PDA

View Full Version : Цикъл



gersinkaa
01-11-2014, 21:24
Здравейте и за много години на всички! Живи и здрави!
Имам един въпрос, проблем.. и аз не знам какво.
Много ходих по лекари за този мой цикъл. Най-накрая се оправиха нещата. Идва ми на 28-30 дни. НО..
Миналия месец ми дойде на 25, а този месец ми дойде на 10. На НГ правих секс с презерватив, няма как да е станало нещо, защото и двамата не бяхме употребили алкохол, презерватива не беше скъсан/продупчен. Какво се случва? Защо така се случиха нещата?

Mirrela.
01-13-2014, 06:11
На колко години си?

gersinkaa
01-13-2014, 20:16
На 16

Dam Yeo Wool
01-15-2014, 03:49
По време на цикъл не е препоръчително да правиш секс и да се къпеш. Не можа ли да изчакаш 1-2 дена?
************************************************** ************************************************** *******************************
Повишен риск от инфекция за двамата партньори.

Това се дължи на факта, че бактериите активно се развиват и се увеличават в хранителната среда, която в този случай е в кръвта. По време на менструация шийката на матката е малко по-отворена и затова в нея могат лесно да проникнат бактерии, което води до възпаление. Затова правете секс само с постоянен партньор. Хигиената е задължителна! Не забравяйте да вземете душ преди и след контакт. Хубаво е да имате чиста кърпа или мокри кърпички в близост до леглото. Дори при секс с презерватив за жената пак има опасност от бактерии.

DisappointedDreamer
01-15-2014, 07:20
^Авторката не е правила секс в цикъл. Ти прочете ли темата изобщо?

Mirrela.
01-15-2014, 07:46
^Авторката не е правила секс в цикъл. Ти прочете ли темата изобщо?
Не се знае кога точно го е правила..Смисъл дали е била в цикъл или не -.-

DisappointedDreamer
01-15-2014, 08:14
Не се знае кога точно го е правила..Смисъл дали е била в цикъл или не -.-

Сериозно?

Последния месец - декември - и е дошло на 25-ти. Свършило и е 4-5 дни след това. Правили са секс на Нова Година - не е била в цикъл.

strawberry88
01-15-2014, 08:19
По време на цикъл не е препоръчително да се къпеш.

:shock: Моляя, ти сериозно ли? :D

Djara
01-15-2014, 08:32
Попитай гинеколога си да ти обясни по-подробно какво се случва при промяна на хормоналните нива. Прогестерон и естроген, най-общо. И ще имаш отговори за тези извънредни кървенета или съответно липсващите такива.

gersinkaa
01-15-2014, 12:34
Здравейте отново.
Никога ама никога не съм била ЗА правенето на секс в цикъл. Не съм била в цикъл, когато съм правила в секс, толкова ми е гадно в този период, на мен на училище не ми се ходи, пък какво остава секс да правя.. Както и да е, ходих на лекар НОРМАЛНО било.. Омръзна ми вече от тези гинеколози, не знам, ще чакам да видя кога ще ми дойде следващия път и ще видя какво ще правя тогава. :)

Mirrela.
01-15-2014, 14:17
Ами сега се развиваш..хормоните ти се развиват..цикъла ти се регулира..:)

Djara
01-15-2014, 14:20
Здравейте отново.
ходих на лекар НОРМАЛНО било.. Цинично е!
Дано си намериш Лекар...има ги, ама труднооткриваеми :(

heartshapedbox
01-15-2014, 14:32
По време на цикъл не е препоръчително да правиш секс и да се къпеш.

Леле, ти по една седмица в месеца не се къпеш, така ли?
Ужас.

Mirrela.
01-15-2014, 14:36
Леле, ти по една седмица в месеца не се къпеш, така ли?
Ужас.
Бях чела някъде,че когато мокриш вагината,кървенето се увеличава .. дали наистина е така?

heartshapedbox
01-15-2014, 14:37
Не.

Едит: Сега като се замислих, топлината разширява кръвоносните съдове, така че при къпане с гореща вода може и да е възможно.

Dam Yeo Wool
01-15-2014, 14:54
Леле, ти по една седмица в месеца не се къпеш, така ли?

От студената вода,течението се усилва и при менструални болки мокренето е противопоказно.

ПП: Така съм чела,не съм експериментирала и не съм сигурна.

Mirrela.
01-15-2014, 14:57
От студената вода,течението се усилва и при менструални болки мокренето е противопоказно.

ПП: Така съм чела,не съм експериментирала и не съм сигурна.

Аз също така съм чела..мисля че в БГ-мама..

Djara
01-15-2014, 15:37
Освен вагини имате и мозъци. Използвайте ги. Всеки може да напише/каже всичко. Това достоверно ли го прави?

Ivaaaaa
01-15-2014, 16:25
По време на цикъл не е препоръчително да се къпеш.

стига ръсихте глупости, бе
хигиената по време на цикъл трябва да е безупречна

малиии, кви тъпотии ръсите да земе да повярва некоя и да получи инфекция

taralej777
01-15-2014, 16:48
Иваа кви цикли е завършилаааа :D

DisappointedDreamer
01-15-2014, 17:12
Разбира се, че трябва да се къпете. Леле.

Единственото, което трябва да избягвате при къпане в цикъл е наистина горещата вода, защото heartsphapedbox ви обясни защо :Д.


От студената вода,течението се усилва и при менструални болки мокренето е противопоказно.

ПП: Така съм чела,не съм експериментирала и не съм сигурна.

Всъщност, от топлата вода течението се услива, защото тя действа 'съдоразширяващо'.

Не вярвайте на всичко, което четете.

Girls..1
01-15-2014, 17:25
Разбира се, че трябва да се къпете. Леле.

Единственото, което трябва да избягвате при къпане в цикъл е наистина горещата вода, защото heartsphapedbox ви обясни защо :Д.



Всъщност, от топлата вода течението се услива, защото тя действа 'съдоразширяващо'.

Не вярвайте на всичко, което четете.
Така ли?!По тази логика като четем твоите измишльотини пръснати из половината форум,НЕ трябва да вярваме на дрънканиците ти ли?Толкова смахнато говорите.."Не вярвайте на каквото се пише."..по тази логика вие като напишете нещо,ние като го прочетем демек не трябва да ви вярваме,така ли?Смахнато до безкрай.Ама иначе големите разбирачи тука.

Mirrela.
01-15-2014, 17:31
Така ли?!По тази логика като четем твоите измишльотини пръснати из половината форум,НЕ трябва да вярваме на дрънканиците ти ли?Толкова смахнато говорите.."Не вярвайте на каквото се пише."..по тази логика вие като напишете нещо,ние като го прочетем демек не трябва да ви вярваме,така ли?Смахнато до безкрай.Ама иначе големите разбирачи тука.
:D (rofl)

DisappointedDreamer
01-15-2014, 18:11
Така ли?!По тази логика като четем твоите измишльотини пръснати из половината форум,НЕ трябва да вярваме на дрънканиците ти ли?Толкова смахнато говорите.."Не вярвайте на каквото се пише."..по тази логика вие като напишете нещо,ние като го прочетем демек не трябва да ви вярваме,така ли?Смахнато до безкрай.Ама иначе големите разбирачи тука.

Еми, да, така е.
Браво, че си разбрала логиката. :)

Поне дадохме обяснение защо мислим, че това са глупости.

Fisherman
01-15-2014, 18:14
^Авторката не е правила секс в цикъл. Ти прочете ли темата изобщо?

по-важното е дали ти си правила?

gersinkaa
01-15-2014, 18:38
Защо по дяволите на мен все не ми върви, всички гинеколози обиколих вече, един за един не стават.. Не мога да си го обясня това, което се случва с мен, имам цикъл от 6 години, така ли не се регулира вече? Кога ще се регулира? Единия път живея в страх да не би да е станал някой фал, въпреки, че взимаме предпазни мерки, другия път пак се питам какво се случва.. Наказание ли е това да си жена, не знам..
Пък колкото до това за стесняването/разширяването на кръвоносните съдове.. Честно да ви кажа аз си слагам топло на корема, когато ме боли, предпочитам да съм като Ниагарския водопад, но да не ме боли. :) А това да не се къпя докато съм неразположена ще е ад, наистина.

Djara
01-15-2014, 18:46
... имам цикъл от 6 години...
От 10-годишна?

Girls..1
01-15-2014, 19:34
На някои им идва по рано.

Girls..1
01-15-2014, 19:40
по-важното е дали ти си правила?
Прекланям се пред величината ти!

Girls..1
01-15-2014, 19:42
Ами вероятно се дължи на факта,че ти е дошъл доста рано цикъла..една приятелка е така - на 10 и дойде и понякога дори и прескача 2-3 до 5 месеца!

weheartiit
01-15-2014, 20:17
намери си някой добър гинеколог ,но смятам щом тези "всички",които
си обиколила не са казали нещо конкретно значи може би нищо ти няма.
Аз също съм така ,цикъла ми винаги прескача месец и после съм с
ужасните болки (а имам от почти 3 години) и ходих на гинеколог и на
ендокринилог и ми казаха,че нищо ми няма просто при някой момичета по-бавно
се нормализира.Една приятелка чак като стана на 20 започна
да и идва нормално.

Djara
01-16-2014, 08:10
Прекланям се пред величината ти!
И на теб ли ти е по-важен чуждия личен живот.
Не ми отговаряй - реторично е ;)

gersinkaa
01-17-2014, 18:46
Не съм доволна от гинеколозите в града, в който живея, поради простата причина, че преди година някъде имах кандида и трябваше да обиколя всички гинеколози, за да я излекуват. Едната дори ми каза, че до края на живота си трябва да пия дифлукан и да си слагам свещички гино-певарил... Много са некадърни!

mlf
01-18-2014, 12:15
:shock: Моляя, ти сериозно ли? :D

Phahahahahahahahahahahahahahahahaha :D o.O