PDA

View Full Version : Родителите на приятелката ми



teenmonster
01-08-2014, 06:37
Родителите на най добрата ми приятелка се развеждат. Майка й е изневерила на баща й със съседа и тя е тъжна и аз ме знам как да й помогна защото е много зле. Как да я ободря, да й кажа нещо да й помогна.

Interaction
01-08-2014, 09:05
Най-доброто, което можеш да направиш е да и покажеш, че си до нея и, че може да разчита и да разговаря с теб. Всъщност можеш да я разведриш, като и предложиш различни занимания, които да и пречат да мисли за това. Заведи я да играете на боулинг, отидете на разходка в парка (не, че времето предразполага, но все пак), просто и помогни да отдалечи мислите си от проблемите.

xoxi
01-08-2014, 09:11
Абсурд да можеш да й помогнеш с нещо точно сега. Увери се, че тя знае, че си до нея и може да разчита на теб, ако има нужда от каквото и да било. Това помага най-много. Бъди до нея, когато се нуждае от теб, но в никакъв случай не се натрапвай в опит да й помогнеш.

tori
01-08-2014, 11:15
Абсурд да можеш да й помогнеш с нещо точно сега. Увери се, че тя знае, че си до нея и може да разчита на теб, ако има нужда от каквото и да било. Това помага най-много. Бъди до нея, когато се нуждае от теб, но в никакъв случай не се натрапвай в опит да й помогнеш.
Аха. Заниманията за разведряване едва ли биха имали успех, но пък нищо не пречи да я викнеш на безцелна разходка примерно и ако все пак се съгласи, да обясниш, че си до нея и ще я изслушаш ако и се говори.

Interaction
01-08-2014, 11:48
Със сигурност ще имат по-голям ефект от бездействието. Или според теб е по-добре да я остави да си седи вкъщи да речем и да се самосъжалява за грешките на родителите си? Всяко занимание, което дори за малко ще отмести в мислите и в друга посока е добре дошло.

teenmonster
01-08-2014, 12:15
Мерси за помощта

tori
01-08-2014, 14:14
Със сигурност ще имат по-голям ефект от бездействието. Или според теб е по-добре да я остави да си седи вкъщи да речем и да се самосъжалява за грешките на родителите си? Всяко занимание, което дори за малко ще отмести в мислите и в друга посока е добре дошло.
Извинявай, дете съм на разведени родители, при това минах през същински ад само за месец. Нищо, абсолютно нищо, не успя да ме накара да престана да мисля за цялата простотия, ставаща вкъщи. Едва ли от една разходка на приятелката на авторката ще и стане по-добре или ще спре да мисли за родителите си. Единственото, което авторката може да направи, е да и предложи подкрепата си, естествено ако другото момиче я иска. Да притискаш някого да говори с теб, да прави нещо въобще с теб, би подействало ужасно зле на психиката на този човек. Още повече ако в точно този момент не му се прави нищо.

girlwithblueeyes
01-08-2014, 14:21
По -добре не се бъркай . Това са си лични неща все пак .Ако тя се съгласи да сподели и да потърси подкрепата дай й я .

Tsukuda_Hiroshi
01-08-2014, 15:06
Не можеш. Това е нещо, с което сама трябва да се справи момичето. Ако ти поиска помощ, тогава си ти на ход.

baby_baby
01-08-2014, 15:27
Най-добре я изслушай ако и се говори покажи и че си до нея

djipsito
01-08-2014, 19:40
Да, просто бъди там и я изслушвай. Понякога хората нямат нужда от съвети като споделят проблемите си, а просто това - да споделят и някой да ги изслуша.