PDA

View Full Version : Не виждам изход



dragooooo
01-14-2014, 12:04
Здравейте... директно с проблема ми.... значи в ужасен (меееееееееееко казано) период съм. Живота ми е пълен шит, от 2-3 години насам просто си е ебало майката само проблеми, имах проблеми с наркотиците (за радост се отървах вече) и като цяло проблеми с всичко в нищо не ми върви от 2 години нямам приятелка просто като се разделих с тогавашната ми приятелка (1 година) единствената ми любов, имал съм 3-4 връзки но единствено с нея разбрах какво е любов и откакто се разделихме се почнаха сякакви проблеми, като почнем от наркотици алкохол и тн които се осъзнах и ги спрях, та до социални, като нямам никакво желание да излизам по кафета дискотеки и тн.... просто все едно съм в една МЕГА УЖАСНА ДЕПРИСИЯ, която обаче просто не свършва мамка му и не виждам как може да се промени и оправи всичко просто всичко е еднакво и не виждам нещо да се премени в бъдеще ежедневието ми е еднакво нямам желание да се запознавам с хора и жени за да си намеря приятелка, а едновременно с това се чуствам празен и ми се иска да имам жена до себе си, която да ме разбира.... която да обичам... и тя мен но не наистина не виждам изход от тази история... просто все едно живота ми за 1 секунда се преобърна и имам чуството, че никога няма да се оправи....... мисля си за вариант да замина в чужбина да работя поне .... но не знам просто съм ужасно объркан... на 18 съм ако е от значение

tireheb
01-14-2014, 12:06
от 2-3 години насам
имах проблеми с наркотиците
като почнем от наркотици алкохол и тн
на 18 съм ако е от значение

lel

dragooooo
01-14-2014, 12:16
lel
Страшно е да, не го пожелавам на никогo, но за радост бях достатъчно силен да се справя с проблема си :)

dragooooo
01-14-2014, 12:25
ебати трагедията съм всякаш.. оставих ли ви без думи че никой нищо не казва :)

carlabd
01-14-2014, 12:31
оф боже, оплескано е положението съвсем, ти имаш един огромен проблем и той е , че не мислиш позитивно, това е основната причина да те сполетяват такива нещастия (гледай филма "Тайната"/"The Secret") ... в страхотна депресия си наистина, но запомни , че ти си единствения човек, който може да те измъкне оттам ;) започни да мислиш за положителни , хубави неща които да ти доставят удоволствие, мисли как искаш да преживееш хубави неща, да се влюбиш и т.н. И прави и неща, които да ти носят удовлетворение ;) Задължително сподели проблема с някой родител, и задължително потърси психолог ! Психолозите са за това, защото на човек му е много трудно да се оправи веднъж в депресия ;) (и за други неща де, но офтопик) та... потърси психолог и си запиши час, поговори с нея/него той наистина може да ти даде най-правилния съвет (личен опит) ... няма от какво да се притесняваш :) успех

valdesbg
01-14-2014, 12:40
Почни да работиш, започни да се издържаш сам, излез на квартира и започни да спестяваш. Също намери кауза за която да правиш дарения.

NeutralMilkHotel
01-14-2014, 12:43
Какви наркотици? Ако си спрял кафето/супата задължително трябва да ходиш на консултации със специалист, 'щото като спреш (ели па колд търки) и емоционално, и физически (опиодините рецептори, последствията от употребата, ала бала) си скапан, от там и депресията. Даже мога да ти кажа най-добрият нарко-шринк за София, нищо, че е към мет. програма...

baby_baby
01-14-2014, 13:13
Тц ти си само на 18 ако още от сега се отчайваш от живота не те виждам понатам просто колкото и да не ти се иска продължи напред излизай с приятели запознай се с други хора имам един приятел като теб скъса с приятелката си и секи ден е пиян и накрая направи катастрофа и му дойде акъла и се взе в ръце

veilside88
01-14-2014, 14:33
Намери си хоби и групичка приятели :)
Излизай на разходки и тн.

Tsukuda_Hiroshi
01-15-2014, 05:50
dragooooo, определено не стресна никого. Тука има лАпета на по 12-13, които вече водят полов живот или поне така казват. ;)
Казваш, че си в нещо като мега-яка депресия и искаш да излезеш от нея, но не знаеш как. А пробваш ли? Ако стоиш затворен у вас, не хващаш работа и чакаш мама и татИ да ти издържат друсания задник, не само, че няма да излезеш от депресията, ами ще се навреш още по-дълбоко в нея.
Както ти казаха - намери си хоби или си хвани работа. Още по-добре, ако работата ти стане хоби: хем пари ще изкарваш, хем няма да мислиш за глупости. Ако е нещо в обслужващата сфера, тъкмо ще се запознаваш с нови хора. В началото по задължение заради работата, но след време вече няма да ти е такъв проблем.
През свободното си време шетай вкъщи - подреждай си стаята, пери си срехите, преинсталираи си Уиндоус-а, прави упражнения, чети книги. Всичко това се отразява много добре!!

marto642
01-15-2014, 14:10
Почни да работиш , дам
започни да се издържаш сам , да
излез на квартира и започни да спестяваш ... дам... ъм, това как точно ще го изкара от депресията?
Също намери кауза за която да правиш дарения. благотворителността е хубаво нещо, но не виждам как това ще му помогне да излезе от депресията. Най-много ще помогне на родителите му като стане самостоятелен и се изнесе.

valdesbg
01-15-2014, 14:53
Пича не е в депресия, просто не знае кво да прави с толкова много свободно време, иресурси, които не знае къде да вложи. Отделно че се мотае като муха без глава и си пилее времето с глупости.

D*Rose
01-15-2014, 15:05
Почни да учиш C++

или python, за да видиш, че има и по-лоши неща от наркотиците!