PDA

View Full Version : университет??



trickster
01-25-2014, 03:22
Здравейте!...Ориентирала съм се към Филмова режисура и Кинознание, а тези специалности се предлагат в НБУ,ЮЗУ и НАТФИЗ,искам да ви попитам за мнения и отзиви относно университетите.Ще ми е от полза ако някой учи или е завършил там и ми каже дали си заслужава и ако, някой знае дали тези специалности се предлагат другаде нека да сподели...

marilyn
01-25-2014, 22:08
НБУ за мен не е сериозен университет, там всеки може да получи диплома срещу вноските за семестриална такса.
В ЮЗУ няма ниво.

BeTheOne
01-26-2014, 13:18
За Нов български мога да кажа само хубави неща. Ако имаш желание да получиш знания там със сигурност могат да ти ги дадат, но пак казвам трябва да искаш - не да те юркат или нещо такова - ако искаш можеш да минеш и по тънката линия. Освен това материалната им база и на много високо ниво. Можеш да очакваш и разбиране от преподавателите и нормално отношение.

Много добре си се насочила да питаш как са университетите, но помисли и за други начини да разбереш, къде, какво е положението. Най-удачният вариант е да отидеш на място и да видиш, какво си говорят хората. Можеш да влезеш в една две лекции - едва ли някой ще забележи, особено с по-големи потоци. Намери хората, които са желаната от теб специалност и комуникирай с тях. Едва ли някой ще ти откаже.

Каквото и решение да вземеш, знай, че то не е окончателно. Винаги можеш да се преместиш. Естествено можеш да очакваш проблеми с това, но ако знаеш какво искаш винаги можеш да го постигнеш.


Поздрави!

BeTheOne