PDA

View Full Version : алоха,помощщщщ



shapi
01-25-2014, 11:47
Здравейте! Трябва ми вашата помощ! Много съм отегчена от тялото ми ,направо не мога да се гледам. Значи 16годишна 158 висока и 50 кг ,приличам на бухтичка ,закръглена в коремчето и крачетата ,даже имам целулит. Дупето ми е много гадно-увиснало ,сплескано,плоско http://images.ibox.bg/2013/07/26/kylie/519x681.jpg , вляво http://mgergov.com/toraefimerida/wp-content/uploads/2012/08/uprajnenia_za_dupe.jpg
Моля ви помогнете ми,имам и целулит по краката и корема,и във вътрешната част на краката..
Бихте ли ми предложили някакви упражнение,режим на хранения, но нямам възможност за фитнеси,не тренирам никакъв вид спорт. Искам да си оправя дупето ,преди бях слабичка,но се промениха времената и от стрес напълнях.

babity
01-25-2014, 11:51
Оле, прочетох "алкохола, помощ" и веднага влезнах. После обаче се разочаровах... :(

Li Na
01-25-2014, 11:53
Съмнявам се да се получи без бягащата пътечка...

Simonn123
01-25-2014, 11:54
Trenirai momiche bqgai sportuvai qj po malko pravi klekove i tarsi v google uprajneniq za dupe celulit i taka natatache,
vse shte uspeesh prosto trqbva da treenirash i da qdesh po malko :)

shapi
01-25-2014, 12:49
малко по-подробна информация ми дайте ,много ми е спешно ,срамувам се да се показвам по бански през лятото ,а и по сутиен и прашки
@babity защо си се разочаровала? да не би и ти да си така?

baby_baby
01-25-2014, 13:18
Тернирай повече и хапвай разумно

shapi
01-25-2014, 13:26
повече инфо моляви това е много общо казано -тренирай и яж разумно,всеки го казва

girl91
01-25-2014, 13:57
Оле, прочетох "алкохола, помощ" и веднага влезнах. После обаче се разочаровах... :(
И при мен беше същото... :lol:

Към авторката - Simonn123 ти е отговорила вече. Може да тренираш в къщи - има толкова много упражнения в интернет, потърси и намери подходящото за теб. Също така можеш да скачаш на въже. Като стане по-топло можеш да тичаш навън. Ограничавай тестените изделия, сладките, всякакви чипсове, снаксове и подобни, газирани напитки. За дупето - структурата ти може да е такава и дори с много трениране може да не получиш желания резултат.
И аз усещам тялото си доста отпуснато и затова смятам да се захвана сериозно с тренировките вкъщи. Намерих видео с тае бо, което ми допада, също така скачам на въже. Искам да огранича тестените и сладките изделия, но ми е доста трудно (много обичам сладко). Пролетта ще се опитвам да бягам (казвам опитвам, защото бързо се изморявам и усещам болка при продължителлно тичане, но дано свикна и тази болка да не се появява).

shapi
01-25-2014, 14:01
какви упражнения правиш? аз имам целулит по краката и по самото дупе ,то ми е такова..

The Cheetah
01-25-2014, 14:13
За целулита нема лечение

girl91
01-25-2014, 14:14
Погледни в този сайт - http://fitnesinstruktor.com/ Има доста клипове с тренировки, а и не само.
Можеш да погледнеш също тук - http://www.zajenata.bg/%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-videocat16.html
Тае бо упражнения - https://www.youtube.com/results?search_query=tae%20bo&sm=3

Има многоо упражнения в интернет, потърси, харесай си някои, които смяташ, че ще са подходящи за теб, и започвай да ги правиш. Не се хвърляй в началото на много изморителни упражнения. Все пак си начинаеща.
Не мисля, че за целулита няма лечение. За стриите е така, но не и за целулита.

shapi
01-25-2014, 14:55
Какъв е лека за целулит ,моля ви помогнете ми......срамувам се ,то е точно на дупето и вътрешната част на краката ..

strawberry88
01-25-2014, 15:02
Оле, прочетох "алкохола, помощ" и веднага влезнах. После обаче се разочаровах... :(

И аз! :lol:

Авторке, оправи си храненето, пий много вода и спортувай.

fUcKsMiLe
01-25-2014, 15:03
Дупето може да го стегнеш и да го оформиш. Най-популярното упражнение е клек/squat, редом с тичане (когато е хубаво времето) за по час-два навън, мисля че ще се оправиш. Но това трябва да се прави редовно и трябва воля. Отделно можеш да почнеш леки упражнения за крака и дупе, в нета има много, защото очевидно няма как да тичаш зимата навън. Би било много добре, защото само с клекове няма да стане. Трябва да комбинираш. И гледай когато стигнеш желания резултат, да не спреш. Продължавай си редовно, но в рамките на нормалното.

shapi
01-25-2014, 15:10
Бихте ли ми дали тогава някакъв режим ? От какво ми се получи целулита? Прдеди 3-4 месеца нямах нищо грам целулит,а за отрицателно време качих близо 6-7 кг ,през зимния период

strawberry88
01-25-2014, 15:35
Целулита се получава от яденето например?

shapi
01-25-2014, 15:44
ясно е,но какво точно ?

fUcKsMiLe
01-25-2014, 15:48
Ти гугъл нямаш ли?
Толкова е елементарно да напишеш "причини за появата на целулита" и да натиснеш "търси".

Ето ти линк, защото си голям мързел, очевидно.
Намери си останалите неща в гугъл/youtube, тук ние не можем да ти кажем защо се е появил ТОЧНО твоят целулит.

http://totalsport-bg.com/?lang_id=1&prm=useful&news_id=14

shapi
01-25-2014, 15:53
При мен е нещата стоят ,че бях прекалено слабичка и рязко надебелях ,даже се чудя как така нямам стрии.
Отново ще помоля някой да ми покаже някакъв хранителен режим или цялостна програма какво да правя ,за да спадне целулита и да стегна дупето,да не е така "изсухлено" и плоско.

shapi
01-25-2014, 17:02
Някой?

mayaaa
01-25-2014, 22:26
Оле, честно, така като чакате всичко на готово много ме ядосвате!! А иначе то самата снимка си го казва - Squats. И не само, де. Едно че има поне 10 вида клекове (не, не ме питай какви са, провери си в google), друго, че има още много добри упражнения - напади, изкачване на стълби (това повече за крака), бягане и др. Но не прави грешката да тренираш само дупето и краката, тренирай цялото тяло. Щом не можеш на фитнес прави упражнения със собствено тегло - лицеви (и това, че и една не можеш да направиш не е оправдание. И аз бях така преди няколко месеца, но с много усилия в началото по 4-5 с почивки между всяка, сега правя 15 без прекъсване), повдигане на пръсти, коремни преси и тн. Намери си и някакви клипчета с кардио, защото ти трябва да сваляш мазнините. Btw ако си с смартфон си изтегли приложението seven minutes workout и прави упражненията когато се сетиш (по 3-4 пъти на ден, например).
Наблягай на белтъчини - мляко, яйца, месо, риба; НЕ СПИРАЙ въглехидратите и мазнините, просто яж по-малко и полезните от тях - ориз, картофи, ядки...

Напиши ни едно твое примерно меню за един ден. И някой каза горе, че си е до структура - ами има части на тялото, които не можеш да промениш с тренировки, но дупето не е една от тях.

П.П. И аз прочетох "алкохола". :D

SonataArctica
01-25-2014, 22:38
Оле, прочетох "алкохола, помощ" и веднага влезнах. После обаче се разочаровах... :(

Напълно по същия начин :razz: Тука сме само пропаднали алкохолици...

seek&destroy
01-25-2014, 22:44
Олеле, ама ти си ужасна бе, не само като тяло, ами и като човек. Разбрахме че не се чувстваш добре, не е нужно във всяко мнение да пишеш колко те е срам. Вместо да си хабиш времето да хленчиш тука и да задаваш тъпи въпроси, да беше отворила гугъл и да потърсиш тренировки, упражнения за стягане, хранителен режим за целулита, такива неща.

Ако не се оправиш с тоя мързел и тва хленчене не знам въобще кви тренировки ще почваш, ама айде. Взимай се в ръце, преди всичко с духа, че не е хич очарователна комбинацията. Ентусиазъм, хъс, издържливост.
Вярно гледката не е особено приятна, доста "увиснала и суха" изглеждаш за възрастта си, но смятам че с голяма доза усилия нещата ще се получат.


И не мисли, че с мнението си целя единствено да те нараня, ако имаш малко акъл ще сгрееш.

Deadlock
01-25-2014, 23:00
и аз влизам за алкохола и намирам трезви лоши хора, защо бееееееее.

Hayashi
01-25-2014, 23:41
Е, и аз също.
Наздраве имате от мене!

SonataArctica
01-25-2014, 23:50
Мисля, че е най-редно да се редактира темата и да се направи тема на алкохолиците.

shapi
01-26-2014, 08:56
Благодаря ви много! Най-много благодаря на mayaaa ,защото тя единствено без нападки ми обясни нещата,както са им редом.

Потърсих в гугъл режими http://www.tialoto.bg/a/29-dieti/31703-dieta-za-korem-bez-maznini/ ,но сега идва трудната част - определянето на тренировката и какви неща да правя

strawberry88
01-26-2014, 15:34
Спри солта и пий много вода.

Тодор
01-26-2014, 15:47
Аз алоха прочетох,ама ме пишете и мене в групата на алкохолиците!
Та по темата.Авторке човек от себе си неможе да избяга!!!Ако тие писано даси такава каквато си/просто щеси такава!С много труд и лишения ще промениш малко за известно време,но всичко е временно!Лично аз нете намирам за грозна ама тиси знаеш/Гледай само данесе комплексираш и дане прекаляваш че незнам дали знаеш що е то булимия или анорексия

shapi
01-26-2014, 16:34
Виж то аз съм ниска и е смешно ,бухтичка,дебело ми е коремчето и крачетата,а дупето сплескано ,направо като дъска. Срамувам се дори да се покажа по бански или пред приятеля ми.

Тодор
01-26-2014, 16:43
Дасе срамуваш и даси грозна са две различни неща.виждал съм бухти видях и снимките еми...Що се отнася до ръста ти има хора които обичат ниски жени! А за всичко останало .и аз дате питам.Ами ако всички жени приличат на модели.какво ще правят всички мъже които не приличат на кинозвезди? Природата си знае работата.А с гаджето наблягай повече на разбирателството

shapi
01-26-2014, 17:14
Прав си,ама като стана още по-дебела ще го е срам да излиза с мен ,защото ще съм два пъти повече от него

shapi
01-26-2014, 17:28
Не мога да наммеря хранителни режими и програми. Помощ?

mayaaa
01-26-2014, 17:50
Тодоре мненията ти са просто лишени от всякаква логика. Разбирам, че искаш да помогнеш на момичето да не се комплексира, разбирам, че се притесняваш да не стане твърде слаба, ама ти разлика между стегнато тяло и анорекстия правиш ли? Ана Делия, Екатерина Османова анорексички ли са, ако въобще знаеш кои са (не казвам, че авторката трябва да стане чак като тях за да има хубаво тяло). Тя не пита как да отслабне, а как да се стегне. Има разлика между мускулна маса и масна тъкан.


С много труд и лишения ще промениш малко за известно време,но всичко е временно!
Горките хора които са постигнали толкова много с воля, само ако знаеха, че това ще е временно....


Що се отнася до ръста ти има хора които обичат ниски жени!
Никой (включително и тя самата) не говори за ръста й като недостатък. Недостатък е как седят килограмите (или по-точно масната тъкан) на ръста й.


и аз дате питам.Ами ако всички жени приличат на модели.какво ще правят всички мъже които не приличат на кинозвезди?
Ако всички жени приличаха на модели, то щеше да е защото имат волята да го постигнат. А колкото до мъжете, еми, ако не си изградят и те воля да са това, което искат си е техен проблем.

Btw няма да е зле да слагаш интервали и пунктуация на правилните места.

Към авторката: Не съм ти разгледала режима дали става за нещо, но ще го видя после. Заглавието не ме впечатли, защото не можеш да сваляш мазнините някъде, ноооо все пак може и да е добър. За упражненията не виждам какво толкова има да му мислиш, аз ти казах основните. Ако искаш пиши ми на ЛС и ще ти помогна когато мога.

shapi
01-26-2014, 17:59
Ще ти пиша!
А някой има ли предложения за хранителен режим и програми с упр. и тнт?

NeutralMilkHotel
01-26-2014, 18:08
Има АА и в България. Мога да ви дам някаква връзка. Спокойно, нормално е да увисвате като палачинка след дългогодишен алокохолизъм. :)

NeutralMilkHotel
01-26-2014, 18:14
Дасе срамуваш и даси грозна са две различни неща.виждал съм бухти видях и снимките еми...Що се отнася до ръста ти има хора които обичат ниски жени! А за всичко останало .и аз дате питам.Ами ако всички жени приличат на модели.какво ще правят всички мъже които не приличат на кинозвезди? Природата си знае работата.А с гаджето наблягай повече на разбирателството


Аз алоха прочетох,ама ме пишете и мене в групата на алкохолиците!
Та по темата.Авторке човек от себе си неможе да избяга!!!Ако тие писано даси такава каквато си/просто щеси такава!С много труд и лишения ще промениш малко за известно време,но всичко е временно!Лично аз нете намирам за грозна ама тиси знаеш/Гледай само данесе комплексираш и дане прекаляваш че незнам дали знаеш що е то булимия или анорексия

само господ, може да я сади
следваите, сърцето си! и всичко ще се нареди, съдбата така прави!
не се промениаите заради обштеството нека, то се промени заради Вас ;)

shapi
01-26-2014, 18:26
Вижте аз искам да се променя заради себе си а не заради някого,макар че пак си влияе този фактор

anonymous895156
01-26-2014, 18:33
само аз ли прочетох "аллаха, помощ"
http://www.islamforbulgaria.com/images/islam/Allah1.gif

shapi
01-26-2014, 18:38
Мъжката част по принцип е по тези програми

tori
01-26-2014, 18:50
Какви програми бе, момиче?! Сумати упражнения ти казаха, кво повече? Хранителния режим е друга бира вече, ограничаваш сладкото, солта, тестеното, газирани напитки. Пиеш много вода и се движиш много. Казаха ти го горе на два-три пъти. Избираш си упражнения и си правиш, наред с режима. Подхранваш волята си всячески, не се отказваш и толкова.

Тодор
01-26-2014, 19:01
:) ще отговоря утре мая .сега наистина вече невиждам нищо на монитора.

shapi
01-26-2014, 19:12
Какви програми бе, момиче?! Сумати упражнения ти казаха, кво повече? Хранителния режим е друга бира вече, ограничаваш сладкото, солта, тестеното, газирани напитки. Пиеш много вода и се движиш много. Казаха ти го горе на два-три пъти. Избираш си упражнения и си правиш, наред с режима. Подхранваш волята си всячески, не се отказваш и толкова.

Никой никъде не е показал хранителни режими

NeutralMilkHotel
01-26-2014, 22:28
Никой никъде не е показал хранителни режими

Нагла си.
Има хора на които им плащат да изготвят хранителни режими и да слушат за комплексите на хората. Ти очакваш в някъв тийн форум да се старят за теб повече от психолози и диетолози, и да ти обясняват като на идиот.
Осъзнай се...
Въобще не схващам 'що ти се връзват на акъла.

shapi
01-27-2014, 13:41
Аз не го наричам наглост, а зов за помощ и идеи

cookie dough
01-27-2014, 17:27
ти си само на 16, така че спокойно, нещата са обратими. Започни всеки ден да правиш клекове, поне по 10 на серия, по 3-4 серии докато свикнеш и постепенно натоварвай повече. Виж клипчета в youtube как да ги правиш правилно. Вземи си въже и скачай вкъщи, а ако имаш пари или родителите ти са съгласни си направи абонамент за някой фитнес, там ще ти обяснят кое за какво е и как да го ползваш. Въжето помага доста за кардио, но също трябва да е редовно. Яж хубава храна доколкото можеш.

Ама не очаквай чудеса, ако си търпелива и постоянна до лятото усилията ти ще дадат резултат. Колкото до целулита, уви, това едва ли ще изчезне, но може поне да намалее от упражненията.

strawberry88
01-27-2014, 22:44
Нагла си.
Има хора на които им плащат да изготвят хранителни режими и да слушат за комплексите на хората. Ти очакваш в някъв тийн форум да се старят за теб повече от психолози и диетолози, и да ти обясняват като на идиот.
Осъзнай се...
Въобще не схващам 'що ти се връзват на акъла.

Абсолютно!