PDA

View Full Version : Help, please... Кожен проблем. ;x



babE
01-10-2014, 21:34
Здравейте, почудих се вече какво да правя и реших да потърся помощ при вас.
Преди около година започнаха да ми излизат малки пъпчици по пръстите на ръцете, по ръцете, по корема и се разпространяваха и по краката. Само по гърба, около и по гърдите и лицето нямах. Сърбяха ме, но не обръщах внимание, докато не стана непоносимо. Дерматоложката реши, че е краста и ми предписа някакво мазило, от което обаче не усещах никакъв ефект. Четох из нета и пробвах с някакъв препарат ли, какво беше точно не помня, но както казваха и хората... помогна. Да, обаче сега пак ми излязоха, само че не по пръстите на ръцете или китките като цяло, но нагоре по ръцете, по краката, по корема, този път и по гърба и гърдите. Струват ми се по-различни от онези преди, сякаш повече си личат. Сърбят доста, чак ги разранявам на моменти. Не знам, надявам се да не е същото, не изглежда така, но като си спомня какво ми беше тогава, лошо ми става... Все пак нали се сещате какво е първото впечатление на всеки, само като чуе "краста". Интересното тогава беше, че хората, с които съм близка не се заразиха, а това е почти невъзможно при крастата. Дори семейството ми, с които споделяме и дрехи и чаршафи и тем подобни, също бяха наред. Няма да се очудя, ако са ми лепнали грешна диагноза, няма да е за първи, нито за последен път. Евентуално, все пак ще отида тези дни, но за сега се надявам някой от вас да помогне. Пих и алергозан тези дни, ако случайно е някаква алергия, но промяна няма...

veilside88
01-14-2014, 11:06
На колко си ?
Възможно е да е алергия от сапун ?
Или някаква материя.. ?


Ако на местата, където ви сърби, кожата е розова или жълтеникава с коричка, тогава посетете дерматолог - възможно е да става дума за псориазис.

http://www.blitz.bg/article/19121
Ето още инфо!

ПП:Друга дерматоложка ако се окаже , че е грешна диагнозата !