PDA

View Full Version : момчета,момичета МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ



bubssss
01-20-2014, 14:42
Момиче съм на 18 години ….. през тийнейджърските си години имах куп въпроси за промените настъпващи с тялото ми и най-вече проблема с обезкосмяването … но с майка ми никога не сме си говорили по тази тема , колкото и странно да изглежда  …
справях се сама …
исках да ви попитам вие ,момичета,какви методи използвате за обезкосмяване най-вече в интим.област …(аз използвам самобръсначка поради факта , че друго не мога да търпя … но не мога да се справям много добре и това ме притеснява един ден като си намеря подходящия човек до мен … какво ще правя(нямала съм, гадже до сега) , не съм ходила и на море от 9 годишна … въобще комплексите ми ме спират :( )
премахвате ли косъмчетата на ръцете и над горната устна ? … в други области и чрез кои методи
а относно за мен аз немахам косъмчетата на ръцете.. но не са много светли нито много тъмни ….(грозно ли е когато се облече рокля ) И мъхчето над горната устна също …..
та ако може да си споделят мнението относно това и момчетата според вас това грозно ли е , отблъсква ли ви … какво предпочитате ? напълно гладка да бъде дамата до вас (в интмн. област) или … ?
МОЛЯ ВИ всеки един опит и мнение ще ми е от изключителна полза ! ПОМОГНЕТЕ !
Съжалявам за дългите ми писания ! и се надявам искрено да не подминете темата, а да оставите по един коментар ….

cookie dough
01-20-2014, 16:25
дам.. първо се успокой, няма нищо неестествено в това да имаш косми. Аз лично обичам да обезкосмявам тялото си, единственото място на което не мога да се реша да си махна мъхчето са бакенбардите. Просто идеята да си причиня това на лицето ме плаши, а и не знам какви може да са последиците. За мъх над горната устна - лично мнение, а и предполагам мнение на повечето момичета и момчета е, че ако имаш видим мъх, трябва да се махне. В никакъв случай не го бръсни или епилирай с епилатор, ползвай лентичка или иди на козметик да ти направи кола маска. Другият по-дълготраен вариант е електролиза - вкарват ти игла във фоликула на косъма и го изгарят чрез ток. След няколко процедури няма да имаш и следа от мъхче, ефектът е много дълготраен, да не кажа доживотен, а и в България тази процедура не е скъпа. Но от теб зависи дали ще го махнеш, най-вече от това колко е видим, ако не се забелязва отблизо значи едва ли е проблем.

За интимната област аз ползвам епилатор, преди ползвах самобръсначка, но ми писна след 1-2 дни да трябва да я ползвам пак. За ръцете, това си е лично твое решение, ако не са много гъсти, а са под формата на мъх по-добре не ги пипай, че после трябва да го правиш редовно.

Надявам се да съм ти била полезна :)

brokensky
01-20-2014, 18:17
За краката е най-добре да се ползва кола маска или епилатор, но аз ползвам самобръсначка понеже не мога да търпя.
За интимната област ползвай депилиращ крем, върши по-добра работа от самобръсначка.
За горната усна можеш или да ги изрусиш или да ги махнеш с депилиращи лентички или пинсета, аз мойте си ги махам с лентички от доста време, защото ми се подиграваха като бях малка.
За ръцете-не ги бръсни ще станат още по-черни и дебели косъмчетата, изруси ги по-добре.Аз ползвам едни изрусяващи кремчета на Личия - две пакетчета, който се смесват и се мажеш с получената смес, струват към 1 лв за комплект от 2-те части и ги има в аптеки и козметични магазини.За ръцете ще ти трябват около 2, можеш да ги използваш и за горната усна. :)
За бакенбардите-никога не ги бръснете, подстригвайте и каквото и да е.Една приятелка ме подучи да ги подстрижа с ножица и те щяли да израстът дълги кичурчета, който без проблем да можеш да си сложиш зад ушите.Ефекта беше, че 4 месеца ходих с пусната коса за да не се виждат, докато не пораснаха.Сега са добре, но доста време мина за да пораснат достатъчно. :D
Дано да съм била полезна :) !

unusual89
01-20-2014, 18:42
Здравей :) Момче съм и се надявам съветите ми да са ти отполза

Първо, окосмяването нека да е последнаа причина, поради която си нямаш гадже!!!

Аз лично винаги съм бил фен на бръсненето със самобръсначка в интимната област поради факта, че доста си боли с кола маска, епилатори и др подобни - просто ако я използваш не бръсни на контра ... предпочитам момичето да има наболи косъмчета или дори малко повече окосмяване, отколкото тези неприятни пъпчици които се появяват след бръснене на контра.

Относно ръцете... хмммм лично аз предпочитам да е гладко, НО тук вече е въпрос на твой избор и на това, че веднъж почнеш ли да ги махаш трябва да е постоянно. Ако не са натрапчиви не ги пипай :)

Повече ми харесва желанието на момичетата да се обезкосмяват и да изглеждат добре, за това не ставай педантична постоянно да искаш да си гладка, още повече да се комлексираш или да си нямаш приятел зарди това... все пак ние сме горили в сравнение с вас и нямаме право да ви съдим ;) По-важно е желанието да си поддържана !!!

kitty02
01-20-2014, 19:46
За ръцете НЕ ползвай самобръсначка! Използвай кола маска или епилатор. Аз ползвам кола маска за там. За краката по принцип използвам кола маска, но ако не разполагам с такава или нямам времето да ида до някоя аптека използвам самобръсначка. Но не ти я препоръчвам, защото след 1 ден вече косъмчетата са наболи и е досадно да ги бръснеш толкова често. За мъхчето над горната устна ползвай лентички, но във никакъв случай самобръсначка или епилатор. Ако много си личи по-добре го махни, че е грозно. Много хубави момичета съм виждала по улиците, но мъхчето им разваля цялата работа :? Както и да е. За триъгълника аз ползвам самобръсначка. Още не съм се престрашила да ги махна със кола маска, а със епилатор да не говорим. По-добре със кола отдолу. Лазерната и фотоепилацията са скъпи, но много ефективни. Мисля, че за около 2-3 години няма да ги има космите.

П.С: Само мен ли АДСКИ много ме боли от епилатора? От колата маска не ме боли, но от епилатор просто умирам :?

tonique
01-20-2014, 20:07
Не си и помисляй да излизаш навън с косми !!

то аз където съм момче си ги махам по ръцете, краката.. навсякъде :D сигурно има няма 4-5 години вече тамън навлизаше тая мода и на мене супер бавно ми растат космите през зимата краката си ги минавам с старата машинка на седмица две.

А това, че като използваш самобръсначка ще ти станат космите огромни и ще трябва да се бръснеш през 2 дена е супер големия булшит ;d зависи си от човека.

Пробвал съм с епилатор, но много боли пък и трябва да са ти по-дълги космите за да ги хване. Кола маска също съм пробвал, но отново много боли :D

cookie dough
01-20-2014, 20:52
П.С: Само мен ли АДСКИ много ме боли от епилатора? От колата маска не ме боли, но от епилатор просто умирам :?

ами явно имаш много чувствителна кожа, аз лично ползвам епилатор за краката и са ми доста безчувствени, усещам само леко пощипване и парене. За интимната област също епилатор, но там вече си боли стабилно и ми отнема половин час да събера кураж. Но поне като го направя веднъж после поне 7 дни нямам никаква нужда.

lubovvv
01-21-2014, 07:48
дам.. първо се успокой, няма нищо неестествено в това да имаш косми. Аз лично обичам да обезкосмявам тялото си, единственото място на което не мога да се реша да си махна мъхчето са бакенбардите. Просто идеята да си причиня това на лицето ме плаши, а и не знам какви може да са последиците. За мъх над горната устна - лично мнение, а и предполагам мнение на повечето момичета и момчета е, че ако имаш видим мъх, трябва да се махне. В никакъв случай не го бръсни или епилирай с епилатор, ползвай лентичка или иди на козметик да ти направи кола маска. Другият по-дълготраен вариант е електролиза - вкарват ти игла във фоликула на косъма и го изгарят чрез ток. След няколко процедури няма да имаш и следа от мъхче, ефектът е много дълготраен, да не кажа доживотен, а и в България тази процедура не е скъпа. Но от теб зависи дали ще го махнеш, най-вече от това колко е видим, ако не се забелязва отблизо значи едва ли е проблем.

За интимната област аз ползвам епилатор, преди ползвах самобръсначка, но ми писна след 1-2 дни да трябва да я ползвам пак. За ръцете, това си е лично твое решение, ако не са много гъсти, а са под формата на мъх по-добре не ги пипай, че после трябва да го правиш редовно.

Надявам се да съм ти била полезна :)

Понеже и аз ползвам епилатор там, искам да те питам нямаш ли онези неприятни врастнали косми от него, защото на мен последно време почнаха да ми се появяват, въпреки, че премахвам мъртвите клетки.

bubssss
01-21-2014, 11:02
благодаря за отговорите