PDA

View Full Version : Слаба оценка..



Girls..1
01-13-2014, 16:14
Здравейтее..може би темата ми не е за тук и може би ще ви се стори доста глупава.Вероятно и ще ме нахраните с хейт..НО..
Наскоро получих 2 двойки по математика наведнъж..моите родители са много чувствителни на тази тема така да се изразя..дори когато имам 5-ца ми се карат и врънкят,което е нормално - очаквали са повече.Тъмм от 1 месец близо вече ги лъжа,че г-жата ни е взела бележници за нанасяне на оценки.Страх ме да им кажа.Не знам как ще реагират..Та вече мисля,че не мога да продължавам да ги лъжа.Въпроса ми е как да направя така че да го приемат по-спокойно.Естествено,че ще се карат,ще ми четат конско и вероятно ще има наказание.Просто искам да го приемат някак си по-спокойно..Но как?
Благодаря на тези,което ще помогнат.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 16:16
Кажи им истината . Много повече ще се ядосат ако скриеш или нещо друго

И си поправи двойките .

Girls..1
01-13-2014, 16:19
Кажи им истината . Много повече ще се ядосат ако скриеш или нещо друго

И си поправи двойките .
По математика са ми слаби оценките.Повечето 4-5,една 3-ка и 2-двойки..6-ца нямам.Наскоро ни върнаха и класното и имам 4-ка..(и за него не съм казала..:( ) според теб колко ще ми остави за срока?..Сигурно 4.

girlwithblueeyes
01-13-2014, 16:21
Не е казано да ги поправиш на 6 ци задължително .

Но да е нещо различно от 2 или 3

И по важното кажи истината на родителите си защото ще я отценят много повече от това ако скриеш от тях .

Ако толкова ти е труден предмета тръгни на частни уроци или помоли някой приятел който разбира да ти помага . Ако те мързи вече е друг въпрос .

CoockieMonster
01-13-2014, 16:21
Според мене бъди честна. Винаги съм била за честността. Кажи им защо си го крила толкова време до сега. Обясни им как се чустваш. Кажи им след всичко това, че все пак ще я поправиш.
Родителите ти трябва да разберат, че ученик без 2ка няма. Много е глупаво да те накават за 5ци. Ох, леле?!?! Те само 6ци ли са имали? :D :D:D:d

CoockieMonster
01-13-2014, 16:23
Щом са ти такива оценките ходи на уроци. Аз, ако бях учител щях да поставя 3. Но съм много скиптична попринци, за това не знам. НО ВСЕ ПАК си повиши оценката. :) Успех!

Mirrela.
01-13-2014, 16:33
Според мен трябва да учиш по-здраво и ходиш на частни уроци.Не знам колко ще ти остави за срока,но се подготви за изпитване и ако ще имате друг тест да изкараш поне 2-3 шестици,за да останеш с 4 или 5..Относно 2-ките..Ами какво да ти кажа?Не ги лъжи.Признай си им..моите родители също са много строги и се карат,но това е за твое добро..Кажи им защо не си им казала веднага,че те е било страх.Обещай им,че ще се стараеш,ще учиш повечко и ще си поправиш слабите оценки.
Успех :)

Spixe
01-13-2014, 16:43
Оценките нямат нищо общо със знанията на едни човек. Може да си пълен отличник в училище, но всъщност дебилен идиот в живота. Образователната ни система е толкова смотана, че няма на къде. Просто се постарай родителите ти да разберат, че не се стараеш за оценките толкова, колкото за знанията и да се надяваме да разберат. Може пък и да им покажеш какви глупости учите и да видят, че не ти е лесно. Без караница няма как да стане, за съжаление, но се постарай родителите ти да разберат, че оценките не определят знанията. Все пак винаги можеш да препишеш за отлична оценка.

baby_baby
01-13-2014, 16:52
Кажи им истината и после ги поправи

veilside88
01-13-2014, 16:57
Оценките нямат нищо общо със знанията на едни човек. Може да си пълен отличник в училище, но всъщност дебилен идиот в живота. Образователната ни система е толкова смотана, че няма на къде. Просто се постарай родителите ти да разберат, че не се стараеш за оценките толкова, колкото за знанията и да се надяваме да разберат. Може пък и да им покажеш какви глупости учите и да видят, че не ти е лесно. Без караница няма как да стане, за съжаление, но се постарай родителите ти да разберат, че оценките не определят знанията. Все пак винаги можеш да препишеш за отлична оценка.

Така е , но при мен това не дават да го чуят .. :D
Все пак в България пък и където и да е гледат повече на диплома не на акъл ..

anonymous895156
01-13-2014, 17:26
Оценките нямат нищо общо със знанията на едни човек. Може да си пълен отличник в училище, но всъщност дебилен идиот в живота. Образователната ни система е толкова смотана, че няма на къде. Просто се постарай родителите ти да разберат, че не се стараеш за оценките толкова, колкото за знанията и да се надяваме да разберат.

Това е шега, нали? Как така оценките нямат общо със знанията (може би имаш предвид емоционалната/предприемаческата и т.н. интелигентност)? Дори така да е, ще те помоля да ми обясниш как един дебилен идиот (твоите думи) ще бъде пълен отличник в сериозно училище. Последният път, когато ми поставиха оценка, определено беше на базата на моите знания. Също, ако може, бих желал да ми кажеш основните минуси на смотаната ни образователна система (не казвам, че е в цветущо състояние, просто изглежда, че говориш наизуст).


Така е , но при мен това не дават да го чуят .. :D
Все пак в България пък и където и да е гледат повече на диплома не на акъл ..

Така ли, господин АйКю? Бихте ли предложили на университетите Вашата революционна система за поставяне на оценки по акъл?

До авторката - кажи им, че имаш двойка. Няма защо да го криеш.

veilside88
01-13-2014, 17:28
Така ли, господин АйКю? Бихте ли предложили на университетите Вашата революционна система за поставяне на оценки по акъл?

Естествено , че ще ме засрещнеш ..

btw , за първи път те виждам да пишеш по сериозна тема - GJ

Didko_Beats
01-13-2014, 18:56
Здравейтее..може би темата ми не е за тук и може би ще ви се стори доста глупава.Вероятно и ще ме нахраните с хейт..НО..
Наскоро получих 2 двойки по математика наведнъж..моите родители са много чувствителни на тази тема така да се изразя..дори когато имам 5-ца ми се карат и врънкят,което е нормално - очаквали са повече.Тъмм от 1 месец близо вече ги лъжа,че г-жата ни е взела бележници за нанасяне на оценки.Страх ме да им кажа.Не знам как ще реагират..Та вече мисля,че не мога да продължавам да ги лъжа.Въпроса ми е как да направя така че да го приемат по-спокойно.Естествено,че ще се карат,ще ми четат конско и вероятно ще има наказание.Просто искам да го приемат някак си по-спокойно..Но как?
Благодаря на тези,което ще помогнат.

Еми питай някой да ти ги обясни или ходи на консултации поне ,поне тъз по математика давиди че се интересуваш,и тъй всяка седмица като и досаждаш там може да ти пише някоя хубава оценка :) (знам го от личен опит) 8-)

~The Smile~
01-18-2014, 08:01
Не се притеснявай. Това е просто една оценка. Оценките НЕ са показател на знанията ти. Но ако нещо не ти е ясно, помоли учителя да ти го обясни.
По-добре кажи на родителите си за оценката. Надявам се, че ще те разберат. Биха се ядосали, ако не им кажеш.

hristo99
01-18-2014, 10:23
Как така оценките не са показател на знанията? Точно обратното е - оценките СА следствие от знанията, поне в добрите училища.

sofityoy
01-18-2014, 16:34
Кажи им истината . Много повече ще се ядосат ако скриеш или нещо друго

И си поправи двойките .
++++
Моите родители са същите ;) И от опит знам,че няма по добър вариант от това по възможн най-бързия начин да си поправиш оценката и след като 2-ти и вече по-добрата оценка са нанесени в бележника им ги покажи и им кажи истината ;) Така ще ти се размине почти без конско ^^