PDA

View Full Version : Образование в Англия (Лондон)



steffi98
01-11-2014, 19:54
Здравейте, в девети клас съм. Искам след 12 клас да уча журналистика, но в Англия, защото смятам, че в България няма добър шанс за реализация по принцип. Та мисля матурата, която е по избор да е по английски, но знам, че и за London Metropolitan University ми трябват нива на TOEFL (iBT) 92 т. и на IELTS 6.0 – 6.5 в зависимост от специалността. Искам да попитам, късно ли е да тръгна да уроци по английски? И дали ще е възможно това да стане в езиковия център Britanica, защото знам, че там курса на обучение е около 3 години? Благодаря предварително! :) :)

anonymous895156
01-11-2014, 20:15
В България нямаш шанс за реализация, а в точно в Лондон в Англия имаш? Не мислиш ли, че е обратното?
Защо искаш да учиш точно там? Самото място те ограничава много. Ако толкова много държиш единствено на Великобритания или по-точно на Англия, има огромен брой други университети, разпръснати из целия остров.
Относно уроците - ако си в профилирана паралелка и английският ти е първи език, защо ти е въобще да ходиш (освен ако не си ултра зле по него, разбира се, но тогава няма смисъл да се силиш за журналист в англоговоряща страна)? С обикновена самоподготовка от девети до дванайсти клас частни уроци въобще няма да са ти нужни. Например, можеш всеки ден си подобряваш vocabulary-то с по няколко думи, да вземеш цялата граматика самостоятелно и да четеш книги на английски.
И все пак смятам, че ти е още много рано да мислиш за следването. Най-доброто, което можеш да направиш засега, е просто да учиш и да вземеш хубава (над 5,50-5,60) диплома.

Auriss
01-11-2014, 20:19
3 години ми се виждат доста. Намери си частен учител, който да работи само с теб. За половин година ще те докара до това ниво.

Fisherman
01-11-2014, 20:23
стадно чувство 101

steffi98
01-11-2014, 20:25
В България нямаш шанс за реализация, а в точно в Лондон в Англия имаш? Не мислиш ли, че е точно обратното?
Защо искаш да учиш точно там? Самото място те ограничава много. Ако толкова много държиш единствено на Великобритания или по-точно на Англия, има огромен брой други университети, разпръснати из целия остров.
Относно уроците - ако си в профилирана паралелка и английският ти е първи език, защо ти е въобще да ходиш (освен ако не си ултра зле по него, разбира се, но тогава няма смисъл да се силиш за журналист в англоговоряща страна)? С обикновена самоподготовка от девети до дванайсти клас частни уроци въобще няма да са ти нужни. Например, можеш всеки ден си подобряваш vocabulary-то с по няколко думи, да вземеш цялата граматика самостоятелно и да четеш книги на английски.
И все пак смятам, че ти е още много рано да мислиш за следването. Най-доброто, което можеш да направиш засега, е просто да учиш и да вземеш хубава (над 5,50-5,60) диплома.

Рано? Не мисля, че е рано. И не съм в паралелка с английски, но владея езика добре, като се има в предвид, че и вкъщи баща ми ми помага. Бил е преводач за малко. На мнение съм, че мога да се реализирам, където искам стига да имам желание! Не искам да завърша журналистика в БГ и след това да не мога да си намеря работа в родните телевизии, списания даже и радиа, и да работя в KFC - не благодаря.

Dagichka
01-12-2014, 07:15
смеех. :ДД а осъзнаваш ли колко е скъп животът в Англия и въобще като се силиш да ставаш журналистка гледаш ли новините? виждаш ли кво им е отношението към българите и смяташ ли, че лесно ще си намериш там работа?

anonymous895156
01-12-2014, 07:37
На мнение съм, че мога да се реализирам, където искам стига да имам желание! Не искам да завърша журналистика в БГ и след това да не мога да си намеря работа в родните телевизии, списания даже и радиа, и да работя в KFC - не благодаря.

нали усещаш, че първото изречение противоречи до болка с второто :?:
Един от най-големите недостатъци на това да си правиш планове за висше образование в 8-9 клас, е, че още нямаш трезва представа за света и летиш в облаците. Най-вероятно си на принципа "ще ида в англия/америка, защото по дисни ченъл дават за тях, ще ме приемат от раз и животът ми ще е уреден". Всеки ден виждаме нова тема за някоя, която иска да учи в манхатан. И, да - свършва като продавач в KFC.
Не ти казвам да се отказваш от журналистиката и езиците - точно обратното, щом те влекат, занимавай се. Но остави плановете за университет за след някоя друга година, защото така или иначе ще си промениш решението.

DisappointedDreamer
01-12-2014, 07:51
^Ще трябва да се съглася до известна степен с горния пост, съдейки по собствения си опит.

И аз на годините ти, авторке, имах нянакво огромно желание да отида в Америка, което 4 години по-късно изобщо не съществува. А бях също толкова нъдъхана и ентусиазирана, колкото теб в момента :Д

Не казвам, че няма 14 годишни, които се насочват там от рано и наистина влизат в хубави университети и успяват; просто за масата тези идеи са някакви мечти, които бързо се изпаряват. Или пък просто осъзнаваш, че това, което сме чували и слушали изобщо не съвпада с реалността и намираш друга страна, която много повече отговаря на това, което търсиш.

Занимавай се с английския, развивай характера си и знанията си по всякакви въпроси, развивай себе си, но мисли за такива неща след 1-2 години, когато ще имаш по ясна преценка за околния свят, но и за своите собствени желания и способности.

IcyHeart
01-12-2014, 12:11
В девети клас не е рано да се мисли за кандидатстването. Много по-добре е да размишлява от сега в сравнение с това последната година да няма никаква идея към какво се стреми. Но е рано да се правят някакви много сериозни планове. Прави проучвания на изпити, университети, държави и условията на живот. Така малко по малко ще се натрупа ясна представа. Развивай английския,посъветвай се и с някой възрастен, а също и с някой, който вече е извървял този път. Но не се затормозявай много, възможно е до тогава интересите ти да се променят. А за журналистика, може и да се бъркам, но мисля че се изисква 7 на IELTS.

bilqnavod
01-12-2014, 12:20
А кой ще те издържа там? Родителите ти с какво се занимават, имат ли възможност да те пратят там?

veilside88
01-14-2014, 07:42
В девети клас не е рано да се мисли за кандидатстването. Много по-добре е да размишлява от сега в сравнение с това последната година да няма никаква идея към какво се стреми. Но е рано да се правят някакви много сериозни планове. Прави проучвания на изпити, университети, държави и условията на живот. Така малко по малко ще се натрупа ясна представа. Развивай английския,посъветвай се и с някой възрастен, а също и с някой, който вече е извървял този път. Но не се затормозявай много, възможно е до тогава интересите ти да се променят. А за журналистика, може и да се бъркам, но мисля че се изисква 7 на IELTS.

.

anonymous708973
01-14-2014, 08:59
3 години по-рано да се тревожиш за език е просто смешно. Не знам на какво ниво си и какво значи "владея езика добре", но за година преспокойно можеш да напреднеш като лексика и граматика стабилно, та после да мислиш и за Тойфел. Самата подготовка за Тойфел като цяло е лесна и бърза. А за Англия не ти ли искат по-скоро сертификати на Кеймбридж?

Имай предвид, че за сертификат далеч по-лесно се готвиш в група отколкото сама с частен учител.

Мисли по-скоро в посока специалност, за университет ти е рано. Извънкласни дейности и английски навсякъде ще ти искат.

Nikolcheto24
01-14-2014, 20:12
Препоръчвам ти да се насочиш към друга страна.Проблемът не е в езика, а в парите.За да те издържат в Англия трябват най-малко 20 хил. евро.

xoxi
01-15-2014, 07:49
За да те издържат в Англия трябват най-малко 20 хил. евро.

Въй, въй.

draid
01-15-2014, 08:47
В Лондон живота е доста скъп. Една квартира само ти е от порядъка на 600-800 паунда. Не виждам, защо точно в Лондон искаш да си, явно просто искаш да си в центъра. Като цяло това, че отношението към нас там е негативно е малко въздух под налягане, обикновените хора не се държат зле, работа може да си намериш. С журналистика и чужденец не знам точно как ще стане обаче, малко по-трудно ще да е вероятно.

fUcKsMiLe
01-16-2014, 18:27
3 години по-рано да се тревожиш за език е просто смешно. Не знам на какво ниво си и какво значи "владея езика добре", но за година преспокойно можеш да напреднеш като лексика и граматика стабилно, та после да мислиш и за Тойфел. Самата подготовка за Тойфел като цяло е лесна и бърза. А за Англия не ти ли искат по-скоро сертификати на Кеймбридж?

Имай предвид, че за сертификат далеч по-лесно се готвиш в група отколкото сама с частен учител.

Мисли по-скоро в посока специалност, за университет ти е рано. Извънкласни дейности и английски навсякъде ще ти искат.

И TOEFL, и IELTS вършат същата работа и е по-хубаво да си изкара тях,
на англичаните им е все тая, стига да имаш точките, които искат.

А вие стига ламтяхте за парите. Момичето може да има пари, за да учи там, егати.
Пък и да няма, колко хора теглят кредити, за да учат. То си е нейна работа.
Сега мрънкайте на тези, които искат да учат примерно медицина в САЩ,
защото там тия пари дето тука бихте ги плащали с години, там ще ви трябват само за една! -.-

Аз само ще кажа, малката да си залягаш над ученето и ако искаш да учиш в Англия,
ако имаш ниво, което ще направиш до 12 клас, ще те приемат на 100%.
Не ти трябват никакви програми и глупости. Хващаш се на частни уроци в 10 клас,
в края на 11 си караш TOEFL/IELTS/който сертификат искаш, и си готова.
Няма смисъл от 3 годишни програми, не знам си какво си.. голяма загуба на време(и пари, вероятно).
Накрая може да минеш само един курс за някой от сертификатите, защото е в голяма полза и толкова.

anonymous708973
01-16-2014, 21:38
Препоръчвам ти да се насочиш към друга страна.Проблемът не е в езика, а в парите.За да те издържат в Англия трябват най-малко 20 хил. евро.

Това на месец ли, викаш?

fUcKsMiLe
01-17-2014, 13:00
Един мой приятел учи там и плаща по около £9,000 паунда на година за такса за уни-то.
Като добавиш, учебници, ядене, излизане, транспорт (ако не си в общежитие; квартира) си е бая.
Но на месец няма как да стигне 20хил., за година мисля, че говореше. Иначе е абсурдно.