PDA

View Full Version : ХИВ



v_gorata
01-26-2014, 20:14
Здравейте, :)
Изпаднала съм в голям шок, относно който не съм напълно сигурна, че имам сигурни основания за притеснения. Преди около 5 месеца с бившия ми вече приятел, се случи инцидентно да правим секс без презерватив, незнайно защо, той беше свършил, преди това и акта продължи около 10 секунди, но въпреки това аз приех Escapelle, понеже бях и в овулация. Момчето не беше девствено, а го беше правил с бившата си приятелка. Нямам идея дали са го правили без предпазни мерки, въпросът е там, че от някакъв период от време се притеснявам, да не съм се заразила и да съм преносител, до колкото знам, момичето не е болно.
Разрових се из интернет и намерих информация за симптомите:
-Повръщане и диария
-Обрив
-Температура
-Загуба на апетит, никой от тези симптоми не е на лице.
Това, което ме притеснява е че симптомите се наблюдават при едва 50-70% от заболелите. С настоящият ми приятел, сме доста близки и не се е оплаквал за нито едно от тези неща, но въпреки това в мен има притеснение.

nezabelejimata
01-26-2014, 20:15
Не разбрах кой е заразен, че да се заразиш и ти ?!?

v_gorata
01-26-2014, 20:22
Имам съмнения, дали момичето, с което е бил бившия ми приятел, не е. Нямам никаква почва за тези съмнения, просто все пак се притеснявам, като цяло съм доста голяма параноя.

nezabelejimata
01-26-2014, 20:26
Не мога да разбера от къде ти идва притеснението ... От това че ти не си му първата и той е спал с друго момиче и тя може да е заразена ... Ако е това ти препоръчвам за да не се притесняваш всеки следващ преди да правите секс да го водиш на изследвания ..

Извинявай ама наистина не разбирам от къде ти идва притеснението ...

babity
01-26-2014, 20:26
Отиди в най-близкото ХЕИ и си пусни един тест. Безплатен е.

v_gorata
01-26-2014, 20:33
nezabelejimata, всъщност да. Не знам, какви са били взаимоотношенията и с нейни бивши приятели, момичето не прилича на такъв тип човек, което да спи с всеки срещнат, но знам ли. Реално нито при мен, нито при настоящия ми приятел има каквито и да е симптоми. Просто се притеснявам, за този един път да не е станало нещо.

nezabelejimata
01-26-2014, 20:38
Просто отиди да си направиш тест и да спреш да се притесняваш .. И от тук на татък за да нямаш притеснения само с презерватив и ... така

v_gorata
01-26-2014, 20:40
А имаш ли някаква представа дали тестовете, които се продават в аптеката "Ретрочек", ще свършат работа и дали още ги продават?

nezabelejimata
01-26-2014, 20:42
За по-сигурно отиди на лекар... Не е срамно ... За твоя сигурност е ..

v_gorata
01-26-2014, 20:45
А на момента ли излизат резултатите?

babity
01-26-2014, 20:52
Бързият тест става в рамките на 5 мин. Той има малко по-нисък процент на достоверност от другия тест, за резултатите от който трябва да се обадиш след ден -два.

baby_baby
01-27-2014, 10:28
Вместо да седиш и да се чудиш отиди в ХЕИ и направи тест

IseeDEADbodies
01-27-2014, 12:59
Имам опасения, че утре като се събудя ще имам махмурлук, ама не съм пил ник'ъв алкохол. Има ли от к'во да се притеснявам?

HollyGolightly
01-27-2014, 13:21
Притесняваш се, че имаш ХИВ, понеже преди половин година си правила секс без презерватив с момче, което най-вероятно не е преносител, освен това нямаш никакви симптоми.
Ти си като момичетата тук, които правят секс с презерватив, идва им на точната дата и пак питат дали могат да са бременни.

NeutralMilkHotel
01-27-2014, 13:26
Просто питай бившият си.

NeutralMilkHotel
01-27-2014, 13:27
Ти си като момичетата тук, които правят секс с презерватив, идва им на точната дата и пак питат дали могат да са бременни.

Това се изтърка, на мода е СПИНът.

Emilen
01-28-2014, 17:18
Във всеки случай, все още е рано за симптоми. Малко след заразяването, обикновено се наблюдават симптоми като при простуда или грип. Това е първият опит за отбрана на организма. След това симптомите изчезват. В първите 6 месеца след заразяването, отрицателният тест все още не се счита за надежден. Като правило тестовете за HIV са надеждни след шестия месец, от предполагаемото заразяване. За да си сигурна, изчакай още месец и си направи тест.