PDA

View Full Version : Психология



gosheto971
01-23-2014, 17:56
Моля ви страшно много спешно ми трябва есе по психология на тема конфликтът между родители и деца... http://otkrovenia.com/main.php?action=show&id=173905 това не ми върши работа,моля ви помогнете СПЕШНО Е,а съм скаран с тези неща

Melodies
01-23-2014, 18:54
Мое лично мнение:

Конфликтът между родители и деца се поражда от много и различни причини. Основен проблем е, че родителите са от по-старото поколение и имат по-остарели вярвания, методи, вкусове и т.н. В същото време децата имат коренно различна представа върху толкова неща. Сякаш родителите и децата им живеят в два паралелни свята. От прекалените различия се стига до липсата на общи теми - един от факторите, довеждащи до неразбирателство.
Друг не по-малко важен проблем е пубертетът, разбира се. Тогава хормоните бликат отвсякъде и децата не могат да се удържат. Тръгват по любов, но родителите не одобряват тази любов, започват многобройните спорове, караници и подобни. Тинейджърките и тинейджърите в стремежа си да се харесат на обществото започват да си купуват и да правят какви ли не щуротии, които според родителите им не трябва. Под щуротии имам предвид скъпи гримове, дрехи, бижута и подобни материални неща, цигари, алкохол, наркотици.
Третият по ред, но не и по важност е проблемът, че децата не споделят. Те са подложени на стрес и тормоз в училище от страна на свой съученик, например, но не казват нищо пред родителите, за да не им лепнат етикета "порта" (отново стремеж да се харесат на обществото). Естествено, щом в училище са стресирани ще е така и вкъщи, а под влиянието на стреса те избухват и започват кавгите.
Липса на внимание - друг фактор, който не е за подценяване. За да привлекат вниманието на родителите си децата започват да се бунтуват, но след като успеят полученото внимание не се насочва в положителна посока.

Този конфликт ще продължава докато и двете страни не осъзнаят грешките си и не започнат да правят компромиси, каквито са нужни за всяка връзка, включително тази между дете и родител.


Дано помогнах ;)

Deadlock
01-23-2014, 18:56
Melodies, на колко години си? :)

Melodies
01-23-2014, 19:00
Melodies, на колко години си? :)

На 12 съм. Защо питаш? :)

gosheto971
01-23-2014, 19:03
много е хубаво,аз написах вече нещо мое...но браво за труда :) за 12 годишна разсъждаваш наистина много добре,стига наистина ти да си го мислила това,благодаря ти :)

Melodies
01-23-2014, 19:08
много е хубаво,аз написах вече нещо мое...но браво за труда :) за 12 годишна разсъждаваш наистина много добре,стига наистина ти да си го мислила това,благодаря ти :)

Благодаря! И, да, аз го написах и аз го мислех. Винаги съм обожавала да пиша и всъщност когато написах това се почувствах удовлетворена. Доволна съм от написаното и мисля на по късен етап да го използвам :)
Благодаря ти пак, че ме накара да се чувствам добре! ;)

gosheto971
01-23-2014, 19:09
реших,ще използвам твоето :)

Melodies
01-23-2014, 19:13
реших,ще използвам твоето :)

Благодаря ти много, но какво те накара да захвърлиш твоето и да използваш моето? Питам просто от любопитство. ;)

Deadlock
01-23-2014, 19:28
На 12 съм. Защо питаш? :)

Усмихна ме постът ти. Личи си, че си умно момиче и има потенциал в теб. :)

От една кака (;

gosheto971
01-23-2014, 19:47
Melodies,виж си личните съобщения :)

Melodies
01-23-2014, 19:51
Усмихна ме постът ти. Личи си, че си умно момиче и има потенциал в теб. :)

От една кака (;

Благодаря! Трябва да си призная, че понякога, обаче, се държа идиотски и това създава грешно впечатление, но когато трябва да разсъждавам, да използвам ума си и да бъда сериозно мога да сътворя чудеса (поне според познатите ми).
Между другото факта, че съм те накарала да се усмихнеш ме стопля отвътре :*

Melodies
01-23-2014, 19:58
Melodies,виж си личните съобщения :)
Направих го. А сега ти виж твоите.