PDA

View Full Version : Болка в колената



mayaaa
01-24-2014, 22:36
По физическо ни накараха да правим упражнение, при което се кляка и после се отскача нагоре (не съм сигурна дали го обяснявам добре, но не му знам името). Та, при въпросното отскачане ме заболяват колената. Една такава прирязваща болка, не знам дали разбирате какво имам предвид. Става всеки път при това упражнение, пробвах го още няколко пъти в нас. Като се замислих, май ми е ставало и преди, както и при тичане, но рядко.
От почти два месеца ходя на фитнес и правя кръгова тренировка. За сега това не ми е пречило да тренирам, но началото на февруари започвам "истинската" тренировка (кръговата беше само за подготовка) и съответно по-сериозни и натоварващи упражнения за крака, като клекове със лост, например. Въпросът ми е това ще ми пречи ли, на какво се дължи и какво мога да направя?

BonnieandClyde666
01-25-2014, 04:22
До този момент, клякала ли си с тежест?

mayaaa
01-25-2014, 19:27
Само с дъмбел 10 кг.

D*Rose
01-25-2014, 23:27
Клек с дъмбели?

Виж са.. очевидно не знаеш, но сега ще ти обясня. С дъмбели не се кляка :D Добро е ако правиш lunges или български клекове, ама класически клек се прави с лост. Та.. започвай да клякаш с лост и не щади сили, ами си слагай дискове отстрани стабилно и пускай "ass to the grass", поне докато бедрата не отминат коленете по пътя надолу. Така ще ги заздравиш - и коленете и ставите.

P.S. Да не би да са ви карали да правите бърпита (burpee)?

BonnieandClyde666
01-26-2014, 10:00
Наистина започни да клякаш с лоста и наблягай на правилната техника! Разгрявай много добре преди тренировка, а след нея задължително стречинг!

npp
01-26-2014, 10:14
По физическо ни накараха да правим упражнение, при което се кляка и после се отскача нагоре (не съм сигурна дали го обяснявам добре, но не му знам името). Та, при въпросното отскачане ме заболяват колената. Една такава прирязваща болка, не знам дали разбирате какво имам предвид. Става всеки път при това упражнение, пробвах го още няколко пъти в нас. Като се замислих, май ми е ставало и преди, както и при тичане, но рядко.
От почти два месеца ходя на фитнес и правя кръгова тренировка. За сега това не ми е пречило да тренирам, но началото на февруари започвам "истинската" тренировка (кръговата беше само за подготовка) и съответно по-сериозни и натоварващи упражнения за крака, като клекове със лост, например. Въпросът ми е това ще ми пречи ли, на какво се дължи и какво мога да направя?

никак не се учудвай - това е едно от най-натоварващите упражнения, плюс това не е добре да се натоварваш толкова от раз, но е добре да започнеш от малко постепенно към по-натоварена тренировка

mayaaa
01-26-2014, 12:32
Клек с дъмбели?
За това говоря: http://www.youtube.com/watch?v=ytJV3ZI5ps4 или с един между колената. За първи път чувам, че не се кляка с дъмбели (това не значи не не мога да съм в грешка, де). А защо всъщност (само информативно)?
Клековете ги правих още в началото, като започвах да тренирам (преди фитнеса имах още 2-3 месеца "прохождане" в тренировките) и ако мислите, че сега не разбирам тогава щяхте просто да се отчаяте от мен (може и някои да ми помнят лишените от смисъл мнения в някои теми тогава). :D Иначе в момента съм на машините (leg press, adductor, abductor, etc) и да, след още една-две тренировки започвам с клекове с лост.


P.S. Да не би да са ви карали да правите бърпита (burpee)?
Не, само клякане и отскачане.

Rakshy
01-26-2014, 16:03
D*Rose is D*Retard. Има толкова разновидности на клека, ти казваш че не се кляка с дъмбел...
Бърпитата имат и лицева опора към тях...

И мен са ме прерязвали коленете от кляканията с отскок, т'ва е от слаба загрявка. Отделяй повече време на загрявката и всичко трябва да бъде точно. :)

D*Rose
01-26-2014, 20:47
D*Rose is D*Retard. Има толкова разновидности на клека, ти казваш че не се кляка с дъмбел...
Бърпитата имат и лицева опора към тях...

И мен са ме прерязвали коленете от кляканията с отскок, т'ва е от слаба загрявка. Отделяй повече време на загрявката и всичко трябва да бъде точно. :)

Затова ли състезателите по силов трибой клякат с дъмбели? Идиот, не ми коментирай постовете повече никога. И освен това ти тъп ли си, неграмотен ли си, капут ли си, обясни ми - какъв си? Казах, че е хубаво при български клек, при напади и тн, ама понеже ти си тъп и немаш акъл да прочетеш, тва нема как да го видиш, кретен. Класически клек се прави с лост и не съществува нещо, което може да ме убеди в обратното.

Rakshy
01-27-2014, 19:43
"С дъмбели не се кляка"

Противоречиш си, лайно скапано. Ти си единствения тъп цирей в тоя форум, който не може да различи две упражнения, пък съвети и мнения тръгнал да дава. Върни се в черупката си, мекотело въшливо и не се прави на умен. И реши най-накрая к'во казваш. Първо: "С дъмбели не се кляка" , после - "класически клек.. бла.. бла.. бла..".

Толкова хиляди хора по света клякат с дъмбели и пудовки дори, нашия тръгнал да казва че не се клякало с нещо друго освен лост.

Трибойците клякат с лост на гърба, просто щото дисциплината им е такава. Как си представяш да направи 400кг дъмбел и да го хване за Сумо клек?!
Ти изобщо връзка с главния мозък правиш ли? Изтрий си профила, само петниш името на добрия играч.

Rakshy
01-27-2014, 20:07
Тъй като не ми се пишат излишни редове после,

Съгласен съм, че традиционния клек е основен и незаменим до някъде. Въпреки това, има хора които не могат да го изпълняват поради редица проблеми с подвижност на някои стави, примерно. За това има клекове с дъмбели или пудовки и т.н.
Прави клека, за да имаш здрава структура, защото той заздравява коремните мускули, краката, задника, кръста. Ако имаш проблем с него, пробвай клек с дъмбел, зъркър скуат, гоблет скуат, преден клек евентуално. Експериментирай просто и ще видиш, кое е най-добро за теб. :)

SonataArctica
01-27-2014, 20:09
Ако си изпълняваш упражненията правилно - отивай на лекар. Аз големи проблеми имах миналата пролет с колената. За това по-добре не чакай, а директно отиваш при личния.
Другия вариант е да си подобриш техниката.

DjBaloon
01-27-2014, 20:11
синки по коленца..

D*Rose
01-27-2014, 20:53
Аз хубаво ще си изтрия профила, ама ти трябва да се самоубиеш. Петниш името на баща си и по-лошо - на цялата си фамилия. "Тъп, та вдлъбнат" чувал ли си го тоя израз? Защото си му олицетворение. Приключих с тебе.

Rakshy
01-28-2014, 14:54
Не вярвах, че си толкова малоумен, че да замесваш рода ми и прочие, като дори не ме познаваш. Тъпо к*пеле... Емигрирай по-добре.

desperedbob
02-27-2014, 08:21
виж сега , и аз имам болки в коленете при клек или нещо по натоварващо коленете и ми казах че имам право ходило(дюстабан) , и хората добре ти казват , не се кляка с дъмбел а със лост и тежести .
П.П да се похваля ако някой от съфорумниците от темата " Колко вдигате" дръпнах 140 тяга (нормална) не римска.

mayaaa
02-27-2014, 16:42
виж сега , и аз имам болки в коленете при клек или нещо по натоварващо коленете и ми казах че имам право ходило(дюстабан)
Нищо общо с моя проблем. Нямам право ходило, а и вече започнах с лоста и при клек нямам проблем. Проблемите ми идват при резки движения на коляното. Иначе, за сега не ми пречи особено и май е от възрастта (растежа). Поне при един приятел е било така.

и хората добре ти казват , не се кляка с дъмбел а със лост и тежести .
И с дъмбел може, просто е разновидност. Погрижих си да се информирам малко, когато ми го казаха.

П.П да се похваля ако някой от съфорумниците от темата " Колко вдигате" дръпнах 140 тяга (нормална) не римска.
Еми, иди им се хвали на тях, не в моята тема...