PDA

View Full Version : Да поема ли инициативата?



blueberryyy
01-16-2014, 19:51
Здравейте ,
Преди няколко месеца моя приятелка поднови отношенията си с едно момче от приятелско семейство, ще го нарека Т.Не се бляха виждали 3-4 години, той я добави във фейсбук, започна да и харесва снимки, тя му писа първа и се уговориха да се видят. Изглеждаше сякаш много я харесва, обаче след като се забиха спря да и се обажда, да и пише и т.н. Като цяло, постъпи много тъпо, можеше да и каже две думи, че не иска нищо сериозно, примерно, а не да си прави някакви филми и изобщо да не и говори, като се има в предвид, че се познават от малки деца. Не за това пиша обаче... Преди стане въпросната глупост между тях двамата, се бяхме събрали нашата компания и неговата компания и един от приятелите му ми се стори много симпатичен. Оказа се, че и той ме е харесал, защото Т. дойде и ми каза, че ако въпросното момче ми харесва, трябва да действам, а аз му казах, че няма да действам веднага, защото го познавам от 2 часа. Както и да е, стана ясно, че имаме симпатии един към друг, но никой не направи първата крачка. След това приятелката ми и Т. прекратиха отношения и съответно компаниите ни вече не се събират и от тогава не съм виждала въпросното момче. Засичаме се във фейсбук и постоянно ми харесва някакви публикации. Чувала съм от много хора, че страшно много момичета му се лепят, но той не им обръща внимание. Чувала съм и че бил много надут, обаче вечерта, когато се запознахме, беше срамежлив, вадех му думите с ченгел и не искаше да ме погледне в очите. Въпросът ми е: да му пиша ли първа? Като цяло нямам проблем с това, не съм срамежлива, но като се вземе в предвид ситуацията между приятелите ни, се получава малко странно. Освен това ме притеснява, че дори и да му пиша, да излезем и т.н. най-вероятно ще постъпи като приятеля си и ще съм му за един път. От друга страна обаче много ми харесва и искам да пробвам и да видя какво ще излезе. А съм почти убедена, че няма той да ми пише пръв, прекалено срамежлив ми се стори. Въпросът ми е насочен главно към момчетата във форума – как ще реагирате ако момиче, което ви е симпатично, ви пише първо? Също се чудя какво да му пиша- здрасти, как си и т.н. или да го помоля да ми помогне да намеря една песен, която ни пуснаха с приятелите му. Не искам да изглеждам все едно съм лудо влюбена в него, защото, ако се окаже филмарче като приятеля му, нищо чудно да си го помисли...
Може въпросите ми да ви изглеждат тъпи, обаче съм си напатила достатъчно от женкарчета и наистина не ми се занимава с още такива, за това и съм толкова предпазлива...

DarknessAngel
01-16-2014, 20:17
Щом е взаимно, пиши му, виж какво ще излезе, нямаш какво да губиш.

DarkTemplar
01-16-2014, 21:01
Ако бях на негово място, бих се зарадвал. Пиши му, нищо не губиш. Бъбрете се за някакви общи неща, обикновено така се почва.

Tsukuda_Hiroshi
01-17-2014, 14:27
Аз не мога да разбера какво хареса в някой, който го е срам дори в очите да те погледне, ама... + това като ти гледам начина, по който се изразяваш - я имаш 15, я не. Как така си се напатила от женкарчета, малко ми е чудно.
Но като искаш да си го хванеш за гадже, а той е срамежлив - действай. То друга опция няма!

baby_baby
01-17-2014, 14:39
Пиши му ще се зарадва щом е взаимно

blueberryyy
01-17-2014, 15:55
Защо това, че е срамежлив, трябва да ми пречи? Всеки се притеснява при запознанство с нов човек, някои хора повече, други по-малко... Всъщност съм на 18 и съм си напатила като два пъти си позволих да изпитам повече от просто увлечение към хора, които в последствие се оказаха много различни от това, което бяха в началото. Наистина не мога отново да се ядосвам и да плача заради някого, на когото съм му била за бройката...

blueberryyy
01-17-2014, 15:56
Аз не мога да разбера какво хареса в някой, който го е срам дори в очите да те погледне, ама... + това като ти гледам начина, по който се изразяваш - я имаш 15, я не. Как така си се напатила от женкарчета, малко ми е чудно.
Но като искаш да си го хванеш за гадже, а той е срамежлив - действай. То друга опция няма!

Защо това, че е срамежлив, трябва да ми пречи? Всеки се притеснява при запознанство с нов човек, някои хора повече, други по-малко... Всъщност съм на 18 и съм си напатила като два пъти си позволих да изпитам повече от просто увлечение към хора, които в последствие се оказаха много различни от това, което бяха в началото. Наистина не мога отново да се ядосвам и да плача заради някого, на когото съм му била за бройката...

elena.a.nacheva
01-18-2014, 22:01
Пиши му :)

LADY_Galia
01-19-2014, 05:39
те ве4е са скъсали с приятелката ти така че можеш да си ти с него сега :)

Tsukuda_Hiroshi
01-19-2014, 07:41
Защо това, че е срамежлив, трябва да ми пречи? Всеки се притеснява при запознанство с нов човек, някои хора повече, други по-малко... Всъщност съм на 18 и съм си напатила като два пъти си позволих да изпитам повече от просто увлечение към хора, които в последствие се оказаха много различни от това, което бяха в началото. Наистина не мога отново да се ядосвам и да плача заради някого, на когото съм му била за бройката...

Тепърва ще плачеш и ще се ядосваш заради даден човек. Това дали ще имаш връзка с него или не - не е гаранция за щастие.
И не казах, че срамежливостта му трябва да ти пречи. Просот ми е чудно как мадамите са започнали да си падат по срамежливи. По мое време не беше така... ;)

strawberry88
01-19-2014, 09:42
Въпросът ми е насочен главно към момчетата във форума – как ще реагирате ако момиче, което ви е симпатично, ви пише първо?

Много ясно, че ще се зарадва, що за въпрос? И при момичетата е така.

Niakoitam
01-19-2014, 13:56
Щом не си срамежлива не е проблем да му пишеш първа. :)

Margarita_Andreevaa
01-24-2014, 22:13
Все едно слушам себе си :Д Защо момчетата в днешно време са толко загубени и какво наистина ние намираме в такива :Д Та нали е прието инициативата да е тяхна, на нас не ни е в природата да правим това. Ако все пак се намери момиче, което е достатъчно отворено, за да направи първата крачка я изкарват закъсала, курва или губят интерес. Ходи ги разбери тия момчета :Д

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 05:55
Все едно слушам себе си :Д Защо момчетата в днешно време са толко загубени и какво наистина ние намираме в такива :Д Та нали е прието инициативата да е тяхна, на нас не ни е в природата да правим това. Ако все пак се намери момиче, което е достатъчно отворено, за да направи първата крачка я изкарват закъсала, курва или губят интерес. Ходи ги разбери тия момчета :Д

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/560616-%D0%9C%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0 ---> Много ми е интересно, ако се съберете на 1 място какво ще стане с разговора... ;)

Margarita_Andreevaa
01-25-2014, 11:33
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/560616-%D0%9C%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0 ---> Много ми е интересно, ако се съберете на 1 място какво ще стане с разговора... ;)
Аз не съм черногледа мъжемразка :D Просто късметът ми е смотан, вярвам че има страхотни момчета, които не ми е писано да срещна. За тези, които срещам е това по-горе, което цитираш :)