PDA

View Full Version : Искам да задържа приятелката си...



tHe_COolEst_GIrl
01-24-2014, 15:05
Здравейте! Има един проблем и той е, че се бях скарала с едни пикли и те настроиха целия клас срещу мен. Беше ми много трудно без приятели, съвсем сама....Но в класа дойде ново момиче. Естествено, класната ни предупреди, че ще има нова ученичка и всички си мислехме, че е някаква печена мацка, а то се оказа едно малко сладко дребосче. Всички я намразиха, защото не отговаряше на очакванията им, аз се смилих над нея и я взех под крилото си. Бяхме добри приятелки, дори майка й ме хареса за минимално време. Бях щастлива, докато пиклите не почнаха да и се мазнят и да я дърпат при себе си. А те като видят, че имам приятел го "крадат" от мен и той не контактува вече с мен. Така стана й с едно момче, в което бях влюбена...Страх ме е и това момиче да не се отдръпне от мен, защото вече много се привързах към нея. А тя вече все ги прегръща, говори си с тях, подтичва след тях като малко кутренце, все ги търси. Дори днс като я прегърнах и й казах "Нали сме най-добри приятелки?", тя ме погледна странно и каза "Ами....горе-долу, те и другите момичета са ми приятелки, ама ти си ми най-добрата". Другите момиччета също започнаха да я забелязват и тя съвсем започна да ме забравя. :( Много съм тъжна, тя е единствената ми приятелка, а я губя...Моля, помогнете ми, дайте ми съвет! :(

Violenza
01-24-2014, 15:21
аз се смилих над нея и я взех под крилото си
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2013/09/26/article-2432922-18472EF100000578-249_634x346.jpg

RapExotic
01-24-2014, 15:57
Общувай повече с нея, не само в даскало, а и извън него. Намерете общи интереси. А колкото до твоите съученички, когато си намериш гадже ще придобият много по-голям респект към теб.

baby_baby
01-24-2014, 17:00
"аз се смилих над нея и я взех под крилото си. " ти така го каза едва ли не за да не е сама си се сприателила с нея просто общувай повече с нея но в крайна сметка тя си избира с кой да движи не можеш на сила да я накараш ти бъде приятелка

xXxPETYAxXx
01-24-2014, 17:26
те като видят, че имам приятел го "крадат" от мен и той не контактува вече с мен...
Много съм тъжна, тя е единствената ми приятелка, а я губя...Моля, помогнете ми, дайте ми съвет! :(

Няма как да отмъкнат някого от теб, ако ти е наистина приятел/ка.

Единствената като цяло или единствената от класа? Аз в гимназията така и не се сприятелих истински с момичетата от класа си. Но пък имах приятелки от други училища, така че, ако е единствената от класа не е голям проблем. Ако е единствената въобще вече е кофти и трябва да помислиш с какво отблъскваш хората от себе си.

tHe_COolEst_GIrl
01-24-2014, 18:05
Няма как да отмъкнат някого от теб, ако ти е наистина приятел/ка.

Единствената като цяло или единствената от класа? Аз в гимназията така и не се сприятелих истински с момичетата от класа си. Но пък имах приятелки от други училища, така че, ако е единствената от класа не е голям проблем. Ако е единствената въобще вече е кофти и трябва да помислиш с какво отблъскваш хората от себе си.

Аз имам и много добри приятели момчета, но тя е единствената ми приятелка момиче от класа. Иначе имам приятели и извън училище. Но няма да се занимавам с нея, аз я защитавах и подкрепях, а тя така долно ме предаде...

Tsukuda_Hiroshi
01-24-2014, 18:43
След като ти е толкова добра приятелка и толкова си я обичаш мисля, че трябва да седнеш и да поговориш с нея за това какво мислиш и как се чувстваш. Не го прави като "искам те само за себе си", а й обясни какво е станало преди, обясни й, че е важна за теб и че не искаш да спрете да общувате заради глупостите, които другите може и да започнат да й говорят. Дай й да разбере, че тя наистина е важна за теб и искаш да не забравя за теб, когато се пръкнат другите на хоризонта.
Само недей да я ограничаваш. От това да се вижда с другите например. Нека сама направи избора си, ако изобщо има нужда от такъв. Аз мисля, че може да е приятелка както с тях, така и с теб. Опиташ ли се да я отблъснеш от тях, няма да си по-добра от тях, а и ще паднеш в очите ти. Освен това не ти е собственост, за да разполагаш с нея. Приятелството е много тънък лед - внимавай къде и как стъпваш...

tHe_COolEst_GIrl
01-25-2014, 07:20
След като ти е толкова добра приятелка и толкова си я обичаш мисля, че трябва да седнеш и да поговориш с нея за това какво мислиш и как се чувстваш. Не го прави като "искам те само за себе си", а й обясни какво е станало преди, обясни й, че е важна за теб и че не искаш да спрете да общувате заради глупостите, които другите може и да започнат да й говорят. Дай й да разбере, че тя наистина е важна за теб и искаш да не забравя за теб, когато се пръкнат другите на хоризонта.
Само недей да я ограничаваш. От това да се вижда с другите например. Нека сама направи избора си, ако изобщо има нужда от такъв. Аз мисля, че може да е приятелка както с тях, така и с теб. Опиташ ли се да я отблъснеш от тях, няма да си по-добра от тях, а и ще паднеш в очите ти. Освен това не ти е собственост, за да разполагаш с нея. Приятелството е много тънък лед - внимавай къде и как стъпваш...
Така ще направя :) Благодаря за съвета :)

marilyn
01-25-2014, 10:44
Имах една приятелка от класа, с която бяхме доста близки, много сме си помагали, какво ли не бях правила за нея. В един момент тя ми се разсърди, защото имам и други приятели. В класа си общувах с много хора, имам си близки приятелки и до ден днешен от тях, имах си приятели и извън училище.

Исках да ти кажа, че е глупаво да се сърдиш на някой, че общува и с други хора. Тя, също като теб беше отритната от класа и горе-долу само аз общувах с нея. И си развалихме приятелството. Недей да постъпваш така, бъди й приятелка, а не я ограничавай и не се сърди, че общува и с останалите в класа ви. Това си е нормално. Ако те не стават и са кофти хора, остави я да се убеди сама.

tHe_COolEst_GIrl
01-25-2014, 13:43
Имах една приятелка от класа, с която бяхме доста близки, много сме си помагали, какво ли не бях правила за нея. В един момент тя ми се разсърди, защото имам и други приятели. В класа си общувах с много хора, имам си близки приятелки и до ден днешен от тях, имах си приятели и извън училище.

Исках да ти кажа, че е глупаво да се сърдиш на някой, че общува и с други хора. Тя, също като теб беше отритната от класа и горе-долу само аз общувах с нея. И си развалихме приятелството. Недей да постъпваш така, бъди й приятелка, а не я ограничавай и не се сърди, че общува и с останалите в класа ви. Това си е нормално. Ако те не стават и са кофти хора, остави я да се убеди сама.
То би било прекрасно, ако само общуваха с нея....Те направо я дърпат от мен. Тях ги прегръща през 5 секунди, мен не ме е прегръщала от седмици.Питах я иска ли да излезем, тя се направи, че пита по телефона техните и ми каза, че не й дават. Един път аз я гушнах и тя ме погледна странно, после я питах дали сме най-добри приятелки и тя каза "ами горе-долу" Съвсем забрави кой наистина държи на нея.Ходи след момичетата като паленце и мен не ме поглежда вече...Затова ще я зарежа, да се научи кой и е истински приятел.

marilyn
01-25-2014, 16:03
Не можеш да задържиш никой на сила. Тя щом така е преценила, неин си е проблема. Те щом я прегръщат през 5 секунди.. то явно не е на сила.

BeTheOne
01-25-2014, 20:43
Много често се получава човек да бъде зависим от друг. Тази зависимост си я слагаме самите ние. Без значение дали става дума за просто приятел или за гадже. Този човек не е единствен. Всеки си има интереси, занимания, задължения. Няма такова понятие "най-добра приятелка". Един човек може да ти е познат, по-близък, приятел и роднина. За приятелството няма съмнения - ако е така ти го знаеш. За това най-често трябва да минат години.

Ако се чудиш как да познаеш дали някой ти е приятел можеш да познаеш по неговите действия, но пак казвам за това обикновено са нужни години. Характерни черти на приятеля са - доверие, уважение, разбиране, себеотричане, безкористност.

Когато хората се държат по неподобаващ начин, обикновено избиват някакъв тип комплекси. Ако можеш да го погледнеш от тази гледна точка "пиклите" (както ги наричаш) ще се превърнат в същества достойни за съжаление. Ако някой иска да направи нещо - то той го прави. Това, че твоята приятелка комуникира с тях си е неин избор.

Ако класът ти е толкова лош опитай се да намериш познати от други места - съседни класове, извънкласни дейности, различни клубове по танци, спорт, интереси и други.


Поздрави!


BeTheOne

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2014, 09:46
BeTheOne е прав - ако класа ти е от скапаняци и новата иска да се стАви с тях - няма какво да направиш по въпроса. Но на света има толкова много хора, които ще ти се израдват и ще искат да общуват с теб заради самата теб. Не е задължително приятелите и познатите ти да са единствено и само от класа. Дори е по-добре да не са!