PDA

View Full Version : Защо имам само дял C: на компа?



betterman
01-24-2014, 20:53
Защо имам само дял C: на компа? Какво означава това? Мога ли да си направя други дялове като например A: E: D:

http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg

ОР
01-24-2014, 22:34
Зависи какви дялове имаш.
Свали си един партищън мениджъри провери и евентуално разделяй.

Didko_Beats
01-24-2014, 22:37
:shock:


За пръв път виждам подобно нещо 8-)

MaGuSs
01-25-2014, 00:35
Зависи какви дялове имаш.
Свали си един партищън мениджъри провери и евентуално разделяй.

Какво да разделя? Искаш да си преебе windowsa дет му е на C:\ ? Ти си мн болен...

betterman
01-25-2014, 01:16
Зависи какви дялове имаш.
Свали си един партищън мениджъри провери и евентуално разделяй.

Нали това казвам имам само дял С:

npp
01-25-2014, 11:03
проблема е, че имаш файлове в дяла и за да успееш да създадеш втори дял, трябва да ползваш специализирана програма, която вкарва файловете директно в новия дял при неговото създаване

ОР
01-25-2014, 13:40
Какво да разделя? Искаш да си преебе windowsa дет му е на C:\ ? Ти си мн болен...

А ако има просто неформатирано пространство :/
Да кажем, че диска му е 250GB а C: партишъна му е 40 трябва да почнеш да се съмняваш :/

А дори и на жива система съм делил с GParted без проблем.

anonymous682486
01-25-2014, 15:33
Защо имам само дял C: на компа? Какво означава това? Мога ли да си направя други дялове като например A: E: D:

http://prikachi.com/images/868/6987868x.jpg

Колко GB има хард-диска ти?

ZloboMiR
01-26-2014, 01:53
А ако има просто неформатирано пространство :/
Да кажем, че диска му е 250GB а C: партишъна му е 40 трябва да почнеш да се съмняваш :/

А дори и на жива система съм делил с GParted без проблем.
Да, обаче някой, който не е делил, има голям шанс да прецака нещата, едно спиране на тока в точния момент всъщност е достатъчно. Затова се прави архив на ценната информация на външен носител, а след това има много начини.

betterman
01-26-2014, 17:40
Да, обаче някой, който не е делил, има голям шанс да прецака нещата, едно спиране на тока в точния момент всъщност е достатъчно. Затова се прави архив на ценната информация на външен носител, а след това има много начини.
Какъв архив мога да направя преди това?

ZloboMiR
01-26-2014, 21:13
Ми ако нямаш външен диск/флашка и няма кой да ти услужи, направи си акаунт някъде, примерно www.mega.co.nz Безплатни 50 Гб. Качването е малко прецакано, при мен се случваше да "среже" файл над 1 Гб заради нета. Но можеш да архивираш с разделяне на части, всеки нормален архиватор я има опцията. Експериментирай кой формат най-много "свива" информацията. В идеалния случай ще имаш малко документи и снимки, може и на диск да записваш, но аз вече ограничавам ползването на такива носители.

betterman
01-27-2014, 00:01
Благодаря много за сайта! качването иначе задължително ли става с програма или може директно от сайта?
..и аз съм пробвала на дискове да архивирам но след време информацията изчезва от тях :/

JDeel
01-27-2014, 03:39
Дисковете са срам и позор за технологията на 21 век, хубаво е че вече изчезват от пазара. Винаги можеш да си вземеш външен хард, не са толкова скъпи и вършат чудесна работа :)

ZloboMiR
01-27-2014, 08:45
Благодаря много за сайта! качването иначе задължително ли става с програма или може директно от сайта?
..и аз съм пробвала на дискове да архивирам но след време информацията изчезва от тях :/
Скоро (месец) не съм се логвал, но именно лошото е, че няма поддръжка на ФТП клиент, а се качва през сайта - хем удобно, хем кофти за големи файлове. Очаква се да поддържа и ФТП.
Свърши ли ти мястото, сигурно имаш втори и-мейл. :)
Относно дисковете, качествени носители при добро съхранение издържат - Verbatim, EMTEC. За важни неща ползвай еднократни, не презаписваеми. Може би има нещо на записвачката ти.
Излишно е да казвам, че СД се държи като грамофонна плоча, не се пипа по повърхността, не се оставя извън кутията на нито една от двете си страни.
Външните дискове имат един основен недостатък - трябва да са два, защото дискът може да аварира рязко, както си се върти. СД все пак е по-толерантно. Индустриалният стандарт е РАИД и поне два външни носителя, редовен бекъп след всяка промяна на данните с ротация на външните носители. Желателно е всеки диск да има място за няколко бекъпа.

betterman
01-28-2014, 00:07
Абе не знам за втори и-мейл :) регистрирах се 3 пъти в DropBox и сага виждам са ме разкрили и са ми изтрили всички снимки и от трите регистрации (Как са ме разкрили по IP-то ли, не знам) страшно кофти! а поддържат само 2ГБ безплатно бесрамниците! човек страшно трябва да внимава къде архивира че косата ще му побелее ;( също така са ме прецаквали в Microsoft, Kodak Gallery.. Сега ми разказаха играта в MediaFire и ще се махам от там

Дали е възможно да има такъв интернет архив където и след 300 години да ти се запазят снимките? примерно умираш след това се прераждаш след 200 години, и попадаш случайно на файловете си без да подозираш че ти някога си ги качвал... или пък си спомяш всичко :D

ZloboMiR
01-28-2014, 01:51
Ми в зората на българския интернет Орбител ми обещаха вечна поща. Вече не я поддържат, но я продадоха на мейл.бг и адресът ми се запази.
Прецени наистина колко държиш на снимките си, пресметни в какъв обем са и какви средства можеш/искаш да отделиш. Ще дам конкретен съвет.

betterman
01-28-2014, 23:09
Ама защо да плащам за пространство, след няколко години като умра и кои ще им плаща? и съответно ще ми изтрият всичко! В Photoshop плащах и сега какво? всичко ми е премахнато, изобщо цялата услуга... А пък в един друг гарантираха напълно 10гб Безплатно качване, и след като си запЪлних пространството получих писмо че трябва да си плащам за това пространство, и че ако не заплатя ще ми изтрият половината файлове...
За съхранение искам максимално сигурен и стабилен сайт. Където поне да има шанс 50 години в бъдещето да се запазят снимките... Съответно да е безплатен, имам горе долу към 80гб

ZloboMiR
01-29-2014, 05:07
Не можеш да имаш претенции към безплатна услуга. :) В най-добрия случай ще получиш писмо и ще трябва да си местиш данните. Затова при архивиране на два безплатни сайта шансът да спрат и двата едновременно е малък. Mail.RU даваха подарък 1 ТБ, но до 20 Януари, като видях темата беше късно.
Инвестирай в 1-2 външни диска по 160 Гб, данните ти ще растат. Аз лично държа снимките си на самия десктоп, за бърз достъп, на един външен диск и в Мегата.