PDA

View Full Version : Кой кого задушава ?



Benedetta
01-26-2014, 08:35
С приятеля ми сме заедно от 7 месеца.Той е ужастно ревнив.Не иска да излизам с приятелите си,не иска да ходя без него дори на кафе с най-добрите си приятелки.Казва,че не ги харесва и ако искам да съм с него трябва да се откажа от тях. Постоянно засяга темата за бившия ми въпреки,че не съм го вижала,нито говорила с него. Опитва се да контролира целият ми живот. Според него аз винаги греша и трябва да му се извинявам за всяко нещо,което направя и на него не му хареса.Сърди се дори когато ми пише смс и примерно му отговоря с 5 минути закъснение започва да ме пита къде съм и какво правя. Постоянно ми повтаря,че ако говоря с бившия си ще ме остави. А преди 2 дни,когато поисках от него да дойде с мен на един рожден ден той започна да ми обеснява как съм го задушавала.Казах му,че щом не иска ще отида сама и той се нацупи и още не ми говори. Питам се кой кого задушава. И от няколко дни се чудя защо продължавам да си тровя живота с него ? Имам чувсвото,че нервната ми система не издъжа вече... Моля, дайте ми съвети... Има ли смисъл да продължавам да се опитвам ...

Тодор
01-26-2014, 08:46
Никога няма смисъл да се занимаваш с който и дае ревнив партньор!!! Като чета освен ревност има и голямо чувство за собственност.Виж,най бавното но най сигурно нещо което може да развали една връзка е ревноста!Ти сама реши можеш ли цял живот да живееш така.Ако не,що губиш време тогава?

xoxi
01-26-2014, 08:47
Aз смисъл във вашата връзка не виждам.
Щях да те питам защо продължаваш да търпиш всичко това, но явно и ти не знаеш. Отговори като - харесвам го/обичам го - не важат.
Ако имаш капка достойнство, няма да позволяваш на някой си пикльо да се държи с теб, сякаш си негова собственост. Това не е ревност, това е болестно състояние.

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2014, 08:49
Ти даже много си издържала - цели 7 месеца!! Поклон направо. Аз това няма да го издържа и 1 седмица. Направо му пиши 1 СМС, че си избрала да имаш приятели, свобода и личен живот пред това, да имаш връзка с тиранин, дето иска да даваш отчет за всичко!!

DisappointedDreamer
01-26-2014, 09:24
Късай с него веднага. Този е ненормален.

xXxPETYAxXx
01-26-2014, 10:00
Не знам как си го търпяла толкова време. Разкарай го. Това наистина не е просто ревност, а чувство за притежание.

Hilary_
01-26-2014, 10:17
И от няколко дни се чудя защо продължавам да си тровя живота с него ?
Недей. На този етап от живота ти - не си заслужава.

RiB
01-26-2014, 11:26
Той прекалено много те задушава. Ако пък все пак го обичаш и искаш нещата да се нормализират - поговори с него на четири очи. Ако и това не помогне - със сигурност се махай.

baby_baby
01-26-2014, 11:48
Определено той те задушава просто седни и поговори с него ако не се получи не се занимавай

Benedetta
01-26-2014, 12:14
Наистина имам чувства към него и много пъти съм се опитвала да гаворя с него за това.Всичките опити са били неуспешни.Проблема е там,че той не вижда проблем за него това е нормално в една връзка. Питала съм го и как би се чувствал той, ако аз се държа с него по този начин и отговора му винаги е,че той може,а аз не. Попринцип той има много труден характер и винаги ми напомня,че ако не ми изнася мога да съ тръгна и колкото пъти се стигне до раздяла стават едни панаири... Последният път,когато се бяхме разделили за 2 дни не спираше да ми звъни,да ме търси направо ме следеше да не би да съм с друг...

Тодор
01-26-2014, 12:19
А?! Той нее виновен че ти му позволяваш да прави каквото си иска :) Щете търси ми,будали не останаха много :)

DisappointedDreamer
01-26-2014, 12:19
Към какво имаш чувства? Към човек, който елиминира личното ти пространство и те третира като парцал?

Имай малко достойнство. Прояви малко твърдост. То бива, бива любов ама това твойто е направо затвор. Скъсай го. Ще изтърпиш няколко дни и накрая ще престане да те търси.

marilyn
01-26-2014, 12:31
Късай с него веднага. Този е ненормален.

Абсолютно. Това не е връзка. А и няма право да ти казва къде да ходиш и с кой да се виждаш. Ама ти си глупава, че позволяваш.

Tsukuda_Hiroshi
01-26-2014, 12:38
Направо му казвай, че повече не искаш да го виждаш през живота си! Чувствата ти ще отминат и живота ти отново ще е нормален. Поне по-нормален, от колкото е сега!

Amore-Mio*
01-26-2014, 13:04
Щом вече задаваш този въпрос, значи няма смисъл и ти сама го усещаш.

boryana_ll
01-27-2014, 18:42
Май е време да му поставиш ултиматум или коренна промяна в поведението (силно се съмнявам ),или гората !!!!

strawberry88
01-27-2014, 22:43
Късай с него веднага. Този е ненормален.

+