да направя и маса, но също така да се отърва от всичката мазнина по себе си. Мислех си да запoчна с insanity, ако не сте я чували, ето малко инфо: http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do Какво бихте ми препоръчали вие? Помогнете ми моля, защото съм отчаян!

Благодаря предварително!

ventto
01-07-2014, 15:44
Nov hranitelen rejim syshto!
nqmam kirilica

GEMBI
01-07-2014, 15:54
Не ти трябват нито диетолози, нито тия глупави "програми" с които обещават да станеш като Арнолд за нула време.В Плевен едва ли да няма, поне няколко места на които да се събират да тренират хора на твоята възраст.

http://www.youtube.com/user/scooby1961/videos

http://www.youtube.com/watch?v=V-qEE3x27PE

D*Rose
01-07-2014, 18:16
Insanity е много добра, ако имаш волята да я спазваш. Фитнес, хранителен режим, в който калориите по-малко от колкото ти трябват (за да може да burn-ваш). Спираш всякакъв вид пържена храна, junk food (fast foods, чипс), газирани напитки, сладки и тестени изделия.

DownloadVirus
01-07-2014, 18:27
Спираш всякакъв вид пържена храна, junk food (fast foods, чипс), газирани напитки, сладки и тестени изделия.

което всъщност не е нужно да се прави,за да сваляш,но всички свързват тях с качване на мазнини(надебеляване)

D*Rose
01-07-2014, 19:34
Ам, ще се съглася, тъй като каквото и да ядеш, ако си на калориен дефицит ще сваляш; става въпрос и за здравословно хранене, както и да е.

Може и да е индивидуално, но откакто спрях да пия газирано и да ям пържено се чувствам много по-добре физически. Не съм си и помислял да си хапна пържени картофи - защо? Защото ми е по-добре без тях, не ме изкушават. Сладко си ям. :D

mayaaa
01-07-2014, 20:05
Зарежи диетолога, кажи ни какво ядеш (въпреки, че май се досещам) и ние ще ти кажем какво да промениш.

Rakshy
01-07-2014, 21:02
За мен кантара винаги е бил нещо адски относително. Ако се чувстваш добре к'во значение има колко тежиш?

Идеята на отслабването е да ядеш по-малко просто, но прогресивно. Тоест - примерно ти го давам ако за 1 месец всеки ден си ял по 1 дюнер ХХЛ, замени го с голям дюнер и ще видиш как сваляш ( ОБРАЗНО КАЗАНО ). Тези неща не стават с щракване на пръсти. Можеш да се опиташ и да се храниш "здравословно", обаче е много противно, поне за мен да тъпчеш някви салати и прочие, просто личен вкус.
За упражнения, гледам доста Elliot Hulse (виж го в youtube), който казва че едното просто ходене - излизаш от вас слагаш си слушалките и просто ходиш- е един от най-лесните начини за сваляне на мазнини в началото. После тръгни на фитнес, няма нещо по-хубаво от залата...
Попита за протеин, принципно няма нищо лошо в това да си купиш протеин, ама не е евтин като цяло. За 2 кг да дадеш 100 лева при положение, че при препоръчителните дози свършва за 20 дни, са си доста пари за човек, който го издържат родителите му, има и изключения разбира се.
Като цяло моя съвет - започни да се движиш и да ядеш по-малко, но не стремглаво да почнеш с по едно кисело мляко на ден и да си докараш язва или по-лошо... Предполагам че това е някой New Year's Resolution, за т'ва не се отказвай и просто действай. Успех! :)

betudontbet
01-09-2014, 01:31
Здравейте, Нуждая се от помощ, и то спешно, защото в момента съм в отчайваща форма. След три месеца ставам на 16 и съм 174 см, 80 кг. Добре, ама нямам и грам мускулна маса по себе си - едвам правя 7-8 лицеви опори и се сривам. Не мога да направя дори едно набиране. Положението е изключително зле, знам. Бихте ли ме посъветвали какво да правя - да ида при някой диетолог като за начало ли (препоръчайте ми някой от Плевен, ако знаете); да започна ли протеини, кардио и тежести? Трябва да направя и маса, но също така да се отърва от всичката мазнина по себе си. Мислех си да запoчна с insanity, ако не сте я чували, ето малко инфо: http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/insanity.do Какво бихте ми препоръчали вие? Помогнете ми моля, защото съм отчаян!

Благодаря предварително!

Играй Dota 2 , стани с 5000 ммр, това автоматично ще ти свали мазнините с 15 % и ще качиш 10кг ММ