PDA

View Full Version : Много дълга коса!!



krisiss231
01-20-2014, 16:22
Здравейте искам да попитам за колко време косата ми ще стане дълга до кръста ето колко е дълга в момента моята коса
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/t1/1484323_391267681017471_1607529572_n.png естествена е и с 8 см бретон назад :) а искам ето толкова дълга коса https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1557504_385788821565357_1559192453_n.png
Въпросът ми е за колко време ще ми порастне толкова косата :)
А можете ли да ми кажете някакви маски за по бърз разтеж защото другата учебна година ще се местя да уча в друг град а искам да имам дълга коса и бретона ми да порастне и затова ви питам имам 7 месеца колко ли ще порастне за толкова? :)

malka_sladkka
01-20-2014, 16:58
7 cm

katalia3
01-20-2014, 17:36
Здравей, моята коса е толкова дълга, колкото на втората снимка, но аз цял живот се помня с коса до дупето и само веднъж ми беше до раменете и пак порасна. До някъде това може да се дължи на ген и организъм, колко бързо ти расте косата, защото моята коса по принцип е доста суха и понякога изтощена, но пък расте много бързо (много рядко я изправям и не се боядисвам, само си я сплитам да става къдрава). От друга страна ако много я третираш и изтощаваш това ще повлияе много на растежа. Аз мисля че косата да достигне подобна дължина ще са ти нужни поне 3 години, по-малко или повече, не знам. За 7 месеца може да порасне и със 7см, но може да бъде и повече и може и по-малко. Ти си знаеш бързината с която косата ти расте. Можеш да приемаш витамини за укрепване на косата, примерно Б комплекс или Геритамин или каквито други си чувала. Можеш да и правиш маски със бадемово масло, зехтин, витамин А, рициново масло и т.н. Маслата укрепват косата и със сигурност помагат за растежа, но не прекалявай да не я омазниш примерно и да трябва да я миеш по-често. Храни се с добра храна и внимавай с третирането! Успех :) и ако имаш въпроси питай, бих се радвала да помогна ако мога

Mary_Jane_69
01-20-2014, 17:59
Косата ми е до кръста, като на втората снимка, сравнение с твоята - беше ми такава и през миналата, уловката е че ми е на пластове, лол. бтв сладка си

TheBeliever
01-20-2014, 19:22
Няма формула. Моята коса за почти 10-11 месеца израстна с 2 педи. На сестра ми расте с по 3-4 пръста на година. До организъм е.

krisiss231
01-21-2014, 03:48
Косата ми не я третирам с маши и преси и не съм я боядисвала досега,също така мисля че ми расте бързо защото за 1 месец ми расте по 3 см :) и ще използвам хининова вода за да ми ускори растежа и ще видя моля се да ми порасне :) поне с 10 см тя преди ми беше дълга почти колкото на снимката с 10 см по къса но аз я скъсих и стана на криво и после я изравнявах после отидох на фризиор и тя ми я направи така и сега чакам да порасне малко и да я направя на черта а бретона си го направих преди 2 месеца много къс го бях направила и сега ми порасна бързо :) Мерси за съветите

tori
01-21-2014, 11:09
7 cm
А, ясно. И си сигурна, защото ... ?
При различните хора косата и ноктите растат за различно време. Моята по принцип е от бързо растящите, даже хората ми казват, че има видима разлика за 2-3 седмици.
Авторке, хининова вода, тривитаминол, домашни маски с разни масла. Спираш сешоари, преси и маши. Гледаш да се храниш по-добре и балансирано освен всичко. Иначе витамините не са лоша идея също.

malka_sladkka
01-21-2014, 11:18
А, ясно. И си сигурна, защото ... ?
При различните хора косата и ноктите растат за различно време. Моята по принцип е от бързо растящите, даже хората ми казват, че има видима разлика за 2-3 седмици.
Авторке, хининова вода, тривитаминол, домашни маски с разни масла. Спираш сешоари, преси и маши. Гледаш да се храниш по-добре и балансирано освен всичко. Иначе витамините не са лоша идея също.

Не съм казала, че съм сигурна ;) Средно по толкова расте. Аз от къде да знам на авторката косата бързо или бавно ѝ расте?
И е споменала, че не третира косата си с маши и преси, така че тази част от отговора ти е напълно безсмислена :lol:

tori
01-21-2014, 17:08
Виж сега, не можеш да напишеш просто „7 см“ и толкова, защото едва ли не излиза, че си сигурна в онова, което казваш и че ще-неще косата на авторката ще порасне точно толкова. Изказването беше твърде непремерено. Че не можеш да си сигурна, не можеш, но можеше просто да напишеш, че това точно е някаква средна стойност. Имам предвид представи си, че вземе да ти повярва и да хукне с линийката всеки месец.
Относно пресите - ми да, казаха и. Со уат? Някакъв обединяващ отговор правя. Заяждаш се за простотии.