PDA

View Full Version : ПБС



denks
01-09-2014, 16:26
Пбс (преживявания близки до смъртта) какво мислите за тях,преживявали ли сте такова нещо?

DoctorSatan666
01-09-2014, 23:26
Не знам дали това се квалифицира адекватно за изискванията на темата, но ....... Когато за пръв път пусна тема в този форум и сетивата ми се сблъскаха с "аромата" на нагло невежество и духовна нищета, изливащи се от цялото ти жалко съществуване, проявяващо се изключително в пускане на теми, недостойни за вниманието дори и на дете със синдрома на Даун, това за мен беше преживяване близко до смъртта (макар и в по-метафоричен смисъл). Твърде жалко, че трябваше да го изпитам наново. Е, какво пък... Това, което не ни убива, ни прави по-силни....

ПП: Хммм, "Аромат на невежество" ... колко примамливо звучи, трябва да го сложат на реклама на прах за пране. :lol:

heartshapedbox
01-09-2014, 23:28
:lol:

npp
01-10-2014, 10:52
да си призная, лично аз съм претърпявал смърт хиляди пъти, и не беше никак приятно

DoctorSatan666
01-10-2014, 11:01
да си призная, лично аз съм претърпявал смърт хиляди пъти, и не беше никак приятно

Е и, видя ли Господ?

npp
01-10-2014, 11:20
Е и, видя ли Господ?

именно Исус Христос ме съживяваше всеки път

DoctorSatan666
01-10-2014, 11:42
Има си хас.....

А само ти ли си умирал хиляди пъти, или и другия свидетел също?

ПП: Също така, ако можеш сподели някоя история за преживяванията ти близки до смъртта. Много ми е интересно.

npp
01-10-2014, 13:28
Има си хас.....

А само ти ли си умирал хиляди пъти, или и другия свидетел също?

ПП: Също така, ако можеш сподели някоя история за преживяванията ти близки до смъртта. Много ми е интересно.

имало е такива случаи още преди хилядолетия, при това и повече от свидетели

"всеки ден умирам." 1 Коринтяни 15: 31

става въпрос (за това) да работиш за всеобщото спасение в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос дори и ако ти се наложи да страдаш и умреш за това, или, ако във всеки случай страданията и смъртта са неизбежни за теб, то поне да страдаш и умреш за пълното спасение на всички човеци/души и осигуряването им с изобилен живот в истинският Господ Бог до краят на вечността

"каква похвала, ако понасяте търпеливо, когато ви бият за престъпленията ви? Но когато вършите добро и страдате, ако понасяте търпеливо, това е угодно пред Бога. Защото и на това сте призовани; понеже и Христос пострада за вас, и ви остави пример да последвате по Неговите стъпки; Който грях не е сторил, нито се е намерило лукавщина в устата Му; Който бидейки охулван, хула не отвръщаше; като страдаше, не заплашваше; но предаваше делото Си на Този, Който съди справедливо; Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте." 1 Петрово 2: 20-24,

"Не въздавайте зло за зло или хула за хула, а напротив благославяйте; понеже на това бяхте призовани, за да наследите благословение. Защото, "Който желае да обича живота И да види добри дни, Нека пази езика си от зло И устните си от лъжливо говорене; Нека се отклонява от зло, и да върши добро; Нека търси мир и да се стреми към него. Защото очите на Господа са върху праведните, И ушите Му към тяхната молитва; Но лицето на Господа е против ония, които вършат зло" И кой ще ви стори зло, ако сте ревностни за доброто? Но даже, ако пострадате за правдата, блажени сте; а "от тяхното застрашаване не се бойте, нито се смущавайте". Но почитайте със сърцата си Христа като Господ, като бъдете винаги готови да отговаряте, (но с кротост и страхопочитание), на всекиго, който ви пита за вашата надежда. Имайте чиста съвест, така щото във всичко, в което ви одумват да се посрамят ония, които клеветят добрата ви в Христа обхода. Защото е по-добре да страдате, като вършите добро, ако е такава Божията воля, а не като вършите зло. Защото и Христос един път пострада за греховете, Праведният за неправедните, за да ни приведе при Бога, бидейки умъртвен по плът, а оживотворен по дух; с който отиде да проповядва на духовете в тъмницата, които едно време бяха непокорни, когато Божието дълготърпение ги чакаше в Ноевите дни, докато се правеше ковчега, в който малцина, то ест, осем души, се избавиха чрез вода. Която в образа на кръщението и сега ви спасява, (не измиването на плътската нечистота, но позива към Бога на чиста съвест), чрез възкресението на Исуса Христа; Който е отдясно на Бога, като се е възнесъл на небето, и Комуто се покориха ангели, власти и сили." 1 Петрово 3: 9-22,

"радвайте се за гдето с това вие имате общение в страданията на Христа, за да се зарадвате премного и когато се яви Неговата слава. Блажени сте, ако ви опозоряват за Христовото име; защото Духът на славата и на Бога почива на вас [откъм тях се хули, а откъм вас се прославя]. Никой от вас да не страда като убиец, или крадец, или злодеец, или като такъв, който се бърка в чужди работи. Но, ако страда някой като християнин, да се не срамува, а нека слави Бога с това име. Защото дойде времето да се започне съдът от Божието домочадие; и ако почне първо от нас, каква ще бъде сетнината на тия, които не се покоряват на Божието благовестие? И ако праведният едвам се спасява, то нечистият и грешният где ще се явят? Затова и тия, които страдат по Божията воля, нека предават душите си на верния Създател, като вършат добро." 1 Петрово 4: 13-19

denks
01-10-2014, 19:01
Всеки е свободен да пише или да не пише в която иска тема,никой не те кара да пишеш в нея, в първия ти пост ти се изрази все едно си задължен. Много си глупав честно като нпп си, всеки е свободен да поства каквито си иска теми, а дали са безинтересни или не то ще си покаже. Друг е въпроса, че ти непрекъснато се опитваш да спориш с всички и си окупираш темите с цел да ги превърнеш в безинтересни. И немога да разбера защо,като темите са ти тъпи ти висиш по цял ден в раздела и форума за да прецакваш теми защото явно си нямаш друга работа и си те дундуркат още, изобщо ти си някакъв олигофрен.
И не целя да те засягам а ти казвам истината използваш анонимноста като оръжие тва ти е черупката.

denks
01-10-2014, 19:15
А и как ме разгада толкова дълбоко само от един пост и то от първия ми и какво точно е нагло невежество, не ти се обиждам щото си хейтър а те са тъпи, ти целиш точно да ме обидиш, хейтърска защитна реакция.Като отворена книга си, мн си глупав.

defender
01-10-2014, 21:16
да си призная, лично аз съм претърпявал смърт хиляди пъти, и не беше никак приятно


именно Исус Христос ме съживяваше всеки път

че защо Му е на Бог хиляди пъти да те умъртвява и после да те възкресява, това да не е някаква гавра или игра.
Все пак ако Бог прави нещо, то го прави с някаква цел, Бог не прави възкресения ей така да си играе - някаква мисия ли ти е дал, какво.
Христос веднъж Възкръсна, а ти 1000, ей така за кеф.

И ще ни кажеш ли от какво толкова често умираш, тровиш се с хапчета ли или скачаш от някой мост, какво точно се случва.

DoctorSatan666
01-10-2014, 21:24
http://prikachi.com/images/985/6941985k.jpg

Хахахахахаха


Смисловите грешки и логическите несъответствия след първия пост вече ми дойдоха в повече, което напълно обезсмисли намерението ми, да ти ги покажа нагледно. Естествения резултат от едно такова действие, би породило само още една тирада от малоумни недосмислици и брътвежи. Впрочем и този пост ще има същия ефект.

Но чакай да видя дали съм разбрал... значи според теб, всеки има СВОБОДАТА да поства каквито си иска теми, а аз нямам свободата да поствам каквито си искам коментари?

fire_magic
01-11-2014, 02:39
8-)

а npp, o_O ... може ли да споделиш малко повече за твоите умирания и възкресения ?

DoctorSatan666
01-11-2014, 08:20
8-)

а npp, o_O ... може ли да споделиш малко повече за твоите умирания и възкресения ?

Съмнявам се, че ще ти отговори, понеже npp винаги е "on-topic", поне за това, което търсят очите му: Бог и религия. Оттам нататък, всичко се свежда до "пълното спасение на всички човеци/души и осигуряването им с изобилен живот в истинският Господ Бог до краят на вечността" и въпроса е приключен. Все пак, спомням си веднъж беше изръсил единия (тъй като двама пишат от един профил) , че е вдигнал 300 градуса температура и го гонели демони или нещо такова. :lol:

an7raks
01-11-2014, 10:24
да си призная, лично аз съм претърпявал смърт хиляди пъти, и не беше никак приятно

Хахахаха, това колкото и пъти да го прочета, все ще ми е смешно! :lol: :lol: :lol:

defender
01-11-2014, 12:44
да си призная, лично аз съм претърпявал смърт хиляди пъти, и не беше никак приятно

именно Исус Христос ме съживяваше всеки път

днес, след като сънува поредния си кошмар с трансцидентални магьосници изнасилвачи, преди закуска, вместо кафе, нпп направи утринното си 1001-во възкръсване, събитието е засвидетелствано със снимки:

http://store.picbg.net/pubpic/A1/C6/70da62e53b34a1c6.jpg

denks
01-11-2014, 13:25
Доктор ли си къв си не те знам, обаче наистина направих грешка... позволих си да споря с хейтър(нещо, което е признавам си тъпо и безсмислено :D ) въпреки, че си знаех какво ще стане, ти само ми каза, че съм малоумен, но отново не изказа никави доводи за това, което доказва, че си хейтър защото да се опитваш да обиждаш безпочвено е точно това.


ПП:Пиши си каквото си искаш (никъде не казвам да не го правиш) щото вече няма да ти обръщам внимание, а и то как да спориш с безгрешен хейтър, който никога не прави смислови грешки? :D hate this _|_

npp
01-11-2014, 22:31
че защо Му е на Бог хиляди пъти да те умъртвява и после да те възкресява, това да не е някаква гавра или игра.
Все пак ако Бог прави нещо, то го прави с някаква цел, Бог не прави възкресения ей така да си играе - някаква мисия ли ти е дал, какво.
Христос веднъж Възкръсна, а ти 1000, ей така за кеф.

И ще ни кажеш ли от какво толкова често умираш, тровиш се с хапчета ли или скачаш от някой мост, какво точно се случва.

просто бях гонен от цяла армия антихристи - дори от цялото им царство, затова и умрях толкова много пъти, понеже те ме убиваха, иначе ако се бях скрил в някоя секта, тогава може би животът ми щеше да е супер безпроблемен и комфортен, например какъвто е твоят сега, не че самият аз изгарях от желание да умирам, но просто бе неизбежно за мен и аз нямах как да не го претърпя неведнъж

npp
01-11-2014, 22:33
8-)

а npp, o_O ... може ли да споделиш малко повече за твоите умирания и възкресения ?

не ти ли стигат всички предишни постове по въпроса?!

defender
01-11-2014, 23:12
просто бях гонен от цяла армия антихристи - дори от цялото им царство, затова и умрях толкова много пъти, понеже те ме убиваха, иначе ако се бях скрил в някоя секта, тогава може би животът ми щеше да е супер безпроблемен и комфортен, например какъвто е твоят сега, не че самият аз изгарях от желание да умирам, но просто бе неизбежно за мен и аз нямах как да не го претърпя неведнъж

Каква е тая армия антихристи и как точно те убива. Опиши ни как преминава един твой обикновен ден, в който ти биваш убиван по 7-8 пъти на ден и после се съживяваш (в смисъл, за тебе така преминава един обикновен ден, нали така).

Например: от 7-8 часа ставам от сън и си приготвям закуска
от 9 до 10 часа ме убива армията на антихристите
от 10.00 до 10.10 едно бързо възкръсване на екс.
и т.н.

Моля опиши горе-долу как преминава един твой ден на умирания и съживявания, като наблегнеш на това как точно те убиват, какво ти правят, какво се случва.

Можеш и да ни разкажеш някоя историйка от твоя интересен живот, за да разбираем как точно се случват нещата с тази банда антихристи и така и нас да предпазиш от тях, като си вземем пример от твоята мъдрост и опит, тогава ще си един истински свидетел, спасяваш човеци.

Мерси

fire_magic
01-12-2014, 01:47
просто бях гонен от цяла армия антихристи - дори от цялото им царство, затова и умрях толкова много пъти, понеже те ме убиваха, иначе ако се бях скрил в някоя секта, тогава може би животът ми щеше да е супер безпроблемен и комфортен, например какъвто е твоят сега, не че самият аз изгарях от желание да умирам, но просто бе неизбежно за мен и аз нямах как да не го претърпя неведнъж

за коя планета става въпрос?

fire_magic
01-12-2014, 01:51
не ти ли стигат всички предишни постова по въпроса?!
Не, защото не те следя, не съм чел нищо подобно. Всъщност от седмица срещам твои коментари във форума, лично моя грешка, за която страшно много съжалявам.

npp
01-12-2014, 13:12
Каква е тая армия антихристи и как точно те убива. Опиши ни как преминава един твой обикновен ден, в който ти биваш убиван по 7-8 пъти на ден и после се съживяваш (в смисъл, за тебе така преминава един обикновен ден, нали така).

Например: от 7-8 часа ставам от сън и си приготвям закуска
от 9 до 10 часа ме убива армията на антихристите
от 10.00 до 10.10 едно бързо възкръсване на екс.
и т.н.

Моля опиши горе-долу как преминава един твой ден на умирания и съживявания, като наблегнеш на това как точно те убиват, какво ти правят, какво се случва.

Можеш и да ни разкажеш някоя историйка от твоя интересен живот, за да разбираем как точно се случват нещата с тази банда антихристи и така и нас да предпазиш от тях, като си вземем пример от твоята мъдрост и опит, тогава ще си един истински свидетел, спасяваш човеци.

Мерси

не ти ли стига написаното дотук?!, ето и още:

"Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас, и ви определих да излезете в света и да принасяте плод и плодът ви да бъде траен; та каквото и да поискате от Отца в Мое име, да ви даде. Това ви заповядвам да се любите един друг. Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил. Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази. Помнете думата, която ви казах, слугата не е по-горен от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят; ако са опазили Моето учение, и вашето ще пазят. Но всичко това ще ви сторят поради Моето име, защото не познават Онзи, Който Ме е пратил. Ако не бях дошъл и не бях им говорил, грях не биха имали; сега, обаче, нямат извинение за греха си. Който мрази Мене, мрази и Отца Ми. Ако не бях сторил между тях делата, които никой друг не е сторил, грях не биха имали; но сега видяха и намразиха и Мене и Отца Ми." Йоан 15: 16-24

npp
01-12-2014, 13:18
за коя планета става въпрос?

по принцип физически се намирам на тази


Не, защото не те следя, не съм чел нищо подобно. Всъщност от седмица срещам твои коментари във форума, лично моя грешка, за която страшно много съжалявам.

защо си мислиш, че е грешка?!, грешка е след като срещнеш някой лош човек, да последваш неговия пример, но в случая лично аз не ти давам пример да вършиш нещо лошо, нито препоръчвам на някого да прави такива неща, просто ти казах, че ще намериш отговор на въпроса си към мен в предишните ми постове - не се слага запетая между думите "не" и "защото" когато са в съчетание, а когато следващите думи в изречението са пояснителни - както е в случая с първото ти изречение по-горе, е по-удачно да се слага тире(-) вместо запетая, т.е.: "Не защото не те следя - не съм чел нищо подобно."

DoctorSatan666
01-12-2014, 17:19
по принцип физически се намирам на тази


> "По принцип"

"По принцип" всеки принцип си има своите изключения, нали?

http://prikachi.com/images/487/6948487g.gif

defender
01-12-2014, 18:37
не ти ли стига написаното дотук?!, ето и още:

"Вие не избрахте Мене, но Аз избрах вас, и ви определих да излезете в света и да принасяте плод и плодът ви да бъде траен; та каквото и да поискате от Отца в Мое име, да ви даде. Това ви заповядвам да се любите един друг. Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил. Ако бяхте от света, светът щеше да люби своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази. Помнете думата, която ви казах, слугата не е по-горен от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят; ако са опазили Моето учение, и вашето ще пазят. Но всичко това ще ви сторят поради Моето име, защото не познават Онзи, Който Ме е пратил. Ако не бях дошъл и не бях им говорил, грях не биха имали; сега, обаче, нямат извинение за греха си. Който мрази Мене, мрази и Отца Ми. Ако не бях сторил между тях делата, които никой друг не е сторил, грях не биха имали; но сега видяха и намразиха и Мене и Отца Ми." Йоан 15: 16-24

Чакй сега, едва ли някой те мрази, проблема е че ти се вкарваш във филми. Изцепваш невероятната мисъл как хиляди пъти умираш и те убиват, и те съживяват и ние като нормални хора е нормално да се учудим и да те попитаме: "Ама как така, това е необичайно, обясни ни какво се случва?", и ти в следващия момент изтърсваш едно: Вие ме мразите!. ............................ Ай стига де?!

След такива необичайни и скандални думи и разкрития, които ни изтърсваш за себе с , каква очакваш, че може да е реакцията на нас простите-нормални хорица.

Сега обясни, какви са тези убийства дето говориш, как така те убиват, защо и как.

npp
01-12-2014, 18:44
Чакй сега, едва ли някой те мрази, проблема е че ти се вкарваш във филми. Изцепваш невероятната мисъл как хиляди пъти умираш и те убиват, и те съживяват и ние като нормални хора е нормално да се учудим и да те попитаме: "Ама как така, това е необичайно, обясни ни какво се случва?", и ти в следващия момент изтърсваш едно: Вие ме мразите!. ............................ Ай стига де?!

След такива необичайни и скандални думи и разкрития, които ни изтърсваш за себе с , каква очакваш, че може да е реакцията на нас простите-нормални хорица.

Сега обясни, какви са тези убийства дето говориш и как така те убиват.

защо приписваш написаното в Библията на мен, след като не съм го писал аз?!, ти може и да искаш много неща, но на мен истинският Господ Бог може и да не ми даде да ти обясня(-вам) всяко нещо, което искаш да знаеш - ако наистина вярваше, щеше да разбереш и сам, обаче пак чакаш някой да ти сервира всичко на тепсия

defender
01-12-2014, 19:02
ти ме мразиш, криеш истината и не искаш да ни обясниш, за да не ни спасяваш и да останем в състояние на неспасение.
Така ли е?

heartshapedbox
01-12-2014, 21:53
нпп, а защо му е на господ да те поставя в смърто-предполагащи ситуации и "срещи с убиващи те антихристи", щом ще те възкреси после?

npp
01-13-2014, 09:01
ти ме мразиш, криеш истината и не искаш да ни обясниш, за да не ни спасяваш и да останем в състояние на неспасение.
Така ли е?

не, не позна

npp
01-13-2014, 09:02
нпп, а защо му е на господ да те поставя в смърто-предполагащи ситуации и "срещи с убиващи те антихристи", щом ще те възкреси после?

защо Исус и много Негови ученици бяха гонени и убивани?

defender
01-13-2014, 09:28
и много Негови ученици бяха гонени и убивани?

Но никой от тях не е бил физически умъртвяван и съживяван, и то хиляди пъти.

fire_magic
01-13-2014, 13:51
npp dobre li si be chovek?

fire_magic
01-13-2014, 13:59
Но никой от тях не е бил физически умъртвяван и съживяван, и то хиляди пъти.
qvno e nastypilo i tova vreme veche

DoctorSatan666
01-13-2014, 14:45
Милиони хора вярват в една 2000 годишна история, че Иисус Христос е умрял и възкръснал, но когато нпп твърди, че умира и възкръсва, никой не му вярва....

http://prikachi.com/images/122/6951122L.jpg

npp
01-13-2014, 18:36
Но никой от тях не е бил физически умъртвяван и съживяван, и то хиляди пъти.

нали вече цитирахме как са умирали дори всеки ден, ето го пак: "всеки ден умирам." 1 Коринтяни 15: 31

а след като е умирал всеки ден, то е сигурно и че е бил съживяван всеки ден: "Окаян аз човек! кой ще ме избави от тялото на тая смърт? Благодарение Богу! има избавление чрез Исуса Христа, нашия Господ." Римляни 7: 24-25

при все че се пишеше за толкова голям християнин, но отричаш написаното в Библията

defender
01-13-2014, 19:07
Милиони хора вярват в една 2000 годишна история, че Иисус Христос е умрял и възкръснал, но когато нпп твърди, че умира и възкръсва, никой не му вярва....

http://prikachi.com/images/122/6951122L.jpg

защото ние сме разумни вярващи, а не наивници разтворили крака за поредната изнасилваща ума хипноза .............. разумът също е дар, който трябва да се използва по предназначение, но оставен сам на себе си се превръща в свирепо блуждаещо животно, което "възкръсва по 1000 пъти на ден в полусън".




при все че се пишеше за толкова голям християнин, но отричаш написаното в Библията

не отричам Библията, а отричам еретика-лъжесвидетел на словото.

DoctorSatan666
01-14-2014, 11:38
разумни вярващи


http://prikachi.com/images/582/6839582t.gif

Истината е, че няма никаква разлика в това дали ще вярваш в христовото възкресение или във възкресението на нпп. Нали все пак всичко е въпрос на вяра, не на доказателства?

Да ама там е работата - не е удобно да вярваш във възкресението на някакъв си световно неизвестен псевдо-свидетел, а пък образа на Джийзъс е привидно по-достоверен, украсен със всякакви митологични елементи. Ако беше установено и доказано със сигурност, че нпп е възкръснал, какво от това? Дали някой щеше да следва и боготвори някой, който няма качествата на Бог, а е очевидно изперкал. Нпп е само свидетел, а не "спасител"(в смисъла на универсален и единствен спасител). Дори и самия той би го признал, а това определя и неговото отношение към света т.е. и неговата роля. Ето как всичко е въпрос на отношение, на базата на лепнати етикети, а не на доказателства. А отношението, и то най-вече от вярващите към обекта на вярата(Джийзъс) и това какво те проектират като негови качества, определя защо хората биха повярвали в Иисус, а не в нпп. Иисус е "набеден" за спасител, неговото възкресение е свързано със саможертвата в името на човечеството, той е мистичен, милостив, син на Бога, върши чудеса, лекува болните, има своя доктрина и философия , а нпп е просто свидедетел - просто поредния безличен репликатор на хилядолетни идеи. Ето затова хората вярват в Иисус, а не в нпп - не заради някаква си "разумна вяра", а защото вярата е продукт на потребности, както и всяка друга човешка дейност, пък Иисус (и Бог) е именно обобщен образ на тези потребности.

defender
01-14-2014, 12:36
Да ама там е работата - не е удобно да вярваш във възкресението на някакъв си световно неизвестен псевдо-свидетел, а пък образа на Джийзъс е привидно по-достоверен, украсен със всякакви митологични елементи. ...................

айде да не ми казваш, аз какво съм си мислил, а, ............ ааааааааааааааа............... виждам, че ме разбра и дори започна леко да се надришкваш от страхче........... хихихи.

ПП: майтап бе докторе, ти си готин.

npp
01-14-2014, 12:53
докато вие интернет кияците/плужеците си мерите дървените философии, истинските Светии отново работят денонощно за пълното спасение и осигуряване на всички човеци/души с изобилен и вечен живот в истинския Господ Бог, а така и за вас, вие въобще не зачитате онези, благодарение на които имате тоя живот, в който вие предпочитахте да се лигавите досега

defender
01-14-2014, 12:59
истинските Светии отново работят денонощно за пълното спасение и осигуряване на всички човеци ...........

а ти между тях ли си
и как работиш денонощно, какво е естеството на работата ти.

fire_magic
01-14-2014, 14:02
#podaivyzkresenietonasamwe
#bognpp

DoctorSatan666
01-14-2014, 14:09
истинските Светии отново работят денонощно
Имаш предвид нещо като религиозен нон-стоп? Мерси. Ще знам ако в 3 часа сутринта закъсам за свещи, да им звънна.

http://prikachi.com/images/115/6951115C.png

fire_magic
01-14-2014, 14:13
#zapalisveshtta
#izkupigrehasitamwe
#dokaraimisveshtiv04:30we

DoctorSatan666
01-14-2014, 14:16
#podaivyzkresenietonasamwe
#bognpp

http://prikachi.com/images/650/6924650l.jpg

DoctorSatan666
01-14-2014, 14:25
" Ъъъ, извинете, някой да е поръчвал свещи?"

http://prikachi.com/images/142/6954142n.jpg

defender
01-14-2014, 14:30
това според мен е нещо като денонощен импулсен телефон за проповеди на езичници-свидетели на Словото.

Обаждаш се и готин-сексапилен женски глас ти казва:
Свидетелска проповед за спасението на всички души/одушевени - изберете 1
Свидетелство за полузаспалия бог на нпп, моля изберете 2
Свидетелство за безразборен секс за доставяне на добро на всички човеци/одушевени - изберете 3
и така нататък за останалите нпп-инщини

fire_magic
01-14-2014, 14:36
http://prikachi.com/images/180/6954180w.jpg
#mujsperukawe

npp
01-14-2014, 16:44
само ако разберете колко пъти истинските Светии са ви спасявали от увреждане и смърт чрез своите молитви, ще им благодарите повече отколкото някога сте благодарили на келнерите/разносвачите, които са ви сервирали/донасяли поръчките

fire_magic
01-14-2014, 19:17
добре, благодаря нпп, предай им много поздрави преди да те възкресят утре

npp
01-15-2014, 10:39
не е шега работа това - ако истинските Светии спрат да се молят, тогава мнозина могат не след дълго да пострадат и умрат

RagioL
01-15-2014, 12:44
Вярно тоя ще да е огнена личност, яйца да си пържиш на него.

fire_magic
01-17-2014, 00:30
не е шега работа това - ако истинските Светии спрат да се молят, тогава мнозина могат не след дълго да пострадат и умрат
въъъъъй, добре, предай им мн поздрави и им кажи да се молят повече за мене ако може както и за децата в Африка например, които умират от глад

heartshapedbox
01-17-2014, 00:41
Пак към нпп, как точно си избра християнството измежду всички религии, с какво те грабна? :D

npp
01-18-2014, 11:04
Пак към нпп, как точно си избра християнството измежду всички религии, с какво те грабна? :D

истината е, че в началото не знаех кой е истинският Бог, понеже по едно доста случайно стечение на обстоятелствата гостувах в разни вероизповедания/деноминации: християнски, индуски, йогически, ислямски, будистки, и др., а последователите на всяка една от тях твърдяха, че само техният Бог е истинският или най-висшият, вследствие на което аз останах много объркан, понеже търсих истинският Бог, обаче така и не Го намерих там, нито открих някаква сигурна следа от Него някъде там, така в един послешен момент тогава се оказах изправен пред дилемата дали да стана член на някоя от сектите или да започна да търся истинския Бог, и понеже не намерих какво най-добре да направя освен да започна да търся Онзи, Който наистина е истинският Бог, затова взех крайно решение да оставя сектите и да започна съвсем сам да Го търся, започнах да Го призовавам всеки ден от сутрин до вечер - тогава не се занимавах с нищо друго освен само с това, допускайки малко или много че Той може да се окаже всеки един от добре известните: Исус, кришна, буда, Йехова, аллах, и пр., понеже това малко или много ми беше вече внушено от онези секти, обаче един ден докато все още призовавах Онзи, Който наистина е истинският Бог без да бъда съвсем сигурен Кой е Той, ми се яви самия Исус Христос с голяма сила и слава и ми каза: "Моят Небесен Отец и Аз сме единственият истински Господ Бог на вселената, докато всеки друг е фалшив/лъжлив", при положение, че аз до последно допусках, че и другите: кришна, буда, йехова, аллах, и пр., могат също не по-малко да се окажат лица на единния Бог, обаче никой от тях не ми се яви докато търсих тогава Онзи, Който наистина е Истинският, никой от боговете не дойде да ме утеши истински, освен истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, поради което аз паднах по лице пред Него когато ми се яви, като казах: "готов съм да умра за Теб дори още сега Господи Исусе", вследствие на което Той ме направи да свидетелствувам Неговото Слово, така и до днес все още следвам Него, и вече не следвам каквато и да било секта

DoctorSatan666
01-18-2014, 12:18
Значи, отказал си се от наличните религиозни деноминации и си създал сам своя. Нали осъзнаваш, че това си е дефиницията за секта..... А и как си мислиш, че възникват всички секти? Не е ли от такива "разочаровани" последователи, които си вярват, че са получили божието откровение? Дори и в Библията е казано: "Който търси, намира". Търсел си Бог и си намерил негово подобие, в целия блясък, в който си искал да Го видиш. Твоят бог е нищо повече от отражение на твоите потребности. И всеки, който "гледа", но никога не "вижда" своето отражение в живота си, е обречен да се блъска сляпо в коридорите на собственото си заблуждение.

npp
01-18-2014, 13:23
Значи, отказал си се от наличните религиозни деноминации и си създал сам своя. Нали осъзнаваш, че това си е дефиницията за секта..... А и как си мислиш, че възникват всички секти? Не е ли от такива "разочаровани" последователи, които си вярват, че са получили божието откровение? Дори и в Библията е казано: "Който търси, намира". Търсел си Бог и си намерил негово подобие, в целия блясък, в който си искал да Го видиш. Твоят бог е нищо повече от отражение на твоите потребности. И всеки, който "гледа", но никога не "вижда" своето отражение в живота си, е обречен да се блъска сляпо в коридорите на собственото си заблуждение.

защо тогава се (по-)яви Исус, а не примерно кришна, след като не очаквах да дойде точно Исус, но бях склонен да си мисля, че може би кришна, буда, аллах, и пр. са не по-малко лица на единния Бог в сравнение с Исус?!, не очаквах, че точно Исус е единственият истински Господ и че Неговият Небесен Отец е единственият истински Бог на вселената, обаче се оказа точно така

DoctorSatan666
01-18-2014, 14:57
Ако преварително вярваш в духове, няма голямо значение дали ще се появи духа на баба ти или на дядо ти. И това, че ти се е "явил" единия, вместо другия, съвсем не доказва, че съществуват духове изобщо.

Впрочем, как точно изглеждаше Иисус?

defender
01-18-2014, 21:40
на мен също ми е интересно как така нпп сам си решава и се самопревъзгласява, че е свидетел на Словото и то езичник-свидетел, след като самите апостоли са приемали, да им казват християни, а не езичници-свидетели и никога не са се наричали "езичници-свидетели".

npp
01-19-2014, 10:46
Ако преварително вярваш в духове, няма голямо значение дали ще се появи духа на баба ти или на дядо ти. И това, че ти се е "явил" единия, вместо другия, съвсем не доказва, че съществуват духове изобщо.

Впрочем, как точно изглеждаше Иисус?

не вярвах в духове, но просто търсех/призовавах Онзи, Който наистина е истинският Бог без да използвам каквито и да били конкретни имена от рода на Исус, кришна, буда, Йехова, аллах, и пр., като се надявах да дойде баш Истинският - Който и да е Той

npp
01-19-2014, 10:55
на мен също ми е интересно как така нпп сам си решава и се самопревъзгласява, че е свидетел на Словото и то езичник-свидетел, след като самите апостоли са приемали, да им казват християни, а не езичници-свидетели и никога не са се наричали "езичници-свидетели".

хората, които уважават нас, двамата свидетели на Бог и Исус, не ни злословят, но сме били одумвани единствено от хора, които са ни мразили

defender
01-19-2014, 11:40
хората, които уважават нас, двамата свидетели на Бог и Исус, не ни злословят, но сме били одумвани единствено от хора, които са ни мразили

мдааа, значи критиката е омраза, значи когато Иисус и поправял и е правил забележки на апостолите, когато са бъркали, според твоята логика излиза, че Той ги е мразил.

а колкото до мен, прав си, гадно мразещо парче съм (поведението ми е лошо, за съжаление), сега отивам да ям малки деца езичници за обяд. Да са еВа. :)

npp
01-20-2014, 09:55
мдааа, значи критиката е омраза, значи когато Иисус и поправял и е правил забележки на апостолите, когато са бъркали, според твоята логика излиза, че Той ги е мразил.

а колкото до мен, прав си, гадно мразещо парче съм (поведението ми е лошо, за съжаление), сега отивам да ям малки деца езичници за обяд. Да са еВа. :)

ако наистина беше на страната на Исус, нямаше да противоречиш на Неговото Слово когато го свидетелствувахме тук в този форум - независимо кой го свидетелствува, праведният винаги го уважава и не се противи на онези, които го свидетелствуват

defender
01-20-2014, 12:26
че Иисус е свидетелствал достатъчно, ти какъв се явяваш в цялата работа,
аха караш ме да избирам между тебе и Иисус. Защо ти трябва да си нещо повече, имаш нещо повече ли да ни кажеш.
Какво само се опитваш да втълпяваш лъжлива вина на хората, че като не слушали свидетелството ти и не били с Бога - точно типичен сектантски опит за манипулация.

ти на мен не ми трябваш да ми казваш как да вярвам, в Библията не пише нищо за тебе, за свещениците пише, за светии пише, ама за езичници-свидетели, не пише.

npp
01-20-2014, 13:54
че Иисус е свидетелствал достатъчно, ти какъв се явяваш в цялата работа,
аха караш ме да избирам между тебе и Иисус. Защо ти трябва да си нещо повече, имаш нещо повече ли да ни кажеш.
Какво само се опитваш да втълпяваш лъжлива вина на хората, че като не слушали свидетелството ти и не били с Бога - точно типичен сектантски опит за манипулация.

ти на мен не ми трябваш да ми казваш как да вярвам, в Библията не пише нищо за тебе, за свещениците пише, за светии пише, ама за езичници-свидетели, не пише.

вярно е, че поклонението и вярата е редно да бъде само на самия Бог Отец и в самия Господ Исус Христос - ако вярващ(-ият) опази това, наистина ще постъпи добре, но все пак редно ли е ако някой засвидетелствува Тяхното Слово, вярващият да го отрече?!, например ако дойде някой апостол на Исус, примерно Павел, или който и да е, и засвидетелствува Словото, ще бъде ли редно то да бъде отричано?!, особено когато и без друго онези, които свидетелствуваха истинското Божие Слово досега не бяха много, нито добри хора се срещаха на всяка крачка - редно ли е отношението към такива да бъде хулително?!, разбира се като казвам това, не те съдя

defender
01-20-2014, 15:46
Словото е вече написано от тези апостоли, които Иисус е избрал и вече Словото е запечатано, каквото е трябвало да се свидетелства за Словото е засвидетелствано и в там си пише към кои хора да се обръщаме, и за жалост тебе те няма.

Нови "апостоли" и "свидетели на словото" не ми трябват.

npp
01-20-2014, 17:29
Словото е вече написано от тези апостоли, които Иисус е избрал и вече Словото е запечатано, каквото е трябвало да се свидетелства за Словото е засвидетелствано и в там си пише към кои хора да се обръщаме, и за жалост тебе те няма.

Нови "апостоли" и "свидетели на словото" не ми трябват.

а не смяташ ли, че можеш да оскърбиш някой праведен като говориш така?!, например ако си чел Библията и засвидетелствуваш пред някого, че примерно "Бог е любов"(1 Йоаново 4:8-16), а той ти каже: "гледай си работата лъжесвидетел такъв", няма ли така той да постъпи лошо към теб при положение, че ти не лъжеш като свидетелствуваш това?!

defender
01-20-2014, 19:42
"Нашата борба не е против плът и кръв"

npp
01-21-2014, 09:42
"Нашата борба не е против плът и кръв"

дано да е така, обаче оскърбяваш ли/съсипваш ли праведните, тогава твоята е против "плът и кръв"

defender
01-21-2014, 11:42
кажи де, как визуално изглеждаше Иисус като ти се яви и какво ти каза.

npp
01-21-2014, 12:19
"блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 29

видях Го не толкова като физически образ колкото като Светлина

defender
01-21-2014, 12:34
1. А какви мисли и чувства те обзеха като го видя, как се почувства?
2. А как разбра че е Той?
3. Каза ли ти нещо?
4. Защо след това реши да станеш "Свидетел на Словото"?
5. От къде се появи втория свидетел и на него ли му се е явил Иисус - или ти си свидетеля учител, а той е твой продукт?

npp
01-21-2014, 17:06
1. А какви мисли и чувства те обзеха като го видя, как се почувства?
2. А как разбра че е Той?
3. Каза ли ти нещо?
4. Защо след това реши да станеш "Свидетел на Словото"?
5. От къде се появи втория свидетел и на него ли му се е явил Иисус - или ти си свидетеля учител, а той е твой продукт?

в един от случаите Исус ме освободи от могъща сатанинска сила от световен мащаб като се яви в миг на око под формата на разпятие - усещането беше сякаш хиляди тонове бяха свалени от мен в един миг съпроводено от чувство на радост, в друг случай ме възкреси след като умрях от мощен сатанински огън - дори и след това дявола продължи да подклажда онази огнена сила в тялото ми, от която болката беше изключително остра и силна, понеже температурата на огъня беше стотици градуси по целзий(както при нажежено до бяло желязо), но въпреки това аз не изгарях и не останах с каквито и да било увреждания, в друг случай пък се явяваше като могъщ дух на свидетелствуване в мен, така щото устата ми свидетелствуваха Словото на Неговия Небесен Отец, а ефектът беше че цялото царство на лукавия бе отмествано от Св. място и сатанинските облаци се разсейваха - ние двамата свидетели съществуваме още от началото на настоящата вечност, понеже Бог и Исус ни създадоха в самото начало на вечността, но се родихме с човешки тела в този свят за да изпълним мисията, за която Той ни прати

defender
01-21-2014, 20:07
в един от случаите Исус ме освободи от могъща сатанинска сила от световен мащаб като се яви в миг на око под формата на разпятие - усещането беше сякаш хиляди тонове бяха свалени от мен в един миг съпроводено от чувство на радост, в друг случай ме възкреси след като умрях от мощен сатанински огън - дори и след това дявола продължи да подклажда онази огнена сила в тялото ми, от която болката беше изключително остра и силна, понеже температурата на огъня беше стотици градуси по целзий(както при нажежено до бяло желязо), но въпреки това аз не изгарях и не останах с каквито и да било увреждания, в друг случай пък се явяваше като могъщ дух на свидетелствуване в мен, така щото устата ми свидетелствуваха Словото на Неговия Небесен Отец, а ефектът беше че цялото царство на лукавия бе отмествано от Св. място и сатанинските облаци се разсейваха - ние двамата свидетели съществуваме още от началото на настоящата вечност, понеже Бог и Исус ни създадоха в самото начало на вечността, но се родихме с човешки тела в този свят за да изпълним мисията, за която Той ни прати

А преди да се родите в човешки тела, къде сте били и как сте живели, имаш ли спомени.
Каква мисия да изпълните - да пишеш във форума теенпробем ли?

Как ви е пратил като казваш, че богът за когото говориш спи? Нещо не се връзва?

npp
01-21-2014, 21:08
А преди да се родите в човешки тела, къде сте били и как сте живели, имаш ли спомени.
Каква мисия да изпълните - да пишеш във форума теенпробем ли?

Как ви е пратил като казваш, че богът за когото говориш спи? Нещо не се връзва?

лигавиш се, нали вече ти бе обяснено, че досега истинският Бог се намираше в състояние на полусън-полубудност, не че в състояние на пълен сън, а за нашата мисия ние не знаем, но Той знае, понеже правим онова, което Той ни дава да правим, а ние не знаем какво е то предварително, и лично аз не си спомням какво е било преди да се родя в този свят, имах само нещо като някакъв смътен спомен за вечен живот

fire_magic
03-12-2014, 23:22
как призоваваш Бог да ти се яви понеже каза че това си правил по цели дни

npp
03-13-2014, 08:28
как призоваваш Бог да ти се яви понеже каза че това си правил по цели дни

ти как се разбираш с другите хора?!, разбира се че най-малкото като проявяваш уважение към тях, така е и във вярата и общението с истинския Господ Бог - трябва да уважаваш не само Него, но и всички човеци на света, понеже Той не само (че) те чува, но и знае твоите помисли

an7raks
03-14-2014, 14:05
истината е, че в началото не знаех кой е истинският Бог, понеже по едно доста случайно стечение на обстоятелствата гостувах в разни вероизповедания/деноминации: християнски, индуски, йогически, ислямски, будистки, и др., а последователите на всяка една от тях твърдяха, че само техният Бог е истинският или най-висшият, вследствие на което аз останах много объркан, понеже търсих истинският Бог, обаче така и не Го намерих там, нито открих някаква сигурна следа от Него някъде там, така в един послешен момент тогава се оказах изправен пред дилемата дали да стана член на някоя от сектите или да започна да търся истинския Бог, и понеже не намерих какво най-добре да направя освен да започна да търся Онзи, Който наистина е истинският Бог, затова взех крайно решение да оставя сектите и да започна съвсем сам да Го търся, започнах да Го призовавам всеки ден от сутрин до вечер - тогава не се занимавах с нищо друго освен само с това, допускайки малко или много че Той може да се окаже всеки един от добре известните: Исус, кришна, буда, Йехова, аллах, и пр., понеже това малко или много ми беше вече внушено от онези секти, обаче един ден докато все още призовавах Онзи, Който наистина е истинският Бог без да бъда съвсем сигурен Кой е Той, ми се яви самия Исус Христос с голяма сила и слава и ми каза: "Моят Небесен Отец и Аз сме единственият истински Господ Бог на вселената, докато всеки друг е фалшив/лъжлив", при положение, че аз до последно допусках, че и другите: кришна, буда, йехова, аллах, и пр., могат също не по-малко да се окажат лица на единния Бог, обаче никой от тях не ми се яви докато търсих тогава Онзи, Който наистина е Истинският, никой от боговете не дойде да ме утеши истински, освен истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, поради което аз паднах по лице пред Него когато ми се яви, като казах: "готов съм да умра за Теб дори още сега Господи Исусе", вследствие на което Той ме направи да свидетелствувам Неговото Слово, така и до днес все още следвам Него, и вече не следвам каквато и да било секта
Та викаш си си посветил живота на някакъв сън?

HollyGolightly
03-18-2014, 14:24
че досега истинският Бог се намираше в състояние на полусън-полубудност, не че в състояние на пълен сън
Не знам коя Библия четеш, може би е нещо различно от това, което имам, но в моята никъде не се казва, че Бог спи. Напротив, след като Той вижда всичко, Той бди над нас, как можеш да кажеш, че спял? Ти направо се гавриш, светец бил, имало и още един, в Библията не пише Той да е създал двама смециални и след това останалите хора. Позволяваш си да променяш словото (Oткровение 22 18-19 Ако някой прибави нещо към тях, Бог ще прибави върху него язвите, описани в тази книга, и ако някой отнеме от думите на тази пророческа книга, Бог ще му отнеме дела от дървото на живота и от святия град, които са описани в тази книга.)

И от кога "Йехова" е различен Бог, че си го гложил сред Аллах и Буда? На Иврит Бог има повече от едно име, понеже всяко едно има различно значение Елохим, Адонай, Йехова, ЕлЕлион, ЕлШадай и т.н. или може би според теб всички тези са различни богове? Все едно да ми кажеш, че вярваш в Бог, а не в Господ или Отец :?

RagioL
03-18-2014, 14:42
Религиозна ли си или просто си запозната с библията?

п.п. Буда не е бог.

HollyGolightly
03-18-2014, 14:50
Религиозна ли си или просто си запозната с библията?

п.п. Буда не е бог.
Не съм религиозна, религията е грозно нещо, изпълнено със забрани, правила и суеверия, които хората следват от страх, а не понеже вярват. Дали вярвам в Бог и в това, което пише в Библията- да.

п.п. не съм и казала, че е бог, светецът по-горе го каза

RagioL
03-18-2014, 16:08
И аз съм го чел това книжле но нещо не ме грабна.

А чувала ли си за Ктхулху?

npp
03-18-2014, 18:25
Не знам коя Библия четеш, може би е нещо различно от това, което имам, но в моята никъде не се казва, че Бог спи. Напротив, след като Той вижда всичко, Той бди над нас, как можеш да кажеш, че спял? Ти направо се гавриш, светец бил, имало и още един, в Библията не пише Той да е създал двама смециални и след това останалите хора. Позволяваш си да променяш словото (Oткровение 22 18-19 Ако някой прибави нещо към тях, Бог ще прибави върху него язвите, описани в тази книга, и ако някой отнеме от думите на тази пророческа книга, Бог ще му отнеме дела от дървото на живота и от святия град, които са описани в тази книга.)

И от кога "Йехова" е различен Бог, че си го гложил сред Аллах и Буда? На Иврит Бог има повече от едно име, понеже всяко едно има различно значение Елохим, Адонай, Йехова, ЕлЕлион, ЕлШадай и т.н. или може би според теб всички тези са различни богове? Все едно да ми кажеш, че вярваш в Бог, а не в Господ или Отец :?

а нима не пише в Битие 2:2-3 и Изход 20:8-11, че Бог е изпаднал в състояние на полусън-полубудност?!, или защо толкова века по-късно е било казано: "помни съботата, за да я освещаваш... понеже твоят Бог създаде всичко за шест дена, а от седмия ден нататък изпадна в състояние на полусън-полубудност", а ако, както казваш ти, Той винаги досега е бил напълно буден, тогава защо допускаше да се случват лоши неща с толкова човеци?!, нима ако ти си напълно будна и бдиш над децата си, ще допуснеш те да бъдат сполетявани от всякакви злини?!, колкото за нас двамата свидетели, (на-)писано е в Библията, а ако ти не си видяла къде, това не означава, че ние сме изопачили Божието Слово, що се отнася до "Йехова", сравнявала ли си го с Исус, Който нито веднъж не причини зло на нито един човек?!, докато "Йехова" беше агресивно явление на бог, което много строго наказваше израилтяните, даже със смърт, при това дори и за неща, за които Исус никога не е укорявал никого, а Той изповяда, че не действува от себе си, но че Небесният Отец върши своите дела чрез Него, от което се вижда, че нито Исус е зъл, нито Неговият Небесен Отец, не че в основата си "Йехова" не беше истинският Господ Бог, обаче в това явление участваше и сатана, защото в онези времена дявола имаше вътрешна власт на небето

npp
03-18-2014, 18:32
п.п. не съм и казала, че е бог, светецът по-горе го каза

досега буда бе представян за бог, най-малкото защото неговото (веро-)учение бе проповядвано за най-висше спасение във будизма, така че не бях аз, който го представяше за бог от най-напред, но и не съм казал, че е истински Бог

HollyGolightly
03-18-2014, 22:17
Да си почиваш не означава да спиш, знаеш ли как Евреите спазват "Шабат" те просто не работят, не вършат никаква трудова активност, просто се събират, четат Тората, ходят до Синагогата и след това ядат. И ти сам го каза "починал си на 7мият ден" никъде не пише че останал да спи. И не ми говори глупости "защо толкова лоши неща се случват на добрите хора" къде ги видя тези добри хора? Безгрешни хора няма, само Исус беше безгрешен, но не забравяй, че Той не беше просто човек. От падението на греха насам, всички хора се раждат грешници и имат нужда да се покаят, за да им се опростят греховете. Господ ни е дал свобода да избираме действията си, следователно обаче ще има и наказания за тези ни действия, ако те вървят срещу правилата дадени ни пак от Него. Ако наистина те гложди този въпрос прочети "Колибата" aka The Shack там много добре се обяснява именно това. И пак те питам как може да ми казваш, че Йехова е лошият а Исус добрият, та ние говорим за един и същи бог...или може би намекваш че има противоположност в божеството? Наясно ли си с теминът "Триединен"? Ако не си, ще ти го обясня, Бог е три лица в едно - Бог Отец, Бог син (Исус) и Святият Дух, реално погледнато и трите са една личност. Йехова е просто едно от имената, което означава Бог Цар, всемогъщият, владетел на света, именно за това и на Евреите не им е позволено да произнасят това име просто ей така и го наричат "ХаШем" преведено на български "Неговото Име"

Колкото това за светците- те ще са двама, но те не са създадени преди всички останали, напротив даже, ако не се лъжа в Библията пише именно кои ще са те- Мойсей и пророк Илия, които ще бъдат изпратени на този свят, а не родени.Ще са тук с цел да благовестват по улиците на Градът (Йерусалим) за да може словото да достигне Божият Народ. А не да говорят врели-некипели в български тийн форум. Ако наистина смяташ, че си пророк Илия или Мойсей, то тогава се захващай да учиш Иврит!

Буда е религиозен водител, също както е бил и Мохамед...или може би и Мохамед го причисляваш към божествата?


А чувала ли си за Ктхулху?
не, не съм

edit: За това ли говориш? http://cthulhu-cult.com/
:lol: този от профилната снимка се води лидер? Поредната Ню Ейдж глупост, която не виждам какво общо има в случая. Много го вярват това, че с себеусъвършенстване можеш да станеш божество, дори мормоните имат някакво такова вярване "Това което ние сме сега, Господ е бил и това което Той е, ние можем да бъдем". Така като гледаш, колко божества се разхождат по улицата? 8-)

npp
03-19-2014, 07:33
Да си почиваш не означава да спиш, знаеш ли как Евреите спазват "Шабат" те просто не работят, не вършат никаква трудова активност, просто се събират, четат Тората, ходят до Синагогата и след това ядат. И ти сам го каза "починал си на 7мият ден" никъде не пише че останал да спи. И не ми говори глупости "защо толкова лоши неща се случват на добрите хора" къде ги видя тези добри хора? Безгрешни хора няма, само Исус беше безгрешен, но не забравяй, че Той не беше просто човек. От падението на греха насам, всички хора се раждат грешници и имат нужда да се покаят, за да им се опростят греховете. Господ ни е дал свобода да избираме действията си, следователно обаче ще има и наказания за тези ни действия, ако те вървят срещу правилата дадени ни пак от Него. Ако наистина те гложди този въпрос прочети "Колибата" aka The Shack там много добре се обяснява именно това. И пак те питам как може да ми казваш, че Йехова е лошият а Исус добрият, та ние говорим за един и същи бог...или може би намекваш че има противоположност в божеството? Наясно ли си с теминът "Триединен"? Ако не си, ще ти го обясня, Бог е три лица в едно - Бог Отец, Бог син (Исус) и Святият Дух, реално погледнато и трите са една личност. Йехова е просто едно от имената, което означава Бог Цар, всемогъщият, владетел на света, именно за това и на Евреите не им е позволено да произнасят това име просто ей така и го наричат "ХаШем" преведено на български "Неговото Име"

Колкото това за светците- те ще са двама, но те не са създадени преди всички останали, напротив даже, ако не се лъжа в Библията пише именно кои ще са те- Мойсей и пророк Илия, които ще бъдат изпратени на този свят, а не родени.Ще са тук с цел да благовестват по улиците на Градът (Йерусалим) за да може словото да достигне Божият Народ. А не да говорят врели-некипели в български тийн форум. Ако наистина смяташ, че си пророк Илия или Мойсей, то тогава се захващай да учиш Иврит!

Буда е религиозен водител, също както е бил и Мохамед...или може би и Мохамед го причисляваш към божествата?

а защо Исус е работил в събота, дори и когато юдеите го гонили за това, като даже казал: "Отец Ми работи до сега, и Аз работя."(Йоан 5:17)?!, понеже ако Небесният Отец е бил напълно буден, защо прочие да допуска милиарди човеци и въобще одушевени същества да страдат?!, и защо векове след седмия ден една от дадените десет заповеди е била: "Да помниш съботата, за да я освещаваш... понеже Бог създаде всичко за шест дена, но от седмия ден изпадна в състояние на полусън-полубудност, и затова освети седмия ден"(Изход 20:8-11)?!, защото от това се разбира, че Той не е в състояние да се грижи напълно за всички без помощта на човеци в качеството им на Негови духовни служители

не си ли чувала някои да казват как добри хора са умирали млади, а зли живяли дълго:

"Има една суета, която става на земята: Че има праведни, на които се случва според делата на нечестивите, А пък има нечестиви, на които се случва според делата на праведните. Рекох, че и това е суета." Еклесиаст 8: 14

как човеците ще се раждат грешни, нима Бог би допуснал човеци да го осъдят?!, понеже ако Той е допуснал човеците да се раждат грешни, то тогава би следвало виновен за всичко да е Той, понеже какво е виновен човек за това че се е родил грешен след като дори не е съществувал за да си пожелае да се роди?!

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му" Йоан 9: 1-3

що се отнася до "Йехова", въпреки че сатана е имал вътрешна власт на небето, чрез която е могъл да се явява като част от Бог, имало е непрестанна война между истинския Господ Бог и него, ето защо е писано:

"архангел Михаил, когато в борба с дявола се препираше за Моисеевото тяло, не смея да произнесе против него хулителна присъда(сиреч, неправда), но рече: Господ да те смъмри." Юда 1: 9

ако трябва да сме наистина детайлни, Бог е две личности - Бог, Небесният Отец, и Синът, Господ Исус Христос, докато Св. Дух е Техният всеобщ дух, чрез който Те могат да действуват (така да се каже) дистанционно, затова и е писано:

"Още малко, и няма да Ме виждате; и пак малко и ще Ме видите." Йоан 16: 16,

"Ако Ме любите, ще пазите Моите заповеди. И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века. Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде. Няма да ви оставя сираци; ще дойда при вас. Още малко, и светът няма вече да Ме вижда, а вие Ме виждате; понеже Аз живея и вие ще живеете. В оня ден ще познаете, че Аз съм в Отца Си, и вие в Мене, и Аз във вас. Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему. Юда (не Искариотски) му казва: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света? Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него. Който не Ме люби не пази думите Ми; и учението, което слушате, не е Мое, а на Отца, Който Ме е пратил. Това ви изговорих докато още пребъдвам с вас. А Утешителят, Светият Дух, когото Отец ще изпрати в Мое име, той ще ви научи на всичко, и ще ви напомни всичко, което съм ви казал. Мир ви оставям; Моя мир ви давам; Аз не ви давам както светът дава. Да се не смущава сърцето ви, нито да се бои. Чухте как Аз ви рекох, отивам си, и пак ще дойда при вас. Ако Ме любехте, бихте се зарадвали за гдето отивам при Отца; защото Отец е по-голям от Мене. И сега ви казах това преди да е станало, та когато стане, да повярвате. Аз няма вече много да говоря с вас, защото иде князът на [този] свят. Той няма нищо в Мене; но това става, за да познае светът, че Аз любя Отца, и че както Ми е заповядал Отец, така правя." Йоан 14: 15-31,

"А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща. Той Мене ще прослави, защото от Моето ще взема и ще ви известява. Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява. Още малко, и няма да Ме виждате; и пак малко и ще Ме видите." Йоан 16: 13-16

и аз не съм сам, но над мен има истински Бог Отец, истински Господ Исус Христос, истински Светии, истински Св./Божии Ангели, пък с мен е и моя брат по мисия, но като казвам това никак не се посочвам за по-горен от Моисей и Илия, нито за по-горен от когото и да е от истинските Светии

мохамед не е дал цяло учение от себе си, но е градял на основата на стария завет даден чрез Моисей, като в корана има и елементи от Новия завет даден чрез Исус, докато буда е дал учение, което е изцяло негово, като дори е посочен за бог от неговите последователи, понеже виж как именно статуя(-та) на буда беше поставяна на централното място в будистките храмове и манастири

HollyGolightly
03-19-2014, 12:50
Виж какво, въртиш едно и също, аз ти отговарям ти пак ми задаваш същият въпрос, аз не съм ненормална да пиша 5 еднакви поста. Няма добри човеци, разбери го, ние не сме добри.Единственият добър и безгрешен е Исус, всички останали се разждаме грешници. По твоята логика майка ти и баща ти също не те обичат, понеже са те наказвали или лоши неща са ти се случвали, когато не си слушал. Хората не трябваше да бъдат такива, понеже бяха създадени по Негов образ и подобие. Но ние избрахме друга съдба. След грехопадението, всички хора се разждат грешни. Колкото и да не ти харесва да приемеш, че не си светец, така е. Освен това съществуването на Бог не отхвърля по никакъв начин съществуването на дявола. На него също му е дадена някаква сила, която той може да използва на тази земя. На скоро четох едно интервю, в което жената много добре обяснява именно това, къде е Господ, когато лоши неща се случват на "добрите хора":
"Вярвам, че Бог е дълбоко наскърбен от това, което става, както и самите ние сме, но дълги години ние казвахме на Бог да се махне от училищата ни, да се махне от правителството ни, да се махне от живота ни. И като Джентълмен, какъвто е, мисля, че Той тихо си отиде. Как можем да очакваме Бог да ни даде благословението Си и защитата Си, ако искаме от Него да ни остави на мира"

Дорите хора умирали първи. Не говоря със стихове, понеже не съм запаметила цялата Библия, но спомни си историята за един човек в Библията, който беше на смъртно легло. Той не беше Евреин, но все пак беше описан като праведен. Слугата му се помоли на един от апостолите да се помоли за него, за да може господарят му да оцелее, така и стана. И какво? До края на живота си, този господар извърши толкова много мизерии, че по-добре да си беше умрял раничко.


ако трябва да сме наистина детайлни, Бог е две личности - Бог, Небесният Отец, и Синът, Господ Исус Христос, докато Св. Дух е Техният всеобщ дух, чрез който Те могат да действуват (така да се каже) дистанционно, затова и е писано
Ето тук обаче е мястото, където аз се оттеглям. Нямам намерение да споря с твърдоглави хора, които и идея си нямат за какво говорят и увъртят словото както на тях им утърва. Две личности бил, няма всеобщ дух, те са едно цяло и трите.
А за Йехова, седни и прочети нещата отново, един вид Бог не може да се контролира и допуска "лошото му Аз" да се покаже, а ти забравяш, че все пак говорим за Господ, а в него няма нищо лошо. Многобройни битки с дявола няма, имало е една, при която той е свален на земята и му е дадена някаква власт, с която да се разполага.

п.п. И все пак не разбрах, след като ти си един от тези двама изпратени светии, кой си? Мойсей или Илия?

RagioL
03-19-2014, 16:12
не, не съм

edit: За това ли говориш? http://cthulhu-cult.com/
:lol: този от профилната снимка се води лидер? Поредната Ню Ейдж глупост, която не виждам какво общо има в случая. Много го вярват това, че с себеусъвършенстване можеш да станеш божество, дори мормоните имат някакво такова вярване "Това което ние сме сега, Господ е бил и това което Той е, ние можем да бъдем". Така като гледаш, колко божества се разхождат по улицата? 8-)
Не ню едж а по скоро спящия бог от романите на Лъвкрафт.

npp
03-19-2014, 18:25
Виж какво, въртиш едно и също, аз ти отговарям ти пак ми задаваш същият въпрос, аз не съм ненормална да пиша 5 еднакви поста. Няма добри човеци, разбери го, ние не сме добри.Единственият добър и безгрешен е Исус, всички останали се разждаме грешници. По твоята логика майка ти и баща ти също не те обичат, понеже са те наказвали или лоши неща са ти се случвали, когато не си слушал. Хората не трябваше да бъдат такива, понеже бяха създадени по Негов образ и подобие. Но ние избрахме друга съдба. След грехопадението, всички хора се разждат грешни. Колкото и да не ти харесва да приемеш, че не си светец, така е. Освен това съществуването на Бог не отхвърля по никакъв начин съществуването на дявола. На него също му е дадена някаква сила, която той може да използва на тази земя. На скоро четох едно интервю, в което жената много добре обяснява именно това, къде е Господ, когато лоши неща се случват на "добрите хора":
"Вярвам, че Бог е дълбоко наскърбен от това, което става, както и самите ние сме, но дълги години ние казвахме на Бог да се махне от училищата ни, да се махне от правителството ни, да се махне от живота ни. И като Джентълмен, какъвто е, мисля, че Той тихо си отиде. Как можем да очакваме Бог да ни даде благословението Си и защитата Си, ако искаме от Него да ни остави на мира"

и на нас ни е омръзнало да търпим сектантска опърничавост

говориш за моята логика?!, но аз нямам моя, ала що се отнася до Божието Слово, свидетелствувам онова, което истинският Господ Бог ми дава да свидетелствувам, и по принцип нямам намерение да те съдя, но разбери и, че няма как истинският Бог да е зъл, защото заема най-висша позиция на системен Администратор на цялата безгранична за нас човеците вселена, така че няма как да очакваш от Онзи, чиято позиция е Осигурител на изобилен и вечен живот за всички човеци/души да бъде зъл, иначе нямаше да е истинският Бог, но щеше да е нещо друго, точно както няма как президентът на развита държава да бъде неграмотен/неук, затова по-добре спри да изкарваш Бог зъл, иначе един вид Го правиш лъжец, понеже като твърдиш, че е лош, така Го изкарваш, че е неправеден, понеже не би било възможно да има пълна надежда за изобилен и вечен живот в (такъв) Бог, Който е макар и малко зъл, защото когато човеците наследят Раят на вечния живот, тогава по някое време Той може да стане лош и да Му скимне да "изрита" разни човеци от там, които вече са го наследили, и така няма да може да има пълна надежда за изобилен и вечен живот, така че просто не е възможно истинският Бог да бъде зъл, ето защо бе засвидетелствувано:

"Това, което беше отначало, което чухме, което видяхме с очите си, което изгледахме и ръцете ни попипаха, за Словото на Живота, - (защото животът се яви, и ние видяхме, и свидетелствуваме, и ви възвестяваме вечния живот, който беше у Отца и се яви нам), - това, което сме видели и чули, него възвестяваме и на вас, за да имате и вие общение с нас; а пък нашето общение е с Отца и с Неговия Син Исус Христос. И това ви пишем, за да бъде пълна вашата радост. И известието, което чухме от Него и възвестяваме на вас, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина(сиреч, Той не е дори и малко зъл, нито има нещо лошо в Него). Ако речем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, лъжем и не действуваме според истината. Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях. Ако речем, че нямаме грях(сиреч, в случай че вършим неправда), лъжем себе си, и истината не е в нас. Ако изповядваме греховете си, Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда. Ако речем, че не сме съгрешили(сиреч, в случай че вършим неправда), правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 1-10

никъде в Библията не пише, че човек се ражда грешен, но напротив, писано е, че Бог е създал човеците да се раждат чисти/праведни, а друг е въпросът, че някои от тях са вършили неправда впоследствие:

"Ето, това само намерих, Че Бог направи човека праведен, Но те(сиреч, но онези от тях, които започнаха да вършат неправда впоследствие) изнамериха много измишления." Еклесиаст 7: 29

така че ето как с този стих отново се потвърждава, че човек се ражда праведен, но има възможност някой да почне да върши неправда впоследствие, затова и Исус и Неговите апостоли посочиха малките деца като пример на подражание по отношение на незлобливост:

"В същото време учениците дойдоха при Исуса и казаха: Кой е по-голям в небесното царство? А Той повика едно детенце, постави го посред тях, и рече: Истина ви казвам; ако се не обърнете като дечицата, никак няма да влезете в небесното царство. И тъй, който смири себе си като това детенце, той е по-голям в небесното царство." Матей 18: 4,

"Братя, не бивайте деца по ум, но, бидейки дечица по злобата, бивайте пълнолетни по ум." 1 Коринтяни 14: 20

понеже какво би станало ако наистина бе невъзможно за човеците да станат/бъдат добри/праведни?!, нямаше ли покаянието да бъде невъзможно, и така да се изтребват до последно?!, а така истинският Господ Бог да се окаже като виновен за това че не им е дал възможност да станат/бъдат добри/праведни?!, понеже всеки път когато някой твърди, че Бог е направил да има зло, по този начин се твърди, че Бог е едва ли не неправеден/грешен и виновен за злото на света, понеже ако Той е, Който е направил това отначало, тогава Той сега трябваше да е не само първопричината за злото и главен виновник, но дори и като единствен причинител, понеже с какво щеше да е виновен човека за това, че се ражда грешен след като дори не е бил в състояние на съществуване за да може да пожелае каквото и да било?!, понеже човек започва да е в състояние на съществуване най-вече след раждането от утробата на своята земна майка, затова и е писано:

"Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2: 9-11,

"Ние знаем, че сме преминали от смърт в живот, защото любим братята. Който не люби, остава в смърт. Всеки, който мрази брата си, е човекоубиец; и вие знаете, че в никой човекоубиец не пребъдва вечен живот." 1 Йоаново 3: 14-15

така че ето как дори е писано, че можем да бъдем добри, но друг е въпросът дали всеки иска да бъде такъв, или предпочита да бъде лош, защото това, че няма добри хора беше една от лъжите на системата на човешката(666) религия/духовност и то с цел да могат да бъдат лоши и дори да си продължават така до последно оправдавайки се с такива(подобни) измишления, обаче всеки човек, който е искал и се е старал да бъде праведен е успявал, иначе Бог щеше да се окаже неправеден ако беше направил така, че никой да не може да бъде добър/праведен въпреки всички усилия, следователно целта на Бог и Исус не е просто да поставят Себе Си като някакви господари, на които всеки да трябва да Им слугува за да може да бъде добър/праведен, но Те имат за цел да предоставят колкото се може по-достъпен избор за това, иначе щяха да бъдат като някакви бирници на вселената, ето защо на толкова места в Новият Завет се говори за това че Бог подарява, понеже Той иска да осигури човеците с изобилен и вечен живот, а не да ги тормози

някои казваха, че човек не може да върши правда, защото се раждат грешни и пр., обаче ето как например аз върша само правда като свидетелствувам само Добро Слово, разбира се като казвам това никак не се хваля със себе си, нито се представям за нещо или някой, понеже това Слово, което свидетелствувам ми е дадено от истинския Господ Бог

"Да не ни дотегнува да вършим добро; защото, ако се не уморяваме, своевременно ще пожънем. И тъй, доколкото имаме случай, нека струваме добро на всички, а най-вече на своите по вяра. Вижте с колко едри букви ви писах със собствената си ръка! Ония, които желаят да покажат добра представа в плътския живот, те ви заставят да се обрязвате; те търсят само да не бъдат гонени за Христовия кръст. Защото и сами тия, които се обрязват, не пазят закона, но желаят да се обрязвате вие, за да могат да се хвалят с вашия плътски живот." Галатяни 6: 9-13

защо мислиш, че Исус е казал: "не съм дошъл да призова праведните, а грешните [на покаяние]"(Матей 9:13)?!, понеже ако всички бяха грешни и нямаше нито един праведен, защо въобще Той ще споменава, че има праведни?!, но нямаше ли да каже, че всички са грешни и това е?!

а защо хората са избягвали Бог и вярата?!, не беше ли заради неприятно натрапващите (се) сектанти?!, понеже ако всички вярващи представяха Бог и вярата по съвсем приятен на човеците начин, тогава щяха ли те да хулят Бог и вярата?!

"ако ти се наричаш юдеин(сиреч, вярващ/духовен/набожен), облягаш се на закон, хвалиш се с Бога, знаеш Неговата воля, и разсъждаваш между различни мнения, понеже се учиш от закона; ако при това си уверен в себе си, че си водител на слепите, светлина на тия, които са в тъмнина, наставник на простите, учител на младенците, понеже имаш в закона олицетворение на знанието и на истината, тогава ти, който учиш другиго, учиш ли себе си? Ти, който проповядваш да не крадат, крадеш ли? Ти, който казваш да не прелюбодействуват(сиреч най-общо казано, да не насилват), прелюбодействуваш ли(сиреч, насилваш ли)? Ти който се гнусиш от идолите, светотатствуваш ли? Ти, който се хвалиш със закона, опозоряваш ли Бога като престъпваш закона? Питам това, защото според както е писано, поради вас се хули Божието име между езичниците." Римляни 2: 17-24

npp
03-19-2014, 18:28
Ето тук обаче е мястото, където аз се оттеглям. Нямам намерение да споря с твърдоглави хора, които и идея си нямат за какво говорят и увъртят словото както на тях им утърва. Две личности бил, няма всеобщ дух, те са едно цяло и трите.
А за Йехова, седни и прочети нещата отново, един вид Бог не може да се контролира и допуска "лошото му Аз" да се покаже, а ти забравяш, че все пак говорим за Господ, а в него няма нищо лошо. Многобройни битки с дявола няма, имало е една, при която той е свален на земята и му е дадена някаква власт, с която да се разполага.

п.п. И все пак не разбрах, след като ти си един от тези двама изпратени светии, кой си? Мойсей или Илия?

а това колко личности е Бог е просто безсмислено да се спори след като достатъчно ясно е преставено на стотици места в Новия Завет, че има само един единствен Бог на вселената, Небесният Отец, и един единствен Господ - Исус Христос, като Те двамата са едно, но това не означава, че Не са две личности, докато Св. Дух не е представян като отделна личност

"ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(сиреч, и христосовци) много), но за нас(сиреч, но истината е, че за всички човеци/души на вселената) има само един(сиреч, само един истински) Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един(сиреч, и само един истински) Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него. Но това знание го няма у всички(сиреч, но тази съвест я/това разбиране го нямаше у всички духовни човеци); и някои(сиреч, и така някои от тях), като и до сега имат съзнание за идолите, ядат месото(сиреч, упражняваха вярата) като жертва на идолите; и съвестта им като слаба, се осквернява(сиреч, и съвестта има като отслабва по този начин, се осквернява)." 1 Коринтяни 8: 5-7

не зная кой съм, но истинският Господ Бог знае, защото и нашата цел, на нас Неговите последователи, не е да прославяме себе си, но да работим по всеобщото спасение в Него, понеже каква полза за нас ако наследим вечен живот, но света (си) остане пълен с милиарди погиващи/погинали човеци/души?!, понеже ще можем ли така да имаме една по-добра надежда за в следващите вечности ако сега в настоящата не дойде спасение за всички?!, затова и истинските Светии са първи, защото остават верни на всеобщото спасение докрай, дори и ако накрая не всички човеци бъдат спасени

HollyGolightly
03-19-2014, 23:53
От отдавна не бяха ме наричали сектантка. От кога хората, които ходим на църква в неделя сме сектанти, а другите които си седите у вас и си пресъздавате словото както на вас ви е угодно и се правите на Светци пратени от самият Бог, сте прави? Напиши ако искаш още по-голям чаршав, не си спрял да се повтаряш, а аз както ти казах не съм луда да говоря едно и също. Написах го вече, ако искаш го приеми, ако искаш недей.
Ти специално как славиш Господ, как разпростараняваш словото Му? Когато благовестваш на някого, как го насърчаваш да се развива след като ти самият не посещаваш никаква църква? Или го оставяш на самотек пък каквото разбере-разбере, току-виж Светиите сте станали още повече.

Безгрешни хора няма- има милостив Бог, който даде синът си, за да се спасим ние. Това, че говориш истини, не те прави светец, не си безгрешен. Няма човек, който да може да спазва всеки един закон даден от Него, напълно невъзможно е, и Той го знае.

npp
03-20-2014, 08:04
От отдавна не бяха ме наричали сектантка. От кога хората, които ходим на църква в неделя сме сектанти, а другите които си седите у вас и си пресъздавате словото както на вас ви е угодно и се правите на Светци пратени от самият Бог, сте прави? Напиши ако искаш още по-голям чаршав, не си спрял да се повтаряш, а аз както ти казах не съм луда да говоря едно и също. Написах го вече, ако искаш го приеми, ако искаш недей.
Ти специално как славиш Господ, как разпростараняваш словото Му? Когато благовестваш на някого, как го насърчаваш да се развива след като ти самият не посещаваш никаква църква? Или го оставяш на самотек пък каквото разбере-разбере, току-виж Светиите сте станали още повече.

Безгрешни хора няма- има милостив Бог, който даде синът си, за да се спасим ние. Това, че говориш истини, не те прави светец, не си безгрешен. Няма човек, който да може да спазва всеки един закон даден от Него, напълно невъзможно е, и Той го знае.

Св. закон представен в Писанието е просто насочващ, понеже става въпрос за основни(те) принципи на всеобщо(то) спасение, което в основата си е чрез вяра в истинския Господ Бог, тъй като именно то е важното, затова и Божият Син както и много други истински Светии дадоха живота си за тази кауза, понеже само пълното спасение за всички човеци/души е пълно(то) решение на всички проблеми, докато частичното спасение, било то по отношение на обхват или време, не решава проблемите напълно, наистина е така че Бог даде своя Син на света за спасението на всички, но това не означава, че вярващите/духовните/религиозните трябва да вършат неправда, или че не трябва да вършат правда, понеже спасението се забави поради липса на достатъчно праведни вярващи и наличието на много неправедни, освен че и имаше нещо като еволюция по отношение на духовна(та) власт, тъй като досега Бог беше в състояние на полусън-полубудност в продължение на хилядолетия, а дявола се възползва от това за да влезе и да се установи в света за да докара неправда, като в началото имаше голяма власт, която постепенно му бе отнета, а най-вече чрез Божия Син, от това е явно, че Исус Христос не умря за да може някой да върши неправда, понеже Св. закон се заключава в проява(та) на чиста и съвършена любов към човеците/душите за изобилен и вечен живот в истинския Господ Бог, защото и истинската Църква не е направен от човешки ръце храм, но единомислие с истинските Светии - това е което събира вярващите в истинския Господ Бог, понеже докато вярващи се закоравяваха като се увещаваха един друг, че няма безгрешни хора, в същото време много други просто бяха добри най-малкото като се стараеха, не е казано в Библията, че човек трябва изведнъж да стане съвършено добър от раз, но вярващите трябва поне да вървят в направлението на доброто, иначе не би имало смисъл от вярата, понеже тя би била осуетена, точно както не би имало смисъл от скалпела ако се използва за убиване вместо за лечение и спасение на хора по хирургически път, което е истинското му предназначение, понеже света така или иначе бе пълен с всякакви остриета, чрез които можеше да се убива, затова и бе писано, че невярващи/неокултисти изпреварват вярващи/духовни човеци в Божието Царство, защото са се оказвали по-добри и по-малко зли от тях, а както вече казахме Бог и Исус, а също и Техните Светии, никога не са имали намерение да налагат вето на човеците по отношение на правенето на добро, защото тяхната цел е да направят това достъпно за всички, иначе Бог би се оказал виновен/неправеден ако направи правенето на добро по-недостъпно от правенето на зло

RagioL
03-20-2014, 10:44
Скучно!
На някой да му се намира превод на Авеста?

Lychezar
03-24-2014, 12:24
HollyGolightly написа: "Безгрешни хора няма- има милостив Бог, който даде синът си, за да се спасим ние. Няма човек, който да може да спазва всеки един закон даден от Него, напълно невъзможно е, и Той го знае."

Ако правен закон в определена държава е неизпълним, то всички трябва да отидат в затвора. Божиите закони, като съвкупност, ако са неизпълними, то следователно се губи смисълът в тях... Чел съм, не съм запознат толкова, един от основните аргументи на Дявола е, че нито един човек не може да спазва Божиите закони, тоест са лишени от смисъл...

Мисля, че е имало хора, които са били праведни през по-голямата част от живота си, но може би са били откъснати от светския начин на живот, от неговите идеи, схващания... За да следваш Християнския бог, не е необходимо да спазваш само Заповедите, а и куп други неща, промяна на мислене, възгледи, разбирания.

npp
03-24-2014, 16:46
HollyGolightly написа: "Безгрешни хора няма- има милостив Бог, който даде синът си, за да се спасим ние. Няма човек, който да може да спазва всеки един закон даден от Него, напълно невъзможно е, и Той го знае."

Ако правен закон в определена държава е неизпълним, то всички трябва да отидат в затвора. Божиите закони, като съвкупност, ако са неизпълними, то следователно се губи смисълът в тях... Чел съм, не съм запознат толкова, един от основните аргументи на Дявола е, че нито един човек не може да спазва Божиите закони, тоест са лишени от смисъл...

Мисля, че е имало хора, които са били праведни през по-голямата част от живота си, но може би са били откъснати от светския начин на живот, от неговите идеи, схващания... За да следваш Християнския бог, не е необходимо да спазваш само Заповедите, а и куп други неща, промяна на мислене, възгледи, разбирания.

мн. добър отговор, като казвам това не осъждам никого от човеците, обаче в съвременните секти пълнят главите на хората с несмислени учения, леност, користи, грабежи, чрезмерно съдене, готованство, и пр.