PDA

View Full Version : Бъркотията вкъщи



bobomarinov
01-09-2014, 22:32
Нямам мотивация да си почистя общежитието. Живея сам и не ми пречи бъркотията, но същото не важи и за моите гости. Въпроса ми е какво трябва да направя за да имам мотивацията необходима за почистването и подреждането на стаята ми. :D

HollyGolightly
01-10-2014, 00:30
Чувал ли си за "Апетита идва с яденето"? Същото е, "Мотивацията идва с работа" Хващаш се и чистиш, независимо колко не ти се иска.

ГРЕН
01-10-2014, 05:55
Хващай някое гадже да ти чисти ''обежището'' :D

Sirona
01-10-2014, 10:22
работа за половин час - хващаш се, изчистваш и готово...не е чак толкова трудно

girlwithblueeyes
01-10-2014, 10:28
Може би да не живееш в кочина това да ти е мотивацията .

baby_baby
01-10-2014, 13:26
Просто почисти нз как може да живееш в кочина и да не ти направи никво впечатление и да не ти дреме

anonymous708973
01-10-2014, 15:36
работа за половин час - хващаш се, изчистваш и готово...не е чак толкова трудно

Явно не си виждал наистина бардак. След стабилен домашен купон половин час няма да ти стигне само да измиеш чашите, да не говорим да избършеш масата от разпилените фасове и пепел, да подредиш разхвърляните навсякъде дрехи, книги, листове и всевъзможни дребни простотийки, да изхвърлиш боклука, да пуснеш пране, да изчистиш с прахосмукачката и мопа и да избършеш праха.
Плюс един куп неща, които в момента пропускам.

heartshapedbox
01-10-2014, 15:42
Раздели си работата на части - днес подреждаш разпилените наоколо неща, утре минаваш с прахосмукачката, други ден си подреждаш дрехите и така нанатък, като се стараеш да не разхвърляш вече подреденото.
Веднъж почистиш ли из основи, поддържането е по-лесно.

Sirona
01-10-2014, 17:05
^След стабилен домашен купон както ти каза съм изчиствала за час-час и половина (под изчиствала разбирай всички неща, които изброи без пускането на пералнята :D) А и момчето все пак не поясни колко голяма е бъркотията в стаята му...да направи основно почистване и после ще му е по-лесно да поддържа чистотата

anonymous708973
01-10-2014, 18:21
Много удобно скочи от "половин час, не е голяма работа" на час-час и половина. ;)
Далеч не си единствената, която чисти експедитивно.

~LadyCrawley~
01-10-2014, 18:43
Що следващия път не направиш тема, че не си чистиш тоалетната и полезни съвети как да се справиш там? Минахте и троловете.

Sirona
01-10-2014, 21:30
Много удобно скочи от "половин час, не е голяма работа" на час-час и половина. ;)
Далеч не си единствената, която чисти експедитивно.

Нали това казвам, стига да се хванеш сериозно става бързо (е зависи си и от кочината де:D) А и не казах, че не е голяма работа, а, че не е чак толкова трудно...все пак за поддържането на някаква основна чистота не се изискват много усилия :)

Зъбчето
01-11-2014, 05:22
Много е лесно да почистиш:

1. 2л. бензин А95.
2. Сипваш бензина върху леглото.
3. Запалваш бензина.
4. Гледаш как стаята/общежитието изгарят.
5. Job done. Move to the next job.

Сега сериозно. Ако искаш да поканиш някой на гости и да не ти се носи славата на http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b0/Sus_scrofa_scrofa.jpg/258px-Sus_scrofa_scrofa.jpg най-добре си оправи кочината, защото в един момент може да завъдиш хлебарки, дървеници и всякакви други гадини, от които после трудно ще се отървеш.

TheBeliever
01-11-2014, 06:50
Нали това казвам, стига да се хванеш сериозно става бързо (е зависи си и от кочината де:D) А и не казах, че не е голяма работа, а, че не е чак толкова трудно...все пак за поддържането на някаква основна чистота не се изискват много усилия :)

Зависи и от площта на помещението. Час може и да ти стигне за привеждане в ред на стая от общежитие. Но ела да почистиш тристаен апартамент за един час.


На heartshapedbox съвета е много добър. Хващаш се и правиш нещо малко днес - 15мин макс. Утре свършваш нещо друго. И така с постоянство и без много усилия ще приведеш стаята в приличен вид.

Полезно би ти било да си изградиш навика да оставяш всяко нещо на мястото му, веднага след ползване. Това включва прибори, дрехи, книги и всичко останало, което се налага да подреждаш и прибираш впоследствие.

ГРЕН
01-11-2014, 06:57
Сега сериозно. Ако искаш да поканиш някой на гости и да не ти се носи славата на прасе най-добре си оправи кочината, защото в един момент може да завъдиш хлебарки, дървеници и всякакви други гадини, от които после трудно ще се отървеш.

Това.

seek&destroy
01-15-2014, 15:52
Раздели си работата на части - днес подреждаш разпилените наоколо неща, утре минаваш с прахосмукачката, други ден си подреждаш дрехите и така нанатък, като се стараеш да не разхвърляш вече подреденото.
Веднъж почистиш ли из основи, поддържането е по-лесно.

По-голяма малоумщина не бях чула скоро. Толкова е глупаво днес тва, утре онуй, по други ден не знам си кво. Или ще се свърши нещо като хората, или въобще да не се пипа. Такова мислене ми е най-противно, а такъв начин на живот още повече.

heartshapedbox
01-15-2014, 15:54
Щом не може да си наложи да изчисти наведнъж е по-добре да го направи на етапи, от колкото да не пипне нищо изобщо.

purix
02-13-2014, 11:01
Пускаш си надъхваща музика и без значение дали искаш или не искаш, започваш да чистиш. :D

CountessCherry
03-08-2014, 23:09
Как по-точно искаш да те мотивират за да изчистиш? Това е все едно да кажеш на някой "Мотивирай ме да си измия зъбите и да си оправя леглото след като се събудя." Няма как да стане, това са си изградени навици. Има хора които обичат да им е чисто, има и такива които може и да затънат в боклуци и да не им направи впечатление.

Лия
03-11-2014, 09:14
Е баси, как понасяш да ти е мръсно??? Аз един път не си бях чистила стаята и имаше хлебарки! От тогава всеки ден подреждам, а събота и неделя бърша праха, пускам прахосмукачка и тн. Освен това, вече никога не ям на бюрото, макар, че там е най-хубавото място за ядене. :D

Mladenoff
03-11-2014, 15:09
Няма да ти помогне никаква мотивация. Ти просто си мърльо и ти е добре в кочина :) Това не се променя, "гостите" ти трябва да го приемат.

JuStElly
04-01-2014, 16:04
Докато се чудиш как да се мотивираш, можеше да свършиш работата...