PDA

View Full Version : Мускулна маса



bobo_3006
01-24-2014, 13:55
Здравейте :) Искам да попитам тъй, като започнах да ходя на фитнес, а съм доста слаб, трябват ми някави витамини или добавки за да кача мускулна маса на 14 съм 1.66 и тежа 45 кг( :D сигурно ви звучи смешно) Да ви попитам вие какви добавки знаете или пиете и дали има ефект ? А и също така да попитам фитнеса на рана възраст спира ли растежа ?

redbul2
01-24-2014, 14:44
Вземай витамини с микроелементи.Най-вече с калций за по-здрави кости. Може да пиеш по 2 лъжици гейнър след тренировката във фитнеса. И освен това залягай сериозно на "зърнената диета". А при тези твои килограми трябва да тренираш във фитнеса 2 пъти седмично, максимум 3 пъти.

mayaaa
01-24-2014, 22:19
А при тези твои килограми трябва да тренираш във фитнеса 2 пъти седмично, максимум 3 пъти.

Какво значение имат килограмите за това колко често да тренира? Иначе да, три тренировки седмично са добре.

redbul2
01-25-2014, 10:05
Какво значение имат килограмите за това колко често да тренира? Иначе да, три тренировки седмично са добре.

Ами значението е в това, че ако тренира 5-6 пъти седмично примерно ще има много голям разход на енергия. И ще стопи дори сегашните си килограми още преди да е започнал да трупа мускулна маса.

Може разбира се да компенсира донякъде с по-добро хранене. Обаче щом досега не се е получило значи има някаква причина, финансова или лош апетит. А когато причината е в последното, фитнесът помага като се тръгне по обратния път. Вместо да се тъпче с храна щом е злояд, започва да тренира. Появява се неудържим глад и ще не ще започва да се храни добре.

DownloadVirus
01-25-2014, 10:08
Дай една кръгова тренировка няколко месеца поне и се храни както трябва,колкото можеш да се храниш както трябва на 14 години. :)

Fisherman
01-25-2014, 13:06
направо ти препоръчвам да дойдеш до аптеката момченце,щи напрая един план тип Бостин Лойд :D с витамини и много фибри да качиш мускулна маса

DownloadVirus
01-25-2014, 13:42
Не го слушай тоя химик ,ще ти продаде метан за аспирин да ти падне хуя да станеш кат' него :(

RiB
01-25-2014, 14:30
Добавки на 14 години :D Окей.

Баща Ти
01-25-2014, 20:15
На 14 години му обяснявате как да качва мускулна маса? Ахахахаха


Ахахахахахахахахаххаахаха ххахах

bobo_3006
01-26-2014, 18:52
Здравей виждам, че ти най-много разбираш и имаш опит. Искам да попитам за тези "гейнъри" те протеини ли представляват или нещо друго ? http://www.fitneshrani.com/category/hranitelni-dobavki/kachvane-na-teglo/geyneri/ намерих някакъв сайт за гейнари и ако може да ми кажеш кой са най-добрите или ти да ми препорачаш някакви :) Да попитам и зърнените диети какво представляват ?

Баща Ти
01-26-2014, 19:02
Гейнърът си е захар.

На тия години се запиши на плуване, след 2-3 години ще ми благодариш за тоя съвет.

Rakshy
01-26-2014, 19:47
Зърнената диета = ядеш к'вото зърнеш... Не си ли чувал тъпите ла*на по телевизията да я обсъждат? Иначе бащата е прав...

redbul2
01-26-2014, 20:01
намерих някакъв сайт за гейнари и ако може да ми кажеш кой са най-добрите или ти да ми препорачаш някакви :) Да попитам и зърнените диети какво представляват ?
Rakscy е отговорил на въпроса ти какво е зърнената диета. :D

От тези гейнъри,които си показал най-изгоден е бил Biotech Max Gain Plus 1000 гр за 21 лева,но е свършил за съжаление. За гейнъри не давай много пари защото по-голямата част от съдържанието са въглехидратите,а по-малката-протеин. Обаче това съвсем не значи, че въглехидратите не са важни при качването на тегло при по-слаби хора. Ако намериш тоя гейнър на тая цена, вземай по 2 супени лъжици след тренировка. Повече не ти трябва да се тъпчеш с него. Не съдържа креатин,което е добре. За да не се товариш с тежка химия от малък още. :)
Намериш ли евтини гейнъри без креатин вземай и много не му мисли. Ама без зърнена диета няма да стане също.

bobo_3006
01-26-2014, 20:55
Мерси ще взема съвета ти под внимание и ще си взема тези гейнари :) И ще започна някаква зърнена диетаа :)

harsh
01-27-2014, 17:35
на спорт се запиши не се тъпчи от сега

Rakshy
01-27-2014, 19:28
"Ще започна някаква зърнена диета" хахахахахах, тя е единствена по рода си... Няма вариации, или ядеш или не ядеш :D :D

Баща Ти
01-28-2014, 17:28
КРЕАТИНЪТ Е МНОГО ТЕЖКА ХИМИЯ!
НИЩО, ЧЕ Е АМИНОКИСЕЛИНА, КОЯТО ЕСТЕСТВЕНО СЕ СЪДЪРЖА В ТЯЛОТО!

ЗА РАЗЛИКА ОТ ТОВА Е ЗДРАВОСЛОВНО ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ГЕЙНЪР, НА ФИРМИ, КОИТО НЕ СЕ СЛАВЯТ С ДОБРО КАЧЕСТВО. НАЙ-ЗДРАВОСЛОВНО Е ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ДЕКСТРОЗА!

chushkopek
01-30-2014, 20:06
КРЕАТИНЪТ Е МНОГО ТЕЖКА ХИМИЯ!
НИЩО, ЧЕ Е АМИНОКИСЕЛИНА, КОЯТО ЕСТЕСТВЕНО СЕ СЪДЪРЖА В ТЯЛОТО!

ЗА РАЗЛИКА ОТ ТОВА Е ЗДРАВОСЛОВНО ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ГЕЙНЪР, НА ФИРМИ, КОИТО НЕ СЕ СЛАВЯТ С ДОБРО КАЧЕСТВО. НАЙ-ЗДРАВОСЛОВНО Е ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ДЕКСТРОЗА!
Креатинът е новия метан.
Авторе, нищо няма да ти стане на растежа, но на твое място бих се записал на плуване, от гейнър няма смисъл, просто яж.....много и тренирай.

mayaaa
01-31-2014, 18:48
redbul2 - Съгласявам се горе-долу. Просто аз имах предвид, ако компенсира с храна, но си прав като цяло.

Като стана дума за гейнър, нека да си пробутам въпроса в темата. Имам (по течение на обстоятелствата :D), но се чудя дали е подходящо да го пия след тренировка, при условие, че съм момиче (и още повече докато организма ми още расте и се развива). Смисъл съдържа ли нещо, за което да не е подходящо или да си го пия спокойно? Ако има значение кажете да видя каква е марката.

Автове, съжалявам че ти спамя темата, просто не си заслужаваше да отварям нова за това.

redbul2
01-31-2014, 19:48
Имам (по течение на обстоятелствата :D), но се чудя дали е подходящо да го пия след тренировка, при условие, че съм момиче (и още повече докато организма ми още расте и се развива). Смисъл съдържа ли нещо, за което да не е подходящо или да си го пия спокойно?

На опаковката би трябвало да пише какво съдържа. Ако има само въглехидрати и протеин или и малко прибавени аминокиселини може да се пие съвсем спокойно. А в случай,че има креатин пак може да се довърши опаковката като през това време не се взема допълнително креатин в голяма доза. Може да се види марката,ако съдържанието върху опаковката не се чете.

Протеин на прах и особено креатин монохидрат не трябва да вземат хора,които имат вече сериозно бъбречно заболяване (примерно гломерулонефрит) и евентуално албумин в урината. При хора под 16-18 години бъбреците и черния дроб имат по-малък капацитет за обработка и обезвреждане на някои вещества. Затова и лекарите изчисляват и предписват примерно антибиотиците на килограм тегло за непълнолетни и малолетни лица. Същото е валидно и за креатина. Не трябва да се предозира при лица под 16-18 г или е добре да не вземат преди да навършат тая възраст.

RapExotic
01-31-2014, 19:51
Яж протеини (яйца/само белтъка/, извара, месо, риба), тренирай 2 пъти седмично сериозно и 2 пъти айляк, тоест колкото да вкараш кръв в мускула. Добавките ги остави за поне като станеш на 16-17г. Сега все още организма ти не може да ги усвои правилно, тъй като още растеш на височина.

BluE_s
01-31-2014, 21:40
Гейнърът си е захар.

На тия години се запиши на плуване, след 2-3 години ще ми благодариш за тоя съвет.
Подкрепям! Плюс това не разбирам защо винаги трябва да се прибягва към нещо изкуствено. Няма да се превърнеш за 2 седмици в атлет, та и човешки мускули да ядеш...

Баща Ти
02-01-2014, 07:54
Бисерии на килограм.

Fisherman
02-02-2014, 17:30
КРЕАТИНЪТ Е МНОГО ТЕЖКА ХИМИЯ!
НИЩО, ЧЕ Е АМИНОКИСЕЛИНА, КОЯТО ЕСТЕСТВЕНО СЕ СЪДЪРЖА В ТЯЛОТО!

ЗА РАЗЛИКА ОТ ТОВА Е ЗДРАВОСЛОВНО ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ГЕЙНЪР, НА ФИРМИ, КОИТО НЕ СЕ СЛАВЯТ С ДОБРО КАЧЕСТВО. НАЙ-ЗДРАВОСЛОВНО Е ДА СЕ ТЪПЧЕШ С ДЕКСТРОЗА!

кел файда от тия лайна,за кво ти е креатин,има достатъчно в мускулите ти
природата не обича да и се мешат

awerw
02-02-2014, 18:17
много лесна тема, то за това има толкова много участващи...

jikata_wee
02-06-2014, 20:25
5 часа

rower99
02-06-2014, 21:08
Добавки на 14 години :D Окей.

И какво лошо има ? Ако е решил да се занимава сериозно ? И аз съм на 14 пък си пия протеин няма нищо лошо :)

Matthew
02-06-2014, 23:48
За протеин няма ама за други работи......