PDA

View Full Version : Аборт



Aubergene
01-07-2014, 18:19
Темата ми е малко философска. Знам, че форумът е анонимен и се чудя, има ли тук момичета, които са минали през аборт и ако да - на колко години бяхте? Знаеше ли за това вашият партньор и доколко участва във взимането на решението и самия процес (морално, финансово и т.н.)?
Наскоро се зачудих доколко се взима предвид мнението на мъжа в такава ситуация, при положение, че е ясно, че момичето носи тази "отговорност" буквално у себе си, има ли значение какво решава партньорът?
Вие как мислите? Има ли момичета (или пък момчета), които са били в подобна ситуация и как отреагирахте?

bsdirty
01-07-2014, 18:54
щом учасва в ебането требва и в аборта!не само да яде путки!

Много интелигентен коментар.

Vivitu483
01-07-2014, 18:59
На мен са ми казвали, че за да направи някое момиче аборт, трябва и бащата да даде съгласието си.

NeutralMilkHotel
01-07-2014, 19:01
На мен са ми казвали, че за да направи някое момиче аборт, трябва и бащата да даде съгласието си.

Къде? По мюслюманските чукари?

Vivitu483
01-07-2014, 19:07
Къде? По мюслюманските чукари?

Не знам до колко е вярно. Може и да е само при мюсюлманите.

HollyGolightly
01-07-2014, 19:26
Не мисля, че хората минали през нещо такова ще го разгласяват по форумите, макар и анонимно.

Aubergene
01-07-2014, 19:27
За малолетните трябва съгласие на родителя на момичето, независимо от какъв пол. Но никой не е длъжен да уведомява биологичния баща... просто мисля на глас.

Tsukuda_Hiroshi
01-07-2014, 19:30
Не ми се е случвало приятелка да прави аборт от мен, но теоретично - ако става, моето мнение ще е съобразено с това дали ще мога да издържам нея и детето. Ако не мога, съответно бих поискал да направи аборта. Ако преценя, че мога да издържам семейство, няма да я карам да абортира. Все пак - последната дума е нейна, тъй като раждането няма как да й го спестя. Но каквото и да стане, няма да избягам позорно, а ще съм до нея във всичко.
Плюя на такива келеши, дето правят деца на гаджетата си, казват, че не искат деца, а когато мацката прояви мъжество (то в днешно време си е направо мъжество да родиш) и кажат, че ще задържат детето, копеленцата бягат през 9 планини в 10-та!!

Hilary_
01-08-2014, 10:19
Наскоро се зачудих доколко се взима предвид мнението на мъжа в такава ситуация, при положение, че е ясно, че момичето носи тази "отговорност" буквално у себе си, има ли значение какво решава партньорът?
В повечето случаи не говорим за мъже/жени, а деца! За съжаление го правят, неосъзнавайки вредата и белегът, който си остава за цял живот, но в техния случай вариантите за отглеждането са намалени до единици и в повечето случаи нямат друг избор. Ако все пак са по - големи, според мен е редно да се пита и мъжът (и самият той да предложи помощта си!), но дори при тях, наблюдавам голяма нелепост и в повечето случаи завършва с аборт.

CoockieMonster
01-08-2014, 10:22
Не ми се е случвало приятелка да прави аборт от мен, но теоретично - ако става, моето мнение ще е съобразено с това дали ще мога да издържам нея и детето. Ако не мога, съответно бих поискал да направи аборта. Ако преценя, че мога да издържам семейство, няма да я карам да абортира. Все пак - последната дума е нейна, тъй като раждането няма как да й го спестя. Но каквото и да стане, няма да избягам позорно, а ще съм до нея във всичко.
Плюя на такива келеши, дето правят деца на гаджетата си, казват, че не искат деца, а когато мацката прояви мъжество (то в днешно време си е направо мъжество да родиш) и кажат, че ще задържат детето, копеленцата бягат през 9 планини в 10-та!!
Евала! (bow)

baby_baby
01-08-2014, 15:45
Не мисля, че хората минали през нещо такова ще го разгласяват по форумите, макар и анонимно.

и аз така мисля едва ли някоя която е правила аборт ще тръгне да разказва по форумите

djipsito
01-08-2014, 19:58
Плюя на такива келеши, дето правят деца на гаджетата си, казват, че не искат деца, а когато мацката прояви мъжество (то в днешно време си е направо мъжество да родиш) и кажат, че ще задържат детето, копеленцата бягат през 9 планини в 10-та!!

Не го правят само келешите. Не, че го казвам от личен, изживян опит, просто съм чувала от мъже, че биха си плюли на петите. Отвратително е и се надявам никога да не изпадам в такава ситуация.

Хипотетично, ако забременея, ще говоря с гаджето си със сигурност. Не бих взела сама решение дали да родя или абортирам. Зависи и каква ни е връзката, но специално по този въпрос няма да оставя да ми се измъкват и не мисля, че трябва решението да е колебливо. Просто ще изисквам сериозност и откровенност от него, дори мненията ни да не съвпадат.

babity
01-08-2014, 22:04
Моя позната прави. Тъжна история. И т'ва е най-нормалният начин, по който мога да се изразя. Защото тя искаше това дете, но таткото я завлече в лекарския кабинет...

LadyDi
01-09-2014, 08:41
Решението трябва да е на майката. Ако иска, може да се съобрази с бащата.

DeHu
01-09-2014, 13:13
Моя позната прави. Тъжна история. И т'ва е най-нормалният начин, по който мога да се изразя. Защото тя искаше това дете, но таткото я завлече в лекарския кабинет...

А момичето на колко години е било? Не виждам как някой ще ме накара насила да направя нещо такова ако аз не искам.

djipsito
01-09-2014, 15:18
Кофти е наистина тва, ама ако момчето не иска, избираш да си го гледаш сама. На мен тва ми се вижда по-кофти, от гледна точка на тва, че липсата на единия родител оказва някво влияние на детето, не само докато е дете, а и като порасне и тръгне по гаджета. Пък и реално колко млади мъже ще искат връзка с момиче, което има дете ? Шибано.

babity
01-09-2014, 17:28
22

MojoJojo88
01-09-2014, 19:46
Не разбирам как пълнолетна жена е била замъкната на сила в кабинета да прави аборт?! Няма лекар, който би го направил против волята на майката.
Иначе, мога да кажа само, че темата за аборта е адски разтеглива. Като се започне от възрастта на родителите и се стигне до желанието/нежеланието им за дете, както и възможността за отглеждането му. Принципно майката взима решение дали да уведоми бащата, но все пак, ако става въпрос за зрели хора е най-уместно да се обмисли и от двамата как да се процедира при бременност.

Tsukuda_Hiroshi
01-09-2014, 21:09
Решението трябва да е на майката. Ако иска, може да се съобрази с бащата.

И ако решението на майката е да задържи детето и бащата да помага с издръжката? Кой и какво може да го задължи да се съобрази с решението й?

LadyDi
01-09-2014, 21:13
И ако решението на майката е да задържи детето и бащата да помага с издръжката? Кой и какво може да го задължи да се съобрази с решението й?

Говорим за аборта, нали? Кой ще ми каже на мен дали да родя или да махна това дете?
А какво може да задължи бащата? Съвест? Съд?

kilers
01-09-2014, 21:20
Аха , теб никой не може да те задължи да го махнеш или родиш , ама него има кой да го задължи да ти плаща издръжка ? ..

SonataArctica
01-09-2014, 21:22
Една приятелка направи аборт, но не съм запознат със самия процес. Тежка тема, не съм искал да я разпитвам.


Лично съм толкова против аборта, че не е истина. Готов съм сам да гледам детето, стига въпросната дама да успея да я убедя да не направи аборт. Знам, че е тежко, но бих го направил. Решението винаги бих оставил тя да направи, но би бил след много дълъг разговор.

LadyDi
01-09-2014, 21:22
Аха , теб никой не може да те задължи да го махнеш или родиш , ама него има кой да го задължи да ти плаща издръжка ? ..

По принцип е така, да.

babity
01-09-2014, 21:24
Една приятелка направи аборт, но не съм запознат със самия процес. Тежка тема, не съм искал да я разпитвам.


Лично съм толкова против аборта, че не е истина. Готов съм сам да гледам детето, стига въпросната дама да успея да я убедя да не направи аборт. Знам, че е тежко, но бих го направил. Решението винаги бих оставил тя да направи, но би бил след много дълъг разговор.

Е, добре де, ама ако не сте заедно, каква семейна среда осигуряваш на детето? Дете не се гледа с издръжка от х пари.

SonataArctica
01-09-2014, 21:28
Е, добре де, ама ако не сте заедно, каква семейна среда осигуряваш на детето? Дете не се гледа с издръжка от х пари.
Ще дам всичко от себе си за да има възможно най-добрия живот, какъвто бих могъл да му осигуря. Това, че си сам родител, не означава, че детето ти не може да има пълноценна семейна среда. Пари ще намеря, не са такъв проблем.

LadyDi
01-09-2014, 21:29
Е, добре де, ама ако не сте заедно, каква семейна среда осигуряваш на детето? Дете не се гледа с издръжка от х пари.

Добре де, а ако сте заедно, пък не си пасвате, каква семейна среда осигурявате?

SonataArctica
01-09-2014, 21:32
Добре де, а ако сте заедно, пък не си пасвате, каква семейна среда осигурявате?

И двамата ще направим големи компромиси за да може детето да има семейната среда, която му е нужна.

LadyDi
01-09-2014, 21:34
И двамата ще направим големи компромиси за да може детето да има семейната среда, която му е нужна.

Не става така :) Поне не завинаги, човекът винаги си иска своето и ако не си пасвате, рано или късно проблемите ви ще станат големи, а тва не е здравословна среда за дете.
Винаги може да го гледате заедно и без да живеете заедно.

Но една такава ситуация е прекалено хипотетична, за да можем да изговорим всички варианти.

SonataArctica
01-09-2014, 21:39
Ето заради такъв възможен случай съм против секса на първата среща. Ако ми се случи нещо такова ще обсъдя всички възможни ситуации със партньора си. Принципно бих направил всичко за детето си. Разбира се, че е възможно да се разделим и да го гледаме така, но това ще повлияе на психиката на детето също.

LadyDi
01-09-2014, 21:44
Ето заради такъв възможен случай съм против секса на първата среща. Ако ми се случи нещо такова ще обсъдя всички възможни ситуации със партньора си. Принципно бих направил всичко за детето си. Разбира се, че е възможно да се разделим и да го гледаме така, но това ще повлияе на психиката на детето също.

На детската психика влияе почти всичко. Затова е добре да расте с родители, които се обичат, а ако не се обичат - поне се уважават (в тоя последния случай казвам, че е по-добре да са разделени, отколкото да се мъчат заедно).
Във всеки случай - дете се прави отговорно. Ако си стигнал до дилемата за аборт или не, или си бил безотговорен, или си много голям карък :) И ако говорим за нормално момиче (а не някоя пикла, дето не е била сигурна пикае ли ѝ се или ѝ се ебе), то решението дали да махне плода трябва да е изцяло нейно. Бащата, в общи линии, е лесен, защото е обичайно майката да гледа детето. И става дума за нейния организъм, нейното бъдеще, нейните амбиции и нейните желания. Естествено, напълно нормално е да го обсъди с пишман-таткото, но окончателното решение трябва да го вземе тя.

SonataArctica
01-09-2014, 21:47
Напълно съгласен съм за това с родителите.

Както спомена не е задължително майката да поеме целия товар. Както казах съм способен да отгледам дете. Не е нужно да жертва всичко. За това ако се наложи да се взима такова решение ще съм против аборта.

LadyDi
01-09-2014, 21:49
Напълно съгласен съм за това с родителите.

Както спомена не е задължително майката да поеме целия товар. Както казах съм способен да отгледам дете. Не е нужно да жертва всичко. За това ако се наложи да се взима такова решение ще съм против аборта.

Евала :)

babity
01-09-2014, 21:52
Добре де, а ако сте заедно, пък не си пасвате, каква семейна среда осигурявате?

Зат'ва не трябва да има дете. Нещо, което има нокти, но е зависимо от кръвообращението ми, не е човек.

Соната, интересно ми е какви са доводите ти Против аборта.:)

SonataArctica
01-09-2014, 22:01
Възпитан съм по този начин. Също така има и нещо, което е крайно лично и не бих споделил във форум, което допринася значително към това да съм против аборта. Също така едно от нещата е, че детето има право на живот - вече е създадено, нямаме право да му отнемем това право.
Единственото, което би ме накарало да съм за аборта е ако е сигурно, че детето ще има сериозни увреждания и така ще спестим мъките му.

babity
01-09-2014, 22:03
Благодаря! :)

djipsito
01-09-2014, 23:09
Аз споделям мнението на Соната и допълвам ЗА аборта, ако момичето/жената е била изнасилена.

heartshapedbox
01-09-2014, 23:24
Аз споделям мнението на Соната и допълвам ЗА аборта, ако момичето/жената е била изнасилена.

Same here.

Tsukuda_Hiroshi
01-10-2014, 05:40
Говорим за аборта, нали? Кой ще ми каже на мен дали да родя или да махна това дете?
А какво може да задължи бащата? Съвест? Съд?

Имах предвид, че ако изведнъж останеш сам-сама - без бащата, без брат или сестра, без майка ти и баща ти и няма никой, който да ти помага (дори и за да гледа детето докато ходиш на работа или да ходи на работа, докато ти гледаш детето) и видиш, че перспективата ти е да си самотна и безработна майка с 38лв детски и някакви смешни помощи - сама ще решиш, че не искаш да се подложиш на това..
Според мен, за да се отгледа 1 дете в България, са необходими минимум 50лв. на ден. Колко самотни майки ги вадят тези пари? Това определено би повлияло на решението ти.

LadyDi
01-10-2014, 05:47
Имах предвид, че ако изведнъж останеш сам-сама - без бащата, без брат или сестра, без майка ти и баща ти и няма никой, който да ти помага (дори и за да гледа детето докато ходиш на работа или да ходи на работа, докато ти гледаш детето) и видиш, че перспективата ти е да си самотна и безработна майка с 38лв детски и някакви смешни помощи - сама ще решиш, че не искаш да се подложиш на това..
Според мен, за да се отгледа 1 дете в България, са необходими минимум 50лв. на ден. Колко самотни майки ги вадят тези пари? Това определено би повлияло на решението ти.

Ако... ако... ако...
А ако бащата си е направил кефа един път, а после иска да го кара по живо, по здраво, а аз не искам да си разбъзиквам организма и искам това дете и имам възможност да го гледам? Трябва ли да го оставя да си прави той каквото иска или трябва да го гоня до дупка за издръжка? М?
Казах - има прекалено много променливи в сценария с аборта и всеки съди от собствената си камбанария. Но в крайна сметка, решението е винаги на жената, както и да го увърташ :) Дори да иска аборт заради безпаричие и невъзможност да го гледа, пак тя ще го реши.

Aubergene
01-10-2014, 12:02
Дотук съм принципно съгласна с LadyDi, обаче наскоро се сблъсках с два (!!) случая, които ме накараха да се замисля.
Например момиче, забременяло малко преди раздялата с приятеля си, когото впоследствие уведомява, че е решила да задържи детето. Тогава е вече късно за аборт, тя не иска нищо от него, но ако той е свестен, няма как да откаже да поеме отговорност. Тук дори го няма въпросът - той с мен само заради детето ли е - очевидно да, след като сте решили да се разделите преди това. Тогава хем няма семейство, хем и в този случай мъжът пък е категорично оставен без избор - оставаш в живота на жената, защото вече имате нещо общо.
Друг сценарий пък е - ми аз направих аборт - пост-фактум уведомяване на партньора, който отново е оставен без избор.
Тук не говорим за срещи за по една нощ и някакви изцепки - няма как крайното решение да не е на жената, при положение, че плода го носи ТЯ, но на кой етап това се обсъжда (?) с партньора или просто го уведомяваш и толкоз...

tori
01-10-2014, 12:24
И двамата ще направим големи компромиси за да може детето да има семейната среда, която му е нужна.
Понякога това не е достатъчно. Имам предвид, че се появяват проблеми, скандали и прочее простотии, които детето ги вижда/усеща, особено като по-голямо.

По темата: Принципно мъжа също би трябвало да има думата, но цялостното решение като решение, да го взема майката. Все пак бащата няма да го разкрачат и да му ровичкат из вътрешностите, също и няма него да го боли като ражда.
Възмущавам се от случая, който разказа babity. Малко ми е странно що за жена би позволила на когото и да е да заплашва живота на нероденото и дете. Виж, ако я е принудило безпаричие и подобни глупости - окей, така разбирам, но да я завлече в лекарския кабинет...

djipsito
01-10-2014, 13:18
Съмнявам се насила да е била завлечена в лекарския кабинет... Нещо много буквално май го приехте.

- Аз бих обсъждала веднага след като разбера, че съм бременна, не бих поставила никой пред свършен факт. Не бих му казала след 3 месеца, нито пък след като родя :д

tori
01-10-2014, 13:30
Съмнявам се насила да е била завлечена в лекарския кабинет... Нещо много буквално май го приехте.
Вероятно защото не е разказана цялата ситуация в детайли?

SonataArctica
01-10-2014, 13:45
Понякога това не е достатъчно. Имам предвид, че се появяват проблеми, скандали и прочее простотии, които детето ги вижда/усеща, особено като по-голямо.

Така е, но това няма да ме накара да се откажа, а ще ме накара да се трудя по-усърдно в иглаждането на отношенията с хипотетичната си жена.

LadyDi
01-10-2014, 16:22
Например момиче, забременяло малко преди раздялата с приятеля си, когото впоследствие уведомява, че е решила да задържи детето. Тогава е вече късно за аборт, тя не иска нищо от него, но ако той е свестен, няма как да откаже да поеме отговорност. Тук дори го няма въпросът - той с мен само заради детето ли е - очевидно да, след като сте решили да се разделите преди това. Тогава хем няма семейство, хем и в този случай мъжът пък е категорично оставен без избор - оставаш в живота на жената, защото вече имате нещо общо.
Сега, има разлика между това да поеме отговорност за детето си и да се събере с майката. Естествено, говорим си хипотетично, защото от човек до човек има разлика. Аз, например, ако попадна в горната ситуация, бих запазила детето и бих го гледала сама, с помощта на бащата, щом желае да помага. Но аз си живея с детето у дома, той си живее у тях и си изработваме удобен план и за двамата така, че детето да не страда от липсата на внимание и на двамата си родители. Когато между двамата има разбирателство и уважение, винаги могат да се споразумеят и без да се събират под един покрив. Познавам такива деца, не им е било тежко детството, дори напротив.


Друг сценарий пък е - ми аз направих аборт - пост-фактум уведомяване на партньора, който отново е оставен без избор.
Ако ще правя аборт без да уведомя бившия си приятел, защо изобщо бих му казала, че съм го направила? Ако сме се разделили, ако не желая по никакъв начин да имам нещо общо с него и не искам да раждам детето му, защо трябва да го обременявам с моя избор?

Честно да си призная, аз мога да разсъждавам единствено от собствената си гледна точка и от това, че аз съм възпитана да не излизам на дъжда без дъждобран :cool: Презервативът се сваля тогава, когато реша, че искам дете. Ако ми се беше случило с някой от бившите ми приятели, със сигурност щях да го задържа, но не виждам как щях да живея с бащата до сега.

babity
01-10-2014, 22:34
Лейди, така е, ама знаеш, че всичко се случва. Мен лично ме е страх да го обмислям дори подобен казус. При сегашното ми дередже. Честно! *чукам на дърво*

Партньорът ми е повече от стриктен на тема дъждобрани, но аз пък съм възпитана (да бе, знам, че мамито е малко чисто чао с главата) да треперя преди всяка менструация...

xoxi
01-10-2014, 22:51
За една позната се носеха слухове, че е правила аборт, но не се разбра със сигурност. Не познавам момичета/жени, които са абортирали по собствено желание, а не спонтанно.

Аз съм твърдо ЗА аборта, като жената абсолютно сама трябва да вземе решението. Ако иска да запази детето, а бащата не иска, тя трябва да е сигурна, че може и сама да се грижи за това дете, не просто да го отгледа, но и да може да му осигури всичко, от което ще се нуждае, без да разчита на бащината помощ. Ако той помага въпреки всичко, добре дошло. Но в никакъв случай жената не трябва да разчита на друг при такива ситуации.
Ако пък не иска да запази това дете, абсолютно никой не може да я накара да го направи.
Тук най-вече визирам забременяване, в следствие от секс за една нощ и подобните му.
Ако говорим за хора в сериозна връзка, които няма как да се пропуснали да обсъдят евентуалната поява на бебе, нещата вече стоят по друг начин. НО въпреки това, по-голяма тежест винаги има мнението на жената.

Violenza
01-11-2014, 09:03
Всъщност, специално парите рядко представляват кой знае какъв проблем, ако родителите искат да задържат детето. Освен ако не говорим за редките случаи на крайна нищета.

Факт, че и двамата партньори трябва да участват във вземането на решение, но каквото и да си говорим, майката е нагърбена с много по-голяма отговорност, следователно е съвсем нормално крайната дума да е нейна.

Последните години определено се наблюдава грозната тенденция на масови аборти. Твърдо за съм, разбира се, грешки стават, но не намирам за нормално млади жени да са правили по 2-3 аборта поради невнимание. Познавам няколко такива.

babity
01-11-2014, 11:19
^Човееек! За к'ва сексуална култура говорим. Уж с'а не било табу, образовали се хората...
В 21 век имам позната, за която думата контрацепция се свежда до набутване на таблетка аспирин след секс. Потресена съм! За полово предавани болести... не знам к'во да кажа... :Х

LadyDi
01-11-2014, 11:26
В 21 век имам позната, за която думата контрацепция се свежда до набутване на таблетка аспирин след секс.

За повечето деца, контрацепцията представлява изпиване на Ескапел след всеки акт.

Violenza
01-11-2014, 11:29
Тия, дето аз ги имах предвид, вече на годинки са бая далеч от децата...

Не знам кой от двата варианта предизвиква по-силно възмущение.