PDA

View Full Version : Приятеля ми.. ;х



weloveit93
01-24-2014, 17:24
Здравейте,
искам да споделя нещо и ще е хубаво да видя някое друго мнение :)
Имам приятел от 5 години и живеем от година и половина заедно/на квартира/. Отстрани всичко изглежда добре, но някак не се обичаме толкова както преди. Има много фактори, които влияят и не само това, че сме заедно от 5 години. Той...държи се изключително неуважително към мен, не се съобразява и прави каквото си реши. Когато имам изпит винаги се опитва да ме разсейва и не ме оставя да чета -.-. На скоро имах много важен изпит и приятеля ми каза че иска да извика свой приятел вкъщи за 2 дена. Помолих го учтиво да го извика след изпита, но той разбира се не се съобрази и имах 5 дена да уча за този важен изпит, 2 от които ми бяха провалени заради Него и приятеля му и накрая ме скъсаха на изпита/ Супер много се ядосах и днес разбрах, че пак го е извикал ОТНОВО без да ме попита дали съм съгласна...при положение,че и двамата си плащаме квартирата уж се обичаме и трябваше да ме попита...
Има и доста други различни случки, но това е най-прясната :D

mcfe
01-24-2014, 18:17
Нямам никакъв опит във връзките, но може би до такава степен е свикнал с теб, т.е взима го за дадено, че си там, че може да му е oмръзнало. Друго, за което се сещам е, че може би още си мисли, че е дете.

XTREMEFREERIDE
01-24-2014, 18:29
Живея с приятеля си от 6-7 месеца, нямам чак толкова голям опит, а и ние сме заедно едва от 2 години (и малко отгоре). При мен също имаше някакъв период на сдух/депресия/свикване/както щеш го наречи, но той отмина. Истината е, че хората или могат, или не могат да живеят заедно.

Идва един момент, в който нещата не се случват така, както си си ги представяла. Това обаче не значи, че не са се случили въобще. Просто такива работи понякога не стават точно така, както сме ги планирали и това нещо е способно да ни накара да мислим, че нищо не е наред.

Друг е въпроса, че в твоя частен случай не е особено приятна ситуацията. Аз, честно ти казвам, ако някой се държи с мен така, както ти си описала, въобще няма да го търпя.

Поговори с него за това.

Tsukuda_Hiroshi
01-24-2014, 18:34
Ами най-вероятно вече те е приел за собственост. От дълго време сте заедно, вече от доста време и живеете заедно. Ясно му е, че не сте просто гаджета, които днес са заедно, а утре късат заради някоя глупост. И по принцип е така - имате дълга и стабилна връзка, което е хубаво. Редно е да му обясниш, обаче, че не си ничия собственост, че не си му "в кърпа вързана", както се казва, и че трябва да се съобразява с теб, защото както си се изнесла на квартира с него, така можеш да си намериш и квартира с някое момиче или да се върнеш при вашите (не знам как стои въпроса със семейството ти). Обясни му също, че е постъпил пренебрежително към теб и се чувстваш зле от факта, че приема общият ви дом като единствено негов собствен.
Гледай да не се караш с него, защото кавгите не помагат, но дано всичко мине добре!

weloveit93
01-24-2014, 19:33
Много пъти съм говорила с него за това и той или се прави че не ме чува, или отрича все едно това никога не се е случвало. Казах му даже, че може би трябва да осъзнава факта, че в нашата връзка следващ етап най-вероятно е да се сгодим/оженим примерно след време или да се разделим....И аз разбирам, че ме е приел за даденост и това направо ме изгаря ;х Не знам как да постъпя ;/

XTREMEFREERIDE
01-24-2014, 20:33
Пробвай да бъдеш по-твърда. Когато не ти изнася да си около него, просто не бъди, без да даваш обяснения. Следващия път ще те попита "ти защо отиде при еди-коя-си-приятелка" (примерно) и ти ще му отговориш - ами, защото ти и твоят приятел опропастявахте времето ми за учене и реших този път да бъда разумна.

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 06:02
Или си събери багажа и се изнеси при вашите за седмица - 2. Да се сепне малко.

xXxPETYAxXx
01-25-2014, 07:31
Ее, добре де. Какво толкова ти пречат двамата да учиш? Отиваш в другата стая, казваш на госта Ви, да се съобразяват, че ще учиш. Като гост би трябвало да прояви уважение.

А иначе започни и ти да си каниш приятелки у вас без да го предупреждаваш. И като цяло за всичко, за което смяташ, че е пример, че те приема за даденост започни с неговите камъни по неговата глава. Щом разговорите не помагат...

weloveit93
01-25-2014, 18:42
Ее, добре де. Какво толкова ти пречат двамата да учиш? Отиваш в другата стая, казваш на госта Ви, да се съобразяват, че ще учиш. Като гост би трябвало да прояви уважение.

А иначе започни и ти да си каниш приятелки у вас без да го предупреждаваш. И като цяло за всичко, за което смяташ, че е пример, че те приема за даденост започни с неговите камъни по неговата глава. Щом разговорите не помагат...

Няма да навлизам в подробности как ми пречат да уча и колко стаи се състои квартирата ни. Ами..не се съобразяват, защото не могат да се поставят на мое място. И двамата са такива даже повечето мъже/момчета, които познавам са такива :D
Надявам се съветите, които ми дадохте да проработят ;)

BeTheOne
01-25-2014, 20:29
Това, че сте прекарали 5 години заедно, не означава че светът ще свърши с него. Разбира се това си е доста време и се предполага, че една такава връзка се крепи на солидни отношения. Всеки човек обаче е свободен и не е ничие притежание. Колкото ти трябва да се съобразяваш с него, толкова и той с теб.

Разговорът винаги е най-доброто решение. Както казва Tsukuda_Hiroshi обаче, гледай да не се карате, защото пък това не води до нищо хубаво. Щом сте заедно сте едно, но сте и отделни части от цялото. Всеки има право на мнение, лично пространство, лично време. Хората сме такива, че на моменти забравяме това и си мислим, че можем да контролираме другите или пък че ние сме по-важни от тях. Сами за себе си сме си по-важни, но в една връзка и двете части са равнопоставени.


Поздрави!

BeTheOne

baby_baby
01-26-2014, 11:51
Ами най-вероятно вече те е приел за собственост. От дълго време сте заедно, вече от доста време и живеете заедно. Ясно му е, че не сте просто гаджета, които днес са заедно, а утре късат заради някоя глупост. И по принцип е така - имате дълга и стабилна връзка, което е хубаво. Редно е да му обясниш, обаче, че не си ничия собственост, че не си му "в кърпа вързана", както се казва, и че трябва да се съобразява с теб, защото както си се изнесла на квартира с него, така можеш да си намериш и квартира с някое момиче или да се върнеш при вашите (не знам как стои въпроса със семейството ти). Обясни му също, че е постъпил пренебрежително към теб и се чувстваш зле от факта, че приема общият ви дом като единствено негов собствен.
Гледай да не се караш с него, защото кавгите не помагат, но дано всичко мине добре!

++++

Colouring
01-26-2014, 11:54
но някак не се обичаме толкова както преди.
Говориш в множествено число. Ти какво чувстваш?

weloveit93
02-03-2014, 12:06
Усещам, че любовта ни се е изпарила и колкото и да не искаме да си признаем това е факт :(
Караме се много, казваме си много лоши думи..
може би не трябва да сме заедно.

fUcKsMiLe
02-03-2014, 19:05
Хвани го когато няма важна работа, кажи му че искаш да си поговориш с него сериозно, ако имаш възможност обмисли възможността да се изнесеш от там(като идея само) и да му кажеш в лицето, без заобиколки, че не можеш да толерираш поведението му, начина по който ти проваля бъдещето, като не те оставя да си учиш. Ако ти каже нещо или се опит да се оправдае, прекъсни го и му кажи, че ще се изнесеш за малко - върви при приятелка/вашите/където можеш докато ти свършат изпитите, през това време той или ще осъзнае, че те обича и губи или ще си кажете чао. Няма смисъл да си тровите живота, да се карате и да си проваляте бъдещето един на друг. Нека си бъде с приятели когато си иска, просто ти си гледай живота, бъди малко егоистка. Не се знае дали ще си с него или с някой друг след още 5 години. Опитай се да си помогнеш сама.
Както казах, ако не стане с думи - действия. Ако не се получи и тогава те съветвам да прекратиш връзката. Лично за мен изглежда изчерпана, но можеш да и дадеш последен шанс. Аз не бих търпяла такова отношение, tho.

Oldschool
02-05-2014, 11:56
Колкото той те е приел за даденост, толкова и ти него, защото още не си си хванала багажа.
Все пак човек опознава партньора си, когато заживеят заедно - във вашия случай и сама виждаш, че с този човек нямаш смислено бъдеще. Вече ти си преценявай кое и как...


По притеснителното е, че каза, че почти всички момчета, които познаваш са кретени, което означава, че имаш и въпюища нужда от смяна не само на квартирата и гаджето, но и от приятелския кръг.