PDA

View Full Version : За предпазването от ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ



malkatavili99
01-13-2014, 15:23
Преди малко прочетох в стар пост как момиче пита нещо за възможността да се забременее от простатната течност и получава сто тъпи и неверни отговора, които могат за я доведат до нежелана бременност!!!
ТОВА МЕ УЖАСИ!
Ето още една причина българските момичета да са първи в Европа по аборти!!!
Не само цари неграмотност, но и някои безотговорно дават съвети без да са сигурни в истинността им!
Макар че е нередно ще си позволя да песна писаното от мене във въпросния пост СЕГА, а после ще допиша темата с нови неща, ко които са проверени от научни източници и много по-сигурни!
Въпросът на момичето беше дали може да се забременее ако няма семеизпразване на мъжа, само от предеякулационната течност. Сума народ я ИЗЛЪГА, че не може!
Ето истината в моя отговор:

"ВАЖНООООО!!!
Много е лошо да се дават съвети за толкова жизнено важни неща ако не сте 100% сигурни в нещата които пишете!
Така можете да катастрофирате човешки живот!!!
Течността се казва предеякулационна само за удобство, иначе си е ПРОСТАТНА- защото се отделя от простатата на мъжа. Всъщност тя е част от семенната течност, която обаче се състои от две компоненти - сперманозоидна маса, създавана от тестисите и по-рядката простатна течност. Проблемът е, че простатната течност е и разредител и жизнена среда за сперматозоидите и техен носител. ИСТИНАТА: само една капка простатна течност е достатъчна за забременяване. В нея винаги има издигнати от дълго преди това сперматозоиди.
Това с пишкането си е чиста неграмотност!!! Пътищата на урината и мястото, където се съхранява спермата и простатната течност са различни. Общ е само пътят им през пениса, но те идват от различни места и затова пишкането АБСОЛЮТНО не гарантира такова предпазване!!!
Неграмотността е причина българските момичета да са на първо място в Европа по аборти на малолетни!!!
При това неграмотни дават съвети и останалите така се "пазят"
Ужас!!! "

Ако админите искат - да заковат темата отгоре, важна е повече от всички други!!!

xXxPETYAxXx
01-13-2014, 15:50
Сещам се за коя тема говориш, но там повечето коментари бяха, че няма смисъл да се трови с хапове, защото НЕ Е в овулация. Как ще забременее тогава, като си толкова сексуално образован?

veilside88
01-13-2014, 17:48
Натискайте се по 24 часа и питайте после в форуми
Бременна ли съм?АЛАБАЛААЛАБАЛА .....

veilside88
01-13-2014, 17:49
Това е даденост за да се правят деца и семейства :)
А сега уви това почти никой от младежта не го практикува.

malkatavili99
01-14-2014, 09:12
xxxpetyaxxx !!!
Благодаря ти за прекрасния пример за неграмотност!!!
Овулацията - особено при по-младите момичета не е толкова фиксиран момент, колкото ти се струва! Дори има немалко публикации, при това от специалисти, от които се вижда, че тя не само не настъпва в очакваните дни, но може да се прояви в съвсем неочакван ритъм, дори в смятаните за безопасни дни преди и след мензиса! Това е главната причина да се отрича като безопасен метод за предпазване от забременявани т.нар "календарен метод" - попитайте който и да е специалист - сексолог или гинеколог и ще се уверите!

malkatavili99
01-15-2014, 12:24
Странно защо темите, с които хората просто се заяждат един с друг с постове вместо на лични, се толерират, а хората, пишещи грамотно и обосновано по темите, които могат да са полезни на множество хора често се обиждат грубо и безнаказано!
какви хора са админите тука?
Искам среща!
;)

HollyGolightly
01-15-2014, 13:30
какви хора са админите тука?
Изчезнал вид. Само ти ли не разбра, че админи тук няма? Първо пускаш глупави теми за запознанства, после защо никой не искал да те вземе на сериозно и да обърне внимание на думите ти :?

baby_baby
01-15-2014, 13:54
Темите му запознанства найстина бяха тъпи но тази тема е добра :)

xPafx
01-15-2014, 14:46
99 набор, а?

malkatavili99
01-15-2014, 14:56
Изчезнал вид. Само ти ли не разбра, че админи тук няма? Първо пускаш глупави теми за запознанства, после защо никой не искал да те вземе на сериозно и да обърне внимание на думите ти :?
Да ти кажа какво съм разбрала:
- админи има и тука и те са декларирани, явно не си наблюдателен, това е грешно твърдение.
- хората, които решават дали да ме вземат на сериозно според други фактори освен полезността на написаното от мене не са ми важни, но техният проблем е по-голям! Защото те очевидно вземат на сериозно абсолютно грешни и ОПАСНИ тези!!!
Пример: В няколко теми, свързани с рисково поведение, абсолютно неграмотни и опасни тези се предлагат от хора, които не разбират нищо, но дават съвети - а да се дават съвети по такива неща, ако не си се консултирал поне със стойностни източници, освен тъпо е и БЕЗОТГОВОРНО - защото МОЖЕШ ДА СЪСИПЕШ ЖИВОТА на момиче с неверни твърдения например за простатното забременяване например!
Но ти явно искаш повече "да те вземат на сериозно" отколкото да си коректен, отговорен и точен в писаните от теб неща!
Аз предпочитам грамотното и отговорно - тоест - полезното писане!
По-важно ми е какви са реално нещата ми, а не как ИЗГЛЕЖДАТ - както явно е при много хора!

HollyGolightly
01-15-2014, 15:22
Да ти кажа какво съм разбрала:
- админи има и тука и те са декларирани, явно не си наблюдателен, това е грешно твърдение.

Глупава ли си или просто не четеш? НЯМА АДМИНИ В САЙТА има 2-3 модера, които не могат постоянно да ви вървят след задниците и да гледат всеки каква глупост пише. След като не си съгласна с отговорите в този сайт, търси си информация на друго място.
И стига си се обръщала към мен в мъжки род!

malkatavili99
01-16-2014, 08:15
Хехе, и ти значи си на мнение, че невярното твърдение че не може да се забременее от простатна течност не е глупост, а обяснението ми че може и защо и как става - АБСОЛЮТНО ПРОВЕРЕНО И КОНСУЛТИРАНО СЪС СПЕЦИАЛИСТИ - ТО Е ГЛУПОСТ, която аз съм написала???
Я сега се опитай да се замислиш кое от двете неща носи опасност за момичетата които четат и получават информация, от която си определят поведението в секса - вярното или невярно-неграмотното?
Я помисли дали и ти, заради пристрастни причини (харесваш някои от авторите на неверни и опасни твърдения, а не мен) - не се присъединяваш към ОПАСНАТА И НЕКОРЕКТНА практика по този начин???
НЕКА УВАЖАВАМЕ ПРИОРИТЕТИТЕ! По-важно е да не навредим на някого с грешни съвети, отколкото да си спазим пристрастието или антипатията към едни или други хора - второто може по друг начин да се оправя!
БЪДЕТЕ ОТГОВОРНИ!!! Грешките в тези теми са опасни и не е редно да се пише ей-така просто, за да сме казали и ние нещо!!!

xXxPETYAxXx
01-16-2014, 09:18
По принцип имаш право, но за да се забременее от тая течност, трябва да си най-големия карък на планетата. Шансът го има, но е абсолютно минимален, а презервативите също не дават 100% гаранция, а 98-9%. И за самото забременяване зависи от организма И НА ДВАМАТА. Има си жени, които са по-предразположени към зачеване (прихващат от нищото, дето се вика), има и такива, дето и 5 пъти да им свършат вътре, дори и в овулация да са, пак няма да заченат. Има и мъже със "силни" сперматозоиди, има и такива, които имат проблеми с това. Всичко е много относително.

И какво излиза - шансът да забременее момиче, независимо дали е с или без кондом е относително еднакъв от 1-2%.

malkatavili99
01-16-2014, 10:24
По принцип имаш право, но за да се забременее от тая течност, трябва да си най-големия карък на планетата. Шансът го има, но е абсолютно минимален, а презервативите също не дават 100% гаранция, а 98-9%. И за самото забременяване зависи от организма И НА ДВАМАТА. Има си жени, които са по-предразположени към зачеване (прихващат от нищото, дето се вика), има и такива, дето и 5 пъти да им свършат вътре, дори и в овулация да са, пак няма да заченат. Има и мъже със "силни" сперматозоиди, има и такива, които имат проблеми с това. Всичко е много относително.

И какво излиза - шансът да забременее момиче, независимо дали е с или без кондом е относително еднакъв от 1-2%.


Хехе, не е така!
Чак 1-2 % не са - иначе нямаше да има такова продължение на вида1
Освен това практиката е доказала ефективността на презервативите и огромното значение на НАЧИНА по който се използват! Обикновено от начина идва забременяването със презерватив!
Аз пак ще предпочитам да вярвам на научно-доказаните неща, а не на такива велики разсъждения на хора, които току-що са открили великите тайни на живота, Вселената и всичко останало, докато си пият ей-така кафето и си ръчкет из нета, но са склонни да дават съвети като спецове! нищо че от съветите им някой може да пострада - какво да им пука?!?!?!?

xXxPETYAxXx
01-16-2014, 10:42
Честно казано, ти така и не даде съвет на момичето във въпросната тема - да пие ли Ескапел или да не пие ѝ беше основният въпрос. Просто си пишеш, че е възможно забременяването без свършване, което никой реално не е отрекъл, а просто всички са на мнение, че шансът е много малък. Никой не ти оспорва написаното. Има разлика между несъществуващ риск и минимален риск. На теория всичко е възможно, но на практика не е точно така в повечето случаи. Според твоите писания, дори и след едно вкарване без презерватив, момичето трябва да се трови с хапчета.
Приемаш нещата твърде навътре, да не би да си била една от въпросните "пострадали"?

NeutralMilkHotel
01-16-2014, 10:45
Ако нямате как да се предпазите природата се е погрижала за тези ситуации. Просто момичето трябва да е отгоре, така гравитацията пречи да забременее. :)

marilyn
01-16-2014, 13:59
Просто момичето трябва да е отгоре, така гравитацията пречи да забременее. :)

:razz: :razz: :razz:

Авторке, ти изкара, че едва ли не, попадне ли предекулационна течност в жената, тя е бременна. Забременяването не става толкова лесно. Освен това чрез уринирането излизат останалите сперматозоиди в уретрата.

Има шанс да се забременее, но той е много малък. Иначе подкрепям, че секс трябва да се прави с предпазни средства, защото тук най-често четем "бременна ли съм", а после "дойде ми", но много от "смелите тийнейджърки" не са минавали през ада наречен "аборт".

Всеки сам е отговорен за здравето си. В днешно време, когато интернет е навсякъде и с два клика можеш да намериш търсената информация, да не знаеш как да се предпазваш от бременност, е комично.

malkatavili99
01-17-2014, 15:34
:razz: :razz: :razz:

Авторке, ти изкара, че едва ли не, попадне ли предекулационна течност в жената, тя е бременна. Забременяването не става толкова лесно. Освен това чрез уринирането излизат останалите сперматозоиди в уретрата.

Има шанс да се забременее, но той е много малък. Иначе подкрепям, че секс трябва да се прави с предпазни средства, защото тук най-често четем "бременна ли съм", а после "дойде ми", но много от "смелите тийнейджърки" не са минавали през ада наречен "аборт".

Всеки сам е отговорен за здравето си. В днешно време, когато интернет е навсякъде и с два клика можеш да намериш търсената информация, да не знаеш как да се предпазваш от бременност, е комично.

Основно си права, но за първото никога не съм твърдяла че ВИНАГИ е бременна от всяка капка простатна течност! Просто жената не е бременна и от всяка капка сперма! Ако още не знаете - оплождането става в тръбите, от двудневен сперматозоид. Но в това отношение вероятността да го намерите в спермата и в простатната течност е сходна, макар не еднаква. Второ - уринирането премахва ЧАСТ от сперматозоидите, която не е залепнала по вътрешната лигавица, но поради силните повърхности свойства те залепват. Тоест - вероятност съществува и тогава!
А бе защо всички искат да насърчават момичетата да не се пазят??? Това е некоректно и безотговорно!

HouseMusicBoy
01-17-2014, 15:52
malkatavili99 слез на земята :) Давали сме съвети а у и така ще разбием живота на дадено момиче .... Извинявай много , ама колко тъп трябва да си да слушаш хора по разни форуми отколкото да се посъветваш с лекар ... Всеки има право да дава мнения и съвети ... вече друг е въпросът дали някой ще каже на някое момиче " щом сте се целували , значи си бременна " и тя като го прочете да пие Ескапел за всеки случай ... Ти например от форума ли се образоваш по сер. сексуални въпроси ?

AnarchyBoy
01-17-2014, 15:54
Любима тема.. :D

Иначе за предпазване от забременяване, шутове в корема.. работи безотказно.. опитайте някой път. :razz:

malkatavili99
01-17-2014, 20:11
malkatavili99 слез на земята :) Давали сме съвети а у и така ще разбием живота на дадено момиче .... Извинявай много , ама колко тъп трябва да си да слушаш хора по разни форуми отколкото да се посъветваш с лекар ... Всеки има право да дава мнения и съвети ... вече друг е въпросът дали някой ще каже на някое момиче " щом сте се целували , значи си бременна " и тя като го прочете да пие Ескапел за всеки случай ... Ти например от форума ли се образоваш по сер. сексуални въпроси ?

Ако беше чел по-внимателно а не така нафукано и самомнително щеше да разбереш ча всичките ми постинги са мнения на специалисти а не мои само. И че именно те са против такива като тебе нафукани неграмотници.

AnarchyBoy
01-17-2014, 20:16
Шутове в корема казах.

shmatarok
01-17-2014, 20:22
^ 8-) То направо като един коментар преди години "Подмий се с оцет и си сложи аспирин там и сперматозоидите ше умрат" :D

малкатавили99, успокой се малко. Ако си мислиш, че някоя от тези пикли, питащи дали са бременни чете някоя от другите теми или има каквато и да е сексуална култура, много зле. Ако беше така, изобщо нямаше да пускат тъпи теми във форума. Та сега дори и да се хабиш, смисъл няма.

AnarchyBoy
01-17-2014, 20:24
8-)

HouseMusicBoy
01-18-2014, 11:45
Ако беше чел по-внимателно а не така нафукано и самомнително щеше да разбереш ча всичките ми постинги са мнения на специалисти а не мои само. И че именно те са против такива като тебе нафукани неграмотници.
не знам за какво са ти всичките ПОСТИНГИ ... евала .. ти ще ограмотиш сексуално всички потребители с твоите проф. постинги ... и да аз сум нафукан неграмотник ... добре ,че са твоите постинги , че вчера говорих по телефона с едно момиче , а трябва да и дойде след 10 дена ... и сега , благодарение на теб , съм спокоен !! (bow)

malkatavili99
01-22-2014, 13:20
С това последното си излияние просто затвърди досегашната представа за себе си.
Не че съм очаквала друго де.
А относно грамотността - не е възможно да накарам всички да ИСКАТ да са грамотни - просто която не иска и не е - ще си пати и ще го запомзни, а надувките няма да се запомнят, или поне не с добро!

malkatavili99
01-22-2014, 13:22
^ 8-) То направо като един коментар преди години "Подмий се с оцет и си сложи аспирин там и сперматозоидите ше умрат" :D

малкатавили99, успокой се малко. Ако си мислиш, че някоя от тези пикли, питащи дали са бременни чете някоя от другите теми или има каквато и да е сексуална култура, много зле. Ако беше така, изобщо нямаше да пускат тъпи теми във форума. Та сега дори и да се хабиш, смисъл няма.


Може и да се прав. Не се смятам за корифей в темите повече от спецовете, но ми се вижда наистина безотговорно да се дават съвети на неграмотни от други неграмотни, ама по-нафукани. Просто да не стават бели ми е идеята - изв ако това досажда, но поне не е вредно!

malkatavili99
01-22-2014, 13:23
Шутове в корема казах.

Е, това вече ти доказва и етиката към момичетата и класата на аргументите!
БРАВОС!!!