PDA

View Full Version : Екранът на смъртта



AniBG
01-07-2014, 19:39
Последната седмица имам чувството, че от един проблем се сблъсквам с друг.. В петък си оставих лаптопа на сервиз да го продухат отвътре, че загравяше много (Compaq Presario CQ61) и там имаше проблемче с БИОС, че предният път като ходихме някой бил сложил парола. Та откакто го взех вчера, да речем правя нещо онлайн, бях в Тъмблр. Отворих нечий блог и ми се появи син екран, пише ерор 000019 май и до колкото можах да видя проблем с win32k.sys, нещо такова!? Четох, че принципно или е проблем с неъпдейтнат Уин, или с неправилно инсталнат софтуер, или вирус..
Ъпдейтнах Уин, всички възможни ъпдейти свалих и инсталирах. Колкото до софтуера, единственото, което съм сваляла и то преди да го занеса на продухване беше Фотошоп, но си тегля при всяка преинсталация една и съща версия от едно и също място и досега не ми е правил проблем.
Тъй като имам външна памет, на нея бях качила папката с Fonts понеже бях свалила към 2000.. И след преинсталацията, точно преди да го занеса на сервиз, подмених настоящата папка със шрифтове с тази, която имах запазена. Но пипах в Command centre-а като въведох attrib -r -s c:\windows\fonts, за да мога да едит-на притежателя на папката, за да имам права над нея. Имам чувството, че това може да е проблемът?! Въпреки че и това преди съм го правила и нищо не се е случвало.
Остава или вирус, или в сервиза да са пипали нещо в БИОС, което да ми дава ерор?!
Сега е супер досадно, защото ако отворя някоя страница екранът пак се появява, но не постоянно.. Преди малко докато прехвърлях файлове пак стана. Да, ще се радвам супер много, ако някой може да ми помогне, или с антивирусна, да не би софтуер за прочистване на регистри да е решението?! Или пак да се обаждам в сервиза?
Трябва СПЕШНО до събота всичко да е наред. :D Мерси предварително!!

Update: Сега ми излезна [нещо си]_POOL_HEADER
Между другото възможно ли е да е хардуерен проблем?! Тоест при почистването да са пипнали нещо видео картата или пък РАМ паметта?!

Kamikazeto
01-07-2014, 20:05
за софтуер за чистене на регистри пробвай ccleaner, но аз лично ако бях на теб бих направил един систем ристор или можеш да се поразровиш малко из контрол панел (в нета има гайд) и да видиш какво ти е барано по лаптопа ако се съмняваш че в сервиза може да е нещо, обаче не съм сигурен, мисля че само ако е нещо във вина.. та направи систем ристор и ако продължава най-вероятно е от биоса и наистина са барали там за което можеш да им направиш проблем, трябвало е само да го продухат до колкото разбрах. Като цяло ц клийнъра е готина програмка а за антивирусна....без лиценз трудно стават нещата едни казват едно, други казват касперски, аз лично съм с най-леката антивирусна и просто не се вра по зли сайтове...та.. систем ристор!

AniBG
01-07-2014, 20:12
С CCleaner-а го проверих тъкмо преди половин час, имаше 5-6 грешки, поправи ги. Ще пробвам с ристор, въпреки че пък гледам, че е възможно някой драйвер да не е ъпдейтнат?! Почти съм сигурна, че или е от БИОС-а, или е хардуерно, но пък се надявах да успея да го оправя сама.. Ако не стане с ристор, утре ще се обадя отново в сервиза. Благодаря за бързия отговор!

Kamikazeto
01-07-2014, 20:21
хардуерно, хардуерно може да не са сложили нещо както трябва (ако беше така обаче компютъра най-вероятно нямаше да стартира, ако беше видео картата, при рамта ако са сложили само 1 от 2 блокчета примерно също не би правило такъв проблем) или да си отишла в не много готин сервиз. Официалния ли посети? Ако толкова искаш да го оправиш погледни биоса (имаш някакви пароли май, на хп-тата това е много неприятен момент и аз съм го изпитвал, на практика ако имаш парола при някои лаптопи няма как да се махне, нито хардуерно, нито софтуерно освен в специален сервиз). айде късмет!

koko95
01-07-2014, 22:13
Донеси лаптопа на Лъвов мост там при спирката на автобусите(85 и другите) посока централна гара в базара до аптека Марешки, до секс шоп точно има 100% коректен сервиз , а и цените са народни :d .Работно време от 10 някъде до 18часа някъде всеки ден.

AniBG
01-08-2014, 19:02
Бях в сервиз на Стемо, баща ми има познат, който е спец. Обадих му се и каза, че било проблем или в браузъра, или в антивирусната.. Нямало как да е хардуерно, защото го пускал на най-тежките тестове още в сервиза. Пробвах между другото да отворя същите страници, на които ми дава син икран с Нет Експлорер и.. тръгна!! Деинсталирах всички останали браузъри и смених антивирусната, но пак с различни браузъри пак ми излизаше син екран. Пробвах да преинстална, но излезна друг проблем - на диска, който ползвам има Уин 7 и Уин 8. За мен това е единственото обяснение защо не се буутва автоматично диска, затова пробвах с Убунту. Преинсталнах на Убунту, за да видя дали ще подкара диска с Уин-овете, но пак не тръгва.. (а в БИОС настройките са си сложени да си буутва от СД първо при рестарт.) Да не би пък Компак да имат бутон, който когато излиза логото да се натисне, че да стартира диска?! Та предполагам въпросът ми е, бихте ли ми препоръчали торент с някой работещ Уин 7, по възможност октивиран, защото нямам идея какво да сваля, а познатите около мен нямат много опит в преинсталациите пък както казах ми трябва до събота всичко да е наред..

Kamikazeto
01-08-2014, 20:42
не ти ли звучи като някое вирусче, защото на мен да..и все пак не разбирам много, лично мнение. Виж в замунда примерно най-теглените и преди тва виж дали си на 32 или 64 бита.

koko95
01-08-2014, 21:26
Бях в сервиз на Стемо, баща ми има познат, който е спец. Обадих му се и каза, че било проблем или в браузъра, или в антивирусната.. Нямало как да е хардуерно, защото го пускал на най-тежките тестове още в сервиза. Пробвах между другото да отворя същите страници, на които ми дава син икран с Нет Експлорер и.. тръгна!! Деинсталирах всички останали браузъри и смених антивирусната, но пак с различни браузъри пак ми излизаше син екран. Пробвах да преинстална, но излезна друг проблем - на диска, който ползвам има Уин 7 и Уин 8. За мен това е единственото обяснение защо не се буутва автоматично диска, затова пробвах с Убунту. Преинсталнах на Убунту, за да видя дали ще подкара диска с Уин-овете, но пак не тръгва.. (а в БИОС настройките са си сложени да си буутва от СД първо при рестарт.) Да не би пък Компак да имат бутон, който когато излиза логото да се натисне, че да стартира диска?! Та предполагам въпросът ми е, бихте ли ми препоръчали торент с някой работещ Уин 7, по възможност октивиран, защото нямам идея какво да сваля, а познатите около мен нямат много опит в преинсталациите пък както казах ми трябва до събота всичко да е наред..


Донеси лаптопа на Лъвов мост там при спирката на автобусите(85 и другите) посока централна гара в базара до аптека Марешки, до секс шоп точно има 100% коректен сервиз , а и цените са народни :d .Работно време от 10 някъде до 18часа някъде всеки ден.

Проблемите ти ще бъдат решени бързо и скоростно, фирмата се казва diretouch :D

koko95
01-08-2014, 21:27
Аз пък даже без пари мога да ти оправя лаптопа, ако искаш де :D . А ако лаптопа трябва да се чисти мога да те прекарам тънко, пари само за части и материали-10-15 лева.

Auriss
01-08-2014, 22:02
Ех че съм услужлив (https://www.google.bg/search?q=win32k.sys+windows+7&oq=win32k.sys&aqs=chrome.2.69i57j0l5.4054j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8#es_sm=122&espv=210&q=how+to+fix+stop+0x00000019+error+&safe=off)

http://support.microsoft.com/kb/946226

// бих те посъветвал преди да се зачетеш в така увлекателния материал да си изтеглиш драйвърите за машинката ти от официалния сайт на производителя.

На другия ти въпрос - http://thepiratebay.se/torrent/7049713/Windows_7_Ultimate_32_64-bit_RemoveWAT_Included_
Ако не можеш да се ориентираш какво да цъкнеш (*зелен надпис с магнитче до него get this torrent*) натисни control + f и напиши въпросното.

AniBG
01-09-2014, 16:45
Благодаря на всички за помощта!! Въпреки това, както казах нямах време и ми трябваше всичко да е поправено спешно.. От сервиза ми инсталнаха Уин7, всичко си е на 6, НО човекът не ми е форматирал партициите на ПС-то. Та за да не правя нова тема ще попитам тук - с каква програма мога да преформатирам всичко без преинсталация и малко обяснение как се ползва. :D Мерсиии

Update: да речем, че общата памет на лаптопа е 320гб, а Ц-то вмомента е 297гб тъй като вчера баща ми прави опит за преинсталация, а пък в сервиза не са го форматирали и даа, Д диска го няма, тъй че как мога да си върна тия 23гб (моля ви, само не преинсталация :D )

koko95
01-12-2014, 03:20
Благодаря на всички за помощта!! Въпреки това, както казах нямах време и ми трябваше всичко да е поправено спешно.. От сервиза ми инсталнаха Уин7, всичко си е на 6, НО човекът не ми е форматирал партициите на ПС-то. Та за да не правя нова тема ще попитам тук - с каква програма мога да преформатирам всичко без преинсталация и малко обяснение как се ползва. :D Мерсиии

Update: да речем, че общата памет на лаптопа е 320гб, а Ц-то вмомента е 297гб тъй като вчера баща ми прави опит за преинсталация, а пък в сервиза не са го форматирали и даа, Д диска го няма, тъй че как мога да си върна тия 23гб (моля ви, само не преинсталация :D )

Ех съсипахте го от преинсталация тоя лаптоп ... Да ми го беше донесла без пари щях да ти го оправя за нула време.