PDA

View Full Version : Хранително разстройство



Skinnyxx
01-21-2014, 17:23
Здравейте..това е 2-ра тема,която публикувам относно хранително разстройство.Вече минаха почти 2 години откакто мислите,че съм дебела са в главата ми..Висока съм 167см и сега тежа 43 кг ..почнах от 55кг през юли/август 2013 станах 39кг .после майка ми забеляза колко слаба съм станала.През лятото всяка сутрин съм ставала в 5 часа и съм карала колело до 10 часа.Почти не се хранех..от 5 месеца майка ми ме тъпче и от 39 станах 43 ...когато ми даваше храна аз повечето пъти я повръщах.От повръщането си докарах гастрит,а гърлото постоянно ме боли и пръстите са ми в ранички.Няма вечер в която да не се караме,когато и казвам че няма да вечерям..примерно тази вечер и казах че ще ям само салата и тя ми отвърна "Анорексичка няма да ми ставаш!" но все пак аз съм си голям инат и ядох само салата.Знам че на тази възраст през пубертета(на 15г. съм) всяко едно момиче се мисли за дебела..дори мои приятелки минаха през това...но при тях беше за около 1 месец и после пак си ядяха и изобщо не им пукаше,а при мен 2 години..защо не можеше и при мен да мине за 1 месец?!По едно време и цикълът ми спря за около 6/7 месеца.Когато ми дойде отново не се зарадвах,напротив,почувств ах се все едно е знак колко много съм напълняла.Едвам се справям с всичко ..в училище ни натоварват толкова много (изучавам 3-ти език) и аз не знам как изкарвам 5-ци и 6-ци.Просто понякога психически се сривам и започвам да плача ..имам приятел от 6 месеца..той знае че имам проблем с храната..опитва се да ми помогне,но знае че това са моите битки и аз трябва да се справя сама с тях.Доста често ми причернява пред очите и припадам,постоянно ме боли главата..Сега си ям нормално приемам около 800кал. на ден и ходя по 1 час през седмицата,а през събота и неделя също и тичам.Не знам какво да правя..мислех си че ще ми мине,но явно не става ..Накрая ми се иска да свърша в някоя болница,защото наистина ми е втръснало от всичко това,вместо да си живея живота аз се ядосвам..но какво да правя..сякаш съм искала постоянно да си мисля за отслабване,диети,упражнени я и най-вече за ХРАНА.."какво ще ям сега";" какво ще ям утре";"да ям ли днес";"да ям ли еди какво си,да не го ли ям" просто откачам ..

Meow~♥
01-21-2014, 19:56
Само едно ще ти кажа ако е заради мнението на хората че си дебела или нещо от тоя сорт да не ти пука истинските ти приятели ще те харесват такава каквато си за това яж бе момиче теглото не е най-важното нещо на този свят по-добре се фокусирай над учението постарай се да завършиш годината с добър успех...Да хората които са дебели и искат да отслабнат добре окей да спортуват но това да не ядеш особено когато си доста слаба не е добре...

veilside88
01-22-2014, 07:23
Zvuchi kato fobia

tori
01-22-2014, 07:52
Докато мислите, че нещата не са наред и трябва да ги оправиш, не дойдат в главата ти, нищо не може да те излекува. Проблема е в главата ти. Застани пред огледалото, гола ако можеш, огледай се в цял ръст и се погледни през чуждите очи. Дали наистина си дебела? Замисли се дали има смисъл въобще целия тоя глад, лошите отношения с майка ти и как нещата могат да станат отново хубави. Проблема е в главата ти - там някъде, из ъгълчетата, покрит с прах и повърната храна. Помисли си дали си струва всичко това преди отново да си бръкнеш в гърлото. Ако сама не си помогнеш, няма кой. Няма.

shmatarok
01-22-2014, 09:43
На Тори коментара +

отделно си в пубертета и нямаш представа какви проблеми (здравословни) можеш още да си докараш. И гастритът ще ти е най-малкият от тях. Тялото ти има нужда от енергия (калории), за да се развива. Гледай да увеличиш постепенно дневния прием на калории на поне 1500 дневно. Спокойно, няма да станеш дебела.

mcfe
01-22-2014, 14:31
Да ти кажа при мен скоро се случи нещо подобно, ям само веднъж на ден. В началото беше защото не бях гладен или дори забравях, че съм гладен, но след като разбрах, че съм свалил 4-5 килограма викам да си карам така, може би ще сваля поне още 10-15.

Skinnyxx
01-23-2014, 07:45
Само едно ще ти кажа ако е заради мнението на хората че си дебела или нещо от тоя сорт да не ти пука истинските ти приятели ще те харесват такава каквато си за това яж бе момиче теглото не е най-важното нещо на този свят по-добре се фокусирай над учението постарай се да завършиш годината с добър успех...Да хората които са дебели и искат да отслабнат добре окей да спортуват но това да не ядеш особено когато си доста слаба не е добре...

Не е заради мнението на хората,а аз самата не си харесвам тялото.Може да не съм от най-дебелите,но се чувствам като една от тях.

girlwithblueeyes
01-23-2014, 08:30
Имаш Лс