PDA

View Full Version : Коса



ireallyloveu
01-19-2014, 12:01
Така, здравейте :) От много време имам този проблем с косата и все не мога да я оправя. Става въпрос за това, че ми е супер изхабена от преси и топирване. Преди беше много дълга, но я изправях всеки ден, без изключение и тя някак си опада, буквално казано. В момента е някаква на степени, дори не мога да го обясня. Но както и да е, много е изхабена, това е. Става въпрос, че искам поне за година да я оправя и да порасне и бих приела всякакви мерки, дори да трябва да дам 100 лв за подхранващи неща, маски, шампоани и т.н. Моля ви предложете ми нещо, парите не са проблем. Не я изправям вече. Благодаря ви предварително :)

lovefaithx
01-19-2014, 12:12
Ограничи всякакви видове преси, маши и сешоари. Използвай маска за възстановяване и подходящ за твоя тип коса шампоан. Подхранвай я с масла (арганово, жожоба, рациново и т.н). Може да си вземеш хининова вода и тривитаминол.

kitty02
01-19-2014, 12:29
Съгласна съм със мнението на горното момиче! Но преди да започнеш да правиш всичко това подстрижи няцъфтелите краища или там, където е изгоряло.

RebecKa_
01-19-2014, 12:36
Гласувам за хининовата вода и тривитаминола и забрави за преси и маши за известно време,мисля ,че и стимуланта на Икаров действа ,хубаво ще е да си вземеш някое масло.

ireallyloveu
01-19-2014, 12:49
Тези масла, които се мажат преди да си измиеш косата, не ми действат много добре, защото нито ми помагат, само ми правят косата мазна ;x Някаква хубава маска да знаете ;x

baby_baby
01-19-2014, 12:54
Ходи на фризьор да ти подстриже малко връхчетата и спри сякви преси и пробвай с хининовата вода и тривитаминола

kitty02
01-19-2014, 13:08
Някаква хубава маска да знаете ;x
Смесваш жълтък, кисело мляко, зехтин, мед, травитаминол (продава се във ветеринарските аптеки), може и ракия да сложиш. Смесваш всичко това и слагаш на косата за 3-4 часа.

The Cheetah
01-19-2014, 13:28
Наистина първото нещо, което трябва да направиш е да отидеш на фризьор да ти подстриже краищата.
Ограничаваш преси, маши, сешоари..
Прави и маски (преди да си измиеш косата) с тривитаминол! Виж в интернет има хиляди маски с него. Или ако, не слагаш в тая маска к`вото ти дойде- мед, лимонов сок, ракия, натурални оцети, хининова вода, зехтин, яйце и мнооого други.
Вземи си хубав шампоан и балсам(аз ползвам на лореал тотал рипеър 5). След баня си слагай кристали, хининова вода.. и т`ва е. То се иска време.