PDA

View Full Version : Агресивен и избухлив съм



kyka1
01-25-2014, 18:30
Здравейте моя проблем е че съм прекалено агресивен и избухлив и моята приятелка ми каза че ако не са променя в най - скоро време ще се разделим, но просто съм такъв не мога да се променя.Съвсем малко ми трябва и ми пада пердето и не знам какво правя, кажете ми как да постъпя и какво мога да направя, да се променя заради нея (което ще стане много трудно) или да си бъда същия...

RapExotic
01-25-2014, 19:00
Промени се, ако не заради нея, то заради самият себе си. Избухливостта никога не е от полза. Дори да не останеш с нея това ще ти пречи и във връзките, които ще имаш за вбъдеще.

baby_baby
01-25-2014, 19:02
Промени се никое момиче не обича избухливо и агресивно момче

BeTheOne
01-25-2014, 20:19
RapExotic е много прав. Избухливостта не води до нищо хубаво. Отдели малко време да анализираш себе си. Защо си такъв, кое те кара да избухваш.

Осъзнай следното нещо: "МЕЖДУ СТИМУЛА И РЕАКЦИЯТА ИМА ПРОСТРАНСТВО" - Стивън Кови.

По друг начин казано:

Стимул > .................................... > Реакция

Когато има някакъв стимул, който те кара да се ядосваш сам можеш да вземеш решение дали да се ядосаш или да реагираш по друг начин.
При избухливите хора или при така наречените "реактивни", пространството е малко или почти липсва. Те обикновено действат импулсно и първосигнално.

Стимул > > Реакция

При "проактивните" хора пространството се контролира и с времето то става все по-голямо и те реагират по правилен начин.

Стимул > .................................................. .......... > Реакция

Това е идеята за проактивността на Стивън Кови.


Поздрави!

BeTheOne

draid
01-25-2014, 20:23
И аз бях така едно време. Човек се научава да се контролира с времето при добро желание.

kyka1
01-25-2014, 20:53
Не знам такъв съм си по природа просто даже не обичам някой да ме гледа на криво по улицата пък камоли някой да загледа приятелката ей такива неща ме дразнят или някой да не ме кефи просто да ме ругае ей такива неща действам първосигнално без много да мисля за последствията

babity
01-25-2014, 20:55
Т'ва значи, че си първосигнален и отчаяно имаш нужда да докажеш на себе си, че си алфа, което очевидно не е така. Твърде жалко би било, ако не можеш да го промениш.

SHPAIdURmeN
01-25-2014, 21:00
Здравейте моя проблем е че съм прекалено агресивен и избухлив и моята приятелка ми каза че ако не са променя в най - скоро време ще се разделим, но просто съм такъв не мога да се променя.Съвсем малко ми трябва и ми пада пердето и не знам какво правя, кажете ми как да постъпя и какво мога да направя, да се променя заради нея (което ще стане много трудно) или да си бъда същия...

Как стоят нещата в семейството ?

102
01-25-2014, 21:01
тои ниама семеиство тои е отгледан от валци

kyka1
01-25-2014, 21:02
В моето семейство няма проблеми бих могъл да кажа че сме едно щастливо семейство :)

SHPAIdURmeN
01-25-2014, 21:23
В моето семейство няма проблеми бих могъл да кажа че сме едно щастливо семейство :)

Тогава, като всичко е перфе в семейството *хубаво*. Ами сега като си обичаш толкова много приятелката и себе си, ще трябва да се постараеш малко. Щом си забелязал ти самият че си агресивен и избухлив като сух динамит. Ще гледаш да се следиш, какво правиш в предстоящи моменти. 100 процента усещаш на къде биха тръгнали нещата, ако например си на дискотека и видиш пияно пишляме да се зарибява с приятелката ти. Щом можеш да усетиш накъде биха тръгнали нещата след това значи и толкова можеш да се сетиш, че точно в този момент не трябва да избухваш и да почнеш да налагаш пияното пишляме.

Та това беше само пример. Така че като се случи нещо подобно, ако трябва ще се събуждаш с предразсъдъка, че не трябва да си агресивен и да налиташ веднага да биеш, ще мислиш само за това, че като дойде нажежената ситуация изведнъж на ум да си кажеш "Не не трябва да съм агресивен сега".

mycel
01-25-2014, 23:18
Първо, не те познавам и това, което ще напиша е на базата на теоретични познания.
Надявам се да ти е от полза!
Зад избухливостта се крие страх от ниска оценка от страна на заобикалящата среда (приятели/приятелка), което влияе негативно върху собствената ти самооценка, т.е. понижава я. Защитната реакция е повишена чувствителност, лесна раздразнимост и крайната проява - агресивност.
! Това е нормално явление сред хора на всякаква възраст и се среща почти при всеки, без значение пол и години.
Не се панирай. !
Ето ти и съвет как да се справиш с проблема: Сам казваш, че действаш първосигнално, без да си даваш сметка за последствията. Какво всъщност се опитваш да покажеш на света, когато си агресивен? Опитай се да помислиш върху това, че приятелката ти най-вероятно е с теб не защото си избухлив, а защото притежаваш много положителни качества, които тя в теб намира за привлекателни. Фокусирай се върху тях.
Дали всъщност, бидейки агресивен, не се опитваш да затвърдиш и "извоюваш" за себе си някакъв сбор от положителни качества, и това да е начин, по който да се чувстваш по-уверен в себе си и по-значим? Човек е такъв, какъвто е и не може да промени оценката на другите върху себе си чрез агресивно поведение, а чрез преосмисляне на положителните си качества и умения.
Помисли върху положителните си качества, които приятелката ти харесва у теб и използвай тях да повишиш самооценката си. Помни, че ако си агресивен, няма да я повишиш, а ще я понижиш. ;)

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2014, 09:40
Пробвай да забавиш реакцията на избухването. Примерно преди да се развикаш или да почнеш да тряскаш и блъскаш - помисли си дали точно заради това ти избухване няма приятелката ти да те зареже. Представи си, че това ти е последния път, когато сте заедно, имаш шанса да се сдържиш и да не прецакаш нещата - ще го направиш ли? Мисли си, че го правиш заради нея.
Друг вариант е, като усетиш, че ти се качват нервите да броиш от 1 до 10 и после на обратно, като се стараеш да не мислиш за дразнителя. Ако имаш възможността да станеш и да се махнеш от мястото, където те дразнят, дори и за известно време - още по-добре.

Тодор
01-26-2014, 10:02
Хората първо се учат да ходят и говорят,а след това даси седят мирно и даси мълчат!!!ако несе научиш сам сега,живота щете научи и по по-лошия начин!Но бъди сигурен че щесе промениш!!Е!Има и такива дето несе променят но теса изолирани по затворите.Сам реши колко и какво да загубиш докато се промениш

npp
01-26-2014, 10:11
...да се променя заради нея (което ще стане много трудно) или да си бъда същия...

а не би ли се променил поне срещу няколко милиарда долара? :shock: :smt003

Hilary_
01-26-2014, 10:16
но просто съм такъв не мога да се променя.
Ще ти се наложи, защото това ще ти бъде проблем и за в бъдеще.

kyka1
01-26-2014, 10:24
Много пъти съм ял бой намирал съм си майсторите.Пример: В дискотека с приятели отивам към бара някой си обръща да ме погледне и аз по инстинкт го обиждам и те са голяма компания около 10 човека и като ми скочат да ме бият и това ми е но аз сам си го правя, просто съм нервен човек без причина.Имам досие даже преди 2 години за малко да ме вкарат даже и в ТВУ но се отървах между капките и аз не знам как...

s0b1esk1
01-26-2014, 10:32
слаба работа...
гледай само да не си изпросиш колумбииска вратовръзка

RiB
01-26-2014, 11:24
Само ще ти кажа, че агресията и боя е за тесногръдите хора. Проява на слабост. Естествено, не говоря за изключителните ситуации...

kyka1
01-26-2014, 19:47
слаба работа...
гледай само да не си изпросиш колумбииска вратовръзка
Съмнява се това да стане ;)

umri
01-26-2014, 23:15
Нищо лично към форумните PhD психоаналитици, но това рамкиране е прекалено смешно, като не мисля да се обосновавам, предвид глупостите, които прочетох.

Започни да тренираш нещо. Бойните спортове обикновено каляват психиката в тва отношение. Отделно че залата е мястото, където можеш да си изкараш цялата негативна енергия. В допълнение те прави по-самоуверен в схватки и няма да имаш нужда да се доказваш толкова, ако в момента имаш подсъзнателна такава.

Най-често агресивните и избухливи хора не са толкова умни. Лесно се манипулират, защото самият факт, че някой може толкова лесно да ти запали фитила - позволяваш му да те манипулира. Пример: Ако имаш пробация и някой тип много те мрази, ще дойде и ще започне тънко или не толкова тънко да те обижда и манипулира да го удариш. В един момент ще успее, а нали знаеш какво става, когато си нарушиш пробацията? Непремерената избухливост и агресия те лишава от всякаква мисъл, защото веднага реагираш по предвидим начин.

Ако си чел/гледал Кръстникът, ще видиш единствен кой от 3-мата сина на дон Корлеоне умира.. умира най-избухливият, защото бива изманипулиран чрез своята слабост/безразсъдната избухливост/. Най-премереният, Майкъл, съответно става дон. Може да си лош, може да си много лош, но избухливостта те прави слаб и предвидим. По-слабите ще ги е страх от тебе, а по-силните силните ще те контролират и доминират. Единственото реално предимство от избухливостта е, че посредствените квартални курвета понякога се впечатляват от подобни прояви на мъжественост и в някои случаи биха си предложили скумриените развъдници. Най-често обаче това качество е отблъскващо.

Най-важното е да можеш максимално да го контролираш и да можеш да преценяш кога да го използваш. И се запиши на някакъв сериозен спорт.

kyka1
01-27-2014, 08:19
Нищо лично към форумните PhD психоаналитици, но това рамкиране е прекалено смешно, като не мисля да се обосновавам, предвид глупостите, които прочетох.

Започни да тренираш нещо. Бойните спортове обикновено каляват психиката в тва отношение. Отделно че залата е мястото, където можеш да си изкараш цялата негативна енергия. В допълнение те прави по-самоуверен в схватки и няма да имаш нужда да се доказваш толкова, ако в момента имаш подсъзнателна такава.

Най-често агресивните и избухливи хора не са толкова умни. Лесно се манипулират, защото самият факт, че някой може толкова лесно да ти запали фитила - позволяваш му да те манипулира. Пример: Ако имаш пробация и някой тип много те мрази, ще дойде и ще започне тънко или не толкова тънко да те обижда и манипулира да го удариш. В един момент ще успее, а нали знаеш какво става, когато си нарушиш пробацията? Непремерената избухливост и агресия те лишава от всякаква мисъл, защото веднага реагираш по предвидим начин.

Ако си чел/гледал Кръстникът, ще видиш единствен кой от 3-мата сина на дон Корлеоне умира.. умира най-избухливият, защото бива изманипулиран чрез своята слабост/безразсъдната избухливост/. Най-премереният, Майкъл, съответно става дон. Може да си лош, може да си много лош, но избухливостта те прави слаб и предвидим. По-слабите ще ги е страх от тебе, а по-силните силните ще те контролират и доминират. Единственото реално предимство от избухливостта е, че посредствените квартални курвета понякога се впечатляват от подобни прояви на мъжественост и в някои случаи биха си предложили скумриените развъдници. Най-често обаче това качество е отблъскващо.

Най-важното е да можеш максимално да го контролираш и да можеш да преценяш кога да го използваш. И се запиши на някакъв сериозен спорт.
Тренирам Кик-Бокс от 10 годишен и до ден днешен тренирам...

umri
01-27-2014, 10:25
Не знам, тогава. Ако ти е такъв проблем, консултирай се с някого и се интересувай как да се контролираш. Ако искаш да промениш нещо, желанието и осъзнаването на проблема е най-важно. Ако се харесваш такъв, какъвто си, не се променяй за жена. Ако наистина искаш да се промениш, тогава има начини много.

Дадох примера с кик-бокса, щото навремето на мене много ми помагаше в тва отношение, но явно твоят случай е друг.

IseeDEADbodies
01-27-2014, 12:35
На теб не ти трябват "любовни съвети"... Трябва ти anger management. Има си специалисти за тия неща. Не, не се ебавам. И явно разпускането чрез хобита и други занимавки не помагат( в случая кикбокса). Има много хора с които можеш да поговориш, направи го.

Едит - Майна, ко ше рече, "ако се харесваш такъв, не се чроменяй заради жена"... рофл??? Кой би искал винаги да е ядосан? Аз не познавам такива хора. Нито би ми било приятно да съм в обкражението на такъв човек.

kyka1
01-27-2014, 19:00
Отделно като се напия не зачитам приятелката си зачитам само приятелите си.На следващия ден съжалявам извинявам и се и се караме за тези неща не знам вече как ме търпи още това момиче.Осъзнавам че съм адски избухлив и паля много лесно фитила, и така.

TIFOSO
01-27-2014, 19:01
Бадър Хари дава съвети за овладяване на агресията алеле

mycel
01-28-2014, 22:09
Отделно като се напия не зачитам приятелката си зачитам само приятелите си.На следващия ден съжалявам извинявам и се и се караме за тези неща не знам вече как ме търпи още това момиче.Осъзнавам че съм адски избухлив и паля много лесно фитила, и така.

На каква възраст си? :)

insprbL
01-28-2014, 22:12
глок мента и валериян

kyka1
01-29-2014, 14:32
На каква възраст си? :)
На 18 години

sector
01-29-2014, 16:27
Ако наистина я обичаш, ОПИТАЙ се да се промениш. Знам, че няма да ти е лесно, защото и аз съм минал през това.

s0b1esk1
01-29-2014, 17:15
Съмнява се това да стане ;)

златко, не се съмнявай така.. демоните си знаят работата

kyka1
01-29-2014, 20:03
златко, не се съмнявай така.. демоните си знаят работата
Един човек поне да се досети кой е този човек на аватара :D

nik4obgnik
01-30-2014, 14:40
Пуши козче !

Li Na
01-30-2014, 14:45
Че тя, ако те обича, всякакъв ще те търпи и ще те приема.

kyka1
01-30-2014, 18:19
Че тя, ако те обича, всякакъв ще те търпи и ще те приема.
И аз така и казах, но тя ми вика, че това не може така да продължава да я е страх да излезе с мене за да не направя някоя глупост, че това при мене е системно, и че когато излизам на дискотека с приятели ( без нея) да я е страх да не се случи нещо, и ми пълни главата със всевъзможни глупости...

djipsito
01-31-2014, 20:33
Че тя, ако те обича, всякакъв ще те търпи и ще те приема.

С тва мислене гледай да не се задомиш с някой, който ще те пребива системно от обич. Примерно.

Авторе, само по дискотеки и барове ли ти се случва ? Щото ако е така, сигурно в алкохола е проблема.

Mr_McPhysto
01-31-2014, 21:19
Агресивен си и избухлив защото не си уверен в себе си. нямайки себеуважение, търсиш някой да те забележи. И как да стане това - ами като спретнеш скандал. Ха Ха Ха - Такива души обичам да обсебвам....

Сега малко по-сериозно - не ти ли се струва, че ако някой погледне гаджето ти, нищо няма да стане особено и не е нужно да се пенявиш така страстно? Сигурен съм, че на ден ти поглеждаш достатъчно на брой чужди гаджета. Питам се какво ли би станало ако техните приятели скачаха на бой, както ти? Навярно вече да гниеш в някое гробище.

Като за начало може да поработиш върху това. следващият сеанс - когато ми дойде кеф

djipsito
02-01-2014, 09:53
Гледай положително на нещата, ако заглеждат приятелката ти, значи си си хванал хубава приятелка. По-хубаво ли щеше да ти бъде ако никой не я поглежда и ти се присмиват с ква си се хванал ? А и тя като е избрала да е с теб и гледа теб, кво те топли другите кво гледат ?

102
02-01-2014, 12:20
тоя същия има тема в раздел секс колко струва виаграта ахахахахх аве ей младежооо ;д

Pedigree
02-01-2014, 12:20
Очевидно си недорасъл. Не знам какво друго да кажа, щом не умееш да се контролираш.


Че тя, ако те обича, всякакъв ще те търпи и ще те приема.

Да, аз също съм на мнение, че мъжът не се променя, и неговото отношение е такова, каквото жената го провокира. И аз съм на мнение... освен това... че не бих се занимавала да променям мъж, но ако той не ме зачита(както авторът, когато е пиян приятелката си), няма място до мен, това е въпрос на самоуважение. Не съдя мацките, които го търпят, всеки сам си избира.

darknesswillfall
02-01-2014, 15:14
Здравейте моя проблем е че съм прекалено агресивен и избухлив и моята приятелка ми каза че ако не са променя в най - скоро време ще се разделим, но просто съм такъв не мога да се променя.Съвсем малко ми трябва и ми пада пердето и не знам какво правя, кажете ми как да постъпя и какво мога да направя, да се променя заради нея (което ще стане много трудно) или да си бъда същия...

кука голям си комплексар батко , вземи се оправи :smt023 не можеш да забраниш някой на улицата да гледа теб или приятелката ти :smt023

тебе явно могат да те провокират лесно , примерно аз ще гледам приятелката ти и ти като се обадиш ще ти разбия мутрата :smt023

darknesswillfall
02-01-2014, 15:19
Нищо лично към форумните PhD психоаналитици, но това рамкиране е прекалено смешно, като не мисля да се обосновавам, предвид глупостите, които прочетох.

Започни да тренираш нещо. Бойните спортове обикновено каляват психиката в тва отношение. Отделно че залата е мястото, където можеш да си изкараш цялата негативна енергия. В допълнение те прави по-самоуверен в схватки и няма да имаш нужда да се доказваш толкова, ако в момента имаш подсъзнателна такава.

Най-често агресивните и избухливи хора не са толкова умни.

ти се вписваш идеално във форумните пхд аналитици :smt023 бойните спортове не винаги каляват психиката , виж себе си ти си идеален пример за нежен и крехък несигурен младеж :smt023 да не говорим колко сгрешена ти е концепцията , но не те виня много , все пак нормално като си толкова тъп :smt023 залата е винаги мястото където загърбваш негативната енергия , оставяш останалите си проблеми и всички тези негативни неща навън и тренираш спокойно без комплекси и без злоба , хората там са твои приятели не врагове , враговете са на улицата , разбра ли ся бастун :?:

и да , аз съм чувал че избухливите не са много умни , тебе ще те накарам да се изнервиш по форума точно с 1 пост ама ще ми се сърдят после :smt023 изчезвай от темата бахур :smt077

kyka1
02-01-2014, 15:47
кука голям си комплексар батко , вземи се оправи :smt023 не можеш да забраниш някой на улицата да гледа теб или приятелката ти :smt023

тебе явно могат да те провокират лесно , примерно аз ще гледам приятелката ти и ти като се обадиш ще ти разбия мутрата :smt023
Заповядай искам да видя как ще ми разбиеш мутрата ;) Адрес ще ти дам даже :)

darknesswillfall
02-01-2014, 23:20
глей колко си зле , аз говорих хипотетично :smt023 не че искам да го направя , не съм с психични отклонения :smt023

и между другото недей да се надъхваш с адреси и тем подобни оттук доста хора ще ти потвърдят че съм реален щото са ме виждали и съм се показвал неколкократно :smt023 питай за мене ако ти е толкова интересно ще получиш инфо младежо :smt023 и плюс тва си от варна , да не стане случайно да се засечем , все пак ти си куката от сериала под прикритие демек голям си мафиот и ще ме счупиш :smt023 бих се насрал оттеб 8-) мисля да не се ебавам повече , наистина 8-)

102
02-02-2014, 07:46
на друга кука се прай освен ако не иронизираш ;д

darknesswillfall
02-03-2014, 17:17
на истинска кука ли ве ай стига ве муааа 8-)

глей тва от профила на младежа които се описва като наи големия агресивен мощен кикбоксьор звяр

Е и на мен се случи влюбих се...На 17 съм тя на 16 ходихме на един рожден ден и просто се случи целунахме се след това спахме в едно легло (без секс но беше невероятно сигурно ако бяхме го правили нямаше да се чувствам така) просто бях сигурен че съм най - щастливия човек на света

8-) 8-) 8-)
коментарите ще оставя на другите

kyka1
02-04-2014, 17:41
на истинска кука ли ве ай стига ве муааа 8-)

глей тва от профила на младежа които се описва като наи големия агресивен мощен кикбоксьор звяр

Е и на мен се случи влюбих се...На 17 съм тя на 16 ходихме на един рожден ден и просто се случи целунахме се след това спахме в едно легло (без секс но беше невероятно сигурно ако бяхме го правили нямаше да се чувствам така) просто бях сигурен че съм най - щастливия човек на света

8-) 8-) 8-)
коментарите ще оставя на другите
Усещам вашата ирония ама както и да е...

А това за твоя случай то винаги така става ако ти е приятно с един човек можеш да лежите в едно легло и да си говорите, и дори да не си помисляте за секс, това мога да го нарека влюбване от един поглед, от едно докосване...

Oldschool
02-05-2014, 11:51
Моята безплатна PhD анлиза на постовете, аватара и ника на потребителя, който е пуснал темата показват, че той е просто тъпо копеле. Естествено веднага се намери с другото тъпо копеле багерист и ще си се заплашват кой кого може да пребие, набие и там другите им неандерталски изблици на псевдомъжественост.

kyka1
02-05-2014, 15:52
Моята безплатна PhD анлиза на постовете, аватара и ника на потребителя, който е пуснал темата показват, че той е просто тъпо копеле. Естествено веднага се намери с другото тъпо копеле багерист и ще си се заплашват кой кого може да пребие, набие и там другите им неандерталски изблици на псевдомъжественост.
Тъпо копеле може да викаш на някой друг, но не и на мене, не ме познаваш нито нищо, и се изказваш неподготвен.Какъв ти е проблема не можах да разбера ?

102
02-05-2014, 15:57
споко де тъпо копеле без нерви

Oldschool
02-06-2014, 07:00
Не е нужно да те познавам, за да ти кажа, че си тъпо копеле. Ти сам си го написал, а аз просто обобщавам няколкото ти корави поста.

kyka1
02-06-2014, 18:23
Не е нужно да те познавам, за да ти кажа, че си тъпо копеле. Ти сам си го написал, а аз просто обобщавам няколкото ти корави поста.
Стабилен си

darknesswillfall
02-09-2014, 09:52
Моята безплатна PhD анлиза на постовете, аватара и ника на потребителя, който е пуснал темата показват, че той е просто тъпо копеле. Естествено веднага се намери с другото тъпо копеле багерист и ще си се заплашват кой кого може да пребие, набие и там другите им неандерталски изблици на псевдомъжественост.

глей ся бухъл насран внимавай в картинката щото накрая да не стане да се съюзим с младежа той е избухлив аз пък си търся белята малко му е да го подкокоросам и да ти бъде извита мутрата :smt077

олд скуул тва откъде е , знаеш боини техники тип олд скул демек от старата школа ли си УАААААААА е тва е ся лек :smt023

ДЖИИТ КУНЕ ДО тва от школата на брус ли ли :?: бахти уважавам та , затва мисля да си отпечатам двата ми кокала на дясната ръка върху брадата ти :smt077 а отпечатък ще оставя и върху приятелката ти , ама на нея отпечатъка ще го щамповам с долния кокал между кракаката ми , мноо е корав да знаеш :smt077 ИСТРАПНЯРЕВ кефи ли та испания :?: ИБИСА :smt077

Oldschool
02-10-2014, 07:02
Мно'о си голем, напомняш на пинчер - голямо джавкане, голям виртуален кур вадиш, евала. :D

darknesswillfall
02-10-2014, 08:56
20 санта не е малко ти кажа :smt023 като се надърва и не спадам след 5 тека чак :smt023 искаш ли да го погалиш 8-) ще има и за приятелката ти доста

Fisherman
02-10-2014, 09:02
синдрома на честите емотикони

darknesswillfall
02-10-2014, 09:31
е по добре от синдрома на форума , изявява се с трудност при уриниране и набабнал простатен канал заради честото стоене на компа и постване на мнения във форума , към 10 хиляди поста вече простатната гънка е толкова набъбнала че се налага отстраняване по оперативен път