PDA

View Full Version : Стрaховa неврозa ( пaническо рaзстройство) през пубертетa



DanitouWee
01-13-2014, 09:55
Здрaвейте! Нa 13 съм и от 3 месецa стрaдaм от ПР (Пaническо рaзстройство). Тa въпросa ми е дaли имa други нa близкa възрaст, които стрaдaт от товa състояние. Aко може рaзкaжете кaкво чувствaте, зa дa видим дaли симптомите сa сходни, което лично нa мен ми носи един вид успокоение. Блaгодaря предвaрително!

veilside88
01-13-2014, 12:00
Все пак би трябвало да има причина за страховата невроза , нали ?
При теб тя е .... ?
Понякога по време на пубертета има сърцебиене вседствие промените..
Нямам опит , моля някой от знаещите да сподели .

DanitouWee
01-13-2014, 12:09
При мен беше стрес, прерaботвaне и сдържaни дълго емоции и от товa се отключи.

veilside88
01-13-2014, 12:41
A досега консултация с психиатър правена ли е ?
Виж и това http://www.demirbozan.com/203/s-bilkata-demir-bozan-prevazmognah-straha/

Cloud9
01-13-2014, 12:43
Аз също имам такова нещо откакто се помня.Сърцебиене,паника,ст ах от съвсем нормални неща като разговор с хора.Имах доста стресови ситуации като малка и това ми повлия.Самочувствието ми е много ниско,не смятам че съм достатъчно добра и се притеснявам да не го забележат другите.От доста време се боря и имам напредък,но и само аз знам как се чувствам.Съветът ми е да не се оставяш болестта да те надвие.Бори се с тия стресови ситуации,излизай и се забавлявай,намери си хоби-танците на мен много ми помагат и забравям за страха.Когато усетиш че те поглъща страха звънни на някой,приюти /ако родителите ти позволяват/животинче някакво.Чети книги.Не се давай,защото е много тежко.успех!

magneticfields
01-13-2014, 16:13
А, в какво се състои? Изпитваш панически страх от нещо, или...? Преди няколко месеца имах страхова невроза от родителите си. Правиха ми проблеми за това, че излизам и т.н. И изляза ли с компания навън - ми се привиждаха нашите и разни техни познати навсякъде...

Overkill_Teen
01-13-2014, 20:35
Зависи от какво имаш страх, или просто изпитваш паника като цяло.
Не препоръчвам да се тровиш с лекарства на такава възраст, посещение при психолог не е лоша идея, доколкото знам има и добри психо терапии, които повлияват добре в доста случаи.
Ако имаш страх от нещо конкретно, най-добре ако е възможно да се изправиш лице в лице с този страх и да видиш, че всъщност няма нищо толкова страшно (терапиите, които се прилагат от психотерапевти са на подобен принцип).
Но е хубаво да си решиш проблемът възможно най-бързо, за да не стане с течение на времето по-голям.
Разкажи за какво става въпрос, понякога на човек му олеква като си изкаже болката. :)

sashinka95
01-18-2014, 18:49
Паниката ми е много позната. Търпях я с години. Сега също ми се случва, но по-рядко. Не мисля, че варианта да се изправиш срещу страха не е удачен. Налагало ми се е, никак не е готино. При мен нещата само се задълбочиха така. По-добре е да отидеш на психотерапевт. Има начин да се справиш.
Успех!

meganet
01-19-2014, 16:28
Няма да е зле да започнеш да спортуваш нещо, да се запишеш на танци нещо, би трябвало да ти помогне, и аз имах близо година паник атаки не ежеднвено, но работата е да се разсейваш със нещо като се подтискаме и мислим твърде много за нещата ще си останем във паническо състояние, може да правиш съвсем елемнтарни упражнения и вкъщи въпроса е да се движиш :)

NeutralMilkHotel
01-19-2014, 19:04
Добре, де...Не можете сами да си поставяте така диагнози...Всеки втори вика "с депресия съм, имам фобия от еди-кво си, имам еди-що си разтройство, биполярен съм", а в повечето случаи се оказва просто пубертет и лични проблеми.
А, ако действително имате психически проблем не можете да го решавате със спорт, хоби или нещо подобно...Това са сериозни неща.

Макар че в България терапията, терапевтичните групи и редовното ходене при психолог не се тачат това е единственият изход... Под 18 нито струва пари, нито нищо.

Ако ви боли силно корем и мислите, че е апендисит ще отидете при лекар. Абсолютно същото е и с психичните проблеми.