PDA

View Full Version : Проблем с рутер ( TP LINK )



DJAffly
01-24-2014, 12:36
Здравейте, имам проблем с рутера ми от както съм го купил. Не знам дали е от настройките или от самия рутер (TP LINK), но от както съм го взел всеки месец на по 1-2 пъти ми спира интернета и трябва да го рестартирам и да го нагласям отново, а вече ми дотегна. Та, искам да попитам има ли начин да го оправя?

npp
01-24-2014, 20:08
Здравейте, имам проблем с рутера ми от както съм го купил. Не знам дали е от настройките или от самия рутер (TP LINK), но от както съм го взел всеки месец на по 1-2 пъти ми спира интернета и трябва да го рестартирам и да го нагласям отново, а вече ми дотегна. Та, искам да попитам има ли начин да го оправя?

много е възможно да е от настройките, ако например си прекалил с advanced security

ОР
01-24-2014, 22:46
Factory settings
else
DD-WRT

ZloboMiR
01-25-2014, 21:24
Доставчикът ти на интернет не иска ли да съдейства безплатно по въпроса? Би било много мило от негова страна и е доста разпространена практика, особено ако рутерът е негов.

DJAffly
01-26-2014, 15:29
Точно това е, че рутера няма нищо общо с интернет доставчикът ми и няма как да помогне.


Factory settings
else
DD-WRT

По точен път?

ОР
01-26-2014, 17:02
http://www.tp-link.com/gr/article/?id=83

https://www.youtube.com/watch?v=guMjMw3Oh1U

ZloboMiR
01-27-2014, 09:02
Здравейте, имам проблем с рутера ми от както съм го купил. Не знам дали е от настройките или от самия рутер (TP LINK), но от както съм го взел всеки месец на по 1-2 пъти ми спира ИНТЕРНЕТА и трябва да го рестартирам и да го нагласям отново, а вече ми дотегна. Та, искам да попитам има ли начин да го оправя?



Точно това е, че рутера няма нищо общо с интернет доставчикът ми и няма как да помогне.


Скузи?! Един нормален доставчик е нормално да ти съдейства, независимо дали той ти е доставил рутера, би могъл да го замени и т. н. Вече ако имаш договор за един ПЦ и го нарушаваш е по-деликатно.
Един съвет, който обичам да давам. Размени си рутера с някой приятел за месец. Може да си съхраните настройките предварително. Така ще знаеш дали е твоят рутер или линията.

Mr_McPhysto
02-04-2014, 21:05
DJAffly:

Няколко въпроса, за по-точно диагностициране?

1. Имаш проблем само с WIFI или и когато си вързан с кабел към рутера?
2. Какъв е точния модел и сериен номер. Много вероятно е да има нова версия на Firmware-a и това да реши проблема ти.
3. по време на проблем - тествал ли си връзката компютър --> рутер и рутер -->интернет?