PDA

View Full Version : На дъното..



Lacie*
01-23-2014, 13:42
Тази година е ужасна. Девети клас съм и адски много закъсах по абсолютно всички предмети. Влязох във втората "най-елитна" гимназия в града ми. Да ама не. Още от първата година се сринах психически заради хората и обстановката там. Не съм единствена,повярвайте ми. От тогава имам липса на мотивация и стимул,не съм щастлива,не съм тъжна.. просто ми е празно,превърнах се малко или много в непукист. Лятото бях добре,но щом започна училище се влоших. Спрях да ходя,имам адски много извинени отсъствия,близо 150 са. Добавям и здравословни проблеми,нервни сривове и т.н. Но лошото е,че не уча... По някои предмети горе-долу се спрявям,но по един имам вече две за срока.. Бях застрашена и по още,но някои ги оправих с три. Научавам повечето неща бързо и лесно,но проблема ми е,че просто НЕ МОГА да седна да уча. Не съм сигурна заради средата,в която попаднах ли е,семейната обстановка.. Какво да правя? Страшно много искам да държа изпит по английски за да се преместя в друго училище,но тази двойка(която е по немски всъщност) разваля всичко. Много съм объркана и най-лошото е,че не ми пука..

Cherry~♥
01-23-2014, 14:42
И при мен е така уж съм в "елитна" гимназия,обаче учебник не отварям не съм учила не знам от кога не съм нито тъжна нито щастлива просто ми е точно както си казала-празно .. ии да най-лошото ,че не ти и пука аз също се чудя защо ,искам да ми пука, обаче не става ... Опитай с нещо което ще те мотивира (при мен действа ама макс за 1-2 дни и после пак се връщам към "лошите" навици хаха ;д) например мотивиращи снимки или да четеш какво можеш да постигнеш, ако се накараш да учиш (напр училището,където искаш да учиш).Започни примерно да си засичаш колко време да учиш ,например 30 мин и през това време не ставаш ... тва е което мен ме оправя (макар и временно) с ученето и сега си търся по ефективни методи ама още нищо ;д

anonimna:D
01-24-2014, 15:23
И ти с какво очакваш да ти помогнем, да дойдем да научим вместо теб ли? Ей сега ще ви мотивирам и двете на бързо, сядайте си на задника и учете, (то че ще завършите е ясно, то в днешно време...) иначе цял живот после ще сте някоя продавачка, чистачка.Ако са ви това целите продължавайте в същия дух. Аман от такива като теб авторке, че и едва ли не родителите ти виновни( семейната овстановка), щом аз и всички други(айде повечето явно) могат да седнат да учат значи и ти можеш!

xoxi
01-24-2014, 16:25
Като не ти пука, въобще не пускай теми за проблемите си.
Мързелива си просто.
А с такива оценки и толкова отсъствия, скоро може и да те преместят и без изпит в друго училище или просто да те прехвърлят на самостоятелна подготовка. Макар, че още в 9ти клас да паднеш на такова ниво, ако не друго, то поне от срам, трябва да се насилиш да влезеш в правия път.

weloveit93
01-24-2014, 16:56
Много странно уж не ти пука после пък много искаш да учиш в друго училище..Нека тогава това да те мотивира /желанието ти да учиш другаде/. Просто се стегни и седни да учиш. Не познавам много хора, които обичат да учат за контролни/изпити, но нямат друг избор и учат.

RapExotic
01-24-2014, 17:41
Спокойно, простотията не е смъртен грях ..

mayaaa
01-24-2014, 17:46
Мрън-мрън.. Лигавене, самосъжаление, обстановката ти била гадна, хората, а-у. Нервни сривове... От какво? Не си на 5, че да се стресираш от преместването. Вземи се стегни малко! Ние няма да дойдем да учим вместо теб... Вместо да мрънкаш взимай учебниците. Няма да ти дадем рецепта за магически еликсир... И освен това, ако поне в час малко слушаше щеше да вързваш 4-ки, примерно.

baby_baby
01-24-2014, 19:03
Щом не ти пука защо мислиш да се местиш в друго училище ? Прости седни и учи никой няма да учи вместо теб ти си го правиш да ти е гадно

kyka1
01-25-2014, 19:27
Младо, право момиче сринала са била я си сядай на гъза ти какво искаш ние да го научим, нас да на изпитат, и на тебе да пишат оценка, не може така сядаш учиш и няма да имаш там 2 или 3 за срока а 5 и 6 просто е ама вие не можете да си го набиете във безмозъчните тикви...

stefan99s
01-25-2014, 19:54
Тази година е ужасна. Девети клас съм и адски много закъсах по абсолютно всички предмети. Влязох във втората "най-елитна" гимназия в града ми. Да ама не. Още от първата година се сринах психически заради хората и обстановката там. Не съм единствена,повярвайте ми. От тогава имам липса на мотивация и стимул,не съм щастлива,не съм тъжна.. просто ми е празно,превърнах се малко или много в непукист. Лятото бях добре,но щом започна училище се влоших. Спрях да ходя,имам адски много извинени отсъствия,близо 150 са. Добавям и здравословни проблеми,нервни сривове и т.н. Но лошото е,че не уча... По някои предмети горе-долу се спрявям,но по един имам вече две за срока.. Бях застрашена и по още,но някои ги оправих с три. Научавам повечето неща бързо и лесно,но проблема ми е,че просто НЕ МОГА да седна да уча. Не съм сигурна заради средата,в която попаднах ли е,семейната обстановка.. Какво да правя? Страшно много искам да държа изпит по английски за да се преместя в друго училище,но тази двойка(която е по немски всъщност) разваля всичко. Много съм объркана и най-лошото е,че не ми пука..
Премести се в друга гимназия. Важното е да изкараш гимназията и след това да запишеш в университета. А това каква гимназия си завършила не е от толкова голямо значение.

haritov
01-25-2014, 20:02
хахха 15г мързелана

ходи си редовно напъни се и ще станат чудеса

NeutralMilkHotel
01-27-2014, 13:08
Искаш да се преместиш от немска гимназия в английска, предполагам?
Хубаво е че знаеш какво ти се учи. Нека това те мотивира. Ако нямаш хубави оценки няма да можеш да се развиваш в исканата област...
Имаш една година - или ще си оправиш успеха и ще се преместиш, или рискуваш да не те пуснат да минеш (отсъствия и лош успех).
Родителите ти какво мислят по въпроса?
Ако те са съгласни да те преместят може и в секундата, която поискаш - успехът от първи срок не влияе.
Ако не си добра по немски, а това ти е паралелката и гимназията можеш много да се осереш.