PDA

View Full Version : Защо нищо не се получава?



ani190
01-11-2014, 10:46
Здравейте,
Имам един проблем - не мога да отслабна. От години съм пълничка, но миналото лято свалих 3-4 кг.
Преди месец започнах да тренирам и то доста усилено. Прекарвам по 3-4 часа във фитнеса 5 дни в седмицата. Преди да започна бях 52 кг, а сега съм 54.
Въпроса ми е защо се получава така и кога ще започна да отслабвам?
Принципно не ям сладко, нито пък пържено.
Моля ви за съвет какво да правя. Наистина искам да отслабна..

an7raks
01-11-2014, 11:04
Започни да бягаш. Гледай да бягаш някъде по половин час на ден. Ако ти е много трудно, вместо да спираш за почивка, ходи с бързо темпо 1-2 мин и после пак бягаш. Тези 3-4 часа във фитнеса с какво ги запълваш? Лафче и обсъждане на хората в салона? 1 час фитнес ти е достатъчен след бягането. Ама само упражнения с по 1-2 мин. почивка, без мотане.
Ще отслабнеш, няма де да идеш, а и не каза колко си висока... 54кг не са толкова много.

mcfe
01-11-2014, 11:07
Ако си набавя повече калории отколкото губи, няма как да отслабне. Освен с бягането, трябва да се намалят и калориите.

ani190
01-11-2014, 12:32
Във фитнеса съм на кростренажора за час, на пътеката за окло 15-20 минути (тичане) и след това тренирам ръцете. Почивката ми между тези занимания е 5-10 минути.
Съмнявам се да си набавям повече калории отколкото губя, защото съм първа смяна в училище. Не закусвам(знам че е грешно, но не мога да закусвам), след като се прибера хапвам нещо колкото да ме държи и след домашните отивам във фитнеса. За това ми е много странно това че съм качила 2 кила, вместо да съм свалила.
Продължавам да ходя на фитнес. Днес също ще ходя и се надявам след месец да сваля двата килограма.
Наистина ми е неприятно тъй като се старая много да отслабна, а ефекта е обратен. :/

tori
01-11-2014, 18:15
Ти хубаво тренираш, но храната нещо не ме кефи. Изхвърляш белия хляб от менюто си, сладкото (можеш да замениш с плодове, мед, натурален шоколад, разни домашни пауър барове), газирано, пържено. Ядеш по няколко пъти на ден, не просто колкото да не умреш, и разнообразна храна, има бол здравословни рецепти. След време, след всички тия тренировки и „лишения“, ще започнеш да смъкваш килограми и външно да изглеждаш по-слабичка. Когато достигнеш обаче до желаното тегло не спираш с всичко, а продължаваш по същия начин.

Баща Ти
01-11-2014, 18:20
3-4 часа във фитнеса, освен да ти помогнат да си изгубиш времето, друго няма.
Даже по начина, който тренираш, има обратен ефект на това, което искаш.
По принцип може да не се закусва сутрин, но не и по начина, който ти го правиш.

Dagichka
01-11-2014, 19:41
а да си чувала за качване на мускулна маса? гледай се в огледалото, усещай си по дрехите и коментарите от другите дали отслабваш или не, кантарът не винаги е истинското мерило.

an7raks
01-11-2014, 20:09
Във фитнеса съм на кростренажора за час, на пътеката за окло 15-20 минути (тичане) и след това тренирам ръцете. Почивката ми между тези занимания е 5-10 минути.
Съмнявам се да си набавям повече калории отколкото губя, защото съм първа смяна в училище. Не закусвам(знам че е грешно, но не мога да закусвам), след като се прибера хапвам нещо колкото да ме държи и след домашните отивам във фитнеса. За това ми е много странно това че съм качила 2 кила, вместо да съм свалила.
Продължавам да ходя на фитнес. Днес също ще ходя и се надявам след месец да сваля двата килограма.
Наистина ми е неприятно тъй като се старая много да отслабна, а ефекта е обратен. :/

Бягай навън, заеби ги тези пътеки и кростренажори, дето като набереш и после заспиваш. Гледай и бягането да е на гладно, най-добре сутрин преди закуска. Във фитнеса си прави пак пътека, но 10-тина мин, колкото за загрявка.

gersinkaa
01-11-2014, 21:20
Всичко е въпрос на хранене.
Преди 2 години бях 97кг, цели 97кг! Търкалях се в буквалния смисъл на думата. Освен нездравословното хранене аз пиех много имуностимулатори, антибиотици и т.н, те също водят до напълняване. Един ден се гледах в огледалото и си казах ''край''. Взех си куче, немска овчарка. Взех това решение, защото движението е ЗДРАВЕ! Всяка сутрин излизам, разхождам го по 30мин, през лятото вървим поне 4-5км СУТРИН. На обяд се разхождаме час, два, през лятото поне 4-5. Много движение!
Намалих вредните храни, гледах да не се тъпча с въглехидрати, защото когато не се изразходват се превръщат в енергиен резерв, т.е мазнини. А мазните храни, алкохола и безалкохолното просто ги забравих. За около 4-5 месеца станах 70кг. , после започнах да свалям по-бавно, но вече 2 години минаха и съм 63, което мисля, че за височина 1.68 не е толкова зле. Освен това си изградих имунитет, който докторите с години не можеха да изградят с ваксини и имуностимулатори. Начина по който се храниш е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО вреден, яж на 2-3 часа. Сутрин си направи нещо по-засищащо, след това като усетиш глад изяж един плод, едни солети дори. И така си направи основни хранения, а между тях нещо, което да те залъже. Повярвай ми, ще има ефект. Аз свалих толкова много по този начин за толкова малко време, 2-3кг ще ги свалиш за месец сигурно :) Успех :)

veilside88
01-13-2014, 11:43
^

Кучето наистина е алтернатива :)

xXxPETYAxXx
01-13-2014, 12:05
а да си чувала за качване на мускулна маса? гледай се в огледалото, усещай си по дрехите и коментарите от другите дали отслабваш или не, кантарът не винаги е истинското мерило.

Мда, мускулната маса тежи повече от излишните сланинки. Ти сама ли реши да правиш тези упражнения? Трябва инструктор да ти направи програмата, с която да сваляш, защото е нормално ако сама решиш да превръщаш мазнините в мускулна маса, което води до стягане на тялото, но повишаване на теглото.

И не разбирам, след като си 52 - 54 кг., какво се мъчиш да свалиш? Не мисля, че имаш нещо за сваляне, освен ако не си метър и 20..

bilqnavod
01-13-2014, 12:54
^^ Точно! Дори да си 1.55 висока 54 кг са нормално тегло в повечето случаи!

ani190
01-14-2014, 10:55
Да, имам инструктор и след като му обясних проблема той ми каза, че е от мускулите, които съм направила. Целта ми не е да стана под 45кг, а просто да стопя останалите излишни мазнинки и да стегна тялото си, защото след като осталбнах си останах с отпуснатата кожа.
Въпроса ми беше защо съм качила тези 2 кила, но след като разбрах на какво се дължи се успокоих. Сега гледам да стягам тялото си без да правя много мускули, защото наистина краката ми вече са доста мускулести. Ще внимавам и ще се опитам да постигна резултата, който целя. Благодаря за коментарите :)

xXxPETYAxXx
01-14-2014, 12:22
^ А ползваш ли някакви кремове за стягане на кожата след отслабване? Ако не, може да опиташ, не знам дали са ефикасни, но все пак.