PDA

View Full Version : Разлика в годините?



never_lose_hope
01-11-2014, 21:39
Здравейте, май започвам да изпивам симпатии към едно момче, по-скоро мъж, който е на 35г. Годните изобщо не му личат .. изглежда на не повече от 27/28 мах. и е разведен :( . Та въпросът ми е какво мислите - заслужава ли си? Дали той би ме приел серизоно и има ли бъдеще такава връзка и как ще се приема от хората (дали изобщо ще се приеме). Забравих да спомена- аз съм на 20 :)

Auriss
01-11-2014, 21:43
Мен не би ми направило впечатление. Щом не си още в гимназията всичко е на 6.

На другите ти въпроси сама ще се наложи да търсиш отговорите.

Naive
01-11-2014, 21:54
Реакциите на хората винаги ще бъдат различни - някои ще се възмущават, други ще са неутрални, трети ще ви подкрепят. В крайна сметка обаче е важно да имаш подкрепата на близките си, другите са без особено значение.
Отговорите на другите ти въпроси не могат да бъдат еднозначни, защото всичко е относително - зависи от това какво той иска, какви предразсъдъци има и дали има и т.н.

Имам съученичка (на 17), която ходи с 36 годишен. Всички го приемат нормално, честно казано. Естествено, в началото се говореше за това, но по-скоро от любопитсво и клюкарщина, а не с лошо. :Д
На мен ми се е случвало да ми се възмутят за разликата между мен и приятеля ми (9 години), ама е било рядко и от някакви си хора, за които грам не ми е пукало, а и реакциите им ми се струваха забавни. :Д

NeutralMilkHotel
01-11-2014, 22:55
Възрастните мъже (30-50) са страхотни. Ако си зряла за годините си ще се отнасят с теб като с истинска дама. :) Нищо не може да ти даде опит, колкото подобна връзка...

Когато станеш ти на 30-50 ще се забавляваш с млади момчета. :) Сега не можеш нищо да извлечеш от тях, но тогава ще са ти интересни...

И все пак за сериозна връзка (и брак) златната среда е най-успешна...

New_Teen_Mashine
01-12-2014, 06:41
Образование,деца,мъж,деца, замисли се след като е на 35, може дори сватба да дигнете. Нормално е, но има едно, но винаги. Успех

Violenza
01-12-2014, 06:55
Възрастните мъже (30-50) са страхотни. Ако си зряла за годините си ще се отнасят с теб като с истинска дама. :) Нищо не може да ти даде опит, колкото подобна връзка...

Абсолютно вярно.

На мен разликата ми изглежда съвсем нормална, след като казваш че и годините не му личат, много ще ви знаят хората на колко сте. Пък и да ви знаят, не бива да те интересува какво мислят, ти си на 20, не си дете вече, че да е фрапантно.
Но това дали ще се отнесе сериозно с теб и дали ще се получи нещо качествено не зависи и грам от годините ви и разликата им.

Hilary_
01-12-2014, 07:31
Зависи как си поставиш нещата. Ако ти самата си достатъчно зряла да имаш връзка с него - защо не?

never_lose_hope
01-12-2014, 08:24
Много Ви благорадя за мненията. В момента се чудя как той гледа на мен :D Иначе аз доста неща съм преживяла за годините си и смятам, че съм достатъчно зряла за такава връзка.

Впрочем реших просто ей така да му искам фр в фб .. той ми прие поканата,хареса ми и коментира няколко снимки и съобщение ми писа.

tireheb
01-12-2014, 09:25
коя разлика не би ви изглеждала "съвсем нормална" ?

TIFOSO
01-12-2014, 09:37
Когато станеш ти на 30-50 ще се забавляваш с млади момчета.


хахахаххахахаххахаххаххах аххахаххахаххахаха

Tsukuda_Hiroshi
01-12-2014, 09:41
Обществото винаги ще осъди подобна разлика в годините. Ще започнат да ти изтъкват куп причини защо не трябва да си с него. От друга страна на обществото не му дреме за единичния човек и за това дали той е щастлив или не. Та относно това - как би се приела връзката ти от хората, мога да ти кажа, че това има значение само и единствено за хората. Теб не би трябвало да те интересуват подобни въпроси.
Гледай си щастието и живота - хората винаги ще са против!
Освен това да си с по-голям от теб и то на 35, си има и предимства: ще е сериозен и ще знае какво иска. Няма да е някой пубер, дето ще иска да легне с теб и след няколко дена да ти каже, че не иска връзка.

Lilanda
01-12-2014, 11:28
коя разлика не би ви изглеждала "съвсем нормална" ?
И аз това се чудя...

Между другото в такива моменти само аз ли се замислям за това как след време, когато аз съм на 60, той ще е на 75 и вече тази разлика ще ни се струва космическа заради нещото наречено смърт?

heartshapedbox
01-12-2014, 11:51
На мен пък ми се струва много голяма разлика, почти двойно на твоите години е. Време му е за деца, семейство и прочие, а предполагам, че ти все още не искаш такива неща.

NeutralMilkHotel
01-12-2014, 11:55
И аз това се чудя...

Между другото в такива моменти само аз ли се замислям за това как след време, когато аз съм на 60, той ще е на 75 и вече тази разлика ще ни се струва космическа заради нещото наречено смърт?

То и 20 годишният ти тигър утре може да го блъсне автобус или да му открият рак, и да си отиде преди теб...
Въобще по-голяма тъпотия не бях чувала - "Не искам да съм с еди кой си, защото след 40 години ще умре..."
Статистически жените живеят по-дълго, така че, ако си на 18 бързо се хващай с някой 12-13 годишен, че да умреш реди него. :)
То реално, ако си намериш с кого да си изживееш старините най-малко ще си мислиш за такива неща...

Lilanda
01-12-2014, 12:16
Давам ти два примера с бабите и дядовците ми от двете страни-едните имат 8, а другите 10 години разлика. Дядо ми почина сравнително млад /70 години за мен не са кой знае колко...та нали след някоя и друга година и баща ми ще е на толкова/. Баба ми, която е с 8 години по-малка от него в момента страда. С нея имаме разни други проблеми, оставяме това на страна..Лятото, преди което дядо ми почина тя ми каза нещо, което мен ме нарани доста, но сега като се замисля за себе си е отчасти права. Каза, че тя е единствената, която скърби по съпруга си и че всички останали сме лицемерни, защото твърдим, че скърбим по човек, който никога не сме обичали...Дали това не беше от мъка?

От друга страна пък другия ми дядо прави всякакви простотии /да, простотии/, за да баба да е щастлива, когато той си отиде. Дали това не е от страх?

Изпитала съм го на гърба си и продължавам да го изпитвам..Ако искаш ме съди, че мнението ми е такова. :)

veilside88
01-12-2014, 12:18
Е, защо да не ?
Все пак не е 50 годишен .. Това , че е разведен обаче ме кара да се замисля 'ЗАЩО?'
Живееш ли на семейни начела с него или само си играете на ''гадженца''?
Бих предложил да поживееш малко с него за да не ви доведе бързото решение до развод.

Все пак ви пожелавам Щастлив съвместен живот , с малко караници ( винаги ги има :D ) и живот и здраве - дете ?
Защо НЕ ? Все пак детето е символ на връзката :)

PEACE OUT

veilside88
01-12-2014, 12:19
На мен пък ми се струва много голяма разлика, почти двойно на твоите години е. Време му е за деца, семейство и прочие, а предполагам, че ти все още не искаш такива неща.


Да , и това е вярно. Тя може би не иска семейство!
Но ... ЗНАЕ ЛИ ЧОВЕК ?

Lilanda
01-12-2014, 12:19
Е, защо да не ?
Все пак не е 50 годишен .. Това , че е разведен обаче ме кара да се замисля 'ЗАЩО?'
Живееш ли на семейни начела с него или само си играете на ''гадженца''?
Бих предложил да поживееш малко с него за да не ви доведе бързото решение до развод.

Все пак ви пожелавам Щастлив съвместен живот , с малко караници ( винаги ги има :D ) и живот и здраве - дете ?
Защо НЕ ? Все пак детето е символ на връзката :)

PEACE OUT
Ох колко обичам да срещам хора, четящи между редовете...

veilside88
01-12-2014, 12:20
PEACE OUT

never_lose_hope
01-12-2014, 13:27
Е, защо да не ?
Все пак не е 50 годишен .. Това , че е разведен обаче ме кара да се замисля 'ЗАЩО?'
Живееш ли на семейни начела с него или само си играете на ''гадженца''?
Бих предложил да поживееш малко с него за да не ви доведе бързото решение до развод.

Все пак ви пожелавам Щастлив съвместен живот , с малко караници ( винаги ги има :D ) и живот и здраве - дете ?


Защо НЕ ? Все пак детето е символ на връзката :)

PEACE OUT


Нито живеем заедно, нито сме гаджета. Запознахме се преди 2-3 седмици. Но това, че е разведен и мен ме кара да си задавам няои въпроси :D

baby_baby
01-12-2014, 14:02
Всеки човек реагира различно просто да не ти пука от мнението на хората щом го харесваш бъди с него дали той ще те приеме на сериозно нз аз съм на 20 и преди няколко месеца ходех с момче на 29 и хората само ми казваха че не трябвало да съм с него много е голям бил за мене как трябвало да го остава и сякви глупости на мене не ми пукаше защото бях много щастлива с него и не се влиаех от мнението на другите просто ако много го харесваш бъди с него и не мисли какво ще кажат другите

Naive
01-12-2014, 17:46
Давам ти два примера с бабите и дядовците ми от двете страни-едните имат 8, а другите 10 години разлика. Дядо ми почина сравнително млад /70 години за мен не са кой знае колко...та нали след някоя и друга година и баща ми ще е на толкова/. Баба ми, която е с 8 години по-малка от него в момента страда. С нея имаме разни други проблеми, оставяме това на страна..Лятото, преди което дядо ми почина тя ми каза нещо, което мен ме нарани доста, но сега като се замисля за себе си е отчасти права. Каза, че тя е единствената, която скърби по съпруга си и че всички останали сме лицемерни, защото твърдим, че скърбим по човек, който никога не сме обичали...Дали това не беше от мъка?

От друга страна пък другия ми дядо прави всякакви простотии /да, простотии/, за да баба да е щастлива, когато той си отиде. Дали това не е от страх?

Изпитала съм го на гърба си и продължавам да го изпитвам..Ако искаш ме съди, че мнението ми е такова. :)

Е, това е много наивно, което говориш. Смъртта е естествен завършек на човешкия живот и е неизбежна. Страданието след смъртта на близък човек също е неизбежно, независимо дали е на 10, на 40, на 60 или на 100 години. Независимо дали нямате разлика, дали тя е 2 години, дали тя е 10 години. Малката разлика не те застрахова от това да се сблъскаш със смъртта на близкия, нито намалява болката.
И когато създавам връзка с даден човек въобще не си мисля какво ще стане, когато сме на по 60 години, защото просто е твърде далеч, защото няма гаранция дали ще доживеем дотогава, защото това е нещо естествено и да се страхуваш в случая е ирационално.

SisiStrange
01-12-2014, 18:47
В подобна ситуация съм. Нещата си се нареждат съвсем нормално. Ако двама души си пасват като характери и хобита такива тривиални неща като годините много бързо отиват на заден план. Доста е различно от това да си с човек на твоята възраст в много отношения, най-малкото израстнал е в по-различни условия и с по-различни порядки, което засега предимно ми харесва. Като цяло никой не е реагирал особено шокирано или с възмущение поне сред кръговете хора, които ме интересуват.

Това със смъртта е най-голямата тъпотия. По-добре да имаме 40години заедно, но изкарани истински щастливо, отколкото 50 с някого, с когото не си подхождам толкова. А гаранция за тези неща няма. Може утре да падна от скала, може него да го изяде мечка.

xXxPETYAxXx
01-12-2014, 20:21
Според мен тая разлика си е доста голяма, и аз съм на 20, но не бих се занимавала с някой на 35. Но пък какво значение има това за теб? Никакво. Като цяло какво ще рече "Как обществото би приело еди каква си връзка?", обществото не може да приема, нито осъжда връзките, тъй като те са си между двама души и не засягат другите хора по никакъв начин.

Лично аз не бих ви се възхищавала, нито пък бих ви съдила. Честно казано абсолютно безразлично ми е.

А за това дали той би те приел на сериозно - няма как да знаем, не можем да му четем мислите, нито знаем нещо повече от годините му. Годинити впрочем съвсем не определят това дали самият той е сериозен и прочие.

Stan4o123
01-15-2014, 13:14
Тук въпросът не е ти дали и защо искаш връзка,а той защо иска връзка...какво можеш да му дадеш ти,освен по-стегнато телце,по-запазено лице и т.н.,да не говорим,че той те е свалял...интересно ми е 35 годишен не му ли е неудобно от себе си да сваля 20 годишна...това говори много за неговия акъл.

DisappointedDreamer
01-15-2014, 13:43
Тук въпросът не е ти дали и защо искаш връзка,а той защо иска връзка...какво можеш да му дадеш ти,освен по-стегнато телце,по-запазено лице и т.н.,да не говорим,че той те е свалял...интересно ми е 35 годишен не му ли е неудобно от себе си да сваля 20 годишна...това говори много за неговия акъл.

Родителите ми се оженили, когато майка е била на 22, а баща ми на 32. Да ти кажа, много неща му е дала, освен хубавото си 'личице и телце'. Колкото до изцепката с акъла - не ме карай да се смея.

3oPuTy
01-15-2014, 14:27
За мен 15 години са много, но това не означава, че не може да има истински чувства към теб или че няма да ви се получи.
От личен опит знам, че мъжете на 30+ са способни да изпитват ужасно силни чувства към момичето, което харесват. Имам такъв човек в обкръжението си, който вече 3 години прави всичко възможно за да ме спечели. Разликата ни е 12 години, знае, че имам сериозен приятел, но въпреки всичко не е спрял да опитва ...

girlwithblueeyes
01-15-2014, 15:09
Като почнете с това 30 годишните могат да изпитват силни чувства . Има 30 годишни които в отношенията си към жените са като 14 годишни има и 17-18-19 годишни които се държат много зряло .

Освен това голямата разлика в годините не е толкова фатална по скоро си зависи от възрастта на двамата . Едно е както е с родителите на Маги майка й да е на 22 а баща й на 32 . А друго е тя да е 22 а той на 50 .
Има много с акъла си 20 годишни това че повечеот от вас не познават си е ваш проблем . За мен разлика от порядъка до 10-13 в полза на мъжа си е напълно нормална според мене по скоро важното е на каква възраст са по отделно .

DisappointedDreamer
01-15-2014, 15:44
Просто всичко е толковааа разноцветно и е адски изнервящо, когато хората нарочно подтискат способността си да виждат повече цветове, отколкото само черното и бялото.

never_lose_hope
01-15-2014, 16:58
Тук въпросът не е ти дали и защо искаш връзка,а той защо иска връзка...какво можеш да му дадеш ти,освен по-стегнато телце,по-запазено лице и т.н.,да не говорим,че той те е свалял...интересно ми е 35 годишен не му ли е неудобно от себе си да сваля 20 годишна...това говори много за неговия акъл.



Той не ме е свалял - говорим си общи теми :) А колкото до това какво мога да му дам, както казах по-нагоре не са само тези неща, които казваш .. по-трезвомислеща съм и по-зряла за възраста си от доста други на моите години.

DisappointedDreamer
01-15-2014, 17:14
по-трезвомислеща съм и по-зряла за възраста си от доста други на моите години.

Абе, всички така си викаме :Д

GEMBI
01-15-2014, 17:23
Тоя може направо да ти е баща... https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/300494_205567556165905_2118985_a.jpg

NeutralMilkHotel
01-15-2014, 17:33
Давам ти два примера с бабите и дядовците ми от двете страни-едните имат 8, а другите 10 години разлика. Дядо ми почина сравнително млад /70 години за мен не са кой знае колко...та нали след някоя и друга година и баща ми ще е на толкова/. Баба ми, която е с 8 години по-малка от него в момента страда. С нея имаме разни други проблеми, оставяме това на страна..Лятото, преди което дядо ми почина тя ми каза нещо, което мен ме нарани доста, но сега като се замисля за себе си е отчасти права. Каза, че тя е единствената, която скърби по съпруга си и че всички останали сме лицемерни, защото твърдим, че скърбим по човек, който никога не сме обичали...Дали това не беше от мъка?

От друга страна пък другия ми дядо прави всякакви простотии /да, простотии/, за да баба да е щастлива, когато той си отиде. Дали това не е от страх?

Изпитала съм го на гърба си и продължавам да го изпитвам..Ако искаш ме съди, че мнението ми е такова. :)

ОК, и твоето решение на проблема какво е? Да не се влюбваме или да не умираме?
Друг вариянт не виждам...

NeutralMilkHotel
01-15-2014, 17:36
Хах, а непълнолетните момченца ест. веднага скочиха...Защото момичетата, които те искат предпочитат да са с някой, който може да проведе нормален разговор с тях и да свършва след повече от 2 минути. :/

GEMBI
01-15-2014, 18:15
Хах, а непълнолетните момченца ест. веднага скочиха...Защото момичетата, които те искат предпочитат да са с някой, който може да проведе нормален разговор с тях и да свършва след повече от 2 минути. :/

Много добре го каза "момиченца", а не жени

NeutralMilkHotel
01-15-2014, 20:12
Много добре го каза "момиченца", а не жени

Аха, значи ти, мило момченце, искаш и се прехласваш по жени, но щом наборките ти, момиченцата искат мъже са много лошички?
Интересно...

Lilanda
01-15-2014, 20:18
Той не ме е свалял - говорим си общи теми :) А колкото до това какво мога да му дам, както казах по-нагоре не са само тези неща, които казваш .. по-трезвомислеща съм и по-зряла за възраста си от доста други на моите години.
Ама ти така си мислиш или...?

102
01-15-2014, 20:26
Дали той би ме приел серизоно :)

не :)

psychopath
01-15-2014, 21:29
Като му писне да те чука, ще си намери друга тъпа п'утка.

Шъ прощавате за грубия език, ама това е самата истина.

GEMBI
01-15-2014, 21:30
Аха, значи ти, мило момченце, искаш и се прехласваш по жени, но щом наборките ти, момиченцата искат мъже са много лошички?
Интересно...

:lol: Не позна, прехласвам се само по индивиди на моята възраст. ;p

NeutralMilkHotel
01-15-2014, 22:59
:lol: Не позна, прехласвам се само по индивиди на моята възраст. ;p

Добре.Ти сам каза по-горе, че са момиченца и че не могат да предложат друго освен външност...Какво има да се прехласваш тогава?
Неадекватен си...

HollyGolightly
01-16-2014, 01:04
Той не ме е свалял - говорим си общи теми :) А колкото до това какво мога да му дам, както казах по-нагоре не са само тези неща, които казваш .. по-трезвомислеща съм и по-зряла за възраста си от доста други на моите години.
Как пък веднъж няма някой да си признае, че не е по-зрял от останалите, дори може би малко по-назад 8-) (не говоря за авторката конкретно)

DeHu
01-16-2014, 07:42
Еее стига,това е много голяма разлика.Аз съм година по-малка и не си се представям по абсолютно никакъв начин с 35-годишен мъж.Ако целта ти е да експериментираш,ок,ама според мен сериозна връзка с такава разлика няма как да просъществува.

Themann
01-16-2014, 09:25
Вече всичко явно е '' нормално '' , какви ли не двойки съм виждал заедно, чак да ти падне ченето :D

GEMBI
01-16-2014, 10:05
Добре.Ти сам каза по-горе, че са момиченца и че не могат да предложат друго освен външност...Какво има да се прехласваш тогава?
Неадекватен си...


Да повечето са такива, но по какви да се заглеждам?По възрастни? :lol:

NeutralMilkHotel
01-16-2014, 10:41
Да повечето са такива, но по какви да се заглеждам?По възрастни? :lol:

Извод: По твое мнение няма жена достойна за теб или друг мъж на този свят.
Това говори за твои лични проблеми и няма никаква връзка с темата.

Само минавам
01-16-2014, 10:46
Здравейте, май започвам да изпивам симпатии към едно момче, по-скоро мъж, който е на 35г. Годните изобщо не му личат .. изглежда на не повече от 27/28 мах. и е разведен :( . Та въпросът ми е какво мислите - заслужава ли си? Дали той би ме приел серизоно и има ли бъдеще такава връзка и как ще се приема от хората (дали изобщо ще се приеме). Забравих да спомена- аз съм на 20 :)

Какво БМВ или Ауди кара? :lol:

GEMBI
01-16-2014, 14:37
Извод: По твое мнение няма жена достойна за теб или друг мъж на този свят.
Това говори за твои лични проблеми и няма никаква връзка с темата.

Твоето мнение хич не ме интересува.От един мой пост и почна да ми развиваш някакви теми тук. stfu ;)

NeutralMilkHotel
01-16-2014, 17:02
Твоето мнение хич не ме интересува.От един мой пост и почна да ми развиваш някакви теми тук. stfu ;)

Работи върху себе си и научи да се изразяваш, ако искаш някой да те взима на сериозно.

babity
01-16-2014, 17:13
Като му писне да те чука, ще си намери друга тъпа п'утка.

Шъ прощавате за грубия език, ама това е самата истина.

Мндааа, тей е.

Не е лично към авторката, но си мисля, че реално единственото, което може да му предложи, е една добре прекарана вечер.

Бтв, наскоро попаднах в подобна ситуация. Едно чиче ме ухажваше. Обсъдихме нещата от много гледни точки. Той ми обясни, че след като е разведен и си има прекрасно детенце, иска да си извилнее цялата криза на средната възраст на спокойствие и по възможност с млади ярета. Да, евентуално може и да завтори или затрети, но нищо сериозно няма как да се случи.

Пък и аз не мисля, че реално имаш к'во да му предложиш, колкото и да си напред от другите.