PDA

View Full Version : Хранителен режим(чистене/+мин. загуба на ММ).Правилен?



silencer
01-26-2014, 12:21
Здравейте приятели!
Ще се опитам да бъда максимално кратък:
Доста време тренирам(без добавки),но от скоро сериозно(със хранителен режим) понеже е крайно време да преудолея ответния застой.
Целта ми е да се изчистя с минимална загуба на ММ.Не съм толкова мазен корема може да се каже,че е оформен,но не и както аз желая!(поне не все още).Нямам специално изграден режим(смисъл всеки ден да ям точно структурирана храна),но за сметка на това си записвам храните през деня и накрая смятам главо колко протеин усвоявам - понеже четох,че за да поддържам формата ми трябват поне 1,2 - 2гр./кг протеин.Тежа 70кг и дневно под 110гр. протеин не падам...отделен е въпроса,че не смятам калориите(което смятам за излишно).Просто може би това е близко до максималния протеин,който финансово мога да си позволя от храни само!(а и постоянно съм нахранен не изпитвам нужда от храна примерно,т.е не само финансово).Въглехидрати също не липсват!Нека ви покажа примерна храна за един скорошен ден и ако може мнения:

25.01.2014

09:00h 2 яйца + кашкавал > 20гр. протеин
10:30h 150мл прясно мляко > 5гр. протеин
12:00h спагети+сирене > 15гр.
13:20h 1 яйце + кис. мляко > 12гр.
15:00h 200мл прясно мялко > 8гр.
16:00h картофи(варени) > 5гр.
19:00h пилежки дробчета > 35гр.
23:00h извара > 20гр.


Това е храната ми за 25ти(~120гр. протеин),а сега да доуточня за протокола:
тренировката ми е между 13:20ч. и 15:00ч.
Спагетите ги ям час-два преди трен заради енергията(въглехидратите,п ък имат и доста протеини)
Правя кардио тренировка в почивните дни(едни ротации от мадбарз) + 15мин спринтове.
Тренировката ми представлява ротации включващи цялото тяло(понеже до сега тренирах само сплит-трен),които разполагам 4 пъти в седмицата!
Понякога ако имам енергия правя спринтове и през тренировъчните дни(но без кардио ротациите )!
Ако е от значение-не ходя на фитнес,само уличен фитнес(до сега имам завиден напредък и съм доста доволен междудругото).


Та,момчета,на прав път ли съм?Все още не мога да кажа за резултати,защото я почнах едва преди седмица..Всичко е правено от собствени знания в областа...Давате ли шансове на този тренировъчен план?

Благодаря!

DownloadVirus
01-26-2014, 12:40
Вкарай малко мазнина.
Иначе не знам кое налага всъщност 8 хранения дневно?

silencer
01-26-2014, 13:15
Ами те,че като брой са много - да,но като количество не е кой знае какво..Мазнина?Обоснование?

DownloadVirus
01-26-2014, 13:22
Е именно,това те питам,защо ядеш 8 пъти - така ти е добре или така трябва просто?
Мазнина - есенциални са ,тоест незаменими.Регулират хормони.

silencer
01-26-2014, 13:27
Заради сметките в края на деня - да натрупам поне 110гр. протеин дневно?Така съм чел..че за да не губя ММ не трябва да изоставям протеина..а без редовни "чисти" храни няма как да поддържам нивото на протеин високо?НЕ взимам добавки.

ADMIRALKA14
01-26-2014, 14:27
Защо не се ориентираш към НВД?

silencer
01-26-2014, 14:30
Четох,че скапват тренировките...все пак енергийно ниво=0 ?не ми звучи много много добре?

ADMIRALKA14
01-26-2014, 14:38
Не знам какво си чел, но на 1 килограм телесно тегло ти се пада между 1 и 1,5гр. въглехидрат, ако тях имаш предвид.

DownloadVirus
01-26-2014, 15:59
Заради сметките в края на деня - да натрупам поне 110гр. протеин дневно?Така съм чел..че за да не губя ММ не трябва да изоставям протеина..а без редовни "чисти" храни няма как да поддържам нивото на протеин високо?НЕ взимам добавки.

Като ядеш по-голямо количество в едно хранене.