PDA

View Full Version : Какъв спорт да изера?



keylin
01-15-2014, 19:40
Здравейте,
искам да стана по-гъвкава, за което трябва повече разтягане. Искам да започна някакви танци, с които да стана по-разтегната. На какъв вид танци мога да се запиша

Баща Ти
01-15-2014, 20:12
Искаш да правиш шпагат докато те чукат?

girlwithblueeyes
01-15-2014, 20:45
Искаш да правиш шпагат докато те чукат?

То щото да се направи шпагат е много трудно:d

По темата
Запиши се на йога или пилатес те доста разтягат . За танци в моменат се сещам за балет но май си закъсняла за него .

Баща Ти
01-15-2014, 20:53
Ти ще кажеш дали е трудно ;)

girlwithblueeyes
01-15-2014, 20:55
Ти ще кажеш дали е трудно ;)

Е не е трудно ама то си зависи :d

Баща Ти
01-15-2014, 21:07
Е не е трудно ама то си зависи :d

Не знам. Не съм пробвал да правя шпагат по време на секс, а ти?

girlwithblueeyes
01-15-2014, 21:10
Нямах предвит такъв шпагат . Но в нейният случай освен йога и пилатес няма какво

Художественна гимнастика е доста разтегателна ама одаван е минала годинките :d

kanku
01-16-2014, 06:32
Шпагата за едни е лесен, за други е труден, всичко си зависи от човека.
При представителите на нежния пол като цяло се получава по-лесно.
Всичко зависи от целите които си поставяш. Ако е просто гъвкавост - йогата и пилатеса вече ти ги предложиха.
На тема танци не съм компетентен :)

Anonys
01-16-2014, 08:49
Шпагата за едни е лесен, за други е труден, всичко си зависи от човека.


От характера, нали?

kanku
01-16-2014, 16:52
И от чисто физическа гледна точка. Има хора с много сковани тазобедрени стави и сухожилия като арматурно желязо. При тях разтяжката е доста по-трудна, но не и невъзможна. Човек има ли желание, резултатите идват.
От друга страна и годинките са си от значение. Колкото по-късно, толкова по-трудно. Но пак казвам, че си е до индивида.

AnarchyBoy
01-16-2014, 18:59
Гимнастика?

yakuza_
01-16-2014, 19:58
Нямах предвит такъв шпагат . Но в нейният случай освен йога и пилатес няма какво

Художественна гимнастика е доста разтегателна ама одаван е минала годинките :d

да се върнем на шпагата, пробвала ли си го на дп?

veilside88
01-17-2014, 06:30
Шпагата за едни е лесен, за други е труден, всичко си зависи от човека.
При представителите на нежния пол като цяло се получава по-лесно.
Всичко зависи от целите които си поставяш. Ако е просто гъвкавост - йогата и пилатеса вече ти ги предложиха.
На тема танци не съм компетентен :)

+

girlwithblueeyes
01-17-2014, 10:33
Шпагата е лесен за за трениран човек . На 17 години ако нямаш поне някакъв гимнастически опит шанса да го направиш е много малък .Не зависи толкова от целите колкото от физическите възможности .

Rakshy
01-17-2014, 11:11
Отворих темата само за да видя дали пише нещо за изсиране - "Какъв спорт да ...изера..?"

kanku
01-17-2014, 11:40
Шпагата е лесен за за трениран човек . .
Мога да ти дам пример за хора (доста хора), трениращи от над 10 години, които все още не го могат. На думи е лесно, на практика не съвсем. Надъханите, които си даваха повечко зор, накрая имаха проблеми със сухожилията.
Цялата работа е в постоянството.

girlwithblueeyes
01-17-2014, 11:57
Има разлика от това дали тренираш гимнастика или баскетбол

Гимнастиците независимо дали са художественни или спортни ги учат на шпагат още в началото . Сам по себе си шпагат е едно от основните упражнения в гимнастиката .

Не всеки спорт е разтеглив и пластичен .

Cherry~♥
01-17-2014, 12:24
Пилатеса е добре за гъвкавоста мен доста ми харесва ,а и йогата р добър вариант.

kanku
01-17-2014, 15:23
girlwithblueeyes, както вероятно си забелязала, отделни спортове не коментирам.
Не съм съгласен с мнението ти, че шпагат се прави лесно. Започна с това, че не е много трудно да се направи шпагат, после каза, че не е трудно за трениран човек, а сега допълни - в зависимост от спорта.
Както виждаш, посочил съм чисто физически проблеми шпагата при някои хора да се получава по-трудно, отколкото при други (и то само най-основни проблеми).
Желание и постоянство, това е рецептата.