PDA

View Full Version : Как се прави буутващ диск за уиндоус 7



Момчевкутия
01-22-2014, 14:03
Записах файловете на двд диск и при рестартиране на компютъра не ми хваща инсталационния диск

ОР
01-22-2014, 14:56
От .iso файл ли записа ? На каква скорост ?
Пробвай по-хубаво от флашка чрез Windows 7 USB/DVD download tool

Момчевкутия
01-22-2014, 16:54
Да,изтеглих файловете от самия iso.файл,сложих ги във една папка и после само ги записах на диск на най-ниската скорост заедно със файла boot.ima

ОР
01-22-2014, 18:36
Да,изтеглих файловете от самия iso.файл,сложих ги във една папка и после само ги записах на диск на най-ниската скорост заедно със файла boot.ima

Ми тва ти е проблема. Ти директно записваш .iso-то, а не го екстрактваш и тогава записваш...

Само минавам
01-23-2014, 02:18
Да,изтеглих файловете от самия iso.файл,сложих ги във една папка и после само ги записах на диск на най-ниската скорост заедно със файла boot.ima

Този файл не ти трябва изобщо. Дисковете с Windows 7 са си буутващи, както и тези с ХР. Просто тъпото Неро по друг начин не може да разбере какво искаш и затова някой ти е казал да използваш boot.ima. А записът е много лесен: сваляш ISO-то от торента и с програмата, която е показана на скрийншота долу избираш съответната категория, която съм посочил с мишката. После браузваш до ИСО-файла, избираш го, потвърждаваш, избираш си скорост, задаваш проверка на файловете след запис (това се прави, за да избегнеш дефектни дискове) и печеш. Всичко това се прави за под 1 минута и не ти трябва никакъв буутващ файл нито пък трябва да екстрактваш файловете от ИСО-то.
Програмата мога да ти я дам на лични заедно със сериен номер за нея.

http://store.picbg.net/pubpic/C0/7A/cf0a59a708a1c07a.png

А като си инсталираш Уиндоуса мога да ти кажа как да го бекъпнеш за 10-ина минути и като се скапе да си го възстановиш за около 5 (времето зависи от това какъв ти е процесорът).

ZloboMiR
01-23-2014, 18:40
За добавка, аз ползвам CD Burner XP Pro, безплатна е, има български език и върши работа поне колкото Неро.

Само минавам
01-23-2014, 20:09
За добавка, аз ползвам CD Burner XP Pro, безплатна е, има български език и върши работа поне колкото Неро.

По принцип става всяка програма за запис на дискове, стига да не е Неро. Няма по-загубена програма от Нерото. :lol: