PDA

View Full Version : Кабел



koko95
01-24-2014, 21:31
Здравейте , с моята поредна глупава тема може би за вас :D.От къде да купя около 10м кабел да си свържа компютъра с crt телевизор crown.Аз едвам намерих преходник от dvi to vga в конрад.Нямаше dvi to vga кабел.В техномаркет има dvi to dvi.Телевизора има s video и скарт, като възможности за свързване. Може с dvi to scart ,ама много ,адски трудно ще намеря dvi to scart кабел.Някакви идея, от къде да купя кабела?

kaRamella
01-24-2014, 21:43
Ееее едно време бащата на една моя приятелка свързваше така компютъра си със телевизора ( който беше црт ) с един наистина доста дълъг кабел и си гледаха филми.
Аз също имам кабел за такава цел, но и двата входа са му hdmi ( картина + звук ) .
А няма ли кабел примерно от едната страна dvi to vga от другата скард? Потърси по технополис,техномаркет и всичките магазини за компютри в твоя град.. все трябва да се намери.

koko95
01-24-2014, 22:23
Ееее едно време бащата на една моя приятелка свързваше така компютъра си със телевизора ( който беше црт ) с един наистина доста дълъг кабел и си гледаха филми.
Аз също имам кабел за такава цел, но и двата входа са му hdmi ( картина + звук ) .
А няма ли кабел примерно от едната страна dvi to vga от другата скард? Потърси по технополис,техномаркет и всичките магазини за компютри в твоя град.. все трябва да се намери.

В София къде ли не търсих и никъде нищо.България е пропаднала, как ще има такива стари кабели :D :/ .Като нямаме по 2 бона за Сони още гледаме crt,заради уникалното качество на картината.

ZloboMiR
01-25-2014, 21:40
Нямаш ли някакъв ДВД плейър или подобно у-во с повечко входове, да служи за посредник? Вариант е дори да купиш някой "марков" с прецакан дисков механизъм, сигурно ще струва колкото кабела.

koko95
01-26-2014, 21:09
Нямаш ли някакъв ДВД плейър или подобно у-во с повечко входове, да служи за посредник? Вариант е дори да купиш някой "марков" с прецакан дисков механизъм, сигурно ще струва колкото кабела.

Трябва ми кабел, не двд.

ZloboMiR
01-26-2014, 21:18
Трябва ми кабел, не двд.
Разбирам, че джипът ти е много висок, а не го искаш по-нисък. Но едно такова устройство може да съчетава цифров вход за твоя компютър и аналогов изход за твоя телевизор. Ще служи и като усилвател на сигнала, ако случайно метражът ти се случи дълъг.

JDeel
01-26-2014, 22:15
Олеее, това S-video е една от най-големите издънки. Не че не сме го ползвали в крайни случаи, но картината е толкова великолепно ужасна, че не си заслужава усилието. Освен това трябва да имаш S-video изход от видеокартата, но и да имаш... thumb down за тоя стандарт.

ZloboMiR
01-27-2014, 08:57
Ясно е как става с пари. Нов компютър, нов телевизор, кабели ще му подарят поне два.
За CRT от такъв клас S-Video е ок. Със сигурност е с по-високо качество от SCART, така че не е слабото място.