PDA

View Full Version : Ухапване от котка



marilyn
01-24-2014, 15:47
Здравейте, съфорумници.

Вчера ме ухапа една котка. Заби си два зъба в ръката ми, дланта. Отидох на лекар веднага, промиха ми раните, биха ми ваксина Тетанус и ме пратиха да си ходя. Сутринта имаше гной от едната дупка останала от пробождането. Изписаха ми антибиотик.

Ръката ми е много подута и боли, червена е. Котката май не е ваксинирана.

Страх ме е да не стане по-зле положението, имам изпити от понеделник, а не мога да държа химикалка.

Искам да ви попитам на някой случвало ли му се е и имало ли е усложнения?

NeutralMilkHotel
01-24-2014, 16:54
Може да имаш алергия към ваксината.
Или животното да е носител на бяс, бий си ваксина и за това (срокът е седем дни).
Ако засегнатото място е чувствително, а ухапването дълбоко...
Ако си с превръзка трябва да се сменя редовно...Очаква се и да са ти изяснили как да поддържаш раната.

Mary_Jane_69
01-24-2014, 17:46
Стига бе от едната котка ли?

haritov
01-24-2014, 18:03
може от котка и по-лошо може да е

ваксината за котката е против бяс и 7 вируса които са само по котки

добре ще е да бъдеш нахален и да ходиш всеки ден да ти наглеждат раната

подобни неща не са шега колкото и смешно да звучи котката е хищник и тя не умее да наранява леко

нищо че е дребна с устата си ти е вкарала страшни мизерийки

SpiritInBlack
01-24-2014, 18:12
О , тигре , тигре....трябваше да му запееш , за да не те захапе по ръката , а другате. Току-виж взело да ти хареса

marilyn
01-24-2014, 19:53
Мерси за отговорите. Промивки си правя, пия си хапчетата иии дано почне да се оправя скоро.

draid
01-26-2014, 10:54
Това домашна котка ли ? Надали е бяс.По принцип котките причиняват доста неприятни рани, независимо от нокти или ухапване. Явно просто организма ти е по чувствителен. Честно казано никога не съм ходил да ми бият нещо след ухапване, одраскване. Интересно ми е какво направи на котката та да те захапе ?

marilyn
01-26-2014, 11:06
Домашна е, но май нямала ваксини. Котката е на съседите, изгонили са я да живее на балкона, защото имат бебе. Пускат я по малко да се разхожда и понякога и тя идва при нас по перваза на балконите. И друг път е идвала, пускала съм я на балкона ни и се е галила. Давала съм й храна.

Не й направих нищо, галеше се, отъркваше се, погалих я, вдигнах я по едно време и ме захапа. Не разбирам много от котки, имам куче и котешките сигнали са ми непонятни. Красавец е котарака и ми е мъчно, че живее на балкона, изгонен и сам. Сладур е и съм го галила и преди, дори не ме е драскал. Какво му стана сега, не знам.


Иначе раната е по-добре, пия си антибиотика и си правя превръзки. Оттокът поспадна и болката намаля.

draid
01-26-2014, 11:13
Котките не са като кучетата. Много по самостоятелни и независими животни са. Котката се привързва към средата си и това, че са я изгонили на балкона е голяма глупост, какво като имат бебе. Възможно е при вдигането да си я наранила нещо или нещо да я е боляло и да си я пипнала където не трябва. По-принцип котките не нападат без причина. Котараците особено а доста по дружелюбни от котките и далеч не толкова отмъстителни. И да е имала ваксини, пак вероятно е щяло да стане така, просто одраскване и ухапване от котка минава по-трудно, така са си устроени самите животни.

an7raks
01-26-2014, 11:14
Домашна е, но май нямала ваксини. Котката е на съседите, изгонили са я да живее на балкона, защото имат бебе. Пускат я по малко да се разхожда и понякога и тя идва при нас по перваза на балконите. И друг път е идвала, пускала съм я на балкона ни и се е галила. Давала съм й храна.

Не й направих нищо, галеше се, отъркваше се, погалих я, вдигнах я по едно време и ме захапа. Не разбирам много от котки, имам куче и котешките сигнали са ми непонятни. Красавец е котарака и ми е мъчно, че живее на балкона, изгонен и сам. Сладур е и съм го галила и преди, дори не ме е драскал. Какво му стана сега, не знам.


Иначе раната е по-добре, пия си антибиотика и си правя превръзки. Оттокът поспадна и болката намаля.
Някои хора явно не разбират, че котките имат 4 крака, за да стоят стъпили на тях... Ти няма ли да захапеш някой, който е 10 пъти по-едър от теб и те вдига от земята, за да си играе с теб? :lol:

marilyn
01-26-2014, 11:33
Аз леко я вдигнах, не съм я размахвала насам-натам. Преди като е идвала тая котка съм я галила, даже съм си я мачкала направо и тя не ме е драскала дори.

draid, на мен също ми се струва доста глупаво да го изгонят на балкона, ама не мога да им казвам как да го гледат. Хранила съм го , мъчно ми е било за него, по цял ден и нощ мяука, сигурно се чувства много изолиран.

Наистина не разбирам от котки и може да съм го предизвикала. Той е малко невротичен, не е най-спокойната котка на света, дори преди като е живял в апартамента, а не на балкона.

tori
01-26-2014, 12:04
В духа на темата. (http://9gag.com/gag/av060Kd)

Didko_Beats
01-26-2014, 15:14
В духа на темата. (http://9gag.com/gag/av060Kd)

:razz:


Аз леко я вдигнах, не съм я размахвала насам-натам. Преди като е идвала тая котка съм я галила, даже съм си я мачкала направо и тя не ме е драскала дори.

draid, на мен също ми се струва доста глупаво да го изгонят на балкона, ама не мога да им казвам как да го гледат. Хранила съм го , мъчно ми е било за него, по цял ден и нощ мяука, сигурно се чувства много изолиран.

Наистина не разбирам от котки и може да съм го предизвикала. Той е малко невротичен, не е най-спокойната котка на света, дори преди като е живял в апартамента, а не на балкона.


Така и не можах да разбера коя ръка ти е ухапала?

babity
01-26-2014, 16:27
Токсоплазмозата е много по-вероятна, отколкото бяс. Така или иначе работата не е за подценяване. Щом живее на тераса, особено ако е открита, то има постоянен достъп до гугуткенски лайна, които са фул с к'во ли не. Мно'о ме кефят хора, които си мислят, че кат' си вземат котка и тя не тря'а да се ваксинира и обезпаразитява.

haritov
01-26-2014, 19:22
Токсоплазмозата е много по-вероятна, отколкото бяс. Така или иначе работата не е за подценяване. Щом живее на тераса, особено ако е открита, то има постоянен достъп до гугуткенски лайна, които са фул с к'во ли не. Мно'о ме кефят хора, които си мислят, че кат' си вземат котка и тя не тря'а да се ваксинира и обезпаразитява.
улицата е пълна с паразити те и техните яйца могат да бъдат микроскопични

може и вятъра да ги носи да ги вдишаш да ти попаднат по дрехите по обувките

babity
01-26-2014, 20:28
Токсоплазми ли? Съмнявам се.
Аз не си ближа обувките, а ти?

Marseille
01-26-2014, 21:20
Аз леко я вдигнах, не съм я размахвала насам-натам. Преди като е идвала тая котка съм я галила, даже съм си я мачкала направо и тя не ме е драскала дори.

draid, на мен също ми се струва доста глупаво да го изгонят на балкона, ама не мога да им казвам как да го гледат. Хранила съм го , мъчно ми е било за него, по цял ден и нощ мяука, сигурно се чувства много изолиран.

Наистина не разбирам от котки и може да съм го предизвикала. Той е малко невротичен, не е най-спокойната котка на света, дори преди като е живял в апартамента, а не на балкона.

Ми нормално, ако си я вдигнала докато си била на терасата. Забелязал съм, че като вдигам котка на тераса или стълбище, просто умира от страх и почва да се опитва да се измъкне докато я пуснеш.

NeutralMilkHotel
02-03-2014, 20:23
Домашна е, но май нямала ваксини. Котката е на съседите, изгонили са я да живее на балкона, защото имат бебе. Пускат я по малко да се разхожда и понякога и тя идва при нас по перваза на балконите. И друг път е идвала, пускала съм я на балкона ни и се е галила. Давала съм й храна.

Не й направих нищо, галеше се, отъркваше се, погалих я, вдигнах я по едно време и ме захапа. Не разбирам много от котки, имам куче и котешките сигнали са ми непонятни. Красавец е котарака и ми е мъчно, че живее на балкона, изгонен и сам. Сладур е и съм го галила и преди, дори не ме е драскал. Какво му стана сега, не знам.


Иначе раната е по-добре, пия си антибиотика и си правя превръзки. Оттокът поспадна и болката намаля.

Това, което те правят не е хуманно и не е законно.

Цитирам ти "Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община":


(2) Забранява се отглеждането на животни домашни любимци:
1. На открити тераси и балкони в сгради в режим на етажна собственост.
2. В общите части на сградите в режим на етажна собственост.

Плюс това са длъжни да му осигуряват достъп до вода и храна. И да му осигуряват ветеринарно-медицински грижи (вкл. ваксини). Животното е изложено на риск, но освен това собствениците излагат на риск и съседите си. Хайде, при теб случаят е скромен, но утре може да извади окото на някое дете...

Ако бях на твое място щях да потърся справедливост за котката, комшиите и самата мен. :)

marilyn
02-03-2014, 23:25
Раната заздравя успешно, сигурно ще остане съвсем малък белег на едното място.

Котката живее на затворен балкон, не на открит. Има си храна и вода, не са я зарязали гладна. Не го пускат да се разхожда навън, така че на дали ще пострада друг човек. Бяха му отворили балкона и той по перваза дойде при нас, аз му отворих за да го галя.

102
02-03-2014, 23:35
извод: галете само своите си котки. оставете галенето на чуждите котета на професионалистите

haritov
02-04-2014, 09:05
Това, което те правят не е хуманно и не е законно.

Цитирам ти "Наредба за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община":


(2) Забранява се отглеждането на животни домашни любимци:
1. На открити тераси и балкони в сгради в режим на етажна собственост.
2. В общите части на сградите в режим на етажна собственост.

Плюс това са длъжни да му осигуряват достъп до вода и храна. И да му осигуряват ветеринарно-медицински грижи (вкл. ваксини). Животното е изложено на риск, но освен това собствениците излагат на риск и съседите си. Хайде, при теб случаят е скромен, но утре може да извади окото на някое дете...

Ако бях на твое място щях да потърся справедливост за котката, комшиите и самата мен. :)

всеки един домашен любимец е опасен
животните имат и тъмна страна която не сте виждали
дали ще е с ваксина или не изваденото око си е извадено око
иначе единсветаната ваксина която е задължителна е тази за бяс
това заболяване се предава от животно на човек и обратното за това е задължителна
иначе другите заразни болести при кучето не са опасни за човек това важи и за котките

по-опасно е ако едно животно няма вътрешно обезпаразитяване отколкото ваксина

an7raks
02-04-2014, 09:47
животните имат и тъмна страна която не сте виждали


http://3.bp.blogspot.com/-mF-aC2hVNa4/TuU9oCQHVVI/AAAAAAAAL_A/1S4VBS1FcLE/s1600/tumblr_lvjv6kNVJr1qa9vcso1_500.jpg