PDA

View Full Version : 2 месеца без цикъл



elitoinlove
01-25-2014, 11:38
Здравейте, момичeта. Искам да споделя своя проблем, който ме тормози от известно време. От два месеца не ми идва цикъла, възможност за бременност няма, защото не водя полов живот. До скоро пиех билки за нормализиране на мензиса, но уви, не ми помогнаха. Взех си също и билковите таблетки Циклонорм,но и от тях нямаше ефект. Ходила съм преди доста време на гинеколог по същата причина, видя ме на ехограф и каза,че нямам кисти и че яйчниците ми са добре. Беше ми предписал Примулут - нор за предизвикването му,но аз не го взех ,защото има доста противопоказни действия. Мина известно време и цикъла ми се нормализира, но ето че наскоро пак започна да си прави шегишки с мен ( забравих да спомена,че през тези два месеца бях подложена на стрес, което също може да е причината). Чудя се дали да не започна сериозно лечение с подобни медикаменти или да изчакам да се нормализира от самосебе си , за което се съмнявам. Ако някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем , моля посъветвайте ме.

tjgirl
01-25-2014, 12:51
На колко си? Ако отскоро имаш цикъл е нормално да е нередовен.
Стресът и времето също може да са причина.
А диета, надявам се, не си пазила, защото така може да си причиниш куп проблеми с цикъла и не само ...

elitoinlove
01-25-2014, 13:15
На 17 съм,имам цикъл от 5 години, диети не съм правила, вече се отчайвам и не знам какво да правя

Mary_Jane_69
01-25-2014, 15:55
Не ти се е регулирал явно... или е въпрос на стрес

yakuza_
01-25-2014, 16:06
честито в менопауза си, давай всичко вътре

baby_baby
01-25-2014, 16:44
Ходи на гинеколог тва не е добре

Dam Yeo Wool
01-25-2014, 18:38
Ходи на гинеколог,това не е на добре.

Това!

ppbambucha
01-25-2014, 19:41
Най-вероятно причината е стреса, ако можеш се успокой и спри да мислиш за проблема, яж здравословно и се наспивай добре и ще видиш че всичко ще се оправи

Ivaaaaa
01-25-2014, 20:04
трябва да отидеш на гинеколог. и аз имах същият проблем, но при мен цикъла беше спрял за 5 мес, а може би и за повече щеше, ако не бях отишла на лекар. той ми изписа Дуфастон, който да предизвика цикъла. в крайна сметка причината беше слабата храна и килограмите, но при всеки е различно.

an7raks
01-25-2014, 20:17
честито в менопауза си, давай всичко вътре

Тъкмо тва щях да кажа!
Пресъхнал е кладенеца... :/

tori
01-25-2014, 20:20
трябва да отидеш на гинеколог. и аз имах същият проблем, но при мен цикъла беше спрял за 5 мес, а може би и за повече щеше, ако не бях отишла на лекар. той ми изписа Дуфастон, който да предизвика цикъла. в крайна сметка причината беше слабата храна и килограмите, но при всеки е различно.
Омг, пак ли?!
Момчета, не се ебавайте, щото не е за ебавка работата.

an7raks
01-25-2014, 20:33
Момчета, не се ебавайте, щото не е за ебавка работата.
Че ти менопаузата за ебавка ли я имаш?

tori
01-25-2014, 21:03
Хах, не, сериозно - кофти е. Отделно дето и на вас ви се дръпват разни работи като не ни дойде.