PDA

View Full Version : Раздяла с приятелката ми, иска да бъде сама, но дава надежда, че може да се съберем.



solas
01-19-2014, 16:27
Здравейте! На 16 години съм, от град Варна и ще ви разкажа историята си с едно момиче. Преди известно време се запознах с въпросното момиче, което е на същата възраст като мен, и страшно много я харесах. В последствие й взех номера и започнахме да излизаме. Няколко седмици по-късно я целунах и тогава тръгнахме. Всичко беше идеално, говорихме си толкова много, разкрихме се един пред друг, каза ми за всичките и проблеми в нейния живот и ми казваше колко се радва, че съм с нея, че сме се намерили и т.н. Аз споделях всички тези чувства. За пръв път от страшно много време се чувствах истински щастлив. Сякаш усмивката на лицето й ,след като се целунем, беше като най-яркия лъч светлина от слънцето. И така всичко вървеше перфектно малко повече от месец, докато един ден тя не ми каза, че иска да се видим да поговорим. Предния ден не се бяхме виждали, но по начина, по който ми отговаряше разбрах, че нещо не е наред. И така излязохме, каза ми, че много ме харесва, но много е избързала, че сега има нужда от време и иска да бъде сама, понеже има проблеми в живота си и иска да си нареди мислите в главата. Когато я попитах, дали след време може отново да се съберем, тя отговори положително. Също така каза, че иска да запазим приятелски отношение, а аз и отговорих, че ще се опитам. Но не знам дали ще мога да издържа да съм някъде с нея, а да не мога да я прегърна, да я целуна. Не бяхме заедно толкова много време и все пак имам чувството, че тя означава всичко за мен, бих направил всичко за нея. Та предполагам въпросът ми е как да преодолея раздялата, надявайки се на нещо в бъдещето и трябвайки сега да бъда неин приятел? Ами ако тези причини за раздялата не са истината, а ги е казала само, за да бъде по-лесно и за двама ни? Заслужава ли си да чакам, с риска след известно време да изпитам всички тези мъки отново и да загубя част от достойнството си? Благодаря предварително!

mm28
01-19-2014, 20:33
Ами ако тези причини за раздялата не са истината, а ги е казала само, за да бъде по-лесно и за двама ни? Няма "ако", не е истината. Не ти и трябва да я знаеш. Няма жена, която да иска да е сама. Обикновено е замесен някой друг мъж, първият и незабравим, с когото тя сравнява всеки следващ и дори първоначално да се чувства привлечена от друг, бързо се разколебава. Другия вариант е нещо, което на теб може да ти се струва незначително, но за нея да е трън в очите, което да я отблъсква и да е решила че нямате бъдеще заедно. При всички положения няма да седи сама дълго, скоро ще има друг, така че по-добре бързо да се справиш с преодоляването и, за да не приемеш тежко новината.

solas
01-20-2014, 13:04
Не е задължително да е така, както казваш. Всеки човек е различен и всеки изживява трудностите в живота си по различен начин. Едни желаят усамотеност, други рамо на което да поплачат. Тя ми каза, че има нужда от време и аз уважих желанието й без да правя никакви драми. Разбира се, може да си прав, но има и възможност тя наистина да има нужда от време, а аз само да трябва да изчакам. И тук идва дилемата ми, дали да чакам с риска да ме заболи още повече, или просто да продължа напред с риска тя наистина да е мислела, че след време може да се съберем.

Interaction
01-20-2014, 13:28
Ми..не. Това е един от женските финтове, тип "проблемът е в мен, не в теб". Има някакъв вариант ако и е било добре с теб, сега да и стане кофти и да иска да се върне, но за момента със сигурност не го мисли (а и едва ли се е привързала чак толкова за месец). Общо взето няма голям смисъл да се надяваш, така че keep going.

Tsukuda_Hiroshi
01-20-2014, 17:46
На твое място нямаше да се хвърлям на врата на първата срещната следваща. Щях да изчакам месец-2, после, ако се появи момиче, което си струва, бих тръгнал с нея. Не дължиш нищо на досегашната си приятелка. Не си подписвал договор и не се обещавал да я чакаш. Ако стане така, че ти да си хванеш нова приятелка, а тази да ти се цупи или нещо такова - имала е шанс, изпуснала го е, чао!!
Просто е!

mm28
01-20-2014, 18:18
Не е задължително да е така, както казваш.На 16 си. Аз няма да ти казвам на колко съм, само ще ти кажа че съм убеден в това което ти казвам, ти си преценяваш вече дали ще живееш в празни надежди.

И по друг начин са ти го казали:


Това е един от женските финтове тип "проблемът е в мен, не в теб".

baby_baby
01-20-2014, 19:24
Просто иска малко време остави я излизай с с приятели и се забавлявай

anonymous708973
01-21-2014, 07:23
Ти пробвай да си й приятел, ама през това време си имай гадже, та гледай реакция после.

LadyDi
01-21-2014, 07:38
Женски финтове, женски номера... за какви жени говорите? Жените умеят да се разделят и без глупави оправдания. Жените знаят, че не е нужна репликата "да си останем приятели", защото в 90% от случаите е невъзможно.
На 16 години е момичето, нормално е да не знае какво иска, нито как да се раздели с някого, без да я изкарат кучка.
Моят съвет - не се настройвай, че след време ще бъдете заедно. Вероятността клони към нула. Гледай си живота и се старай да не мислиш за нея. В крайна сметка, ще я забравиш.

solas
01-21-2014, 11:00
А дали би било добра идея след около 10 дни да изляза с нея и да я попитам дали това, което ми е казала е истина и дали наистина мисли, че може след известно време да се съберем или просто да продължа с живота си.

LadyDi
01-21-2014, 11:04
Не.

Но ти във всеки случай ще го направиш, тей че go for it.

Interaction
01-21-2014, 11:11
Направи й серенада. :D

NeutralMilkHotel
01-21-2014, 11:34
Секс правихте ли?

solas
01-21-2014, 12:32
Секс правихте ли?

Не.

stefan99s
01-21-2014, 16:50
Намери си друга.

Trololol
01-26-2014, 13:42
Здравейте! На 16 години съм, от град Варна и ще ви разкажа историята си с едно момиче. Преди известно време се запознах с въпросното момиче, което е на същата възраст като мен, и страшно много я харесах. В последствие й взех номера и започнахме да излизаме. Няколко седмици по-късно я целунах и тогава тръгнахме...

Какви времена настанаха ... сега се скъсваме от секс и поне по месец седя в неведение имам ли "гадже" или там както му казвате.