PDA

View Full Version : Контактни лещи:въпроси :)



illegalGirl
01-11-2014, 07:52
Първо искам да се извиня, защото може би има теми за лещите, но гледах и не видях подобна и реших да попитам за информация.Скоро лещите, които си поръчах ще са готови, но нямам информация за тях смисъл кога мога и трябва да ги махна и кога може да седя с тях.Например мога ли да седя легнала с тях.При какви дейности трябва да ги махам.Когато се къпя трябва ли да съм без тях.Възможно ли е при по-резки движения да паднат...Както и когато съм на фитнес или имам физическо.И т.н. ако някой е запознат и не го мързи ;д ако може да сподели. :)
П.С. ако някой има против темата и реши да даде отговор, лишен от смисъл да се въздържи :) Благодаря. :*

hristo99
01-11-2014, 19:52
Можеш да седиш легнала. Съветвам те да ги махаш вечер преди да заспиш, защото на сутринта най-вероятно ще усещаш много дискомфорт и ще са ти зачервени, поради това, че очите ти имат нужда от кислород, а лещите пречат. Има и такива, с които може да се преспи, но все пак най-добре е да ги сваляш вечер. Колкото по-малко ги носиш, толкова по-добре за очите ти. Също те съветвам и да ги махаш когато плуваш под водата, защото вероятността да ги изгубиш е голяма и ако са седмични, месечни или едногодишни е кофти. Ако носиш очила за плуване, тогава може би не е толкова голям проблем. Когато се къпеш е същата работа - лесно може да отидат в канала. Може да го правиш с лещите, но трябва да си много внимателна. Не е възможно от по-резки движения да паднат. Аз лично ползвам лещи само за физическото. Не отиде ли на очен лекар? Него можеше да попиташ тези неща. :)

marianaM
01-17-2014, 09:11
нося лещи от поне 10 години, забравям да ги махам вечер което не е добре, ж началото ще ти е кофти и ще се налага да ги махаш когато се къпеш но след време ще свикнеш и ще станат като твойте очи, винаги ама абсолютно винаги носи в себе си контейнерчето за съхранение и джобно шишенце разтвор, ако нямаш място за разтвора преди да излезеш сменят разтвора в контеинерчето и взимаш само контейнерчето за да може ако някоя прашинка попадне в окото ти веднага да си капнеш малко разтвор в окото :)