PDA

View Full Version : Призовка от НСС...И лични данни в интернет...



NeutralMilkHotel
01-16-2014, 00:40
Държа такава в ръцете си. От 95-та година. Майка ми да се яви в качество на обвиняем във Варна...
И преди съм чувала за това, но никога не е искала да говори с мен по темата...
Въпроса ми е мога ли с тази призовка да разбера за какво става на въпрос? Има номер на служебно дело, ала-бала...
Изключително ми е интересно, защото същата година се случва нещо доста съдбовно и съм сигурна, че призовката има връзка...

----

Покойният ми баща беше криминално проявен. Написах му името в гугъл и очаквах да намеря статия за негово провинение, но вместо това попаднах на този сайт - http://bgconv.com/ (и още два), където намерих личните му данни - имена, адрес и т.н. + готини констатации от типа "поради 20-те години, прекарани в местата за лишаване от свобода е трудно трудовото му реализиране"...Имат ли право? Не ми се струва коректно, но чисто законово погледнато имат ли право?

Само минавам
01-16-2014, 10:11
Щом е престъпник имат право да пишат каквото си искат, вкл. и да изтипосват личните му данни, където си искат и законът хич не ги брига. Дори и да нямат законовото право, ти нищо не можеш да направиш по въпроса - поне не и в България.

NeutralMilkHotel
01-16-2014, 10:19
Щом е престъпник имат право да пишат каквото си искат, вкл. и да изтипосват личните му данни, където си искат и законът хич не ги брига. Дори и да нямат законовото право, ти нищо не можеш да направиш по въпроса - поне не и в България.

Единият сайт е на медицинска тематика, където констатират, че е прекарал два инфаркта, имал е диагноза ИБС, 30% трайно намалена работоспособност и т.н., което няма реална връзка с престъпността му...А пишат ЕГН-то му, адреса и прочие...

Само минавам
01-16-2014, 10:33
Опитвам се да ти кажа, че в държава, където престъпници коват законите ти нищо не можеш да направиш по въпроса с личните данни. Най-много престъпниците в съдийски тоги ще ти се изсмеят в лицето. Ако искаш да бъдат махнати оттам по-добре се обърни към съда в ЕС, но дори и тогава пак няма гаранция, че ще ги махнат от сайта.

anonymous708973
01-16-2014, 22:08
За първи път чувам подобно нещо, впрочем. Даже съм попадала на сайтове с инициали на криминално проявени.

А това, че майка ти е викана в качеството на обвиняем, може да е за някаква пълна простотия, но щом отказва да говори... явно не е било толкова леко. В призовката трябва да пише членове от закона, на които се позовава обвинението. Провери ги в наказателния кодекс просто.

babity
01-17-2014, 12:02
Трябва, ама на моята не пишеше. Така че не е гаранция.