PDA

View Full Version : Обсебена от измислени сценарии



Varied
01-09-2014, 22:13
Здравейте! От много време имам проблем, с който не мога да се справям вече. Преди известно време върнах лентата назад и се оказа, че съм минала през някои неща абсолютно несъзнателно. Казано на кратко: 3 от момчетата, които харесвах, харесват момичето, което не понасям. Когато бях по-малка едно от първите момчета, които харесах всъщност харесваше нея. След това харесвах още едно момче, което уж ми беше "най-добър приятел", но той също харесваше нея. След време пак харесах друго момче, но отново се оказа, че той харесва нея, а както сами вече може да се досетите - мен не. Всичко това се е случило несъзнателно и аз съм била толкова наранена, че дори не съм направила връзка. Не, не си правете грешни изводи за мен - това, че съм харесвала 3 момчета в различни етапи от живота си, не означава, че съм някакво леко момиче. Цялото това харесване си остава в ума ми, не им налитам. Да се върнем на темата. Всеки път, когато разбера, че харесват нея пред мен изпитвам еднакви чувства, които с времето стават все повече и повече. Нещо в мен сякаш умира, когато гледам момичето, което мразя, едва ли не, да привлича хората, които харесвам. В последно време ситуацията става още по-лоша. Имам странния проблем да спирам да изпитвам непоносимост, към нещата, които хората, които мразя харесват. С други думи: мразя всичко, което момичето харесва. Дори и външният ѝ вид. Когато срещам други момичета, приличащи на нея започвам да чувствам непоносимост към тях. Представям си, че дори и да харесам някое момче той ще предпочете някоя от тях пред мен. Наистина е много обсебващо и ужасно. Може да ви се стори глупаво, но като замисля май наистина си е така, но напоследък в главата ми се оформят сценарии как откривам момчето на мечтите си, заедно сме и сме щастливи, но в един прекрасен ден се оказва, че той се е влюбил в нея и ми изневерява, и просто... Хора, наистина ми е много трудно! Чувствам, че откачам. Имам чувството, че каквото и да стана, което и момче да ме хареса като я види, ще хареса нея повече. Тя не е нищо особено на външен вид, просто момчетата, които харесвах са много кофти и я предпочитаха, защото тя ще им пусне. А аз не искам да се променям заради някого или нещо и не бих станала такава. Въпроса е, че ми е много трудно да живея с това. Имам чувството, че всичките неща, които правя ти ги върши по-добре от мен. Да гледаш, някой, който харесваш, да харесва човека, който мразиш толкова много и едва ли не да ти казва, че той е по-добър от теб... много е болезнено! Да не говорим, че едно от момчетата ("най-добрият приятел") постоянно ми натякваше, че не съм достатъчно добра за нищо. Че не ставам за нищо. Че не заслужавам нищо. Спомням си дори момента, в който ми каза, че я харесва. Нещо в мен се разби на малки парченца и всеки път, когато си спомня нещо свързано с всичката тази гадост, нещо вътре в мен продължава да се разбива.

Стана доста дълго и благодаря на тези, които отделиха от времето си да прочетат историята ми. : ))

babity
01-09-2014, 22:18
Защото се сравняваш с нея. Това ти е проблема на първо място. Не си си достатъчна, ти самата не се приемаш с всичките си плюсове и минуси... Да, неприятно е. Особено когато съзнанието ти е достатъчно отворено за да можеш да имаш реална оценка кой в какво те превъзхожда и какво не...

Научи се да се обичаш. С недостатъците си! Независимо кой/с какво те превъзхожда.
Тогава всичко ще е 6.

TIFOSO
01-09-2014, 22:22
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2013/03/me-vs-my-friends.jpg

Varied
01-09-2014, 22:30
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2013/03/me-vs-my-friends.jpg

Ами не, бъркаш се. Проблема не е във външния вид. Може да прозвучи нескромно, но съм много по-красива от нея и това не е само мое мнение. Но не винаги красотата играе главна роля.

TIFOSO
01-09-2014, 22:34
Имаш комплекс от нея, видно е. Дебелите книги съветват емигриране в Ливан.

Varied
01-09-2014, 22:39
Имаш комплекс от нея, видно е. Дебелите книги съветват емигриране в Ливан.

Комплекса не е от нея. Ако за теб емиграцията е решението на проблема, за мен не е.

TIFOSO
01-09-2014, 22:43
Ми пребори се с проблема ти.

Varied
01-09-2014, 22:46
Опитвам се с всички сили.

Marseille
01-09-2014, 22:47
Имаш комплекс от нея, видно е. Дебелите книги съветват емигриране в Ливан.

axuyhxuyhxauyhaxuyh

djipsito
01-09-2014, 23:38
Егото боли, разбирам те.
Не знам дали вярваш в някви теории, ама аз вярвам в това, че мислите и думите ни предизвикват съдбата. Нещата, които мислиш и казваш се обръщат срещу теб. За тва трябва да се стремиш да се връщат само хубави работи. Така, тва по-задълбочено и философски. Ако ти е интересно чети приложна психология, има интересни книги, които е възможно поне малко да разчупят мисленето ти.

Мисли за себе си, а не за това момиче. Напиши си на един лист нещата, които харесваш в себе си. Занимавай се с неща, които обичаш, излизай сред хора, които имат сходно на твоето мислене, спортувай, пиши, рисувай... Абе, прави нещата, които ти доставят удоволствие. Не мисли за хората и не се сравнявай с никой, а се отдай на себе си.

Тези момчета, които си харесвала явно не са били за теб. Приеми го от тази гледна точка и не се натоварвай с тях. Има по-добри и от тях. От теб също ще има, просто е важно да знаеш ТИ каква искаш да си и да отстояваш себе си. Който не те цени няма място в живота ти.
Горе главата!

xXxPETYAxXx
01-10-2014, 12:55
Сама казваш, че причината едва ли се крие във външния вид. Значи може да е нещо в характера ти, а може и просто момчетата, които харесваш да са идиоти, които чакат само някоя по-лесна да им падне.
И аз преди имах една позната, която всички момчета, към който проявявах интерес харесваха, но не съм я мразила за това. Но то беше, когато бяхме малки и когато живеехме на село, където щеш не щеш, няма как да не се познават всички. Иначе би било решение да я игнорираш и да си намираш просто момчета от друго обкръжение, които няма дори да я познават.

Varied
01-10-2014, 13:39
Иначе би било решение да я игнорираш и да си намираш просто момчета от друго обкръжение, които няма дори да я познават.

Да, игнорирам я. Но цял живот ли трябва да внимавам да не я срещна някъде или пък случайно момчето, с което съм да не я види?...

xXxPETYAxXx
01-10-2014, 13:43
Не, но когато вече момчето ти е станало повече от приятел, то ще е ясно, че харесва теб и не би трябвало да се притесняваш от това, дали няма да хареса нея.
И не - ти не я игнорираш, ти си обсебена от нея. Може би я избягваш, но не и да я игнорираш.

~LadyCrawley~
01-10-2014, 18:59
Все ще се намери някоя идиотка, която ще мразиш, но ще е по-напориста и ще взима момчетата преди теб. Няма да ти давам съвети да действаш, защото и аз като теб само си гледам кротичко, но щом имаш достатъчно самочувствие, че си по-красива от тази, значи започни оттам.