PDA

View Full Version : Много съм объркана



^confusion^
01-25-2014, 03:47
Здравйте, момиче съм на 18 години. Ще се опитам да съкратя историята си колкото се може повече и предварително се извинявам ако се получи малко по-дълга.
Родена съм в семейство с баща алкохолик. Освен пиян по друг начин не го помня. Пиеше и биеше, а майка ми търпеше...до едно време. Тормозеше ни по какви ли не начини и обвиняваше все нас двете. Понеже той е русоляв, а майка ми с тъмна коса и очи, а аз приличам на нея, до ден днешен продължава да твърди, че не съм му истинска дъщеря. Когато бях в първи клас с майка ми се изнесохме и може би чак тогава живота ни започна да се подобрява. Отне му повече от година да и "позволи да се разведе с него" но поне стана. Няколко години по-късно майка ми се ожени за вторият ми баща, за когото и една лоша дума не мога да кажа. Отгледа ме като негово родно дете и всичко, което го имам днес го дължа изцяло на него.
Сега след като прочетохте историята ми, ето го и проблемът, до сега не съм имала нормален приятел. Като по-малка направих доста глупости и след това си носех последстията от тях. Знам че не съм перфектна и не хвърлям вината върху никого, но просто не разбирам защо все попадам на момчета, които са пълно копие на родният ми баща. В началото винаги всичко е прекрасно. Цветя и рози, мило държание и след около мецес-два нещата се преобръщат напълно. Напиват се, въпреки че в началото всички твърдят че дори не близват. Вдигат ми скандали за щяло и нещяло. Последният ми приятел особено, тъкмо си мислех че той е прекрасен и невероятен и накрая се разделихме след като ме удари. Бяхме се събрали у тях няколко човека и той започна да се налива като невидял алкохол, отлично знае как се чувствам спрямо това държание, но продължи. След като неколкократно го помолих да спре, станах да си тръгвам, при което той тръгна след мен и ми удари шамар, започна да ми вика, "коя съм си мислела че съм аз, да си тръгвам когато реша?". Разбира се скъсах с него. Но не разбирам, аз ли такива привличам или просто съм толкова ужасна, че ги превръщам в алкохолици и побойници? Объркана съм и отчаяна, не знам как да процедирам от тук нататък. Страх ме е , че някъде дълбоко вътре в себе си, подсъзнателно търся качества, които биологичният ми баща има...Винаги се отдавам напълно, правя всичко по силите си, за да правя човека до мен щастлив. Влагам толкова много, а накрая всичко завършва бързо и с голямо разочарование.
Благодаря на всички, които прочетоха историята ми, ако някой има съвети какво да правя или може би какво да не правя, бих се радвала да ги споделите с мен.

gerincito
01-25-2014, 04:52
Разбирам какво търсиш, към какъв човек се стремиш. Не мисля, че ти имаш някаква вина за нещо. Въпросът е в това, че почти всички момчета са такива. В началто се предтсавят за едни все едно че носят маска след което представят истинската си същност. И понеже ти си добра те започватда си играят с теб. Казвам почти, защото вярвам, че има и момчета, които са наистина добри, но те са единици. Не се самообвинявай за нищо, убедена съм, че ще намериш правилния човк които да те обича истнски и да те уважава, да те приеме такава каквато си

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 05:47
1: Никога не се обвинявай за това че момчетата около теб са такива. Не ги правиш ти пияници и кретени. Те така са си възпитани явно.
2: Отделяй си повече време да опознаеш даден човек преди да тръгнеш с него. Нормално е, че в началото хората ще покажат първо най-готините си четри и навици. С течение на времето помията изплува.
3: Мисля, че трябва да пуснеш миналото да си отиде. Да, баща ти е алкохолик и това е скапано, наистина скапано! Но има разлика между това да пиеш, да се напиеш и да не изтрезняваш със седмици. Това са 3 различни неща. Повечето мъже пият, но не всички са алкохолици. Дори аз, дето по принцип не пия всеки ден съм имал случаи да правя по литър уиски... Просто трябва да поговориш с човека, че е нормално да пийне в компания с приятели, но че ако почне системно да се олива ще те загуби.
4: Удари ли те някой - трезвен или пиян - бягай като дявол от тамян!!!

Не съжалявай за нищо в миналото! Гледай напред!!

Hilary_
01-25-2014, 09:00
Давай си повече време с дадено момче. Опознавай го, провокирай го, за да изкараш мръсните му ризи още в началото и да прекратиш "приятни" изненади по - натам. Може би са ти връстници тези, които описваш - нормално е да са такива. За съжаление в днешно време има много малко свестни мъже (и казвам мъже, защото само такива познавам), а какво остава за момчета. Подбирай внимателно и не бързай с връзките. Ако някой има интерес към теб, ще изчака колкото е нужно, за да бъде с теб.

NSA_14181
01-25-2014, 11:32
Moga da ti otgovorq na tozi vupros, no ne mislq che otgovora shte ti haresa. Momichetata tursqt kachetsvata na biologichniq si bashta, makar i nesuznatelno, te sa sviknali na takova otnoshenie oshte ot ranna detska vuzrast i ne mogat da razlichat piqnicata ot trezveniq. Az naprimer moga da se pohvalq s bashta si - ne pushi, ne pie i nikoga ne e posqgal nito na maika mi, nito na men, ili na koito i da e v semeistvoto. I da si priznaq, gadjetata mi sa sushtite - i bivshite, i nastoqshteto... I da, na segashnoto mi gadje ne mu deistva dobre alkohola - izpada v nqkakvo sustoqnie, v koeto ne znam da go sujelqvam, ili da go zareja, no nikoga ne mi e posqgal, a i izbqgva da pie, taka che vsichko si zavisi ot choveka. Veroqtno i ti shte popadnesh na nqkoi, koito da te obicha i da ne e piqnica, rano ili kusno. Pojelavam ti uspeh v lubovta!

xXxPETYAxXx
01-25-2014, 11:46
То по принцип има една такава сентенция, че момичетата търсят някой, който да прилича на баща им, а момчетата - на майка им. Но в твоя случай не е това. Не ги и превръщаш ти в такива хора.
За посягането - абсолютни боклуци са момчетата, който посягат на гаджето си и е нормално да не ги търпиш.
Обаче, според мен, за пиенето просто му придаваш по-голяма важност, защото си афектирана от историята с баща ти. Млади хора - повечето пият, когато искат да се забавляват. Лично аз познавам 2-3, които наистина не близват алкохол. Но, това, че младеж се напива по купони не значи, че ще стане алкохолик след време. Виж, ако е някой, който пие всеки ден или през ден и аз няма да го търпя, но ако му се отвори глътката на някой купон, няма да му правя фасони за това.

Tsukuda_Hiroshi
01-25-2014, 12:32
Нарича се комплекс на Електра. Това е женския вариант на Едиповия комплекс.
Само че: както Едиповия комплекс бива положителен и отрицателен (при положителния, момчето търси в приятелките си черти и сходства с майка си, а при отрицателния - обратното, търси отлики), така е и с комплекса на Електра. Не е задължително тя несъзнателно да търси у гаджетата си сходство с баща си - може да търси отлики и точно в това да се проявява комплексът й.

baby_baby
01-25-2014, 18:27
1: Никога не се обвинявай за това че момчетата около теб са такива. Не ги правиш ти пияници и кретени. Те така са си възпитани явно.
2: Отделяй си повече време да опознаеш даден човек преди да тръгнеш с него. Нормално е, че в началото хората ще покажат първо най-готините си четри и навици. С течение на времето помията изплува.
3: Мисля, че трябва да пуснеш миналото да си отиде. Да, баща ти е алкохолик и това е скапано, наистина скапано! Но има разлика между това да пиеш, да се напиеш и да не изтрезняваш със седмици. Това са 3 различни неща. Повечето мъже пият, но не всички са алкохолици. Дори аз, дето по принцип не пия всеки ден съм имал случаи да правя по литър уиски... Просто трябва да поговориш с човека, че е нормално да пийне в компания с приятели, но че ако почне системно да се олива ще те загуби.
4: Удари ли те някой - трезвен или пиян - бягай като дявол от тамян!!!

Не съжалявай за нищо в миналото! Гледай напред!!

Това е много точно казано :)

RapExotic
01-25-2014, 19:15
А къде ги намираш тези момчета? По барове и дискотеки? Или по пияно-тревомански купони? Ако е така просто не очаквай да срещнеш нещо по-различно по тези места. Незнам ти с какъв характер си и какво точно очакваш от момчето до себе си, но би трябвало още след първата среща да си направиш някаква преценка за човека, а не след като е станало късно. Според мен ако търсиш връзка с културен и сериозен човек, я търси на културни и сериозни места.

BeTheOne
01-25-2014, 20:08
"Отдавам се напълно" - от тук искам да започна. Можеш да се отдадеш напълно едва след като опознаеш един човек. Както казват и други хора - дай си време. Поне 2-3 месеца. Дори и това може да е прекалено кратко време. В началото на всяко едно взаимоотношение хората носят маски. Някои си слагат по натруфени други по-малко. Иска се време маските да се свалят, а са единици хората, които не носят маски.

Алкохолизмът е гадна работа, от където и да го погледнеш. Вече е минало. Гледай напред. От теб си зависи, какви хора ще привличаш в живота си и от какви хора ще се интересуваш. Ако имаш възможност споделяй с някого, но гледай този някой да е човек, който гледа обективно на нещата.

За всяко нещо се иска време.


Поздрави!

BeTheOne

marilyn
01-25-2014, 20:14
Не си виновна, явно попадаш на такива. Преди да се хванеш с някого, опознай го, дай повече време. И в никакъв случай недей да търпиш. Видиш ли, че не става - тръгвай си, докато е време.

boryana_ll
01-25-2014, 20:24
Дай си почивка от мъжете като цяло. И не разказвай на всяко момче, с което си за проблемите си ,защото шанса да не ги интересува е голям. Te ще се държат като кретени ,независимо от твоята съдба. Аз съм сигурна, че си прекрасно момиче и силно се надявам един ден да намериш този ,който те закриля ,подкрепя и за нищо на света не би си позволил да се напие пред теб ,защото ще знае колко ще те нарани. Никой не избира какви родители да има, така че забрави миналото си и лошите спомени, отдай се на сегашното си семейство :) Поздрaви

^confusion^
01-26-2014, 01:15
Първо благодаря на всички ви за съветите.
Знам, че обикновено не си давам много време, но както казах те не започват да се държат така на 2рия ден след като тръгнем а няколко месеца по-късно. Никога никого не съм срещала в бар или дискотека (чалготека) тъй като не посещавам такива места, именно заради алкохола. Отвратително ми е да гледам хора как се наливат, слабо място ми е и ми е като трявма останала от детството. С повечето момчета ме запознават мои близки или приятели, като според тях те са свестни. След това обаче всичко се променя, дори хората, които са ни запознали остават очудени, понеже не са очаквали такова нещо. Именно заради това и си мисля, че аз нещо им правя.
Просто искам да спра този затворен кръг, дядо ми по майчина линия е бил алкохолик, не е бил агресивен, но все пак, след това майка ми се жени за алкохолик, не искам да продължавам този цикъл. Ще си дам почивка от връзки и момчета за известно време, все пак живота е пред мен, но все някога ще ми дойде времето да се задомя и аз с някого, не искам и той да се окаже в последствие такъв. Винаги гледам, опитвам се да опозная човека до себе си, но някакси нещата всинаги се обръщат по неочакван начин.

Тодор
01-26-2014, 06:16
Мисля че допускаш грешка като важно условие е гаджето да не пие.значи проблема нее в алкохола а поведението което някой хора имат след алкохол!Аз самия често пия в рамките на нормалното и никога не вдигам скандали и каквото и дае било там.какво пречи алкохола тогава?когато ти поставиш такова изискване към гаджето си той се крие,е да ама до кога? и ето тогава ти го виждаш такъв какъвто е.Еми приеми хората с плюсовете и минусите им,направи сметка кое е повече и реши :) .А ако неси намерила подходящ, или неси търсила на правилното място или изискванията са високи

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2014, 08:53
Когато се запознаеш с някого, не тръгвай с него "веднага". Опознай го по-добре. Когато тръгнете, не бързай да му се доверяваш на първия, втория месец и да си мислиш, че той ще е човека. Провери го, изпитай го, виж за какво става въпрос. Времето ще ти покаже всичко.