PDA

View Full Version : как да помогна на приятеля ми



marcho
01-09-2014, 13:33
здравейте..ще ви обясня по - накратко и ако може да ми дадете съвет какъвто и да е той :)
Приятелят ми от известно време друса всеки ден пие много и какви ли не още щуротии взима. Не знам какво се случва с мозъка му,но говори някакви несвързани неща повтаря - 2,3 дена максимум 10 думи, абе все едно е в космоса.Много е зле работата знам,че е взимал и преди,но явно вече ефекта е видим.Имам чуството,че мозъка му спря да работи не разбирам какво говори разговора с него е безмислен...все едно говоря с малко дете. Не знам какво да правя и как да му помогна дали да се обърна към родителите му??

baby_baby
01-09-2014, 18:16
Поговори с него хубаво за да изясните положението

xXxPETYAxXx
01-10-2014, 13:55
^И как се изяснява положението с наркозависим според теб, с разговор абсолютно нищо няма да постигне.
А при разговор с техните има различни варианти, единият от които е положението да се влоши. Имах приятел с подобни проблеми, ако зависеше от техните, щеше да живее на улицата, добре че имаше разбран брат, който му помогна изключително много и нещата да не повярва човек се оправиха. Ако той има по-голям брат/сестра по-добре поговори с него/я за този проблем, въпреки че, ако е толкова зле, колкото описваш не вярвам в семейството му да не са забелязали.

heartshapedbox
01-10-2014, 15:24
Хващаш го и отивате някъде за ден-два, за да не може да друса през това време.
Когато е напълно трезвен, тогава говориш с него.

Зъбчето
01-11-2014, 05:27
Как точно да го хване ако е на 15, а келеша на 16? Казвай на родителите му и те да му набият ум в главата.

veilside88
01-14-2014, 09:57
Как точно да го хване ако е на 15, а келеша на 16? Казвай на родителите му и те да му набият ум в главата.

Най-добре пръчката да има и бодли .. :)

Котка.
01-14-2014, 10:46
^И как се изяснява положението с наркозависим според теб, с разговор абсолютно нищо няма да постигне.
А при разговор с техните има различни варианти, единият от които е положението да се влоши. Имах приятел с подобни проблеми, ако зависеше от техните, щеше да живее на улицата, добре че имаше разбран брат, който му помогна изключително много и нещата да не повярва човек се оправиха. Ако той има по-голям брат/сестра по-добре поговори с него/я за този проблем, въпреки че, ако е толкова зле, колкото описваш не вярвам в семейството му да не са забелязали.

+