PDA

View Full Version : Страх ме е



Remember Me
01-24-2014, 21:24
Здравейте. Не съм предполагала, че ще ми се наложи да пиша във форуми, за да споделям любовните си трепети, но ето че пиша .. Историята ми е кратка: Аз съм момиче на 21 год. От скоро излизам с едно момче, което е на 27 год. Познаваме се от около 2-3 месеца. В началото всичко беше добре. Чувахме се, виждахме се, но един ден той ми каза, че просто не е готов за нова връзка, понеже 2 седмици преди да започне с мен се е разделил с приятелката си. И от там естествено нищо не последва. Минаха се около 2 седмици и започнахме пак да си пишем, чуваме и виждаме. И до сега се виждаме. За сега всичко върви добре, и двамата сме се пуснали явно по течението и ще видим накрая дали ще излезе нещо сериозно. Чувствам се добре когато сме заедно. И някои от вас ще кажат, че всичко е наред и т.н. ... но вътре в мен усещам, че нещо не е наред .. Момчето се държи супер, но просто нещо в мен ми казва, че накрая пак всичко ще се обърка и нищо няма да се получи. Един път вече бях наранена, страх ме е да не се повтори пак ... Може би съм си изградила някаква стена и ме е страх да допусна някого до себе си, незнам и аз. :( Благодаря все пак на тези, които са си направили труда да прочетат историята ми. :)

xXxPETYAxXx
01-24-2014, 21:29
Нормално е, да имаш съмнения, след като веднъж те е отхвърлил. Но, ако не се пуснеш по течението, няма как да разбереш, дали ще ви се получи или не. Пак добре е направил, като ти е казал, че не е готов, някои биха "продължили с теб" напред, което не завършва добре в повечето случай.
Дори и да не ви се получи - няма да дойде краят на света. Според мен, ако наистина го харесваш, трябва да опитате.

Remember Me
01-24-2014, 21:33
Да, пуснала съм се по течението и наистина се надявам да се получи нещо сериозно, но просто някак отвътре нещо ме стяга, трудно за обяснение .. :(

xXxPETYAxXx
01-24-2014, 21:35
^Да, обаче, ако се откажеш заради това, което те стяга отвътре, после ще се питаш дали пък не е трябвало да опиташ. Което също няма да е много приятно чувство.

Remember Me
01-24-2014, 21:37
^Права си, и сега вместо да се радвам, че заради мен тази вечер пак дойде да се видим , аз се садвам, но просто тази "стена" ми пречи.. Дано да ми е погрешно мисленето. ::)

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 05:57
Ако искаш да не си наранена и да не приключва - не започвай връзка. Всяка връзка рано или късно се изчерпва, прецаква и приключва. Нормално е. Въпроса е кога точно ще приключи.

xXxPETYAxXx
01-25-2014, 07:15
^Въпросът не е кога ще приключи, а по какъв начин ще завърши всичко. Може да завърши за месец, единият тъкмо да е заобичал другия и да го оставят, може да завърши след 3 години, когато и на двамата чувствата са се изчерпали.
Защо да е по-добре да е сама, ако иска да е с някого? По този начин, пак ще е наранена, затова, че не е с него от страх.

babity
01-25-2014, 07:22
Идеята беше, че който го е страх от мечки не ходи в гората.

xXxPETYAxXx
01-25-2014, 07:44
^Може и така да е, на мен ми прозвуча като "Когато връзката приключи, ти обезателно ще си наранена."

Но, ако трябва да говорим за мечките - не във всяка гора има мечки, така че страхът понякога е само пречка.

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 08:05
^Може и така да е, на мен ми прозвуча като "Когато връзката приключи, ти обезателно ще си наранена."

Но, ако трябва да говорим за мечките - не във всяка гора има мечки, така че страхът понякога е само пречка.

Ами всъщност наистина имах предвид, че когато връзката й приключи определено ще е наранена. От това, което е написала авторката, останах с убеждението, че не търси нещо временно, ей-така, за заигравка, а иска сериозна връзка. Когато някой иска сериозна връзка и особено - когато я намери - той влага всичко от себе си и се раздава на 100. Когато подобни връзки приключат, доста рядко това става по желание на този, който се е раздавал. Последствието е, че той винаги страда.

И да - наистина има значение кога ще приключи връзката, xXxPETYAxXx! Съгласен съм. Но когато и да приключи, винаги ще има наранени.
Иначе - не казвам авторката да остане сама като кукувица и да се затвори в изолатор само и само, за да не я наранят! Има един много сполучлив цитат в "Любов по време на холера". Майката на главния герой му казваше: "Обичай сине и страдай! Изживей всичко сега! Млад си - сега му е времето!". Просто исках да кажа, че неминуемо ще се стигне до там.

xXxPETYAxXx
01-25-2014, 08:26
^Много си черноглед що се отнася за връзки напоследък(поне по постовете ти). Фокусираш се на края, който дори да не е много болезнен, не е приятен наистина. Но какво за времето, прекарано заедно, в което двойката е щастлива – то е също толкова реално, колкото и края на връзката. Да се лиши някой от този период, само защото краят щял да е болезнен е все едно да не излезе на улицата, защото може да го блъсне камьон и вместо това си стой вкьщи. Цитатът си е доста точен.

Hilary_
01-25-2014, 08:47
Авторке, трябва да опиташ, за да не съжаляваш после. Не знам колко време му е нужно на мъж (защото той вече е такъв) да започне нова връзка, но да се надяваме, че не те има само за развлечение. Наблюдавай как вървят нещата и когато вече мине определен период, го питай как се чувства в този момент - готов или .. ? Ако не го направиш, това може да продължи мнооого много дълго и накрая разочарованието ще си остане за теб.

Violenza
01-25-2014, 08:54
От такива "мъже", дето не знаят какво искат, бягай надалеч. Човек или иска да е с някого, или не иска. Такива средни положения и изчаквания не водят до нищо добро.

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 09:27
^Много си черноглед що се отнася за връзки напоследък(поне по постовете ти). Фокусираш се на края, който дори да не е много болезнен, не е приятен наистина. Но какво за времето, прекарано заедно, в което двойката е щастлива – то е също толкова реално, колкото и края на връзката. Да се лиши някой от този период, само защото краят щял да е болезнен е все едно да не излезе на улицата, защото може да го блъсне камьон и вместо това си стой вкьщи. Цитатът си е доста точен.

Не предполагах, че някой тук следи постовете ми. Изненадан съм, наистина!
Може би има известно черногледство у мен напоследък, признавам. Въпреки всичко, без да твърдя, че не си права - напротив - мисля, че си напълно права, се чудя дали на 10 скапани момента си струва един готин? Дали на половин година "Липсва ми", "Не мога да го забравя", "искам да съм с него", "Живота ми е скапан, от както той излезе от него", си струва известно време "Приятелят ми е номер 1", "Искам да съм с него завинаги" и прочие...
Предполагам, че за всеки е строго индивидуално, но специално за себе си мога да кажа, че когато момента е най-готин (няма значение в какъв аспект), има сякаш едно гласче някъде вътре, което казва "радвай се, че скоро няма да е така". Безсмислено е, знам - струва ли си да ядеш, когато пак ще огладнееш, да се къпеш, когато пак ще се нацапаш? Но от друга страна - струва ли си да се доверяваш на някого, знаейки, че в 50% от случаите ще те предаде след време? Струва ли си да разкриваш душата си на някого, след като ще мине време и ще дойде ред да не ти пука за този човек, на него за теб - също?
Може би отговорът ти е "Да", срува си, защото това е живота" или нещо такова, но аз все още не мога да стигна до окончателно решение.

Remember Me
01-25-2014, 10:25
Авторке, трябва да опиташ, за да не съжаляваш после. Не знам колко време му е нужно на мъж (защото той вече е такъв) да започне нова връзка, но да се надяваме, че не те има само за развлечение. Наблюдавай как вървят нещата и когато вече мине определен период, го питай как се чувства в този момент - готов или .. ? Ако не го направиш, това може да продължи мнооого много дълго и накрая разочарованието ще си остане за теб.

Така мисля да направя, но се надявам като цяло след този ( неопределен ) период от време той да се усети и просто сам да попита дали съм готова за връзка и т.н. .. Благодаря ви за това, че давате съвети, наистина ми е объркано доста ... :(

Hilary_
01-25-2014, 10:27
Така мисля да направя, но се надявам като цяло след този ( неопределен ) период от време той да се усети и просто сам да попита дали съм готова за връзка и т.н. .. Благодаря ви за това, че давате съвети, наистина ми е объркано доста ... :(
Той няма да те попита дали си готова. Това вече го знае и усеща.
Въпросът е той какво иска и дали си заслужава чакането, изобщо ..

Remember Me
01-25-2014, 10:32
^А точно това чакане ме убива, наистина го харесвам и ми се иска да се получи нещо сериозно, просто наистина ще дам малко време да видим как ще се развият нещата занапред.

Hilary_
01-25-2014, 10:33
Точно така. Придържай се към "малко" .. !!
На един мъж не мисля, че би му трябвало повече, ако знае какво иска, разбира се.

Remember Me
01-25-2014, 10:35
дам :) . Даже снощи като се видяхме и си говорихме и ме покани тази вечер в тях да пием вино, но се замислям доста за поканата дали да приема понеже знам накрая как завършва, а честно казано нямам такива намерения ...

Hilary_
01-25-2014, 10:37
Щом нямаш - не го прави или му предложи да излезнете на по чашка в някое заведение (по негов избор).

Remember Me
01-25-2014, 10:40
Личи си, че в днешно време е сложно да си мъж .. доста жалко за което :( ..

А ето и малка част от чата ни снощи, и до сега като го видя това написаното от него се вбесявам:
АЗ: naistna mi e priqtno s teb i se radvam che se vijdame, edinstvenoto vremeto she pokaje kakvo shte izleze :)

И: I az se radvam

NSA_14181
01-25-2014, 11:05
Vij nz zashto se vbesqvash ot tova koeto e napisal zashtoto moje bi nz kak da ti otgovori.A za tova, che si nesigurna, znam kakvo ti e zashtoto i men sa me naranqvali i mislq che prosto trqbva da precenish nqkoi detaili predi da zapochnesh da izpitvash prekaleno silni chuvstva. Vij kak se durji s teb i surceto shte ti podskaje dali da mahnesh barierata ili ne. Shtom ti e priqtno s nego produljete da izlizate, ako pak kaje, che ne e gotov za vruzka, znachi ti si prosto rezerva, za sluchaite, kogato mu e skuchno i trqbva da go razkarash i da ne mu davash drug shans. Za sega prosto si jivei jivota i tova e. A za chata ne go pritiskai moje da go izplashish, a mujete iskat da im e leko. Ne da se pritesnqvat i da mislqt za budeshteto.

Remember Me
01-25-2014, 11:12
^Не мисля и да го притискам, нека мине известно време и тогава ако не са изяснени нещата между нас просто ще го попитам с какви очаквания е дали иска нещо сериозно или не .. Само че и аз се страхувам от това, ако пък не опитам мога и да съжалявам .. Офф всичко е толкова объркано :D незнам да се смея ли да плача ли вече ..

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 12:56
Мъж и трамвай се чакат точно 5 минути. После идва следващия...

Remember Me
01-25-2014, 15:22
Хахаха даа, обаче честото прескачане от мъж на мъж не мисля, че говори хубаво за едно момиче. Иначе разбрах какво ми каза :)

baby_baby
01-25-2014, 16:53
Не го мисли много никой не може да ти каже дали ще се повтори пак просто не мисли глупости от толкова мислене само си набиваш филмите

Remember Me
01-27-2014, 15:01
Имам развитие по темата .. Та заедно сме все пак .. Радвам се наистина, но ето че пак място за проблем .. та ТОЙ не се сеща даже един път на ден да се обади просто да ме попита как съм .. Имам чувството че ако аз не го потърся и той няма да ме потърси .. Изнервям се много наистина и незнам какво да мисля .. Ако просто не се усети до края на седмицата, че все пак има приятелка, може би ще е по - добре да се разделим ..

sneering
01-27-2014, 15:25
То във връзката винаги единия повече звъни и обича от другия. Плюс това той е на 27 и плановете винаги ще са му по-различни от онези твойте в който сте прегърнати под розов мост.
Няма как...

Remember Me
01-27-2014, 15:31
Да, това ми е ясно за плановете, но не мога да разбера какво толкова му коства просто да се обади като нормален човек на приятелката си .. Е направо вече незнам какво да мисля .. :@

sneering
01-27-2014, 15:35
Може да е ангажиран или просто да не си приоритет номер 1 в живота му. Нормално е на 27 да е зает с нещо или да не е вглъбен телефонен диспечер към гаджето си.
Поговори с него конкретно,кажи си че искаш внимание,че имаш потребност от подобни неща и тогава изводите...

Remember Me
01-27-2014, 15:39
Да се надявам, че все пак ще ме потърся до края на вечерта и тогава ще му кажа .. незнам, може би аз не съм свикнала на такива връзки .. Дано да се изяснят нещата и всичко да е наред :) Благодаря все пак :)

Tsukuda_Hiroshi
01-27-2014, 16:10
Да, това ми е ясно за плановете, но не мога да разбера какво толкова му коства просто да се обади като нормален човек на приятелката си .. Е направо вече незнам какво да мисля .. :@

Може и на него в миналото да са му казали "Задушаваш ме, искам да живея, а не да говоря по телефона"... И това да е изиграло решаваща роля, да го е играл "Трансформърс" и сега да се прави на хладнокръвно копеле.

Remember Me
01-27-2014, 16:14
Възможно е да, не се бях замисляла .. Иначе до сега като поддържаме някаква връзка повечето е по фейсбук. Е да, ама аз не мога по цял ден да седя и да чакам примерно да ми пише, вместо за по лесно да ми набере номера .. Няма начин, ще трябва да се провежда разговор :)

RapExotic
01-27-2014, 16:54
Не бързай да започваш връзка. Той явно още не е осъзнал раздялата с бившата си. Ако сега започне нова връзка, тя ще е под сянката на старата и няма да просъществува дълго. Просто изчакай.

Remember Me
01-27-2014, 19:28
^Ами пуснахме се по течението с него и ще видим до къде ще я докараме ... А относно звъненето .. обадих му се аз преди малко и разбрах, че човечеца не ми е звъннал, понеже са му спрели телефона тази сутрин :) ... Разбрахме се за утре да дойде да се видим и мисля да поговорим малко :) Благодаря ви все пак за това, че откликнахте на темата :)

Glamour92
01-28-2014, 09:26
Нахълтвам с доза песимизъм...
Имал е дълга връзка,бил е наранен.И още е,щом така се дърпа при мисълта за ново обвързване. Въпреки това се навърта около теб с някакви уж неясни намерения.
В повечето подобни истории твоята роля е тази на утешителната награда.Лекарството.
С теб се чувства добре,комфортно му е,получава онова,което му е нужно.Ти си тази,която няма да го нарани.Защото той просто няма да те допусне толкова близо до себе си,че да е възможно развитието на такъв сценарий.
След време ще позабрави за огорчението на миналата връзка и вече няма да има нужда от утешителка.
И ще отлети да търси някоя,с която да изгради нещо сериозно.
Може тази някоя да си ти. А може и да не си ...

Ти прецени кое е по-вероятно.