PDA

View Full Version : Стари и нови приятели



greenman
01-25-2014, 19:51
Когато бях малък с приятелите ми излизахме всеки ден, правехме всякакви щуротии, бяхме неразделни, както в училище, така и извън него. Пазехме си гърба взаимно. Всичко беше супер, но минаха години и дойде седми клас. Всеки в различно училище и така постепенно нашето приятелство изчезна. Сега много рядко се виждаме, заради различните смени. Дори и да викна някой стар приятел да излезем, няма какво да правим и е скучно, не е както преди.
След като влязох в ново училище се запознах с нови приятели и сега имаме компания и излизаме често. Но за съжаление не чувствам тези хора като приятели. Знам, че ако се случи нещо никой няма да застане зад гърба ми, всеки си гледа неговия гъз. Най-лошото е, че няма с кого да излизам и трябва да бъда с тези "приятели". Те са толкова скучни. Като им предложа нещо забавно например да отидем на дискотека те казват ооо не, кво ще правим там. Просто сега съм се примирил, че трябва да бъда с тях, а толкова искам нови по-забавни и истински приятели, с които да прекарам най-хубавите си години-тийнейджърските, но колкото повече време минава, толкова по-непостижима изглежда тази цел.

Dimi-D
01-25-2014, 22:34
Нямаш нужда от други хора за да се забавляваш.
Моят съвет е да излизаш сам повече и така ще откриеш нови хора в живота си.

greenman
01-26-2014, 12:49
Като излизам сам не ми се вярва да намеря приятели просто така. Излизал съм сам и нищо не се получава.

Dimi-D
01-27-2014, 00:19
Добре де приятел..Запитвал ли си се някога "Опитвам ли да започна контакт с някой, че да искам помощ онлайн?"
Според мен не си.За да намериш хора, с които да имаш общи интереси първо трябва да изгубиш чувство за притеснение и да се отпуснеш.Трябва да си с психиката на свободен човек, който не се страхува от това да заговори някой защото му харесва скейта или просто е дочул нещо интересно.Момичетата също харесват спонтанните неща.Бъди себе си и се освободи от промитият начин на мислене който ти е причинен от обществото и от медийте.Няма нищо лошо в това да започнеш контакт с някой непознат. Аз лично така се запознах с най-добрият си приятел а от там и с приятелката ми. :)

greenman
01-27-2014, 10:22
Лесно е да се каже "трябва да изгубиш чувство за притеснение", но не е чак толкова лесно да се направи.