PDA

View Full Version : Моля ви за съвет



Margarita_Andreevaa
01-23-2014, 21:11
Здравейте не знам доколко е тийн, но определено е проблем и затова от сърце ви моля да ми помогнете със съвет. Става въпрос за едно момче, с което се запознах наскоро. Не съм от хората, които се впечатляват лесно, но той успя да го направи и да си призная честно времето прекарано с него, макар и кратко беше прекрасно :) След това си го добавих във фейсбук, ооообаче колкото и да го мисля нещо не мога да набера смелост да му пиша, идея нямам как да започна, нито в каква посока да поведа разговора. На живо комуникацията никога не е представлявала проблем, но за писането съм пълен идиот. А той също не е от най-отворените хора, така че не очаквам голяма инициативност и от него. Някак си трябва да се стигне до среща очи в очи, но тъй като нямаме обща среда, засега единствената ни връзка е фейсбук. Моля ви помагайте, сладури, може пък вие да имате повече опит в онлайн общуването :)

marilyn
01-23-2014, 21:42
Ами щом нямате как да се засечете случайно, вземи му пиши. Няма какво да загубиш.

Margarita_Andreevaa
01-23-2014, 22:16
Ами щом нямате как да се засечете случайно, вземи му пиши. Няма какво да загубиш.

Така е няма какво да губя, но просто не знам какво точно да напиша - не искам да звучи глупаво или пък все едно си падам по него. Просто неангажиращо :) Но пък се чудя как ще изглежда неангажиращо предвид ситуацията - познавам го от студентски празник, не ми е колега, нямаме общи неща, малко е странно просто да хвана и да напиша нещо. Знам ли може пък само в моята глава да изглежда странно, доста съм объркана :D

Tsukuda_Hiroshi
01-24-2014, 05:09
След като вече сте се добавили във фейсбук не мисля, че ще е странно, ако просто му пишеш. Сайта предлага тази опция, следователно хората са сметнали за нормално познати да си чатят.
Започни със "Здравей" като го видиш на линия. Ако и той кисне в чата - не виждам причина да не ти отговори. От там нататък, разговора просто тръгва като камък, дето си го побутнал лекичко по склона. Попишете си известно време за това кой какво обича, какво не обича, с какво се занимава и т.н. Хем да видиш дали човека е готин (не знам до къде сте се опознали на 3D). Ако се окаже свестен, просто му кажи "Защо не се видим на кафе някой път?" и готово. Не знам мъж да откаже на подобна покана от жена... ;) Просто не му се "пускай" веднага, за да има интрига. В природата на мъжа е да е ловец, иска да има преследване... Дори и да е срамежлив и да не е баш ловеца, дето си го представяш ;) позволи му на човека да си мисли, че е вожда на племето :lol:
Като се видите вече на живо, ти сама каза, че нямаш проблем с общуването.

xXxPETYAxXx
01-24-2014, 05:44
Започни със "Здравей" като го видиш на линия. Ако и той кисне в чата - не виждам причина да не ти отговори. От там нататък, разговора просто тръгва като камък, дето си го побутнал лекичко по склона. ...Ако се окаже свестен, просто му кажи "Защо не се видим на кафе някой път?"

+

Hilary_
01-24-2014, 07:31
След като нямате друг начин за комуникация, ако искаш пак да го видиш, ще ти се наложи да напишеш едно простичко "Здравей". Не е кой знае каква философия. Не ми изглеждаш на 15 годишна, така че давай смело и не го мисли толкова.

RiB
01-24-2014, 10:10
От живота си до момента съм научил едно - не рискуваш ли, все едно никога не си живял. :P Нямаш си на идея как съм се мятал като тигър по кви ли не казуси :D Така че дерзай :Д

Margarita_Andreevaa
01-24-2014, 19:15
След като вече сте се добавили във фейсбук не мисля, че ще е странно, ако просто му пишеш. Сайта предлага тази опция, следователно хората са сметнали за нормално познати да си чатят.
Започни със "Здравей" като го видиш на линия. Ако и той кисне в чата - не виждам причина да не ти отговори. От там нататък, разговора просто тръгва като камък, дето си го побутнал лекичко по склона. Попишете си известно време за това кой какво обича, какво не обича, с какво се занимава и т.н. Хем да видиш дали човека е готин (не знам до къде сте се опознали на 3D). Ако се окаже свестен, просто му кажи "Защо не се видим на кафе някой път?" и готово. Не знам мъж да откаже на подобна покана от жена... ;) Просто не му се "пускай" веднага, за да има интрига. В природата на мъжа е да е ловец, иска да има преследване... Дори и да е срамежлив и да не е баш ловеца, дето си го представяш ;) позволи му на човека да си мисли, че е вожда на племето :lol:
Като се видите вече на живо, ти сама каза, че нямаш проблем с общуването.
Благодаря за изчерпателния отговор :) Малко е труден баланса между това хем аз да пиша, хем да не загуби интерес от това и да има интрига и т.н, ама ще пробвам пък да видим :)

На всички ви благодаря от сърце за съветите, понадъхахте ме, това е хубаво :)

nik4obgnik
01-24-2014, 19:25
От живота си до момента съм научил едно - не рискуваш ли, все едно никога не си живял. :P Нямаш си на идея как съм се мятал като тигър по кви ли не казуси :D Така че дерзай :Д

Точно казано!!!