PDA

View Full Version : Просто приятели



xallsax
01-10-2014, 20:11
Здравейте, въпросът ми е елементарен - Има ли полза от това да си имаш момиче , с което да се САМО приятели и какво е бъдещето на тази "връзка" , до кога може да издържи , тоест настъпва ли момент, в който тези приятелски чувства може да се превърнат в нещо повече или пък да се разпадне всичко ?

valdesbg
01-10-2014, 20:15
Питаш има ли полза да имаш приятел? Естествено че е хубаво да имаш приятели.момичета или момчета - няма значение. Приятелите са си приятели винаги и навсякъде. Приятелството остава докато има желание и от двете страни. И не пречи на любовта, както и тя на него не му пречи. Просто то се поддържа по трудно от връзка. А доколко ще държите фронта си зависи от вас.

Сериозно... конкретизирай си въпроса щото много неадеквтано изглеждаш в момента.

Holder
01-10-2014, 20:18
Брат, мога да ти кажа, че това са едни от най-смислените приятелства, който съм имал, но друг е въпроса какво целиш с това приятелство- да бъдете приятели или да се заровиш дълбоко във френд зоната. Винаги я има възможността да прерасне в нещо повече.

xallsax
01-10-2014, 20:28
като цяло , да разбира се, че е добре да имаш приятели, но аз не говоря за обикновените момичета с които си говориш какво не сте разбрали от лекцията , а едно по специално момиче към което нямаш "обикновени" чувства, а винаги тайничко си се надявал да има нещо повече от приятелски чувства . Конкретизирам си въпроса - С едно момиче сме само приятели, но аз винаги съм я харесвал...има ли полза да се поддържа такова приятелство , където винаги си искал да има нещо повече. За сега и двамата си нямаме гадже .

an7raks
01-10-2014, 20:37
Здравейте, въпросът ми е елементарен - Има ли полза от това да си имаш момиче , с което да се САМО приятели и какво е бъдещето на тази "връзка" , до кога може да издържи , тоест настъпва ли момент, в който тези приятелски чувства може да се превърнат в нещо повече или пък да се разпадне всичко ?
Тъпо е да търсиш полза от каквото и да е приятелство... И, не, няма начин да излезеш от френд зоната.

valdesbg
01-10-2014, 21:28
В конкретната описана от теб ситуация тва не е приятелтво а чисто и просто маска. Не се надявай на нещо повече, но ще е тъпо да я зарежеш само щото не ти връзва. Тъпо ще е и да седиш и да я гледаш с влажен поглед де.

В ситуация по принцип - междуполовите приятелства са изключително стабилни, но и доста трудни за поддържане. Моя милост е имал няколко такива, в момента поддържам две изключително успешни междуполови приятелства.

DarknessAngel
01-10-2014, 22:09
^Подкрепям. И аз имам такова приятелство, точен човек.

SonataArctica
01-10-2014, 22:20
И, не, няма начин да излезеш от френд зоната.
Има 8-) Просто такива случеи са рядкост.

FAKE IT
01-10-2014, 22:48
Вариант едно е да се пробваш, а вариант две е да си трайкаш цял живот. Ако си избрал първия, това може да ти даде някаква идея какво да правиш - http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/558848-%D0%A4%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4-%D0%B7%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D1%8A%D0%BA%D0%BD%D0%B5%D0%BC-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B5%D1%8F . Вторият е най-лесен и мъчителен ^^

Hilary_
01-10-2014, 23:10
Не вярвам в приятелството между момче и момиче. Рано или късно нещата се променят за единия от тях.

heartshapedbox
01-10-2014, 23:43
Най-близките ми приятели са главно момчета, някак си ми е по-лесно да се разбирам с тях. Никога не е имало нещо различно от приятелски чувства в отношенията ни и от двете страни .

an7raks
01-11-2014, 09:32
Никога не е имало нещо различно от приятелски чувства в отношенията ни и от двете страни .
Ти, па, много знаеш какви чувства има от тяхна страна...

Соната, в тези случаи и момичето не възприема момчето като "просто приятел"... Демек, още не го е вкарала във френд зоната, ама и двамата ги е шубе да предприемат нещо и се правят, че са приятелчета.

tori
01-11-2014, 09:39
Най-близките ми приятели са главно момчета, някак си ми е по-лесно да се разбирам с тях. Никога не е имало нещо различно от приятелски чувства в отношенията ни и от двете страни .
Аха. Винаги съм предпочитала момченца за компания, момичетата са ми ужасно сложни за разбиране.
Авторе, пробвай да и обясниш, че не ти е безразлична. Понякога се получава така, че трябва единият от двамата да побутне другия.

New_Teen_Mashine
01-11-2014, 10:31
Момичетата водят друго момичета зад тях, пък и можеш да се забавляваш и с тях, дори и приятелка да си имаш, но не влизай във филма, че може и тя да иска да сте нещо повече

heartshapedbox
01-11-2014, 12:08
Ти, па, много знаеш какви чувства има от тяхна страна...

Е то си личи от държанието.
Пък и те или са обвързани, или си споделят любовните дилеми с мен, така че няма как. :)

AnarchyBoy
01-11-2014, 12:10
Е то си личи от държанието.
Пък и те или са обвързани, или си споделят любовните дилеми с мен, така че няма как. :)

True story.. :D

xXxPETYAxXx
01-11-2014, 12:22
Приятелството между момче и момиче е хубаво нещо, не разбирам защо някой каза, че е трудно за поддържане. Не мога да се съглася, че е трудно...дори си е много лесно, но само ако и двамата са с чисто приятелски намерения и не таят надежди за нещо повече. В случая на автора обаче, по скоро съм против такъв тип приятелства с надежда за друг развой. Никога не съм се опитвала да бъда приятелка дълго време с момче, което харесвам по-друг начин, защото не съм мазохист до такава степен.

valdesbg
01-11-2014, 12:53
Петя, аз бях - трудно е да се поддържа само на приятелско ниво, основно защото е много лесно и естетсвено единия или и двамата да предадат фронта, да се харесат и да стане мазало. А става мазало, в повечето случаи, защото хората не знаят как да говорят и как да преминат успешно тая ситуация. И се държат глупаво, отдалечават се, правят си напук и прочее дивотии.

xallsax
01-11-2014, 21:06
това което ме притеснява е, че примерно с нея си се прегръщаме , държим се за ръце някой път , целуваме се по врата или по бузата, но устата не , понякога се е случвало да я хвана за задника или тя мен уж на шега и тя ми казва, че ме обича , поправката към горното ми изказване е , че тя има приятел в момента и са от сравнително бая време заедно , а ние с нея се познаваме от преди това . как се обеснява това и държание , тоест не може да имаш гадже и да се държиш за ръка или да се целуваш или постоянно да скачаш на друго момче с което твърдиш, че сте само приятели ? мение ?

valdesbg
01-11-2014, 21:22
В конкретната описана от теб ситуация тва не е приятелтво а чисто и просто маска. Не се надявай на нещо повече, но ще е тъпо да я зарежеш само щото не ти връзва. Тъпо ще е и да седиш и да я гледаш с влажен поглед де.

Тъп ли си или искаш някой да ти подхранва абсурдите в които си се вкарал? Чаршаф ако ти напиша ще му обърнеш ли внимание?

AKJSDHLX
01-12-2014, 07:53
Най-близките ми приятели са главно момчета, някак си ми е по-лесно да се разбирам с тях. Никога не е имало нещо различно от приятелски чувства в отношенията ни и от двете страни .

това!

an7raks
01-12-2014, 15:43
това което ме притеснява е, че примерно с нея си се прегръщаме , държим се за ръце някой път , целуваме се по врата или по бузата, но устата не , понякога се е случвало да я хвана за задника или тя мен уж на шега и тя ми казва, че ме обича , поправката към горното ми изказване е , че тя има приятел в момента и са от сравнително бая време заедно , а ние с нея се познаваме от преди това . как се обеснява това и държание , тоест не може да имаш гадже и да се държиш за ръка или да се целуваш или постоянно да скачаш на друго момче с което твърдиш, че сте само приятели ? мение ?
Аа, няма нищо ненормално... Някои даже си се чукат с други докато си имат гаджета...

AnarchyBoy
01-12-2014, 16:45
Аа, няма нищо ненормално... Някои даже си се чукат с други докато си имат гаджета...

:D

gabrielastaney
01-12-2014, 17:57
Няма нищо странно и необичайно да имаш някого от противоположния пол само за приятел. Важното е да намериш човек, с когото да споделяш всичко, но накрая да не свършите като гаджета /освен ако двамата не го искате/ . Приятелство между момче и момиче не е трудно за поддържане, не знам защо така си мислите. Дори бих твърдяла, че е по-хубаво от приятелството където са само момичета и само момчета, поне според мен. Стига да намериш правилния човек, няма да имаш проблеми :)

baby_baby
01-12-2014, 18:47
Питаш има ли полза да имаш приятел? Естествено че е хубаво да имаш приятели.момичета или момчета - няма значение. Приятелите са си приятели винаги и навсякъде. Приятелството остава докато има желание и от двете страни. И не пречи на любовта, както и тя на него не му пречи. Просто то се поддържа по трудно от връзка. А доколко ще държите фронта си зависи от вас.

Сериозно... конкретизирай си въпроса щото много неадеквтано изглеждаш в момента.

Това

an7raks
01-12-2014, 18:56
А, забелязвате ли как момичетата само пишете колко било хубаво това приятелство?